2023 m. gruodžio 6 d.

 

Įprastinės karinės Rusijos grėsmės tikimybė išlieka labai didelė: baleto pasekmės kol kas neaiškios

46
Paskelbta: 2018-01-29 09:11 Autorius: ekspertai.eu

Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaudama pasaulio lyderių renginyje Davose susirinkusiems atskleidė, kad šiuo metu neįprastinės karinės grėsmės yra tapusios pavojingesnės už įprastines tiesiogines karines grėsmes, tačiau valstybinis-komercinis transliuotojas LRT priminė, kad įprastinės karinės Rusijos grėsmės tikimybė išlieka labai didelė.

Paaiškėjo, kad kai rusai pagaliau tikrai puls NATO ir Europos Sąjungos valstybes, gali būti, kad NATO nesilaikytų įsipareigojimų ir negintų užpultųjų šalių.

A. Motyla

Tokie skandalingi faktai viešinami lrt.lt publikacijoje „Dėl galimų Rusijos karinių veiksmų labiausiai nerimauti turi Baltijos šalys ir Suomija“.

„Baltijos šalys Rusijai – patrauklus taikinys, be to, neaišku, ar NATO į karinius veiksmus Baltijos šalyse atsakytų jėga. Taip britų kariuomenės vado perspėjimus, kad Rusija gali imtis karo veiksmų anksčiau, nei tikėtasi, LRT RADIJUI komentuoja Rusijos politikos ekspertas iš Rudgerso universiteto JAV Alexanderis Motyla“, - rašoma analitinėje lrt.lt analizėje.

Pasak A. Motylo „dėl V. Putino veiksmų niekada negali žinoti“.

„Kalbame apie galimus Rusijos veiksmus ir pabrėžiame, kokie būtų neracionalūs, bet tai nereiškia, kad jų negalėtų imtis Rusija. Bet tikrai aišku, kad Rusijos politikos formuotojai, įskaitant V. Putiną, siekia atkurti Rusijos galybę“, - šiurpią realybę paviešino A. Motyla.

Savo publikacijos emociniam turiniui sustiprinti, lrt.lt paskelbė paveiksliuką, kuriame Rusijos kariai žygiuoja su senoviškais durtuvais rankose:Ekspertai.eu primena glaustą chronologiją, iš kurios aiškiai matosi, kad Lietuvos saugumo padėtis šiuo metu yra ypač įtempta.

Kaip žinoma, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, žaliųjų valstiečių Juknevičiene tituluojamas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas konservatorių portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvusia socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus konservatorių politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas sausio 28 d., jo pasekmės kol kas neaiškios.Keli susiję:

Baletas „Vytautas“ – pavojinga riba tarp nekaltos pramogos ir grėsmės nacionaliniam saugumui   

L. Linkevičius smogė V. Landsbergiui ir apsišovė

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
46. vladas lukosevicius
(2018-01-30 13:41:59)
(90.131.35.15) Parašė:

Kas jums rūpi daugiau ,,, Rusija ar Lietuva ? GRAŽUS BUS LT 100-metis ,,, Su Lansbergiu laisvės pribuvėju KGB agentu ir stukačiumi ir su KGB ke-k-še Grybauskaite ..... Popuasai Afrikoje ant palmių juokiasi .....45. E to 44
(2018-01-29 22:54:53)
(8.37.225.190) Parašė:

Putinas pats iškrypėlis, bučiuoja vaikams pilvus.44. pEdikui
(2018-01-29 22:38:59)
(86.38.36.38) Parašė:

kol Lietuvoje veisiasi žmonės su trumpiausiu pasaulyje vardu E ir netradicine lytine orientacija, tol Lietuvai gresia realus pavojus.putinas iškrypėlių nekenčia...43. vadinasi
(2018-01-29 21:24:48)
(88.119.90.74) Parašė:

žvėris puldamas grobį pirma nuvargina o paskui papjauna. Vadinasi jeigu nori mus jau pulti tai vadinasi esame jau pavargę42. Vytis
(2018-01-29 21:04:38)
(85.167.148.187) Parašė:

Žinau ir pripažystu vieną „minkštąją galią”,tas yr putė.Tiek kiek ana,nu tiek balets tikrą Lietuvėlei nenukenks.41. stasys
(2018-01-29 20:51:51)
(83.188.76.149) Parašė:

Seni šalti ..'dantis už dantį' :)40. Senis Šaltis
(2018-01-29 20:48:54)
(88.222.97.16) Parašė:

"Seni šaltį (25) pagavai erzelį ir be reikalo juk toks ‚balbiesas‘ kaip tu vargiai atskiri kur kotas kirvio o kur geležtė jam. " --- žmogau, aš darbo žmogus, tad tavo "išmintis" nevykusi.39. stasys
(2018-01-29 20:43:50)
(83.188.76.149) Parašė:

papandopolui (31) Jus girdite tik tai ka norite išgirsti ,aš pav. dar ir matau kai Lietuviškai elgiasi gana negarbingai jei jau mes juos laikome Amerikos „satrapais“ yra tame daug prieštaravimu ..Mes maži ir mes neturėtume tapti kokio ligonio geopolitikos įkaitais . Juk jei taip pasvarstyti Lietuva išties galėtu ženkliai pagerinti savo socialines problemas sąskaita tu ginklu kuriuos priversta pirkti ,.. o bandyti tikinti toliau kažkokia gera rusiška dvasia .. neverta net gilintis . Vargiai čia rusai turėtu būti kažkuo nepatenkinti ..ten kur ant sienos stovėjo tik ju fizinė apsauga ..šiandiena ne prastesne elektronine įrengė Lietuva .. dar gi pastatė tvoras ES sąskaita ..ir taip visur ir visose srityse .:)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi