2024 m. liepos 19 d.

 

Prancūzijos prokurorė ragina Ukrainai išduoti Kazachstano oligarchą M. Abliazovą

Paskelbta: 2013-12-13 09:00 Autorius: Naujienų redaktorius
Kazachstano oligarchas Muchtaras Abliazovas
Kazachstano oligarchas Muchtaras Abliazovas

Prancūzijos prokurorė rekomendavo, kad Kazachstano oligarchas Muchtaras Abliazovas, kaltinamas iš savo buvusio banko BTA iššvaistęs iki 6 mlrd. JAV dolerių, būtų išduotas Ukrainai, kuri kartu su Rusija nori patraukti jį į teismą, skelbia „Reuters“.

50-ies M. Abliazovas nelaisvėje Pietų Prancūzijoje laikomas nuo liepos mėnesio arešto Rivjeros Kanų kurorte po 18 mėnesių slapstymosi.

Teismas atidėjo sprendimą dėl ekstradicijos iki sausio 16 dienos. Tada taip pat bus nuspręsta dėl Rusijos prašymo jį išduoti.

Prokurorė Solange Legras, kalbėdama Prancūzijos vardu, sakė, kad M. Abliazovas turėtų būti laikomas „didelio masto nusikaltėliu“, o ne disidentu, nusistačiusiu prieš Kazachstano prezidentą Nursultaną Nazarbajevą.

„Kai turi tiek daug pinigų, gali viską nusipirkti, – teisme sakė prokurorė. – Tačiau negali nusipirkti Prancūzijos teisingumo sistemos. Turėsite paklusti jos taisyklėms.“

Pasak oligarcho advokatų, Rusija ir Ukraina veikia kaip Kazachstano „ilgoji ranka“, kuri nėra sudariusi sutarties dėl ekstradicijos su Prancūzija, tačiau nori parsiųsti jį namo netiesioginiu būdu. Advokatų teigimu, pagal susitarimą Kazachstanas, Ukraina ir Rusija yra įsipareigojusios viena kitai išduoti ieškomus piliečius į gimtąją šalį. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras