2023 m. spalio 3 d.

 

Po riaušių prie Seimo, žvilgsniai krypsta į S. Skvernelį

58
Paskelbta: 2021-08-13 11:16 Autorius: ekspertai.euBuvęs žaliųjų valstiečių premjeras, šiuo metu Seime prisistatantis opozicijos lyderiu Saulius Skvernelis pranešė, kad po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje gautos informacijos jis daro išvadą, jog antradienį vykusio protesto, kuris vėliau peraugo į riaušes, atskyrimas į dvi dalis tėra labai sąlyginis.

Rugpjūčio 12 d. kalbėdamas „Žinių radijui“ vyriškis atskleidė, kad būtent protesto dalyje dalyvavę asmenys prisidėjo prie to, kad susibūrimas prie Seimo vėliau peraugtų į riaušes.

„Kai tu gauni papildomos informacijos, mes vakar turėjome Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto [posėdyje], mums tarnybos irgi pateikė informaciją, tai yra ne vieša informacija. Tai ta skirtis tarp pirmos ir antros mitingo dalies tampa labai sąlyginė. Deja, bet yra toks faktas. Labai sąlyginė“, pasakė S. Skvernelis.

Pasak politiko, „tie žmonės, kurie dalyvavo taip vadinamojoje pirmoje dalyje, buvo labai aktyvūs organizuodami, kurstydami ir ragindami taip elgtis žmones taip elgtis antroje dalyje“.

Jis nurodė, kad protesto rugpjūčio 10 d. mitingą prie Seimo paskatino ir žmonių baimės dėl vakcinacijos, teigdamas, valdantieji politikai taip ir nesugebėjo sukurti skiepijimo kampanijos, kurioje šios baimės būtų išsklaidytos.

Tuo tarpu viešojoje erdvėje daugėja informacijos, kad riaušes pries Seimo buvo užsakytos konkrečių Lietuvos teritorijos administratorių, o policijos spec. padaliniai bei civiliai apsirengę provokatoriai minioje buvo šio užsakymo vykdytojai.

Teigiama, kad S. Skvernelis galimai gali būti susijęs su vakariniais įvykiais prie Seimo, kuomet skriejo akmenys ir buvo suimti asmenys, raginantys to nedaryti.

Norint visa tai išsiaškinti, būtinas skubus ir kruopštus tyrimas, atskleidžiantis tikruosius šių susirėmimų iniciatorius, režisierius ir vykdytojus. Tokio tyrimo reikalauja tiek politikai, tie visuomenės veikėjai.

Keli susiję:

Pokuroras siekė rekordo – teismo prašė N. Černiauskiekės suėmimo iki 2022 m. sausio 21 dienos  

Lietuvos politikai vieningai sutaria – riaušėms prie Seimo dirigavo Rusija su Baltarusija   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
58. P L E V Ė S A
(2021-09-10 23:09:21)
(91.76.163.105) Parašė:

Plėviasparnių būrio vabzdžiai. Pvz musės - plasnoja nuo vienos krūvelės prie šviežesnės.57. LDK
(2021-09-10 23:07:18)
(91.76.163.105) Parašė:

Skvernelis buvo eilinis policininkas, kuriam buvo suteikta vieša erdvė teikti policijos informaciją visuomenei. Skvernelį pastebėjo Paksas ir suteikė galimybę patekti į Seimą. Tvarkos ir teisingumo partiją jis išdavė. Dabar jis išdavė Valstiečių partiją... Aš nežinau koks rinkėjas gali pasitikėti išdaviku? Dar nei vienam atskalūnui nepasisekė suburti rimtos partijos. Skvernelis buvo pakankamai garbingas iki vakar dienos, dabar jis išdavikas politinis lavonas56. MENTAS
(2021-09-04 11:11:29)
(91.76.163.105) Parašė:

SKVERNELIS yra konservatorių TROJOS ARKLYS55. Algirdas
(2021-08-27 20:05:57)
(91.76.163.105) Parašė:

BŪTINI PRIEŠLAIKINIAI SEIMO RINKIMAI! Būtinai ateisiu rugsėjo 10 į protestą už Seimo atsistatydinimą ir Priešlaikinių rinkimų paskelbimą54. Lašinius perku turguje
(2021-08-26 22:45:37)
(91.76.163.105) Parašė:

Prisiminkime, kur dabar Zuokas atskilęs nuo liberalų, Muntianas - nuo darbo partijos, nuo Valinsko atskilusi grupė žmonių, Paulauskas... Kur bus Armonaitė bus su savo Laisvės partija? O dabar dar Skvernelis nori nuo valstiečių atskirti… Atsakymas tik vienas: Vieni jau istorijos šiukšlyne, kiti iki jo eina. O Skvernelis jau politinis lavonas!…53. Pastebejimas
(2021-08-20 01:12:38)
(91.76.163.105) Parašė:

Skvernelis netempia iki arogancijos, jo retorika – labai mužikiška. Jis taip ir neperšoko iš policijos generalinio komisaro lygio į ministro pirmininko. Man atrodo, kad ir neperšoks, nes tam šuoliui reikia intelektinio pagrindo, daug perskaitytų knygų ir visai kitokio gyvenimo. Jei žmogus apie tai pradeda galvoti tik po 40-ties, reikia būti ne premjeru, o užsidaryti studijų centre, miške ar pibibliotekoje. Ten padirbėti ir pažiūrėti į savo gyvenimą.52. U-2>34. Mokytis visiems iš mūsų
(2021-08-15 20:49:42)
(192.42.116.22) Parašė:

Pagarba. Tai vienas geriausiu ekspertuose skelbtu komentaru. Jus turite talenta...51. trumpai
(2021-08-15 15:46:45)
(88.118.7.249) Parašė:

Irgi idomi išreikšta žmogaus mintis-Landsdergijai butinas amzinas priesu ieškojimas ir provokacijos ir LR,--- ir uz jos sienu, kad tik LR greiciau butu naikinama, o dinastija klestetu. Tai ne zmones, tai vl/gl banda, tai LR priesas Nr.1 ir taip jau 3 desimtmecius...--- Landsbergija visame LTSR grozyje lygiai taip pat elgesi ir anuometine kpss/kgb nomenklatura... "Dabar apie įvykių visumos vertinimą. Panašu, kad mums kaip tautai būdinga viena savybė - kenčiame, kol galime, bet kai kantrybė tampa perpildyta, tada gero nelauk. Įtampa kaupėsi seniai, nuo pirmojo karantino. Naujoji valdžia vietoj socialinio dialogo iš pat pradžios pasirinko perauklėjimo, spaudimo, manipuliavimo, patyčių kelią. Kiršinimo ir skaldymo kelią. Įtampos kėlimą, vietoj nuraminimo ir sutelkimo. Tačiau įtampa negali kilti be galo. Natūralu, kad pasipiktinimas ir protestas pasiekė ribą, ypač po pastarųjų antikonstitucinių vyriausybės nutarimų. Tuo tarpu į protesto balsus ir reikalavimus arogantiškai nereaguota, nieks iš valdančiųjų per pastarąsias protesto akcijas nemalonėjo išeiti pakalbėti su žmonėmis, bent išklausyti juos, juolab atsižvelgti į reikalavimus. Priešingai, viskas buvo nurašoma antivalstybiniam kenkimui, kvailumui, "netikėjimui mokslu" ir t.t. Įtakotukai drabstėsi mėšlu išsijuosę. Vad. ekspertai, išskyrus vieną kitą, atkakliai nenorėjo pamėginti paanalizuoti objektyvių kilusios įtampos ir susipriešinimo eskalacijos priežasčių. Šita valdžia nelinkusi su piliečiais kalbėtis, išgirsti, suprasti, juolab eiti į kompromisus. Jie nelaikomi politinio proceso partneriais. Į jų orumą giliai spjaunama. Vietoj to pasitelkiamas spaudimas, bauginimas, melas, prievarta... Riaušių buvo galima išvengti, jei būtų buvęs duotas įsakymas vengti skatinti smurtą, leisti žmonėms nurimti, išsiskirstyti. Jei būtų laiku identifikuoti ir izoliuoti provokatoriai. O gal to ir norėta..? Tapo akivaizdu, kad tarp vadinamojo "elito" ir įsiaudrinusių, pasipiktinusių, nusivylusių, dėl savo ateities ir pažeidžiamų teisių nerimaujančių žmonių nėra nieko, kas galėtų tapti mediatoriumi, derybininku, konflikto deeskalatoriumi, kurio klausytų abi pusės. Galutinai pasimatė, kad juo galėjęs tapti prezidentas sugeba vien tupėti krūmuose... Opozicija "ne prie ko"... Taip, tai istorija apie pagarbą ir orumą. Jų paniekinimą. Tas pats buvo Maidane. Gali būti, kad tai tik konflikto pradžia. Nes jis gilus, persipildęs, pripūliavęs, nevienadienis. Nepaisant to, kad, žinoma, yra kas juo džiaugiasi, jį kursto, sumaniai papila žibalo į jau liepsnojančią ugnį. Dėl to labai neramu ir negera.'Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras