2023 m. gruodžio 9 d.

 

VEKS organizatoriai: VEKS projektas buvo labai sėkmingas ir tapo labai geru pavyzdžiu (video)

Paskelbta: 2010-06-30 18:09 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 29 d. Vilniaus savivaldybėje nacionalinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) organizatoriai surengė diskusiją apie VEKS patirtį. Buvo konstatuota, kad VEKS - tai beprecedentinis reiškinys: iššūkis buvo įveiktas, Vilnius prisipildė kultūros, apsilankė gausybė svečių. VEKS tapo labai geru pavyzdžiu, kaip turėtų būti daromi tokie projektai. O nauji analogiški projektai jau ant slenksčio.
VEKS analizė Diskusijoje dalyvavo ar jos klausėsi Kultūros ministras Arūnas Gelūnas bei visas pluoštas žinomų VEKS veikėjų: buvusios VEKS direktorės - Elona Bajorinienė ir Giedrė Kabašinskienė, buvusi VEKS vykdomoji direktorė Dalia Bankauskaitė, dabartinis VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas, VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius, VEKS stebėtojas Vytautas V. Landsbergis, VEKS internetinių projektų autorius Alfredas Bumblauskas, vieno didesnių VEKS infrastruktūrinio objekto vadovas, Lietuvos nacionalinio dramos teatro Generalinis direktorius Adolfas Večerskis ir kiti garbūs asmenys. VEKS krikštatėvis, buvęs VEKS tarybos pirmininkas Artūras Zuokas ir jo bendražygis buvęs VEKS tarybos narys ir buvęs Kultūros viceministras, tiesiogiai atsakingas už VEKS programą, renginyje nedalyvavo.Kalbėtojai sakė, kad dar tolimais 1998 metais užmanytas projektas buvo fantastiškas ir labai gerai, kad jis įvyko taip, kaip ir turėjo įvykti.

Kalbėtojai sakė, kad dar tolimais 1998 metais užmanytas projektas buvo fantastiškas ir labai gerai, kad jis įvyko taip, kaip ir turėjo įvykti. Prelegentai daugiausia diskutavo apie išliekamąją projekto vertę ir vadybos problemas su kuriomis buvo susidūręs projektas.

Finansiniai klausimai, kurie jau trečius metus nagrinėjami Generalinėje prokuratūroje detaliau nebuvo liesti, greičiausiai tai būsimų diskusijų tema, nes šį kartą ne apie pinigų įsisavinimo schemas buvo susirinkta kalbėtis.

Savaime suprantama, kad per sąlyginai neilgą diskusijos laiką buvo neįmanoma aprėpti visų VEKS projekto problemų ir atsakyti į visus klausimus, kaip antai, kodėl tokią miesto šventę kaip VEKS nuspręsta paskelbti nacionaline ir ji buvo organizuota už visos Lietuvos žmonių pinigus (bendra programos sąmata viršijo 300 milijonų litų) ar dėl kokių priežasčių išnyko pagrindinis pagrindinis VEKS ideologinis punktas: „Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinama programa, naikinanti takoskyrą tarp elitinio meno ir populiarios kultūros.

Aukštasis menas bus deelitizuojamas – o žemasis – devulgarizuojamas“.

Tiesą sakant nemaža dalis tų, kas būtų galėjęs į tokius ir daugelį kitų klausimų pabandyti atsakyti, diskusijoje, deja, nedalyvavo.Kai kurie diskusijos dalyviai prisipažino, kad jie taip ir nesuprato ar nepajuto kas buvo tas VEKS. Tačiau VEKS vadovas G. Babravičius viską sustatė į savo vietas atsakydamas, kad VEKS - tai buvo kultūra gyvai.

Kai kurie diskusijos dalyviai prisipažino, kad jie taip ir nesuprato ar nepajuto kas buvo tas VEKS. Tačiau VEKS vadovas G. Babravičius viską sustatė į savo vietas atsakydamas, kad VEKS - tai buvo kultūra gyvai.

Taip pat jis pabrėžė, kad VEKS yra neįkainuojamas, atskleidė visą potencialą, nuskambėjo labai pozityviai ir mažiausiai 10 metų nieko panašaus nebus. Taip pat Vilniaus vicemeras pasiūlė paskelbti karą visiems, kurie šį projektą kritikuoja ar kitaip bando sumenkinti.

Žinia, informaciją apie per VEKS projektą vykdytas finansines machinacijas skleidė be išimties visi be išimties didieji dienraščiai, stambiausi interneto portalai, demaskuojančius siužetus rodė visos didžiosios televizijos, tame tarpe net valstybinė LTV, jau nekalbant apie Valstybės kontrolės, Kultūros ministerijos ir Vilniaus savivaldybės skelbtas daugiau negu liūdnas auditų išvadas.

VEKS Diskusiją, kurioje dar buvo pasakyta dar labai daug įdomių minčių ir pastebėjimų, moderavo valstybinio tinklapio Bernardinai.lt redaktorius Andrius Navickas. Įdomi detalė - šis tinklapis buvo pirmasis, kuris 2008 m. vasario 28 d. paskelbė pirmąjį "ekspertai.eu" viešą laišką „Kodėl Lietuvos kultūros sostinė tokia pigi?“ šalies valdžiai ir visuomenei apie bręstančią milžiniško masto aferą VEKS.

Tačiau kad ir kokie finansiniai skandalai persekiojo nacionalinį projektą VEKS per daugelį metų ir už ką konkretiems asmenims teks atsakyti pagal įstatymą, dėl VEKS kūrybinės sėkmės, kultūros operatorių terpėje, abejojančių praktiškai nebuvo.

Vertinant visą renginį galima pasakyti - diskusija apie VEKS patirtį pavyko. Taip pat galima konstatuoti, kad ji vyko geriausiose VEKS tradicijose, savo stiliumi nenutoldama nuo pirmosios VEKS TV laidos kuri įvyko 2008 m. vasario 27 d. (visą vienintelę anuometinę VEKS TV žinių laidą galima pamatyti ČIA.)

Diskusija apie VEKS patirtį. I dalis.Diskusija apie VEKS patirtį. II dalis.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras