2024 m. balandžio 23 d.

 

Vaiko raidos centro detektyvas: pasipelnyti ciniškai skriaudžiant vaikus galima labai padoriai

13
Paskelbta: 2015-01-26 10:41 Autorius: ekspertai.eu

Vaiko raidos centras, įsikūręs prestižiniame Vilniaus Žvėryno rajone, Vytauto g. 15, teikia paslaugas sutrikusios raidos ir elgesio vaikams ir jų šeimoms.

Šis centras vienu metu gali aptarnauti apie 40 vaikų, nors poreikis kur kas didesnis. Todėl tiems, kuriems tokių paslaugų reikia, turi laukti mažiausiai pusmetį, kol prieis jų eilė. Dėl nepakankamo finansavimo kenčia ir gydymo kokybė – dėl eilių trumpinamas gydymo laikas.

Pastatas, kuriame yra ši įstaiga, jau ne vienerius metus yra avarinės būklės.

Dar 2008 m. buvo numatyti valstybės iždo pinigai ir turėjo būti pastatytas naujas Vaikų raidos centras Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos teritorijoje. Buvo planuojamas projektas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų pediatrijos centro, Vaikų konsultacinės poliklinkos ir Vaiko raidos centro korpuso bendram 45 tūkst. kv. m kompleksui. Vaiko raidos centrui buvo numatyta 3000 kv. m.

Ir nors pinigai buvo numatyti ir planuojamas projektas paruoštas, tačiau per tiek metų niekas taip ir nebuvo pastatyta, o esamo Vaiko raidos centro pastato būklė dar labiau pablogėjo – 2013 m. rugsėjį įgriuvo stogas, kuris nesutaisytas iki šios dienos.

Greitai po nelaimės, dar 2013 lapkritį, žiniasklaida skelbė, kad Santariškių klinikų, kurioms priklauso Vaiko raidos centras, vadovas Kęstutis Strupas teigė, kad bus statomas naujas didelis ir erdvus pastatas, kad norima pastatyti kuo greičiau, kad baigiamas rašyti projektas Europos Sąjungos finansinei paramai gauti ir t. t.

Tačiau visa tai – tušti žodžiai, o pinigai lyg tai buvo ir yra, tik už juos niekas nepadaryta.

Ekspertai.eu pavyko sužinoti, kad praėjusių metų pabaigoje politikai ir jų paskirti valdininkai pasiūlė netikėtą sprendimą – koreguoti atliktą minėtą techninį projektą ir nuo 45 tūkst. kv. m sumažinti iki 15 tūkst. kv. m.

Buvo svarstyta galimybė labai reikalingo naujo Vaiko raidos centro iš viso nestatyti, o iš Žvėryno jį perkelti į Verkių regioniniame parke esančias sanatorijos „Pušyno kelias“ patalpas, kurios tam reikalui nepritaikytos. Blogiausia, kad jau planuojama perkelti ne į nenaudojamas patalpas, o į veikiantį ką tik renovuotą vaikų reabilitacijos skyrių kuris, beje, taip pat nėra pritaikytas Vaiko raidos centro pacientams.

Žinia, jei taip atsitiktų, ne tik dar labiau suprastėtų Vaiko raidos centre teikiamų paslaugų kokybė, bet gerokai nukentėtų ir pačios sanatorijos teikiamos reabilitacinės paslaugos vaikams – vien dėl nepakankamo ploto, nekalbant apie kitas problemas.
 Kyla klausimas – kodėl viskas taip keistai vyksta ir kam to reikia?

Todėl ekspertai.eu kreipiasi į Seimo Antikorupcinę komisiją (į prokuratūrą šioje valstybėje seniai nėra prasmės kreiptis), prašydami skirti didelį dėmesį šiai labai užsitęsusiai istorijai ir pabandyti atsakyti į šiuos klausimus:

• kodėl per tiek metų, nors buvo numatyti pinigai, nepastatytas naujas Vaiko raidos centras?

• kokie politiniai veikėjai suinteresuoti patrauklaus sklypo, esančio Vilniuje, Vytauto g. 15, privatizacija?

• kam naudingas sanatorijos „Pušyno kelias“ naikinimas ir Vaiko raidos centro perkėlimas į tam nepritaikytas patalpas?

• kas norėtų skirtus pinigus naujam Vaiko raidos centrui panaudoti kitoms reikmėms, t. y. gerai iš to pasipelnyti nestatant naujo centro, o suplakant viską į vieną?

• atsakius bent į šiuos klausimus, turėtų paaiškėti, dėl kokių priežasčių valstybė, kuri, kaip skelbiama, savo ekonominiais vystymosi tempais yra pavyzdžiu daugeliui Europos Sąjungos šalių ir moraliniu autoritetu pasauliui, nesugeba pasirūpinti ne tik sveikais, bet ir likimo nuskriaustais vaikais?

Klausimų yra kur kas daugiau. Ekspertai.eu savo atsakymą turi ir jis nėra sudėtingas – visas valdžios „neveiklumas“ ir minėti reveransai daromi ne dėl to, kad stengiamasi rūpintis vaikais, o dėl to, kad svarstomi visi įmanomi variantai, kaip iš šios istorijos galėtų pasipelnyti „grupė draugų“. O pinigai čia tikrai nemenki ir pasipelnyti ciniškai skriaudžiant vaikus galima tikrai padoriai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. mama
(2015-01-26 20:10:03)
(188.69.198.235) Parašė:

labai gaila ir liūdna, kad labiausiai nukenčia ir nukentės šeimoms su sergančiais vaikais, kuriems reikalingos raidos centro bei sanatorijos paslaugos, o ką jau kalbėti apie ten dirbantį personalą.....12. to 8 lialia
(2015-01-26 19:50:03)
(81.7.77.46) Parašė:

Atsakysiu į tą klausimą - tai dėl to, kad neįsigalėtų šlykštus " globėjų" biznis už pinigus. Buvo jau prikurta tų "šeimynų", bet pasirodė, kad tai tik gobšuoliai ir kiek buvo istorijų, kaip anie vaikus skriaudė, dėl to jas ir panaikino. Manau, kad gerinti sąlygas vaikų namuose reikia, stiprinti kontrolę, o ne kurti kažkokias abejotinas šeimynas, kur dėl pinigų kažin ką su vaikais gali padaryti, ir jokios kontrolės, baisiai nesaugu vaikams būtų tų gobšuolių naguose. Ir dar mat jiems mažai pinigų, o tikrų tėvų tokie už pinigus " globėjai-verslinykai" tikrai neatstos, kad ir kaip juos vadintum.11. užuojauta Švėkšnai
(2015-01-26 17:29:49)
(78.61.76.1) Parašė:

Tai kaip čia,jei tie rūmai nugrius,vadinasi slušnys su pūru kraustysis į švėkšną.10. mastyt reikia o ne dejuot
(2015-01-26 16:57:47)
(84.15.187.103) Parašė:

valstybei yra svarbesniu problemu negu vaikai, kai rusu tankai cia vaziuos bus per velu galvot9. pedofilu tinklas
(2015-01-26 14:07:12)
(77.90.124.239) Parašė:

dabar gaus nauju vaikuciu...ane slusni.8. lialia
(2015-01-26 14:00:54)
(87.247.64.47) Parašė:

Esminis klausimas - kodėl globėjams už vaiką mokama gerokai mažiau, nei vaikų namuose? Kodėl toks akivaizdus neskatinimas naikinti vaikų namus , kodėl yra elementarios ekonomikos ir vaikų gerbuvio pagerinimo ignoravimas? Kam tai reikalinga ir naudinga? Pikeliškių ir Švėkšnos neatskleidžiama pilnai informacija leidžia daryti prielaidas, jog vaikų namų palaikymas vyksta ir dėl pedofiliniu-seksualinio pagrindo...7. Senis
(2015-01-26 13:24:34)
(78.62.143.3) Parašė:

Nei Purui, nei Slušniui tie vaikučiai nereikalingi. O Grybauskaitei vaikai rūpi tiek kiek ji gali nusifotografuoti vaikų būryje, glostydama jiems galveles.6. antanas
(2015-01-26 12:48:05)
(78.63.141.44) Parašė:

Matome, kad Slušniui su Puru vaikų raidos centras rūpi mažiausiai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras