2024 m. gegužės 25 d.

 

Senasis Landsbergis apsisprendė: Lietuvai nedelsiant vadovauti turi pradėti Grybauskaitė

17
Paskelbta: 2021-08-04 23:10 Autorius: ekspertai.euValstybei skęstant begalėje problemų, nepriklausomas Žmonių partijos  portalas pranešė, kad už valstybės vairo kuo skubiau turi stoti oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apie tai skelbiama „Delfi“ skaitytojos (informuojama, kad vardas ir pavardė, tos skaitytojos, nepriklausomam Žmonių partijos  portalui žinomi) analitinėje nuomonėje „Po kritikuojamų valdžios sprendimų kreipėsi į Dalią Grybauskaitę: šitai jums pasakyti nori daugelis“.

Kai šalyje kyla neramumai ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl situacijos, kuri vyksta šalies pasienyje, piliečiai nerimastingai laukia problemos sprendimo. Žmonės įbauginti neramumų dėl atvykėlių, kurie plūste plūsta į svetimą šalį. Stebint šiuometinės valdžios neryžtingumą ir akivaizdaus lyderio trūkumą, problemos nesprendimą ir neaiškumą, visuomenėje plinta susipriešinimas. Vyraujantis nerimas vis labiau perša mintį, kad prasideda karas. Kad ir kokia jo forma, kad ir koks tikslas, tačiau jis pradėtas.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė feisbuke antradienį surašė skubių ir dabar būtinų veiksmų planą kovojant su neteistų migrantų krize Lietuvoje. Buvusi šalies vadovė pirmiausia pabrėžė skubų fizinio barjero statymą. Taip pat sprendimus, ką daryti, kol to barjero nėra.

„Nežadėk ko negali įvykdyti. Pvz., nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi“, – taip įrašą baigė ji.

Apie tokią lyderystę dabartinėje valdžioje eina kalba? Nesuvokiama, kodėl yra delsiama priimti svarbius ir ryžtingus sprendimus. Prezidentė paruošė „špargalkę“, pagal kurią galėtų dirbti dabartinė valdžia, kurie galimai nelabai suvokia, kokia rimta padėtis yra šalyje. Kodėl apie tvoros statymą tik kalbama, bet ji nepradėta statyti normaliai? Žinoma, pati valdžia pateko į savo sukurtų įstatymų spąstus. Viešųjų pirkimų įstatymas turi būti pakeistas ir kuo skubiau, ir darbai pradėti turi būti nedelsiant, o ne viešai sapaliojant apie rudens sesijas. Kokias dar sesijas, rudenį spręsti šiuos klausimus bus jau per vėlu.

Labai gaila, kad dabartinis prezidentas tik komentuoja iš toli, atrodo, kad jo ši situacija net neliečia. Atrodytų, kad jis nesiima nieko, tik gražiai pakritikuoti ministrų sprendimus. Taktiškai, maloniai ir su šypsena.

Tačiau Prezidentė Grybauskaitė demonstruoja visai kitokį požiūrį ir toną. Ji tvirtai ir ryžtingai nusako padėties rimtumą ir nebando situacijos pagrąžinti. Yra viskas sudėliota papunkčiu, tik reikia imtus darbų ir šiuos veiksmus įgyvendinti. Kai Nausėda ir realioje valdžioje esantys asmenys demonstruoja dvejones ir neryžtingumą, Grybauskaitė demonstruoja lyderystę. Kaip jos trūksta, kaip trūksta šitos ryžtingos moters vietoj neryžtingų, auksinės tvoros bijančių žmonių būrio.

Prezidentė, eidama savo pareigas, ne vieną aukštą postą užimantį vyrą priversdavo sudrebėti. Ji ryžtingai išdėstydavo savo mintis ir argumentus, kurie priversdavo veikti iškart. Ji demonstravo profesionalumą, aiškumą ir vadovo savybes, kurių taip trūksta atsitikus tokiai situacijai.

Yra moterų, kurios sugeba keliais žodžiais pasakyti taip, kad trenkia kitiems kaip šlapiu skuduru per veidą. Labai mandagiai – paprasčiausiai suvokimu, kas yra ryžtas ir lyderystė.

Tokio vadovo Lietuvai reikia. Esame maža šalis, mums reikia visam pasauliui įrodinėti savo vietą ir tą reikia daryti ryžtingai ir stipriai. Nedvejojant ir nemikčiojant. Nieko neišspręs nuolatinės rietenos valdžioje tarp politikų, nieko neišspręs neryžtingumas ir blaškymasis. Reikia konkrečių veiksmų. Nedelsiant.

Deja, dabartinis prezidentas labai nuvylė. Nieko pasakyti blogo apie žmogų negaliu, jis taip pat stengiasi ir bando savo pareigas atlikti kuo geriau. Pati už jį balsavau, tikėdamasi, kad bus puikus vadovas. Turbūt jis ir būtų puikus, jeigu šalyje tiesiog būtų kitokia situacija. Prezidentas yra diplomatiškas, mandagus, išsilavinęs, aukšto intelekto. Tačiau dabartinė pasirinkta pozicija – nieko nedarymo ir stebėjimo iš šono – netinka šalies vadovui. Patarimas prezidentui: pergalvoti ir persirinkti savo komandą, kuri būtų stipresnė. Tada, dar likus pusei kadencijos laiko, galbūt išgelbėtų susiformavusį nekokį įspūdį.

Miela buvusi Prezidente Dalia, Jūs nuostabi vadovė ir lyderė. Iš komentarų po jūsų įrašų ir po straipsniais apie tai akivaizdu, kad šitai jums pasakyti nori daugelis. Esate tai, ko būtent reikia Lietuvai. Kad ir formaliai nebeinate šių pareigų, visada išliksite Lietuvos Respublikos Prezindentė Dalia Grybauskitė – gera lyderė žmonėms ir Lietuvai
“, - tekstą sudėliojo Vytautas Landsbergis, šį kartą įvardintas kaip „Delfi“ skaitytoja, kurios vardą ir pavardę žino nepriklausomo Žmonių partijos portalo redakcija.

Susiję:

Paskelbtas veiksmų planas egzistenciniams iššūkiams atremti ir Lietuvai išgelbėti

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. Atrodo
(2021-08-10 00:12:13)
(91.76.163.105) Parašė:

Grybauskaitei vel teks triusikus perspalvoti16. kukūškai
(2021-08-06 00:17:35)
(78.62.252.216) Parašė:

Tu bl tepi visus tuo pačiu šūdu,kuriuo pats ir smirdi. Kremliaus išsigigimėliai nieko neįsivaizduoja be savo kruvinos partijos arba jos pasekėjų.Eik tu nx su savo KP ir visai trocictais,maoistais,ir kitais išgamomis.Pavėlavai. Tau jau niekas negręsia(man labai gaila)Toookius mankurtus ir apsimetėlius savo laiku šau........Pasaulis radikalėja ir dar niekas nevėlu. Kiekvienm durneliui aišku,kad tuoj bus susirėmimai pasienyje su Bulbašynu,ko Kremlius ir siekia. Niekas nenusileis o ruskių liaudis kentės sankcijas. Nors....jiems px,jie ir taip šūde gyvena DDD15. ku ku
(2021-08-06 00:03:31)
(91.76.163.105) Parašė:

Suriedėjo kegebistinės beretės lyg į delfi. Jos labiausiai nekenčia patriotinių komunistų; vien todėl, kad jie atsiskyrė nuo TSKP – užtat dievina nepartinius bolševikus marksizmo dėstytojus ir Burokevičiaus koleges nuo platformos. O iš tiesų tai verti paniekos berečių favoritai, nes jie visi sukčiai ir savo biografijas išvalę nuo nebetinkamų faktų, tokių, kaip kad buvimas TSKP, jau nekalbant apie įslaptintų “masonų” ložę “uolusis stukačius”14. Vytas
(2021-08-05 22:04:45)
(62.80.225.75) Parašė:

Įdomu, ar D.Grybauskaitės teiginys, kad Lietuvai tiko ir auksiniai šaukštai (iki šiol dėl jų niekas dar nesėdi cypėje), bet labai tiks ir "auksinė" tvora:"auksinė" tvoros kaina neturi piktinti eilinių piliečių, viską reikia daryti greitai. Kiek girdėjau, jos išankstinė kaina skelbiama apie 150 milijonų eurų. Vadinasi, realiai bus išleista virš dviejų šimtų milijonų, o gal ir keletas šimtų milijonų. Tuo tarpu diplomatinė taika nekainuotų niko, tik šios valdžios prestižą ir dingimą iš politinės arenos.13. Ceslovas
(2021-08-05 21:10:29)
(78.63.127.120) Parašė:

Aciu, lietuvai isgamu nereikia.12. Kiek pamenu
(2021-08-05 20:06:03)
(91.76.163.105) Parašė:

Čia šita prezidentė nelaimėlę žadėjo, kad niekas nebrangs po euro îvedimo?11. Aiški
(2021-08-05 20:04:19)
(91.76.163.105) Parašė:

konservatorinekale, kad dabar kalba tik nukreipti demesi i Prezidentura,ir nieko neminint apie tiesioginius kaltininkus Simonyte,G.Landsbergi,Bilotaite,Dulki,Anusauska,Armonaite,Cmilyte..?! Situos jau dabar reikia uzdaryti,kad netrukdytu veikti ...10. Emili
(2021-08-05 13:15:14)
(90.131.33.189) Parašė:

Esate tai, ko būtent NEREIKIA Lietuvai. Per 10 savos diktatoriško valdymo metų, jūs atvedėte Lietuvos valstybę prie galimo fašizmoParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras