2024 m. liepos 22 d.

 

Jau užknisot verkšlenti ir gąsdinti

59
Paskelbta: 2014-02-14 11:28 Autorius: Artūras Račas | racas.lt
Artūras Račas. Eltos nuotr.
Artūras Račas. Eltos nuotr.

Žinot, kodėl Lietuvai reikia referendumų? Nes jie suvienija tam tikras visuomenės grupes ir labai gerai išryškina jų intelekto lygį (arba jo nebuvimą) ir tų grupių vertybes (arba jų visišką stoką).

Pamenate referendumą dėl atominės elektrinės, kuris vyko kartu su praėjusiais Seimo rinkimais? Aš tai pamenu. Ir ypač pamenu, kaip iš visų pakampių lindo vadinamieji „dešinieji apžvalgininkai“ (nors dešinieji jie tiek pat, kiek A. Užkalnis verslininkas) ir mekeno, kad referendumas labai geras dalykas ir kad visi tie, kurie balsuos prieš yra rusų agentai. Vieni mekeno iš kvailo įsitikinimo, kiti – už kapeikas, kurias gaudavo iš referendumą organizavusių konservatorių, bet tas mekenimas niekuo nepadėjo. Referendumas pralaimėjo ir dabar, kai žiūri atgal, supranti, kad nieko kvailesnio už tą referendumą, atominės energetikos šaukliai konservatoriai negalėjo sugalvoti. Ta prasme, kad pirmiausia sušaudė sau kojas ir sukompromitavo atominės energetikos idėją, taip pat ir todėl, kad sukompromitavo demokratijos idėją, nes atominės energetikos perspektyvos ir toliau darbotvarkėje, nors rinkėjai aiškiai pasisakė prieš.

Dabar Lietuvai vėl gresia referendumas ir štai kas įdomu: labiausiai vėl mekena tie, kurie mekeno tada. Tik dabar jie mekena kitaip. Dabar jau jiems demokratijos nebereikia, balsuoti reikia prieš, nes referendumas negeras. Bet rusai ir dabar kalti. Tik anąkart jie ragino balsuoti prieš, o dabar jau visiems moka, kad balsuotų už. (Kai pagalvoji, tai jei tie rusai iš tiesų tiek mokėtų, kiek konservatoriai suskaičiuoja, tai susidarytų didesnė suma nei ta, kurią lietuviai iš anglijų, airijų ir norvegijų saviškiams namo siunčia.)

Aš, kadangi žemės daug neturiu, tai ir aiškios pozicijos dėl dabartinio referendumo kol kas nesu suformulavęs. Sakiau, dar pasiklausiu savo pusbrolio ūkininko, ką jis galvoja.

Bet žinote, kas mane labiausiai užknisa? Tai tie mekenantys apžvalgininkai, kurie šiandien rauda dėl demokratijos ir gąsdina būsima apokalipse.

Toks R.Sadauskas-Kvietkevičius, nuo pat parašų rinkimo pradžios visais įmanomais būdais besityčiojęs iš parašų rinkėjų visai neseniai parašė paskvilį, kuriame rimtu veidu svarsto, kada tie parašų rinkėjai pradės šaudyti vargšus „dešiniuosius apžvalgininkus“. Mat, nei jis, nei jo nutukę draugeliai net didžiausiame košmare negalėjo įsivaizduoti, kad tie neva rusų apmokami parašų rinkėjai sugebės surinkti tuos 300 000 parašų. Žinot, kodėl jie to negalėjo įsivaizduoti? Nes nepaisant visos bravūros, kurią jie demonstruoja feisbukuose, delfiuose ir kitur, giliai viduje net jie supranta, kad patys nesugebėtų surinkti ir 10 000 parašų. Net jei konservatoriai mokėtų daugiau, negu neva moka rusai. Tie dešinieji apžvalgininkai puikiai supranta, kad viena yra loti, o antra – kuo nors tikėti ir pagal tą tikėjimą veikti. Todėl ir loja. Tik.

Ir būtent todėl niekas niekada į juos nešaudys. Kaip niekas nešaudo į benamius šunis ar žiurkes. Pastarosioms blogiausiu (joms) atveju padeda spalvotų tablečių. Kad pavalgiusios mumifikuotųsi ir nebegrįžtų.

Bet „dešiniesiems apžvalgininkams“ net tų tablečių niekas nesiūlys. Nes jau mumifikavosi. Išsisėmė ir niekam nepavojingi. Nebent patys prieš save ranką pakeltų supratę savo bejėgiškumą ir lojimo beprasmiškumą. Tik nepagalvokite – aš nors ir netikiu nei Jėzumi Kristumi, nei Dalia Grybauskaite, nei Vytautu Landsbergiu, nei atominės energetikos ateitimi, to nesiūlau. Nors – ką čia slėpti – tikrai neverkčiau.

Nepaisant to, jie mane vis tiek užknisa. Nes jie verkšlena ir gąsdina choru. Kasdien. Žinot, čia kaip uodai vasarą prie Vencavo: žinai, kad jei įgels, nemirsi, bet tas zyzimas vis tiek juk žiauriai užknisa. Tad kaip šamanas apsistatai žvakelėmis ir kaip koks ramanauskas karts nuo karto paleidi į orą kokio smirdinčio kvapo. Mažai padeda, bet viduje ramiau. Kaip šamanui ir ramanauskui.

Arba A.Vinokurui, kuris taip pat įsijungė į tą kasdienį mantros kartojimą ir gąsdina apie mus valdysiančią gatvę. Šiaip tai nereikėtų, bet negaliu susilaikyti nepacitavęs, nes labai jau juokinga:

Jau violetinio maro įvykiai parodė, kas atsitinka, kai gatvė pradeda diktuoti demokratinės visuomenės dienotvarkę. Ji atveria Pandoros skrynią iš kurios veržiasi tamsiausi, kriminaliniai, pažeistos psichikos, neišsilavinę ir besijaučiantys nuskriaustais valstybės gaivalai, kuriais greitai pasinaudoja ne ką šviesesni visuomenės sluoksniai.

Kai skaitai, tai pirmiausia kyla mintis, kad labiausiai nuskriaustas ir galbūt pažeistos psichikos yra pats gerbiamas Arkadijus. Nes laimingas ir sveiko proto žmogus vargiai taip kalbėtų apie 100 000 savo bendrapiliečių. Net nepaisydamas to, kad dalis jų tikėjo psichotropine kaldrute ir tebetiki Neringos prisikėlimu iš Čikagos.

Bet aš čia ne apie gerbiamo Arkadijaus asmeninę laimę ir psichinę sveikatą norėjau kalbėti.

Aš norėjau pasakyti, kad jis ir jo bendraminčiai mane užknisa, nes gododami demokratijos giesmes, jie iš tiesų su demokratija turi tiek pat bendro, kiek M. Adomėnas su filosofija ar D. Grybauskaitė su teisingos valstybės samprata.

Pamanykit tiktai – jei referendumas laimės, tai valdys gatvė. „Paraštiniai“, „aferistai“, „rasistai“, „šovinistai“ ir kitokie „-istai“, kaip kad gąsdina gerbiamas Arkadijus. Suprask dabar valdo geležinkeliai ir oro uostai. Arba, kaip tas pats gerbiamas Arkadijus sako, „progresyvus visuomenės sluoksnis“.

Tik štai koks klausimas: o kas nustatė, kad gerbiamas Arkadijus, jo draugeliai Romas, Andrius ar Audrius yra „progresyvūs“, o štai, pavyzdžiui, aš – paraštinis? Gal kaip tik yra atvirkščiai? Gal paraštiniai tai visi tie, kurie verkšlena ir gąsdina gatvės diktatūra bei kitomis apokalipsėmis, o progresyvūs yra tie, kurie, kaip aš, iš jų juokiasi? (Nors ir nelabai gražu juoktis iš nelaimingų ir galbūt psichikos sutrikimų turinčių žmonių).

Aš neturiu aiškaus atsakymo, bet vienas dalykas man visiškai aiškus. Paskviliai, kuriuos rašinėja gerbiami Romas ir Arkadijus stumia juos į paraštę ir tolyn nuo to, ką normalūs žmonės supranta kaip demokratiją. Pavyzdžiui,kaip aš, kuriam demokratija reiškia teisę turėti bet kokią nuomonę ir laisvai ją reikšti. Veikti, jei noriu, kad tai nuomonei pritartų kiti mano bendrapiliečiai arba veikti, kad jie nepritartų nuomonei tų, kurie, mano supratimu, yra paraštėse.

Veikti įtikinėjant argumentais, faktais. O ne lojant, gąsdinant ir skirstant visuomenę į savus ir svetimus, kuriuos būtinai finansuoja rusai.

Todėl tie, kurie daro kitaip, mane užknisa. Ir pagal savo demokratijos supratimą aš manau turįs teisę tą atvirai pasakyti.

Amen.

racas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
59. taigi
(2014-02-21 01:13:53)
(193.111.141.48) Parašė:

Kas šitą gėjų gerbėją čia įleido? "Valdžia dar yra tam, kad paimtų K.Uoką ir P.Gražulį už pakarpos, kai šie lipa per tvorą ir stumia ant policininkų arba kad tiesiog išneštų pastarąjį, nors jis gailiai šaukia “Už Lietuvą vyrai”. Nes visi supranta, kad P.Gražulio Lietuva truputį kitokia, ne dauguma mūsų ją įsivaizduoja."58. Virgilijus
(2014-02-17 12:40:59)
(78.61.15.140) Parašė:

Šaunuolis Artūras Račas, puikiai, taikliai, laiku ir vietoje.57. Kandidatas į Lietuvos prezidentus Mindaugas Filipavičius
(2014-02-16 14:57:14)
(188.69.213.147) Parašė:

Balsuokite bandomuosiuose prezidento rinkimuose už savo kandidatą čia prezidento.lt56. VytautasVe>Nė kiek nesistebiu,
(2014-02-16 12:51:21)
(91.187.172.143) Parašė:

kad tokie slapukai kaip pats, kitaip ir nesupranta. Auklėti marksizmo-leninizmo dvasia - kaip internacionalistai. Koks skirtumas, ar raudoni internacionalistai-kosmopolitai, ar mėlynieji - vistiek globalistai, mankurtai. Kaip ir propesorius Eg. Aleksandravičius ar jo kolega prop. Leonidas Donskis. Taigi: viens raudons kaip šetons, kitas rudas kaip šuva: tai Berlynas ir Maksva.55. arturui
(2014-02-15 18:58:29)
(76.173.48.20) Parašė:

zmogau,parasei labai gera laiska.mes savo zemeje seimininkai,tik mus is visu pusiu puola tos aprasytos ziurkes.ir gintis tik reikia ne spalvotomis tacenzūraemis,o ryztinga TIESA,kuri jas nugaletu54. Nė kiek nesistebiu,
(2014-02-15 18:16:42)
(78.63.22.245) Parašė:

kad nusimanantį apie DEMOKRATIJĄ Račą UŽKNISA. Jam norisi gyventi demokratiškai, bet kitiems savo nuomonės pateikimas jį UŽKNISA. Va kokia jo demokratija. Jis nori savo nuomonę reikšti, o kitiems negalima, nes Račą UŽKNISA. Filosofas Arvydas Šliogeris negailestingai sviedžia: ,,Apie dabartinį mūsų elitą galima pasakyti štai ką: tai tamsūs, bailūs, kvaili, žiaurūs, agresyvus, godūs, klastingi, gudrūs, demoralizuoti egoistai, nė iš tolo nematantys valstybės idėjos ir net vadinamąjį valstybingumą traktuojantys vien instrumentiškai, kaip savo intereso tenkinimo įrankį“ (už citatą dėkoju Algirdui Endriukaičiui). VDU profesorius Egidijus Aleksandravičius pritaria: „kai kurie politinio elito atstovai pagal savo intelektualumą, išsilavinimą ir kultūros lygį galėtų lygintis su tarpukario Lietuvos batsiuviais“. Su tarpukario batsiuviais lygintinas, deja, gal ne tik politinis elitas... Kaip manot, Račas tiktu į smetoninius batsiuvius?53. to 32
(2014-02-15 15:07:50)
(78.57.234.232) Parašė:

o sis racas.lt/respublikos-prezidentus-grybauskaites/52. A.K.
(2014-02-15 14:31:05)
(84.15.191.23) Parašė:

Kiek neskaitau,tai pats račas visa laika mekena,o jo mekenime protingumo neižvelgiuParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras