2022 m. rugpjūčio 16 d.
 

 

Kodėl Lietuva drįsta blokuoti Kaliningradą? Ar ji nebijo pražūties?

35
Paskelbta: 2022-06-25 14:44 Autorius: ekspertai.euEuropos istorijos šiukšlyne yra keletas mažų šalių, kurios atsiranda ir išnyksta įvairių karų ir konfliktų metu.

Lietuva yra viena iš jų. Per pastaruosius dvejus metus ji parodė savo tikrąjį veidą. Būdama mažesnė už bet kurią Kinijos provinciją, ši šalis vienu metu provokuoja Kiniją ir Rusiją. Jeigu Lietuva ir yra kuo nors vertinga, tai tik savo gebėjimu elgtis taip, kad pelnyti amerikiečių plojimus.

Praėjusių metų gruodžio 20 dieną Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Čžao Liczianas (Zhao Lijian) eilinėje spaudos konferencijoje labai tiesiai pareiškė: „Kai kurie žmonės ir tam tikros jėgos Lietuvoje primygtinai reikalauja vienytis su „Taivano nepriklausomybės“ separatistinėmis jėgomis ir tokiu būdu stojo į tamsos pusę. Bet galiausiai jie bus sunaikinti ir nušluoti į istorijos šiukšlyną."

Oficialiai pavadinti „šiukšlėmis“, Lietuvos politikai be jokios gėdos vis labiau kraustosi iš proto. Šį kartą Lietuvos taikiniu tapo Rusijos anklavas – Kaliningrado sritis.

Suprantama, kad politikai, atėję į valdžią per „demokratinius“ rinkimus, turėtų bent jau demonstruoti, kad gina rinkėjų interesus, tačiau tokie žmonės, kaip Nausėda, yra pasiryžę leisti šaliai žlugti.

„Lietuvos geležinkeliai“ neseniai informavo Kaliningrado valstybinius geležinkelius, kad nuo birželio 18 dienos bus sustabdytas kai kurių prekių, kurioms taikomos ES sankcijos, tranzitas.

Šiuo metu Kaliningradas geležinkeliu negali gauti cemento, metalo ir kai kurių kitų medžiagų iš Rusijos ir Baltarusijos.

Nors Rusija yra labai galinga, jai būtų sunku šioje situacijoje panaudoti karines priemones. Žmogui nesunku lazda primušti šunį, bet sunku lazda užmušti blusą. Kinija irgi turi šią problemą su Lietuva.

Ar Kaliningrado blokada nerodo, kokia ši šalis yra šiukšlė?

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė spaudos konferencijoje birželio 21 dieną sakė, kad trišalis susitarimas tarp Rusijos, Lietuvos ir Europos Sąjungos tebegalioja, tačiau Lietuva įgyvendina kovo viduryje ES įvestas sankcijas.
Ji taip tiesiai ir pakiliai kalbėjo apie Lietuvos įvykdytą sutarties sulaužymą. Lietuvai stojant į ES 2004 metų gegužės 1 dieną, Rusija tam nesipriešino, bet pasiekė eilę  susitarimų su Lietuva ir ES dėl tranzito į Kaliningradą.
Būtent dėl ​​to, kad 2004 metais trys šalys susitarė dėl „žmonių ir prekių“ gabenimo tarp Rusijos ir Kaliningrado, Lietuva buvo priimta į ES.

Tai yra, Lietuvai teisiškai neleidžiama nutraukti sausumos tranzito motyvuojant tuo, kad tarp Europos ir Rusijos yra prieštaravimų.

Priešingu atveju Lietuva galėtų prisidengti ES ir neįleisti prekių į Kaliningradą dar prieš 8 metus, kai iškilo Krymo problema.

Be to, ES dar kovo mėnesį paskelbė prekių, kurioms taikomas embargas, sąrašą. Kodėl Lietuva tada nežengė žingsnio, kurį žengė dabar?

Reikalas tas, kad Zelenskio valdžia dabar yra akivaizdžiai nepalankioje padėtyje Rusijos ir Ukrainos kariniame konflikte, praranda vis daugiau teritorijų ir negali surengti veiksmingo kontrapuolimo. Dėl to JAV nusprendė atidaryti „antrą mūšio lauką“.

Čia ir iššoko Lietuva su savo tariamai savarankiška iniciatyva. NATO ir ES tuoj pat pareiškė Lietuvai palaikymą. Jų pozicijos buvo aiškiai suderintos siekiant nukreipti Rusijos dėmesį nuo Ukrainos ir perkelti jį į Lietuvą ir Kaliningradą.

Jungtinės Valstijos atsižvelgia į šiuos du dalykus:

1. Putinas gali nedrįsti pulti NATO narės Ukrainos krizės metu.

2. Ar Baltarusija sutiks suformuoti bendrą Rusijos ir Baltarusijos karinį kontingentą? Tai suderinti Putinui ir Lukašenkai reikėtų laiko. Nors Baltarusija noriai bendradarbiauja su Rusijos kariuomene puolant Ukrainą, Lietuva yra NATO narė, ir Lukašenka gali būti atsargus.

Štai kodėl su šia blusa Lietuva labai sunku susidoroti, ir ji yra mėgstamiausias JAV pėstininkas. Ir net kilus Lietuvos sunaikinimo grėsmei, ar bus kokių nors nuostolių JAV, Vokietijai, Prancūzijai, Europos Sąjungai, NATO? Ne, jokių.

Tarptautinė teisė aiškiai garantuoja visų šalių teisę keliauti į savo anklavus ir bet kokį trukdymą įgyvendinti šią teisę traktuoja kaip agresiją.

Bet Lietuva tarsi išėjo iš proto – ji nesuinteresuota prekių tranzitu ir akivaizdžiai provokuoja Rusiją.

Ar Lietuva galėjo pasirinkti tokią „strateginę viziją“ be JAV nurodytų „gairių“?

Tai rodo, kad šios apskrities dydžio šalies vadovai yra visiškai kontroliuojami JAV.

Ir kai situacija pasidarys pernelyg pavojinga, JAV be jokių sąžinės priekaištų išmes Lietuvą į istorijos šiukšlyną.

Šaltinis: user.guancha.cn

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
35. S
(2022-07-07 14:16:58)
(37.228.203.180) Parašė:

"Arkivyskupu Vigano: Turime suprasti, kad mūsų valdovai yra mūsų Tautos išdavikai, kurie siekia sunaikinti gyventojus Išskirtinis Steve’o Bannono..."------Is laisvo laikrascio straipsnis...JEIGU JAU POPIEZIUS BLOGAS, TAI balkonelis su miliute SITA GARBU ZMOGU SUDEGINTU ANT LAUZO, KAIP RAGANA....?34. 3
(2022-06-29 16:04:49)
(88.222.103.229) Parašė:

Ukrainoje viskas buvo lengva, tokiems tik reikėjo padaryti sienų demarkacija, kuria lengvai padarytu, jai nebūtu įžūliai gobšus. Ukrainiečiai šnipai daug grasino, kad nori tyčia padaryti Lietuvai šunybe, užveisti Lietuvoje karą, kad prarado Krymą, nes ant lietuviu daug Ukrainoje primelavo, visus kaltus ne lietuvius Ukrainoje, tyčia kad prisimesti nekaltais už karą, melavimui internete vadina lietuviais. Lietuviai pamiršo kad tai slavai, tai už viska savaime liks kalti lietuviai, kaip ir Hitlerio kare. Tokie KGB viska daro atbulai, jai puls Putinas Lietuva, tai iš tikro puls Ukrainos Putino tikri draugai Timošenko, Kličko, gal ir Porošenko.33. Pentagono aukšti vyrai vys la
(2022-06-26 11:23:53)
(78.58.225.231) Parašė:

Kaip blogai Kaip pasamdome į aukštus postus ne turinčius loginio mastimo.Jie tik sugeba skolintis Tautos saskaita milijardus ir iškresti niekšybes.32. Andriejus A
(2022-06-26 11:11:17)
(88.222.92.82) Parašė:

Tarp kitko Kaliningrado blokada jau tyliai atšaukta. Valdžiažmogiai dar truputi putojasi, kad neparodyti kaip apsišiko su per didele iniciatyva.31. Andriejus A
(2022-06-26 11:07:08)
(88.222.92.82) Parašė:

Galim kiek norim keikti dabartinę kvailą valdžią ir prezidentą, bet tai nieko nepakeis. Koks skirtumas kas Lietuvos valdžioj??? Kuo geresnė taip vadinama "opozicija"? Ar Skvernelis, ar Karbauskis ir Blinkevičiutė ne tokie patys rusafobai kaip dabartinės šiukšlės, gatavi paaukoti tėviškę anglosaksų interesų atstovavimui.30. >28.yellow submarine
(2022-06-26 00:02:04)
(188.69.55.100) Parašė:

Vištuti, ar kojinių apsiuostei, ar šūdinų triusikų apsikramtei, bet braižas tas pats liko,o iki submarino tau, tai kaip pėsčiomis iki Sidnėjaus.29. > . 28. yel low submarine
(2022-06-25 23:23:24)
(78.60.84.45) Parašė:

Neapsimetinėk tuo, kuo nesi. O kodėl Rusija turėtų tartis su Kinija? Wtf!? Kas per bukumas!28. yel low submarine
(2022-06-25 23:11:11)
(90.131.33.51) Parašė:

Lietuvai uždaryti tranzitą į Kaliningradą reikėjo tą pačią dieną, kai rasijos GYVULIAI užpuolė taikią ukrainiečių šalį. Paskelbti visiška Kaliningrado blokadą, nutraukti visus ekonominiais, socialinius, kultūrinius ryšius su rasija ir tada putleris apsišlapinęs iš baimės, pradėtų tartis tiek su vakarais, tiek su Ukraina, tiek su Kinija. Kadangi mes visi pažįstame rusų mentalitetą, tai puikiai žinome kad jie supranta tik jėgos kalbą. Ypatingai putleris su pampersais...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras