2023 m. kovo 25 d.
 

 

Paradoksali simbolika: V. Pociūno žūties dieną prezidentės patarėja tapo valstybininkų klano atstovė

22
Paskelbta: 2016-08-23 13:31 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentė D. Grybauskaitė (naujosios patarėjos nuotrauka bus tik rytoj).
Prezidentė D. Grybauskaitė (naujosios patarėjos nuotrauka bus tik rytoj).

Kaip pranešė prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba, nuo rugpjūčio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiosios patarėjos nacionalinio saugumo klausimais pareigas pradės eiti Živilė Šatūnienė.

Ž. Šatūnienė turi ilgametę patirtį nacionalinio ir geopolitinio saugumo klausimais. Ekspertė beveik 17 metų dirbo Valstybės saugumo departamente, kur pastaruoju metu ėjo valdybos viršininkės pareigas. Ji buvo ne kartą apdovanota ir skatinta už nepriekaištingą tarnybą. Ž. Šatūnienė yra apgynusi daktaro laipsnį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, yra studijavusi Oslo universitete Norvegijoje. 38 metų Ž. Šatūnienė moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas.

Pačios Ž. Šatūnaitės nuotraukos internete aptikti nepavyko. Susisiekus su Prezidentūros darbuotojais pastarieji informavo, kad naujosios patarėjos nuotraukos kol kas neturi ir pati Prezidentūra, tačiau jos atvaizdą pažadėjo atsiųsti rytoj.2006 m. rugpjūčio 23 d., lygiai prieš dešimt metų, Baltarusijoje žuvo Lietuvos žvalgybininkas, Valstybės saugumo departamento (VSD) karininkas, diplomatas Vytautas Pociūnas.

Praėjus dviems metams po jo žūties žurnalistas Mindaugas Velička „Lietuvos žiniose“ paskelbė straipsnį „Valstybės užvaldymas“. Jį pradėjo tokiais žodžiais: „Po pulkininko Vytauto Pociūno žūties Breste ir jo išsiuntimo į Baltarusiją aplinkybių parlamentinio tyrimo lauktas valstybės gyvenimo apsivalymas neįvyko, „valstybininkų“ klanas liko nepaliestas“.

Žurnalistas išsiaiškino, kad „Valstybininkai“ – tai klaninės prigimties grupė asmenų, kuriuos sieja nuolatiniai tarpusavio ryšiai, vaidmenų ir užduočių tarp grupės narių pasiskirstymas, egzistuoja aiški hierarchinė grupės struktūra, aukštas jos organizavimo lygis. Ši grupė taip pat yra išvysčiusi ekstensyvų palaikymo tinklą. Grupuotėje didžiausią autoritetą tarp jos narių turi Albinas JANUŠKA“.

Jam taip pat pavyko sužinoti, kad klano ištakose buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai A. Januška, Mečys Laurinkus, Algirdas Kumža, Petras Vaitiekūnas, aplink besisukiojantis žurnalistas Audrius Siaurusevičius, žinomas kaip „Siauras“, kiti žiniasklaidos ir politikos elito atstovai, pavyzdžiui, A. Kumžos bendražygis Lietuvos komunistinio jaunimo sąjungos Centro komitete, vėliau Lietuvos komunistų partijos Centro komitete Juozas Bernatonis ir kiti.

Vėliau klanui talkino tuometis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto direktorius Raimundas Lopata, diplomatai, V. Adamkaus patarėjai Valteris Baliukonis, Mindaugas Ladiga, Simonas Šatūnas.

Būtent tada karjeros laiptais pradėjo kilti ir Simono Šatūno sutuoktinė – Živilė Šatūnienė paskirta VSD Trečiosios valdybos viršininko pavaduotoja, taip pat įdarbinta dėstytoja VU TSPMI.

Kokia paradoksali simbolika, kad šiandien tie, kurie prisidėjo prie V. Pociūno žūties, paskiriami prezidentės patarėjais. Tie, su kuriais jis kovojo, norėdamas švarios ir sąžiningos valstybės, ateina dirbti į Prezidentūrą jo žūties dieną lygiai po dešimtmečio.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
22. Vytautas
(2016-09-01 16:47:56)
(62.140.224.202) Parašė:

Norėčiau pamatyti Grybauskaitės nuotrauką su KGB munduru, kiek turi medalių ir už ką.21. T0mas J.
(2016-08-24 16:43:16)
(84.55.0.142) Parašė:

lzinios lt, Alfa lt (Mindaugas Velička) kadaise rašė apie "valstybininkų klaną": "Klane aktyvus ir Respublikos prezidento patarėjas Simonas ŠATŪNAS, dirbantis prezidentūros Užsienio politikos grupėje. Šis asmuo aktyviai palaiko ryšius su VSD vadovais, ypač VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju Dariumi Jurgelevičiumi, taip pat žinomu kaip „Mergaitė“. S.Šatūnas yra VU TSPMI Globėjų tarybos narys. Priminsime, kad šios tarybos narys yra ir UAB „Dujotekana“ vadovas Rimandas Stonys, kiti „valstybininkų“ klano nariai. S.Šatūno sutuoktinė Živilė Šatūnienė paskirta VSD Trečiosios valdybos viršininko pavaduotoja, taip pat įdarbinta dėstytoja VU TSPMI." / "Po „valymo“ VSD šiuo metu, kaip niekada anksčiau, pareigas eina abejotinos kompetencijos, tačiau klanui itin lojalūs asmenys. Manoma, kad klanui lojalūs yra šie VSD pareigūnai: Pirmosios (žvalgybos) valdybos viršininkas Rimantas MARTINONIS, šios valdybos viršininko pavaduotojas Rytis MURAŠKA, Antrosios (kontržvalgybos) valdybos viršininkas Renatas PETKUS, Trečiosios (ekonominių valstybės pagrindų) valdybos viršininkas Linas JURGELAITIS, jo pavaduotoja Živilė ŠATŪNIENĖ". / 2008 kovas20. !!!
(2016-08-24 01:31:48)
(162.226.66.184) Parašė:

Stiprus valdzioje esantiems kompromatai demokratija uztad stabili.Viskas turi buti kamplykt.19. penkiolikiniai
(2016-08-24 00:56:25)
(188.69.199.108) Parašė:

Filmo „Senekos diena“ režisierius Kristijonas Vildžiūnas: „Tai buvo byranti epocha“ Tai amžinaatilsi Pociūno sūnus ar švogeris?18. Darijus
(2016-08-24 00:31:51)
(85.10.97.39) Parašė:

O kitas padorus saugumo karininkas išsiaiškino, kas suorganizavo pakaunės pučą ir Bražuolės tilto diversiją. Sprogo automobilyje.17. Jonis
(2016-08-24 00:26:08)
(83.190.86.24) Parašė:

Vienas padorus auksto rango saugumo karininkas tuomet pakele tik viena klausima: Kas vagia CZV milijonus, skirtus Baltarusijos opozocijai? Ir iskrito per langa...16. Rimas
(2016-08-24 00:09:04)
(94.244.84.238) Parašė:

beveik kiekvieną dieną žiniose matau ŠLIURĘ, sos15. trečiam
(2016-08-24 00:03:57)
(86.38.182.188) Parašė:

Nustok gerti,bus ramiau...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras