2024 m. kovo 3 d.

 

„Įgyvendinus tris sąlygas“ J. Neverovičius nusispjaus į Konstituciją

4
Paskelbta: 2013-04-25 16:26 Autorius: Naujienų redaktorius
Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius Seime, pristatydamas darbo grupės dėl energetikos strategijos krypčių pasiūlymus, sakė, kad Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas gali būti tęsiamas tik įgyvendinus tris sąlygas.

Pirmoji sąlyga, pasak ministro, – regioninių partnerių įsipareigojimas dalyvauti projekte rašytine forma, taip užtikrinant įgyvendinimo išlaidų, atsakomybės ir rizikos pasidalijimą.

Antroji – kartu su strateginiu investuotoju ir regioniniais partneriais užtikrinti projekto maksimalų finansavimą žemiausiomis sąnaudomis iš tarptautinių finansinių institucijų ir kredito agentūrų, tokiu būdu užtikrinant VAE pagaminamos elektros energijos konkurencingumą.

„Trečia – užtikrinti tęstinį ir išsamų visuomenės informavimą apie projektą, atsižvelgiant į tai, kad projektas gali būti įgyvendintas tik esant nacionaliniam susitarimui dėl racionalaus, konkurencingo, darnaus ir perspektyvaus elektros energijos tiekimo užtikrinimo. Projektas turi būti vystomas naudojant moderniausią ir praktikoje išbandytą branduolinę technologiją“, – sakė J. Neverovičius.

Ministras pažymėjo, kad šiuo metu negalima galutinai įvertinti VAE įtakos ir reikšmės Baltijos šalių sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais ir VAE rezervinės galios klausimų.

„Sprendimai paaiškės šių metų rudenį, kai bus užbaigtas Baltijos valstybių integracijos į vidaus rinką galimų jungčių įrengimo galimybių studija“, - teigė J. Neverovičius.

„Darniai energetikos sektoriaus plėtrai užtikrinti, Lietuvos priklausomybei nuo elektros energijos importo sumažinti yra būtini konkurencingi elektros energijos generavimo pajėgumai“, - sakė J. Neverovičius.

Taip pat energetikos ministras pabrėžė, kad turi būti laipsniškai mažinama šiuo metu subsidijuojama nekonkurencinga elektros energijos gamyba energetiniam saugumui užtikrinti ir atsinaujinančiai energijai remti.

To, pagal darbo grupės išvadas, turėtų būti siekiama statant nuolat rinkoje veikiančius konkurencingus elektros energijos generavimo pajėgumus.

„Kaip ekonomiškai labiausiai pagrįstas ir vartotojams mažiausią kainą sąlygosiantis apsirūpinimo elektros energija scenarijus įvertintas subalansuotas ir diversifikuotas apsirūpinimas elektros energija, kuris yra paremtas atsinaujinančių energetikos išteklių plėtra, kogeneracinės energijos vystymu, tam panaudojant vietinius energetinius resursus, elektros energijos gamyba iš diversifikuotų dujų tiekimo šaltinių, taip pat branduolinės energetikos plėtra, diversifikuotu elektros energijos importu“, - sakė J. Neverovičius.

ELTA, ekspertai.eu inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Skeptikas
(2013-04-27 15:23:29)
(193.219.38.120) Parašė:

'„Sprendimai paaiškės šių metų rudenį, kai bus užbaigtas Baltijos valstybių integracijos į vidaus rinką galimų jungčių įrengimo galimybių studija“, - teigė J. Neverovičius.' Šitiek metų apie jungtis kalbama, o tik dabar studija daroma?3. Kai
(2013-04-26 12:34:09)
(78.61.251.55) Parašė:

valdininkų tiek daug, kai jų algos ir privilegijos tokios didelės, o atsakomybės nėra, kas laukia Lietuvos? Jos neliks. Kaip ir kitų didelių ir mažų "valstybių".2. Benas
(2013-04-26 08:56:48)
(78.62.185.144) Parašė:

Kaip toj dainoj. Suka, suka, suka, boba frankus suka!!!1. ruta
(2013-04-26 08:04:16)
(78.62.25.16) Parašė:

Manau , kad ponas Neverovicius yra is Marso ir nezino , kad buvo referendumas , per kuri Tauta pasake savo SPRENDIMA apie atomine - NE ! Bet ne , vis kartojama , kad sviestas sviestuotas ir labai norisi grupelei interesantu prastumti sia afera su atomine , LEO afera kainavo apie 700 milijonu / bet niekas tiksliai gi neskaiciavo kiek pinigeliu nutupe politiku ir visokio rango 'energetiku' sterbleje ..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras