2023 m. vasario 3 d.
 

 

Dėl nesaugios elektros iš Baltarusijos (Astravo) AE pirkimo rengiamas piketas prie Latvijos ambasados

45
Paskelbta: 2020-06-08 13:46 Autorius: ekspertai.eu
Baltarusijos (Astravo) atominė elektrinė pradės veikti netrukus.
Baltarusijos (Astravo) atominė elektrinė pradės veikti netrukus.

Seimo nariai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas rytoj, birželio 9 d., 13 val. kartu su Sąjūdžiu prieš Baltarusijos (Astravo) AE rengia piketą prie Latvijos ambasados Vilniuje (M. K. Čiurlionio g. 76), kurio metu bus įteiktas Seimo narių kreipimasis į Latvijos parlamentarus ir bus prašoma Latvijos kolegų solidarizuotis su Lietuva, taip pat paremti bendrą Baltijos šalių siekį nepirkti elektros iš Astravo atominės elektrinės.

Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad praėjusią savaitę Latvijos Vyriausybė jau patvirtino Lietuvai nepriimtiną Baltijos šalių susitarimą, kuriame Latvija ir Estija įtvirtina savo teisę pirkti elektrą iš šios nesaugios atominės elektrinės iš esmės Lietuvos ir kitų kaimyninių šalių, taip pat ir Latvijos, gyvybių sąskaita.

„Tai, kad nepavyksta susitarti su artimiausiais kaimynais dėl gyvybiškai svarbaus Lietuvai, o iš esmės ir visoms regiono valstybėms,  klausimo – nepirkti elektros energijos iš nesaugios Astravo AE – liudija, kad Lietuvos užsienio politikai reikia rimtų pokyčių ir atsinaujinimo“, – teigė Seimo narys A. Ažubalis.

„Turime seną bendradarbiavimo tradiciją su Latvija ir Estija visais nacionalinio saugumo klausimais, ypač kai mums reikia vienytis grėsmės, kylančios iš Rytų, akivaizdoje – netrukus bus paleistas pirmasis Kremliaus atominis reaktorius prie pat Vilniaus, todėl tikime, kad Latvijos ir Estijos patriotai parlamentarai padės šių šalių vyriausybėms stoti į Vilniaus, o ne Maskvos pusę. Mums pavyko nuo tokios nuodėmės sustabdyti Lietuvos Vyriausybę praėjusią savaitę, tikiuosi, kad tai pavyks padaryti ir mūsų draugams Latvijoje ir Estijoje“, – kolegai A. Ažubaliui pritarė Seimo narys, ambasadorius Ž. Pavilionis.   

„Astravo AE yra išbandymas Baltijos sesėms, neturime tapti priešiškų valstybių geopolitiniais įkaitais. Tai Baltijos tautų solidarumo egzaminas“, – sakė parlamentaras L. Kasčiūnas.

13.30 val. Seimo nariai taip pat susitiks su Latvijos ambasadoriumi ir įteiks jam kreipimąsi, prašydami solidarizuotis su Lietuva pozicijoje dėl nesaugios Astravo AE elektros pirkimo, o penktadienį, birželio 12 d., teletiltu susisieks su Latvijos Europos reikalų komiteto pirmininke Vita Anda Tėrauda (Vita Anda Tērauda) ir Latvijos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Richardu Kolu (Rihard Kols).

(Baltarusijos, arba Astravo AE veikti pradės šių metų liepą. – red. past.)

Šaltinis: LRS kanceliarija
Ekspertai.eu primena, kad Lietuva daro viską, kad ši atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose. Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Kovodama su Baltarusijos atomine Lietuva gina ne tik savo, bet visos Europos Sąjungos gyvybinius interesus  

Energetikos ministras Ž. Vaičiūnas mandagiai perspėjo ES institucijas  

Seimas vieningai kirto Baltarusijos atominei – priėmė rezoliuciją dėl elektrinės keliamos grėsmės  

Tris su puse valandos vykusio pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavimas – santrauka per 10 minučių

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

Liberalas ragina pasirašyti peticiją prieš Baltarusijos atominę

Naujasis Sąjūdis nuo pirmos dienos susidūrė su skeptišku požiūriu: tai apsunkina sėkmingos bangos perspektyvas

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
45. Giedrius
(2020-07-25 10:14:52)
(88.119.20.227) Parašė:

Reikia laisvai pasirinkti elektros energijos tiekėją. Kaip pasirinkti Astravo elektrą?44. aAlgirdas -U-2(8)
(2020-06-10 10:55:39)
(78.63.201.190) Parašė:

ko gero paties mintis teisinga tik šiek tiek sudėtinga. Man regis ši trijulė jaučia orgazmą vien tik žiūrėdama į vado portretą.43. lr
(2020-06-09 21:40:18)
(78.58.207.48) Parašė:

Visa LT gyvenima tvarkanciu, apgailetinu savanaudziu,prie Latvijos ambasados galit paziuret Lauryno Ragelskio filmuotoj medz.20min.lt42. V. Ladas
(2020-06-09 19:05:36)
(188.69.196.133) Parašė:

"Nesaugi elektra". Nesuprantamas, galgi debilus terminas...41. Idomu
(2020-06-09 14:27:18)
(94.244.70.109) Parašė:

Jei lietuviai nepirks,tai baltarusiska atomine bus saugesne?????40. Linas Medis
(2020-06-09 11:39:15)
(83.179.83.100) Parašė:

Ko ko ieškome Latvijoje? Solidarumo??? Nebūkite maža mergaitė. Kai statėme "neprigulmybės plūdurą" ties Butinge (penkios minutės pesčiomis iki Latvijos sienos), latvių aktyvistai irgi piketavo. Prašė patraukti nafta pūliuojantį monstrą toliau nuo jų. Apeliavo į link jų vyraujančias jūros sroves. Kuo baigėsi? Įpisome plūdarą jiems tiesiai į nosį. O kaip buvo su išardytu geležinkeliu - Rengės ruožu? Solidaru buvo? Gal dar norėtume prisiminti su kuo Latvija taip ir nesugeba ratifikuoti jūros sienos...? Siurprizai? Solidarumui reikia pamatų, o ne mėšlo krūvos, numestos tiesiai po nosimi. Latviai pirks Astravo elektrą, o aš ją pirksiu iš latvių (dėl ES paskelbto elektros tiekėjų pasirinkimo laisvės).39. Skandalingi faktai
(2020-06-09 09:47:48)
(91.250.242.12) Parašė:

Imperialistai iš savo klaidų nesimoko ir niekaip negali nurimti... JAV ir ES jau sukišo ŠIMTUS MILIJONŲ dolerių ir Eurų Baltarusijos opozicijai, kuri turėjo nuversti A. Lukašenką. Nepavyko eilinė "spalvota revoliucija"... Vėliau "demokratijos" šaukliai teisinosi savo užjūrio ir Briuselio darbdaviams, kodėl Lukašenkos nuvertimui gausiai skirti milijonai nuėjo šuniui ant uodegos....ir vėl šaukėsi dar didesnės paramos. Baltarusijos televizijos ne kartą viešino skandalingus nepavykusios 2010 m. revoliucijos (perversmo) Minske faktus: slaptus dokumentus, rastus per kratas pas perversmininkus, filmuotą riaušių medžiagą, “revoliucionierių” pasisakymus užsienio spaudoje, pokalbius telefonu ir per racijas… Rastas anglų klb. (matyt, kad suprastų “darbdaviai”) surašytas naujos “demokratiškos” "tautos gelbėjimo" vyriausybės sąrašas, instrukcijos, kaip turėjo būti užimti strarteginiai objektai, pradedant vyriausybe ir prezidentūra. Konfiskuotos didelės pinigų sumos Eurais ir USD, gautos iš ES ir JAV “nevalstybinių organizacijų”, bei ataskaitos, kiek pinigų skirta rinkiminei kampanijai, antilukašenkinei agitacijai, atlyginimams už dalyvavimą riaušėse (parama opozicijai per 5 m. sudarė po kelis šimtus milijonų USD ir EUR). Dokumentų analizė parodė, kad didesnioji paramos dalis opozicionierių vadukų buvo išgrobstoma ir iššvaistoma kelionėms po ES valstybes, perkant prabangius automobilius, statantis namus, perkant butus. Visiškai demaskuotas “demokratinių jėgų” melas, neva, riaušes išprovokavo saugumiečiai. Buvo stambiu planu rodomi aršiausi langų daužytojai, paskui jų dokumentai, apklausos milicijoje, pateikiamos biografijos. Visi jie – atvykėliai iš „demokratinių“ valstybių, arba opozicijos kandidatų talkininkai, rinkę jiems parašus, agitavę studentus ir moksleivius ateiti į aikštę ir dalinę demonstrantams atlyginimą: 10-15 USD moksleiviams, 20 USD – studentams, 50-100 USD – atvykusiems iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, - o tokių buvo virš 3000. Dauguma aktyvistų – jau sėdėję už automobilių vagystes, plėšikavimus, girtumo būsenoje padarytas sunkias avarijas ir kt. “Demokratijos nešėjai” neįvertino, kad Baltarusija – ne Gruzija, Ukraina, Kirgizija ar Moldova, kur už JAV dolerius rengtos “spalvotos” revoliucijos pavyko. Šimtai miljonų JAV ir ES mokesčių mokėtojų pinigų, skirtų nuversti Lukašenką, buvo išmesti į balą… Deja, „demokratijos nešėjai" nieko nepasimokė. Vėl raginama dar gausiau remti visokius iš Vakarų paramos parazituojančius opozicionierius, tikint, jog ir Baltarusijoje pavyks „spalvota“ revoliucija.38. Anfisa
(2020-06-09 09:29:27)
(88.118.163.49) Parašė:

Pagal paskutiniu laiku pasaulines tendencijas ir siaip, kad madinga, visi Latvijos ambasados darbuotojai kartu su paciu ambasadoriumi, turi iseiti pries musu naujasajudinius patriotus, atsiklaupti ir prasyti atleidimo. Dar butu labai pagyrtina nuvalyti musiskiams avalyne ir ja buciuoti. Musiskiai gales spjaudyti i latvius... Skant, satisfakcija...mazafaka.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras