2024 m. liepos 15 d.

 

Lietuvos kariai dalyvaus Jungtinių Tautų misijoje Malyje

5
Paskelbta: 2016-08-10 16:07 Autorius: ekspertai.eu

Prisidėdama prie tarptautinių globalaus saugumo užtikrinimo pastangų Lietuva siunčia savo karius dalyvauti ne tik Europos Sąjungos vadovaujamoje  operacijoje Malyje, bet ir Jungtinių Tautų. Rugpjūčio 10 d. į Jungtinių Tautų vadovaujamą  situacijos stabilizavimo misiją  Malyje MINUSMA išvyko Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų bridados „Geležinis Vilkas“ štabo karininkas. Jis metus tarnaus Bamake dislokuotame operacijos MINUSMA  štabo operacijų valdymų centre, kuriame vykdys operacijų planuotojo, jų vykdymo kontrolės ir valdymo funkcijas. Iki šių metų spalio į šią operaciją planuojama išsiųsti dar du Lietuvos karininkus.
 
Iki šiol Lietuva dalyvaudavo tik civilinėse Jungtinių Tautų vykdomose misijose.  MINUSMA bus pirmoji karinio pobūdžio misija, į kurią siunčiami Lietuvos kariai, tačiau Lietuvos kariai šios operacijos koviniuose veiksmuose ir operacijose nedalyvaus.

MINUSMA nėra pirmoji tarptautinė Lietuvos karių misija Malyje. Nuo 2013 m. pavasario Lietuvos kariai dalyvauja šioje Afrikos šalyje vykdomoje Europos Sąjungos mokymo misijoje EUTM, į kurią rotuodamiesi kasmet vyksta po tris Lietuvos karius, kurie prisideda rengiant Malio karius.  

Lietuva sprendimą dalyvauti Jungtinių Tautų stabilizavimo operacijoje Malyje priėmė  atsižvelgdama į Prancūzijos prašymą prisidėti prie dvišalių ir kolektyvinių pastangų kovojant su terorizmu po pernai lapkritį Paryžiuje įvykdyto teroristų išpuolio. Malį neramumai krečia nuo 2012 metų, kai didelį šalies šiaurinį regioną užgrobė džihadistų grupuotės, susijusios su teroristine grupuote „al Qaeda“. Per 2013 metais pradėtą Prancūzijos vadovaujamą stabilizavimo operaciją islamistai buvo beveik visiškai išstumti, tačiau didelės teritorijos šiaurinėje Malio dalyje tebėra menkai kontroliuojamos. Jungtinių Tautų stabilizavimo operacija MINUSMA veikti Malyje pradėjo 2013 metų liepą.

Šiuo metu Malyje po Jungtinių Tautų vėliava misijoje dalyvauja daugiau kaip 9 tūkst. karių, taip pat per 1,1 tūkst. policijos pareigūnų ir apie 1, 2 tūkst. civilių darbuotojų. 

Visas Jungtinių Tautų operacijos MINUSMA pavadinimas – angl. United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali.

Lietuva, vykdydama savo tarptautinius įsispareigojimus tarptautiniam saugumui, dalyvauja ir kitose tarptautinėse operacijose ir misijose. Šiuo metu 30 Lietuvos karių dalyvauja penkiose tarptautinėse operacijose: Europos Sąjungos vykdomose operacijose ir misijose: mokymo misijoje Malyje EUTM, karinėje operacijoje Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „Sophia“, jūrų operacijoje ATALANTA operacinėje vadavietėje Nortvude (Jungtinė Karalystė). Taip pat Lietuvos kariai užduotis vykdo  NATO vadovaujamose misijose Afganistane ir NATO taikos palaikymo pajėgų misijoje Kosove.

Dalyvavimas tarptautinėse operacijose išlieka svarbi Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemonė stiprinti ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, NATO kolektyvinę gynybą, karinį bendradarbiavimą.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. Dzūkija>4. stasys
(2016-08-11 12:01:33)
(78.62.212.240) Parašė:

Kodėl???aš taip pat noriu žinoti,kame ta "saugumo išraiška" ir su kuo ji valgoma...greičiau tai melo liūnas,be galo ir be pabaigos...4. stasys
(2016-08-10 21:02:43)
(90.138.55.115) Parašė:

ne sušiktu jeronimu ,scorpionu reikalas kur Lietuva karius siunčia ..3. skorpionas
(2016-08-10 19:47:07)
(78.57.168.231) Parašė:

Įžūlūs melagiai-landsbergandonijos kūrėjai-grybauskaitės, landsbergai, linkevičiai, olekai... valstybių okupacijas vadina „misijomis“.2. viltė
(2016-08-10 17:33:50)
(85.255.48.4) Parašė:

Kai Lietuva taip smarkiai "kariauja " - tai Lietuvos karai...1. trumpai
(2016-08-10 16:56:19)
(78.61.53.31) Parašė:

Na kas belieka ,tik siusti ten kur reikia kol yra ka siusti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras