2023 m. vasario 6 d.
 

 

A. Nakas V. V. Landsbergiui: juk tai ne praeities, o naujausi topai, dominuojantys šiandien

106
Paskelbta: 2016-07-28 12:02 Autorius: Audrius Nakas

Tai nedidelė mano reakcija į Vytauto V. Landsbergio komentarą  „Trys bobulės“, publikuotą liepos 22 d. tik kokybiškos informacijos naujienų portale 15min.lt.

A. Nakas (kairėje, su raudonu aplanku rankoje) ir V. V. Landsbergis (prie mikrofono) 2012 m. Garliavoje, Kedžių namo kieme. Nuotr. Vlado Dobrovolskio


Mano bendražygis po Nepriklausomybės paskelbimo (1990 m. kartu dirbome „Šėpos teatre“, kurdami „Komunistines nostalgijas”) Vytautas V. Landsbergis naujausiame rašinėlyje sako: „Ištrūkęs į gryną orą atsikvėpiau, pažiūrėjau į dangų ir pamįslijau: Gyvenant su tokiomis (šias moteriškes apėmusiomis) ligoniniškomis nuotaikomis/nuomonėmis nesirgti praktiškai neįmanoma“.

Mielas Vytai, pritariu, kad žiūrint tik pagrindinę visos tautos ir visų bobulių TV – LRT, „ligoniniškomis nuotaikomis/nuomonėmis nesirgti praktiškai neįmanoma“. Propagandinės valstybinės laidos „Panorama“, „Savaitė“, „Dėmesio centre“, „Aktualus interviu“ iš tiesų skleidžia žinią vien tik apie karą, ginklavimąsi, įtampą, nesaugią ateitį, emigraciją, nusikaltimus.

Etatiniai elitiniai žurnalistai miliūčių, jakilaičių, pumprickaičių veidais dažniausiai kalbina konservatorių lyderius ir jų politikos mokslininkus, kuriems atstovauja tavo artimiausieji žmonės.

Bet svarbiausias ir vienintelis visų teisingų atsakymų garantas yra tavo tėvas, Vytai. Deja, ne su gražiausiais ir optimistiškiausiais žodžiais. Ar jis tikrai atspindi tavo pageidaujamus, kaip kad sakai, „naujos kartos kitokius politikus“?

O kaip kiti tėvelio partijos kareivėliai – juknevičienės, adomėnai, anušauskai, ramanauskai-greitai ir panašūs individai? Tau ne šleikštu? Kodėl niekada apie tai nekalbi, Vytai?

Ir ką manai apie komjaunuolių aktyvistą URM ministrą? Juk esi daugiavaikis tėvas, tau niekada nesukirbėjo jokia abejonė dėl iš lietuvių šeimų atimtų vaikų užsienyje, kurie šio ministro manymu priklauso toms užsienio valstybėms?

O gal nors kartą pasisakytum apie NKVD gaisrininko (tiesa, vėliau tremtinio) dukterį, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygę, kuri net ir po Kovo 11-osios akto paskelbimo plušėjo Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje? Kaip tau ji?

Ar turi kokią aiškią kaip apie bobules nuomonę apie dabartinio Seimo sprendimą dar 70-čiai metų įslaptinti Lietuvos KGB'istus?

Sakydamas, kad „šios bobutės kalaboruotų su visais įmanomais stribais net išsijuosusios“, tu nieko nepasakei, kaip pats žiūri į kasdienes finansines mega aferas? Apie legalius partijų verslus, valdant valstybės turtą, įsavinant (vagiant) ES lėšas, po kurių nieko nelieka pensijoms, bet lieka po kelis milijardus ofšoruose?

Kai kalbi apie negatyvizmą, kalbi apie per prievartą kiekvieną dieną be sustojimo brukamą vaizdo klipą tautos žvaigždžių ir prezidentės balsais kalbantį apie žudančius, geriančius, besityčiojančius, smurtaujančius lietuvius, niekaip neišdrįstančius prabilti, padėti, įkvėpti ir įsivaikinti“? Tu tai turi omenyje, Vytautai?O gal „dominavusia negatyvistine žiniasklaida“ vadini šiandieninius Lietuvos populiariausius portalus ar tik kelis nežinomus valstybės saugumo akiratyje atsidūrusius visuomenininkų žiniatinklius, nesutinkančius su itin buka valstybine propaganda?

Lrt.lt puslapyje nuolat populiarinamas delfi.lt gal ir mažiau pažįstamas toms trims bobulėms, bet yra pats skaitomiausias jų vaikų, vaikaičių ir provaikaičių puslapis.

Dabar miestelio statusą turintys Tyruliai atrodo nykiai: apleisti daugiabučiai, gatvės, daugybė jaunų žmonių emigravo ir paliko tuščius namus.“ (Delfi.lt: „Nykstanti Lietuva. Kadaise klestėjusio miestelio tragedija“)

Plane sakoma, kad bus laiku mokamos socialinės išmokos. O kaip gali būti ne laiku? Tokiais pažadais tikrai neprisikviesi emigrantų. Jie rodo valstybės požiūrį. Ji tarsi vaidina gerą dėdę, kuris neva dosnia ranka padalins vieną kitą pašalpą ir dėl to žmonės grįš į Lietuvą. Aš manau, kad dėl to tikrai negrįš.“ (Delfi.lt: „Vyriausybė siunčia emigrantams keistą signalą“)

Lietuvos gyventojų emigracijos mastai gąsdina ir toliau – per pirmą šių metų pusmetį emigravo 23 tūkst. gyventojų – 6,5 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pasak demografės Vlados Stankūnienės, situacija baisi ir negerėjanti. Jos nuomone, sprendžiant emigracijos problemas Lietuvos valdžiai trūksta suderintų koordinuotų veiksnių ir strateginio mąstymo.“ (Delfi.lt: „Dar viena emigracijos banga: mastas šiurpina“)

Nors širdis kvietė nenuleisti rankų ir neprarasti vilties kada nors grįžti į šalį, protas sakė kitą – rūpintis vaikais ir jų ateitimi. Negaliu parvežti jų į Lietuvą, nes jie baigę mokslus vėl taps emigrantais kaip ir jų tėtis ar proseneliai. <...> Palikdamas valstybę, atsisveikindamas, aš nutariau palikti jums laišką – tiek savo draugams, tiek kaimynams, tiek politikams. Ypač jiems. Galbūt jis atvers akis, kad kaip abėcėlė prasideda nuo A ir baigiasi Z, taip ir sėkmingos šalies kūrime, viskas prasideda nuo ekonomikos ir švietimo, ir baigiasi jau vėliau – laivų pirkimais. Ar manote atvirkščiai?
(Delfi.lt: „Emigranto atsisveikinimo su Lietuva laiškas: skiriu draugams, kaimynams ir politikams“)

Pasaulio mastu esu niekas – Lietuvos emigrantas, kurį Jūsų bendrapartietis Andrius Kubilius per mokestinę reformą išspyrė iš Lietuvos. Įsikabinau Šveicarijos konfederacijoje, kurioje esu įmonės (įstatinis kapitalas – 100,000 Šveicarijos frankų) 50 proc. savininkas. Teko praeiti pragarą, bet tai jau praeityje ir apie grįžimą į Lietuvą net nenoriu pagalvoti. Bijau naujų Jūsų partijos „štučkių“, kurios vėl mane „paleistų ubagais“.
(Lrytas.lt: „Atviras emigranto laiškas Gabrieliui Landsbergiui“)

Ar šitų visų minčių iš populiariausių dienraščių neaptarei su bobulėmis, Vytai? Juk tai ne praeities, o naujausi topai, dominuojantys šiandien.

Sakai, „pokario metais Lietuva laikėsi ant tokio amžiaus bobulių pečių“? Klausi, kas buvo kitaip?

Moteris teigia, kad garbingo amžiaus sulaukusi yra priversta rinktis emigrantės dalią ir labai bauginančią nežinią svetimame krašte, nes gimtojoje šalyje vien iš pensijos pragyventi nebeišgali. Nusivylusi kėdainietė teigia, kad jai gėda gyventi tokioje Lietuvoje“. (Delfi.lt: „Skurdo ujama pensininkė bėga iš šalies: gėda gyventi tokioje Lietuvoje“)

Turbūt kitaip buvo tik tai, kad pokario bobulės atsiminė Lietuvą, kurioje nebuvo gėda gyventi.

Atkurtos nepriklausomybės pradžioje Šėpos teatras buvo labai populiarus. Gaila, kad tokio teatro nėra šiais, eurointegracijos laikais...


Šaltinis: lrs.lt

Susiję:

Kelios lengvos replikos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Sigitui Parulskiui

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
106. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2016-08-19 15:49:04)
(98.212.66.159) Parašė:

to "105. Jonui Ramanauskui (2016-08-17 04:30:12) (188.69.197.219)". Tai sakote " KO tada miegojai ir neprisidėjai? ". O ar kreipeisi pagalbos? Ne. Taigi pabandykite pats susigaudyti, reikia organizuoti parašus atšaukti įstatymui, kuris yra DIVERSIJA prieš Valstybę. Įstatymą gal ir atšauksite, gal ir ne, o DIVERSANTAI, kaip dirbo savo darbą taip ir dirbs. DIVERSANTAI turi būti išgaudyti, o tada ir diversinių įstatymų nereikės atšaukinėti. Diversantai prieš Lietuvos atsikuriančia valstybę atliko diversiją ir turime LR Rinkimų įstatymą prieštaraujantį Sąjūdžio nuostatoms, prieštaraujantį teisės principams, prieštaraujantį LR Konstitucijai ir prieštaraujantį tarptautiniams Lietuvos įsipareigojimams. Tai ar nėra tikslinga IŠGRAMDYTI iš Seimo tuos, kurie tokius diversinius įstatymus priiminėja?105. Jonui Ramanauskui
(2016-08-17 04:30:12)
(188.69.197.219) Parašė:

Labas rytas, tamsta, tik šiandien atsibudot dėl "teroristų globos įstatymo". Taigi pavasarį buvo bandoma surinkit parašus Seimui su reikalavimu atšaukti. KO tada miegojai ir neprisidėjai? Tokių kaip pats ir trūko parašų surinkimui...104. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2016-08-17 04:14:55)
(98.212.66.159) Parašė:

Negaliu atsistebėti, na gal Jūs jau esate pripratę. Tai kažkaip atsitiktinai pažiūrėjau Signataro Zigmo Vaišvilos ir Seimo nario Audriaus Nako 2015-12-01 spaudos konferenciją (https :// w w w.youtube.com/watch?v=E0r9_Gy-5No#t=903.354083), kuri kažkaip tai pavadinta "„Apie Seimo priimtą galimų teroristų globos įstatymą". Būtinai pasižiūrėkite panaikinę tarpus adrese, kuri nurodžiau. O iš tikro jei nepaprastai teisiškai kultūringai išsireikšti, tai būtų "Dėl užsieniečių teisinės padėties". Tai galvoju, ar čia jau taip sunkiai ar ne Lietuvos valdžia, Seimas, Vyriausybė pluša, kad tik jau užsieniečių teisinę padėtį kaip nors padaryti geresnę. Atrodytų paprasta, visų teisės prieš įstatymą privalo būti lygios, ir jeigu jau kurį asmenį priimame, tai tikrai ne tam, kad reketuotume, tyčiotumėmės ar dar kokiu tai vergu laikytume. Trumpai, jeigu jau priimame, tai kaip ir patys esame, greičiau norėtume būti, lygūs prieš įstatymą. Kad gal geresnio teisės principo ir nėra. Tai tada nutariau tą reikalą patikrinti, tai yra patikrinti valdžios RŪPESTĮ "Dėl užsieniečių teisinės padėties". Ir žinote ką? O tą, kad suradau dokumentų su tokiu pavadinimų 1174. Taip taip, tūkstantį šimtą septyniasdešimt keturis. Pabandykite įsivaizduoti, kas tokioje visokių projektų gausybėjė galėtų susigaudyti ir kiek tai kainuoja Valstybės lėšų? Taigi iš tikro nėra kada rūpintis Lietuva, reikia rūpintis teisine užsienieččių padėtimi, lyg ji turėtų kažkaip antgamtiškai skirtis nuo LR piliečių padėties. Metiniame pranešime ponia JE Prezidentė Dalia Grybauskaitė stebėjosi pakiliu ypatingai pabrėžtinu tonu, kad alkoholio įstatymas kaitaliojamas jau 130 kartų. Tai jeigu būtų susigaudžiusi Valstybėjė, kuriai prezidentauja, tai sužinojusi skaičių 1174, gal būtų infarktą ar insultą gavusi? Tai kodėl apie tai kalbu? Ogi tai, kad LR Seimas neturi laiko, noro ir jėgų ką nors pabandyti padaryti, kad LR Seimo rinkimai vyktų pagal LR Konstituciją. Va šitam reikalui Seimas neturi nė minutės laiko. Labai malonu sėdėti Seime nelegitymiai, neteisėtai ir Prezidentei pritariant ir VOGTI biudžeto pinigus. JE Prezidentė yra tinkamai informuota, kad LR Seimas yra renkamas grubiai pažeidžiant Konstituciją.103. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2016-08-11 16:38:07)
(98.212.66.159) Parašė:

to "101. StasysG (2016-08-10 12:08:44) (82.140.168.97)" Šitas StasysG sako: "Dėl Konstitucijos vykdymo. dr. J.Ramanauskas kovoja dėl Konstitucijos 55 straipsnio įgyvendinimo. Bet kažkodėl jo nejaudina dar baisesnis nelegalus Konstitucijos 44 straipsnio paniekinimas: ..." Šito StasioG pasakymo esmė tame, kad nesijaudink dėl pagrindinės Valstybės problemos, neteisėtos valdžios "rinkimo" problemos, jaudinkis dėl visai kitų dalykų. O tai tokio StasioG jaudinimosi esmė yra tame, kad atitraukti dėmesį nuo svarbiausio dalyko ir nukreipti prie kažkokio šalutinio. Tai yra StasysG siūlo vietoj teisėto kelio rinktis šunkelį. Ir iš kur tokia mąstyena kreiva atsirado? Gal Seimo nariu esi įsitaisęs ir apvaginėji Lietuvą, kad nenori, kad Lietuva būtų teisinė valstybė, nes gali tekti ne valdžios kėdėje sėdėti, o cypėje. Taigi ponas StasyG, kodėl nori nukreipti mano pastangas į ŠUNKELĮ, gal čia užslaptinto 75 metams kgbisto užmačia?102. StasysG
(2016-08-10 12:16:35)
(82.140.168.97) Parašė:

Ir dar naujiena. pvz, ponios Maldeikienės Seimo rinkimų įstatymo neatitikimas Konstitucija visai nejaudina. Ji ruošiasi į seimą, net deklaraciją paskelbė: ----"Maldeikienė. Rinkimų deklaracija: tikiu ir pažadu Aušra Maldeikienė, Vilniaus miesto tarybos narė, kandidatė į Seimą, DELFI 2016 m. rugpjūčio 10 d. 08:47 "101. StasysG
(2016-08-10 12:08:44)
(82.140.168.97) Parašė:

Dėl Konstitucijos vykdymo. dr. J.Ramanauskas kovoja dėl Konstitucijos 55 straipsnio įgyvendinimo. Bet kažkodėl jo nejaudina dar baisesnis nelegalus Konstitucijos 44 straipsnio paniekinimas: vietoj visuomenei esminės sąvokos "masinės informacijos priemonės" elitas - politikai, biznis ir žurnalistai - de facto įsivedė komercinį pakaitalą "žiniasklaida" ir kuris jau tapo VERSLU, įskaitant LRT. Žiūr. pvz, Ugnė Karaliūnaitė, Delfi, 2016 06 20 staipsnį "D. Mockus – apie grynuosius, santykius su politikais ir R. Kurlianskiu: ----Mockus:"Mes jau 13 metų valdome Lietuvos didžiausią žiniasklaidos grupę, kuri yra VERSLAS. Ką ji mums padėjo išspręsti? Mes žiūrime, kad tai yra VERSLAS, kuris gali būti sėkmingas, tik būdamas objektyvus ir kuris turi savo auditoriją. Jei žiniasklaida atlieka nebe savo funkciją, kiti tai labai greitai identifikuoja ir ji tampa nebepopuliari. Mums šiuo atveju, priklausomai nuo metų, žiniasklaidos grupė sudaro nuo 5 iki 15 proc. koncerno vertės. ".100. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2016-08-09 20:23:31)
(98.212.66.159) Parašė:

Beje žemiau esančio 99 komentaro ekspertai neatspausdino, gal būt "ėmėsi priemonių", nes aktyviai kalbinu jų žmogų Andrių Naką, kad imtųsi kokių nors priemonių, kad Lietuvoje pradėtų galioti Konstitucija?99. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2016-08-09 20:19:20)
(98.212.66.159) Parašė:

Viešas atsakymas LR Prezidento kanceliarijai dėl antikonstitucinių Seimo rinkimų 2016 m. birželio 22 d. parengiau LR Rinkimų įstatymo projektą realizuojantį vienmandačių rinkimų koncepciją ir tiksliai tenkinantį LR Konstitucijos 55 str. reikalavimus ir šitą įstatymą išsiuntinėjau visiems Seimo nariams ir plačiau. Jokių žinių apie tai negavau. 2016 metų liepos 16 d. parengiau dar vieną LR Rinkimų įstatymo projektą realizuojantį tikrą pusiau sąrašinių rinkimų sistemą ir tenkinančią tiksliai LR Konstitucijos 55 str. Šituos abu projektus 2016 metų liepos 16 d. išsiunčiu visiems Seimo nariams, visoms partijoms, Vyriausybei, Prezidentūrai, VRK, KT. Taip darau todėl, kad manau, kad ateinantys rinkimai turi, privalo vykti griežtai prisilaikant LR Konstitucijos reikalavimų, nes kitaip yra suformuojama NELEGITYMI valdžią su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis, nes neteisė nesukuria teisės. Tam, kad plačiau paaiškinti susidarusią situaciją, prie šių dviejų įstatymų projektų pdf formate, prijungiau savo straipsnį „Besiblaškančiam Seimui – teisėtą rinkimų sistemą”. Tikiuosi, kad Seimas įvykdys savo pareigą būti lojaliu Lietuvos valstybei ir padarys taip, kad ateinantys rinkimai į Seimą bus vykdomi LR Konstitucijai neprieštaraujančiu būdu. Kol kas Seimo kanceliariją tik užregistravo 2016-07-20 Nr. S-2016-5210 ir informavo apie tai: „Pranešame, kad Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijoje gautas Jūsų el. laiškas „Dėl LR rinkimų įstatymų projektų neprieštaraujančių LR Konstitucijos 55 str.“ perduotas susipažinti Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui.“ Tai čia dar galima tikėtis, jeigu esi begaliniai naivus, gauti po mėnesio atsakymą apie atliekamus Seimo veiksmus pašalinant LR Konstitucijos grubius pažeidimus LR Rinkimų įstatyme. Laiko tai tikrai į valias, tuo labiau, kad paruošti ir nusiųsti du įstatymų projektai. Liaudiškai tariant, viskas padėta ant lėkštutės, belieka „sukramtyti“. 2016 metų rugpjūčio 5 d. LR Prezidento kanceliarijos atsakymas į 2016 m. liepos 16 d. emailą : “Su Jūsų laišku „Dėl LR rinkimų įstatymų projektų neprieštaraujančių LR konstitucijos 55 str.“, gautu Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, bei Jūsų kreipimusi į Seimą, yra susipažinta. Dėkojame už Jūsų pareikštą poziciją.” Tai į tokį padėkavojimą būtina sureaguoti. Ačiū, labai malonu gauti nors tiek žinių iš LR Prezidento kanceliarijos. Tai įrodo, kad ten dar yra gyvų žmonių, nes, jeigu kaip pavyzdį paimti, tai NĖ VIENAS ABSOLIUČIAI Seimo narys NIEKAIP nesureagavo į tą patį emailą, kurį ir Jūs visi gavote. Taigi nustatyti, ar Seime yra nors vienas gyvas Seimo narys, įskaitant Seimo pirmininkę, NEPAVYKO. Taip, kad Jus užtikrinu, labai vertinu Jūsų žinią, kaip faktą. Tikrai LR Prezidentūroje yra vienas gyvas žmogus. O koks LR Prezidentūros žinios turinys? Tai čia tokia situacija su LR Prezidentūros “atsakymu”. LR Prezidentūra informuojama apie tai, kad Lietuvos Valstybėje yra NELEGITYMI valdžia ir net pateikiami du LR Rinkimų įstatymo projektai, kurie neprieštarauja LR Konstitucijos 55 str., kurie įgalina pataisyti labai greitai tą situaciją ir į ateinančius rinkimus eiti neprieštaraujančiu Konstitucijai būdu, tai tokiu būdu būtų suformuojama teisėta Seimo sudėtis. O Prezidentūra vis dar mano ir mano, kad tai viso labo “pozicija”. Čia jokia ne pozicija, čia aiškiai matyti, kad dar per 24 metus Lietuvos Valstybėje, nuo LR Konstitucijos priėmimo, vis dar neturime legitymios, teisėtos Seimo valdžios. Tai čia padėkojimas ir NIEKO NEDARYMAS reiškia, kad ta informacija, liaudiškai tariant, yra nuleidžiama į “auksinį” Prezidentūros tualetą. Kitu atveju, jei tai nebūtų nuleistą į “auksinį” Prezidentūros tualetą, tai tada LR Prezidentas, vadovaudamasis LR Konstitucijos 105 straipsniu “Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą, ar neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai.” ir LR Konstitucijos 106 straipsniu “Prašyti Konstitucinio Teismo išvados gali Seimas, o dėl Seimo rinkimų ir tarptautinių sutarčių – ir Respublikos Prezidentas.” paprašytų LR Konstitucinio Teismo išvados, ar LR Rinkimų įstatymas tiesioginės ir lygios teisės nuostatų ažvilgiu, įtvirtintų LR Konstitucijos 55 str., neprieštarauja LR Konstitucijai. Kaip matome klausimas dėl Seimo rinkimų yra tiesioginė KONSTITUCINĖ Respublikos Prezidento pareiga, kurios JE Prezidentė Dalia Grybauskaitė NEĮVYKDĖ, vadinasi sulaužė priesaiką ir apkaltos proceso tvarka pagal LR Konstitucijos 74 str. turi būti pašalinta iš pareigų. Antiek yra rimtas šitas klausimas. O JE Prezidentės prioritetas Rio de Žaneiras. Taigi aiškiai matome, dėkojimo iš Prezidento kanceliarijos nepakanka, reikia vykdyti Konstitucijos reikalavimą. Dėkojimas, tai kaip pasityčiojimas iš Konstitucijos. Kadangi LR Prezidentas tokio dalyko nei pats sprendė, nei paprašė LR KT tokią išvadą padarytų, tai išvada tokia, kad LR Konstitucijos 55 str. grubius pažeidimus LR Rinkimų į Seimą įstatyme, negražu net taip ir pasakyti, Prezidentūra NULEIDO į “auksinį” prezidentūros tualetą užsilikusį nuo prezidento Valdo Adamkaus laikų. Va tokia gautos iš Prezidentūros žinios esmė, turinys. Na šiaip jau pasižiūrėjus į tą terminologiją, kurią čia naudoju apie “nuleidimą į “auksinį” prezidentūros tualetą”, tai atrodo labai labai nekultūringai. Ar iš tikro? Kas čia toji kultūra yra? Piliečio kultūra vienokia. O va kokia valdžios kultūra? Valdžia į grubius LR Konstitucijos pažeidimus YPATINGU Valstybei klausimu, teisėtos, legitymios valdžios formavimo klausimu pirmą kartą per 24 metus, tik padėkoja ir jokio VEIKSMO. JOKIO VEIKSMO, kas reiškia niekšingą niekšų panieką LR Konstitucijai, kurie jai prisiekia ir SULAUŽO be ceremonijų. Čia tai bent kultūra? Kokia ponios JE Prezidentės Dalios Grybauskaitės kultūra, kai ji buvo iš anksto apie tai INFORMUOTA ir savo metiniame pranešime Seime NEPASAKĖ apie šią problemą nė žodžio ir padarė NUSIKALTIMĄ prieš Valstybe (skaitykit 2016-06-14 straipsnį “JE metinis pranešimas yra NUSIKALTIMAS PRIEŠ VALSTYBĘ”. Nepamirškite paskaitinėti ir komentarų po straipsniais, išgirsite tautos nuomonę. O kai pagalvoji apie tą šiandienos Prezidentūros kanceliarijos atsakymą “Dėkojame už Jūsų pareikštą poziciją.”, tai šitas atsakymas tik iš paviršaus mandagiai atrodo, o tokio atsakymo turinys yra gili panieka LR Konstitucijos grubiems pažeidimams, nes padėkavojimas JOKIOS PROBLEMOS NEIŠSPRENDŽIA, kaip buvo grubūs Konstitucijos pažeidimai, taip ir liko. Taigi neįsivaizduokite sau, kad esate MANDAGŪS. Ignoravimas yra didžiulė paniekia LR Konstitucijos pažeidimams ir žemiausias galimas kutūros pasireiškimas suniekinant pačią Valstybę. Taip, kad pasikavokite tokias savo galimas mintis, kad Jūsų veiksmai – neveikimas yra kažkaip taip kažkoks kultūringumas palyginus su išsireiškimu apie pateiktos svarbios informacijos nuleidimą į Prezidentūros “auksinį” tualetą. Tai tik meninis Prezidentūros neveikimo atsakingu momentu įvertinimas. Nereikėtų suprasti tiesiogiai, tarkim, paima koks nors Prezidentūros klerkas LR Konstituciją, įmetą į “auksinį” tualetą ir nuleidžia vandenį. Negaliu pasakyti, kad sėdžiu sudėjęs rankas ir kažko laukiu, gal patys Seimo nariai prabus, o gal išsiblaivys bekoreguodami alkoholio įstatymą 130 kartų? Aktyviai kalbinu įvairius Seimo narius net tik emailais, bet ir komentarais po jų straipsniais, kviesdamas viešam pokalbiui. Kol kas nulinis rezultatas jau nuo 2016 metų balandžio 12 d. Kaip tas vienpusis pokalbis vyksta, galima pasidomėti komentaruose po Seimo nario Andriaus Nako straipsniu: “A. Nakas V. V. Landsbergiui: juk tai ne praeities, o naujausi topai, dominuojantys šiandien”. Bandžiau prakalbinti komentaruose net vieną iš Konstitucijos kūrėjų Liudviką Narcizą RASIMĄ. Tačiau signataras gal atostogose ir ne Valstybės pareigose, tai gali ir neatsakyti. Taigi, kaip žinome, JE Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankosi Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, parems Lietuvos olimpiečius ir tai svarbu. Todėl ko gero našlaitėlė LR Konstitucija, kurios garantu yra JE Prezidentė, taip ir liks sužeista, vieniša, kaip Klonio mergaitė be senelių, nes niekas iš Valdžios į ją nekreipia nė mažiausio dėmesio. Na, o kaip Seimo pirmininkė? Štai skaitau 2016 metų rugpjūčio mėn. 5 d. “Vakaro žinių” straipsnelį “Pats baisiausias ginklas - žmonių priešprieša ir neapykanta valstybei”, kuriame Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė išreiškė savo nuomonę, su kuria negalima nesutikti: “- Blogiausia, kas gali įvykti valstybėje, - tai žmonių neapykanta savo valstybei. Tai turime suprasti kiekvienas - tiek politikas, tiek valstybės tarnautojas, tiek pareigūnas. Kiekvienas mes einame tam tikras pareigas ir turime plačiau vertinti išorinius ir vidinius reiškinius ir įvykius.” Nuomonė tai gerai turėti, o kaip su LR Konstitucijos pažeidimais? Jau ne kartą Seimas, VISI Seimo nariai, apie tai informuoti tiek emailais tik viešais straipsniais, net dokumentai užregistruoti, o jokių, net mažiausių judesių nesimato tai linkme, kad artėjantys rinkimai į Seimą vyktų neprieštaraujančiu Konstitucijai būdu. Primygtinai esu prašęs, kad kanceliarija asmeniškai informuotų Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę apie tai, tiesiog nueitų į kabinetą ir asmeniškai informuotų. Atliko tai ar ne, nėra informacijos. Tai reiškia, kad kalbėjimas lieka kalbėjimu, o valdžios veiksmai neveikimu reiškia gilią neapykantą Lietuvos Valstybei ir jos Konstitucijai. Tai ar šito laukia Tauta iš Seimo pirmininkės? Tai ar ponia Seimo pirmininkė, kartu su JE Prezidente neskatina “žmonių neapykantos savo valstybei”? Šiuo atveju visiškai aišku, šių abiejų institucijų Seimo ir Prezidentūros vadovai asmeniškai atsakingi už tai pačiu didžiausiu laipsniu. Tai jeigu tokiu svarbiu Valstybei klausimu pagrindiniai Valstybės vadovai piktybiškai numoja į tai kas jiems pranešama, paaiškinama ir net padedama ant “lėkštutės”, tai ko galima tikėtis kreipiantis mažiau esmingu klausimu? Pilietis gali tikėtis iš tokių vadovų tik pilno ignoravimo ir paniekos. Tokie vadovai – nusikaltėliai. Išvada: Nereikia mums Jūsų padėkavojimų, reikia veiksmų, kad grubūs LR Konstitucijos pažeidimai LR Rinkimų įstatyme būtų nedelsiant pašalinti ir artėjantys rinkimai įvyktų LR Konstitucijoje nustatytomis teisėmis ir tvarka. Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas 2016 metų rugpjūčio 6-ta diena.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras