2024 m. liepos 15 d.

 

Kariai susirungs su savo įstaigų vadovais

1
Paskelbta: 2016-08-12 16:26 Autorius: ekspertai.eu
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Rugpjūčio 13 d. į Mechanizuotąją  pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje (Jonavos r.) atvykusių per 160 parengtojo rezervo karių laukia neeilinė diena. Kariai, visą šią lietingą savaitę praleidę brigados generolo Kazio Veverskio poligone, pagaliau galės nors trumpam atsipūsti nuo kovinio rengimo užsiėmimų. Kartotiniuose mokymuose dalyvaujantys rezervo kariai dalyvaus Kunigaikščio Vaidoto bataliono organizuojamoje parengtojo rezervo karių, jų artimųjų bei darbdavių šventėje.

Šventės metu bus surengtos ginkluotės, ekipuotės bei technikos paroda, kurios metu dalyvaus ne tik Lietuvos karių, bet ir Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos atstovai. JAV kariai pristatys sunkiasvorius krovininius transporterius (HET, PLS), Lenkijos kariai ROSOMAK pėstininkų kovos mašinas bei kitą turimą ginkluotę ir ekipuotę.

Vėliau kariai stebės Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymą. Vaišinsis kareiviška koše, rungsis komandinėse rungtyse. Stipriausieji ir atkakliausieji trauks virvę ir dalyvaus komandinėse karinio kliūčių ruožo įveikimo rūgtyse, kartu su į šventę atvykusiais darbdaviais ir jų artimaisiais. Kulminacinis šventinės programos akcentas – ne kartą Lietuvos kariuomenės padaliniuose koncertavusios grupės „Išjunk šviesą“ pasirodymas.

Per 160 parengtojo rezervo karių į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną atvyko rugpjūčio 6 dieną.  Kariai atvyko iš Vilniaus ir Utenos regionų. Tris savaites truksiančių kartotinių mokymų metu kariai susipažins su naujausia kariuomenės ginkluote, karine technika, atnaujins taktikos žinias ir įgūdžius treniruodamiesi veikti individualiai ir padalinio sudėtyje.

Kovinis rengimas nėra vienkartinis procesas, užbaigiamas atlikus privalomąją pradinę 9 mėnesių karo tarnybą, todėl pradinės karo tarnybos metu įgytos žinios ir įgūdžiai yra išlaikomi ir gilinami tarnybos rezerve metu. Į parengtojo rezervo karinius vienetus privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę karo prievolininkai skiriami privaloma tvarka arba jiems pareiškus norą. Rezervo kariai kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus ir būtų šaukiami atlikti užduotis tik ekstremalių situacijų atvejais.

Parengtojo rezervo kariai dalyvaus rugpjūčio 16-26 dienomis Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.) vyksiančiose vertinamosiose lauko taktikos pratybose „Stiprus Husaras", kuriose kartu su kariais iš Karaliaus Mindaugo Husarų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų, taip pat vykdys bendras užduotis su karių kuopoms iš Lenkijos ir iš JAV. 

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. trumpai
(2016-08-12 19:56:58)
(78.61.53.31) Parašė:

Rimtas straipsnis mastantiems-komentaras.lt/britanijos-liutas-krokodilo-asaros-ir-ka-daryti-lietuvai-3/comment-page-1/#comment-5518893



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras