2023 m. kovo 22 d.
 

 

Ar COVID-19 bus vakcinos sukelta ar vaikiška liga?

12
Paskelbta: 2022-01-05 07:40 Autorius: Jurgita JanukonytėProfesorė Christine Stabell Benn yra viena iš dešimties Danijos garsiausių vakcinų ekspertų. 28 metus ji tyrinėja vakcinas ir jų sukeltus nespecifinius poveikius bei jų įtaką žmogaus sveikatai. Atsakydama į mokslinį straipsnį „Ar turėtume atidėti vaikų skiepijimą nuo covid-19“ („Should we delay covid-19 vaccination in children“, BMJ 2021; 374 doi: doi.org/10.1136/bmj.n1687), kartu su kolega ji pasidalijo įžvalgomis, kodėl vaikai neturėtų būti skiepijami nuo COVID-19. Žemiau pateikiamas profesorės ir bendraautoriaus Peter Aaby straipsnis – atsakymas.

Diskusijoje, kurioje kalbama apie vaikų skiepijimą nuo COVID-19, trūksta daugybės vertinimų.

Visų pirma, siūlymas skiepyti vaikus remiasi Pfizer finansuota 3 fazės studija, kurioje dalyvavo 2260 jaunuolių. Studijos dalyvviams buvo suleista arba BNT162b2 COVID-19 vakcina, arba placebo (fiziologinis druskos tirpalas). Studijos autoriai priėjo išvados, kad „vakcina yra saugi“.

Tačiau remiantis duomenimis, pateiktais papildomoje duomenų lentelėje nr. 2, 12-15 metų amžiaus dalyvių grupėje 7 iš 1131 skiepytųjų, lyginant su 2 iš 1129 neskiepytųjų patyrė sunkų pašalinį poveikį, t.y. skiepytųjų rizika sunkiems pašaliniams poveikiams buvo tris kartus didesnė nei neskiepytųjų grupėje. Tame pačiame straipsnyje nurodoma, kad 16-25 amžiaus asmenų grupėje 9 iš 536 vakcinuotų, lyginant su 3 iš 561 nevakcinuotų, patyrė sunkią pašalinę reakciją, t.y. vakcinuotųjų pašalinių reakcijų rizika buvo tris kartus didesnė negu nevakcinuotųjų. Bendra sunkių pašalinių reakcijų rizika visų vakcinuotųjų grupėje siekė 3,28 karto. Kalbant apie konkrečius atvejus, sunki pašalinė reakcija pasireikštų 1 iš 100 vakcinuotų, kai tuo tarpu panašią sunkią pašalinę reakciją patirtų 3 iš 1000 nevakcinuotų. Straipsnyje pateikti duomenys nepriskirti konkrečiai lyčiai.

Apsauginės vakcinos poveikis gali pasireikšti nespecifiniais, tačiau skirtingais kiekvienai lyčiai požymiais, kurie gali turėti įtakos bendrai sveikatai. Pavyzdžiui, tymų vakcinos teko atsisakyti vien dėl to, kad ji buvo susijusi su dvigubai didesniu mirtingumu dėl visų priežasčių mergaičių tarpe. Neseniai įrodyta, jog iš dalies apsauganti maliarijos vakcina taip pat susijusi su dvigubai didesniu mirtingumu mergaičių tarpe. Šie epidemiologiniai duomeys rodo, kad vacinos, apsaugodamos nuo tam tikros ligos, padidina sergamumą kitomis ligomis. Kitaip tariant, specifinės apsaugos kaina yra padidėjusi rizika kitoms ligoms. Šis neigiamas nespecifinis epidemiologinis fenomenas yra susijęs su įgimta imunine tolerancija. Nepaisant nedidelio studijos dalyvių skaičiaus, BNT162b2 COVID-19 vakcinos studija kol kas yra vienintelė studija, rodanti, kad ši vakcina sukelia įgimto imuniteto toleranciją bakterijoms ir virusams. Taigi, apsaugos nuo COVID-19 kaina būtų padidėjusi rizika kitoms infekcijoms.

Kitos pandemijoms skirtos vakcinos, kaip vėliau paaiškėjo, sukėlė retus, tačiau sunkius pašalinius poveikius, tokius kaip antai Guillain-Barré sindromas, pasiskiepijusiems gripo vakcina 1976, metais, narkolepsiją, susijusią su vieno gamintojo kiaulių gripo vakcina 2009. Nei viena iš COVID-19 vakcinų, kurios buvo tiriamos trečioje klinikinių tyrimų fazėje, nebuvo stebimos nei dėl nespecifinių, su lytimi susijusių padarinių, nei dėl retų, bet sunkių ir ilgalaikių pašalinių reakcijų.

Žinant, kad sunkios COVID-19 ligos eigos rizika sveikiems vaikams yra maža – Pfizer finansuotoje trečios fazės studijoje nėra nei vieno atvejo – neaišku, ar vakcinos nauda nusveria žalą sveikiems vaikams.

Antra, argumentai už vaikų vakcinaciją remiasi tuo, kad vaikų infekcija gali sąlygoti pavojingesnius ligos variantus. Susirūpinimą keliantys viruso variantai paprastai būna ilgai besitęsiančios infekcijos, kuria serga silpną imunitetą turintys žmonės, išdava. Tai sąlygoja dažnesnes viruso mutacijas, kadangi nusilpusi imuninė sistema negali susidoroti su virusu taip greitai kaip sveikų žmonių imuninė sistema. Sveiki vaikai, kurie paprastai serga lengva ir neilgai trunkančia infekcija, mažai tikėtina, kad taptų susirūpinimą keliančių ligos variantų atsiradimo priežastimi. Verta pažymėti, kad asmenys, kurie persirgo COVID-19 infekcija, bus atsparesni SARS-CoV2 variantams ir tuo būdu ženkliai prisidės prie visuotinio imuniteto.

Visa tai veda mus link trečio punkto: ar COVID-19 bus vakcinos sukelta ar vaikiška liga? Praktiškai nediskutuojama apie COVID-19 infekcijos ateitį. Panašu, kad dauguma žmonių mano, kad COVID-19 taps liga, nuo kurios visa žmonija skiepysis galbūt kasmet ar kas dvejus metus. Tai bus brangu ir, tikėtina, pavojinga, jeigu pakartotini skiepijimai turės neigiamų pasekmių. Mes nemanome, kad būtina skiepyti visą žmoniją, nes tai, iš tiesų, gali turėti nepalankių visuomenei padarinių.

Dauguma žmonių užsikrečia koronavirusais (HcoV), būdami jaunesni nei 15 metų amžiaus, vėliau gali užsikrėsti pakartotinai. Žinoma, jog imuninis atsakas pasireiškia nedalyvaujant IgM klasės antikūniams, t. y. įsijungia imuninės atminties mechanizmas.

Šie HCoV retai sukelia sunkią ligą tiems, kurių imuninė sistema nėra nusilpusi, todėl mums niekada nekiltų minčių skiepyti visus gyventojus, net jeigu ir būtų skiepai.

Įvertinus tai, kad SARS-CoV2 vaikams labai retai sukelia sunkią ligą, saugiausias ir pigiausias būdas būtų „paversti“ SARS-CoV2 vaikiška liga, tokia pat kaip ir ligos, kurias sukelia kiti HCoV.

Tai įmanoma, leidus vaikams užsikrėsti SARS-CoV2, kurie vėliau būtų apsaugoti nuo sunkios ligos eigos jau būdami suaugę, vyresnio amžiaus žmonės. Svarbu pažymėti, kad SARS-CoV2 virsmas vaikiška liga gali užtrukti, jeigu SARS-CoV2 nėra išplitęs. Anot kitų autorių: „Paskiepijus daugumą suaugusiųjų, SARS-CoV-2 plitimas, iš tikrųjų, gali būti pageidautinas, nes tai gali sukelti pirminę infekciją ankstyvame amžiuje, kai liga pasireiškia lengva forma, vėliau pakartotinai užsikrečiant jau tapus suaugusiu. Tai sąlygotų lengvos eigos pasikartojančias infekcijas ir atsinaujinantį imunitetą.“

Apibendrinant galima pasakyti, kad yra pakankamai priežasčių, kodėl nereikia vaikų skiepyti, ir kodėl tai pasitarnaus daugybei tikslų tiek atskiram žmogui, tiek visuomenei:

• Neskiepydami vaikų, juos apsaugosime nuo galimo nežinomo COVID-19 skiepų poveiko.

• Neskiepydami vaikų, suteiksime jiems galimybę įgauti plataus spektro natūralų imunitetą, prisidėsiantį prie visuotinio imuniteto, kuris pagreitins SARS-CoV2 virtimą vaikiška liga.

Nepanaudotas lėšas, išleistas COVID-19, nuo kurio visus gyventojus skiepysime galbūt kasmet ar kas dvejus metus, galėtume skirti kitoms sveikatos problemoms spręsti, tokioms kaip: rūkymas, vėžys, nutukimas ir psichinė sveikata.

Šaltinis: bmj.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
12. dieve padėk
(2022-01-07 16:04:09)
(90.140.141.224) Parašė:

Mano nuomonė; beprotybė veiksmuose kada mažyliams pradėda naikinti igimta imunitėta. juk statistika rodo kad vaikai serga gana rėtai ir nesunkiai nejaugi dėl pinigų mes bandymus atliekame ant vaikų. apakusi man šidis stoja , besmegeniai kurie priima tokius sprendimus -degsit pragarė. sprendimai kurie dabar priimami tai nežmoniški, nejaugi nematot kad kuo daugiau skepijami tuo daugiau sergamumas. Juk mes jau buvome pasiekė 90 proc paskėpitų o gal net ir 100 . Tai kur priemonės ??? Kodel proto nesuvokiami sprendimai kad testuotis tik už pinigus, antikuniu padaryti bus negalimą, kažkoks poperiūkas-pasas, tai rojus ir visagalis .... kas tai??? ar neprimėna baisus laikus prieš 75 metus atgal???11. Naujas covidanekdotas
(2022-01-06 20:27:43)
(82.145.211.171) Parašė:

Nacionalinis Visuomenės Sveikatos Centras, sutrumpintai NVSC, pranešė, kad mokyklose prasidėjo COVID protrūkis, nors moksleiviai po atostogų sugrįš į mokyklas tik sausio 1O dieną.. 0 dabar galite skaniai pasijuokti :)10. Žemės planetą užgrobė neadekvatūs psichopatai bei jų parankiniai neadekvatūs sociopatai.
(2022-01-06 17:23:22)
(82.145.211.211) Parašė:9. zinoma
(2022-01-05 13:30:16)
(78.62.207.16) Parašė:

Siaucia ir zmogzudziu gaujos po pandemijos priedanga .Nuodija savo isnaudotus vergus , isvirkscia per atstuma visokiu virusu i namus ir sukelia dirbtinas ligas . Privercia savo vergus skiepytis turciu vardu ir gauna nemazus pinigus , o vergui lieka tik dusulys su uzdusimu nuo nenormalaus kiekio . Tokiu sunkiu nusikaltimu nerodo net siaubo filmuose kas vyksta . Pardavinejamas isniekinamas Jaunimas ir niekas negina . Su terorizmu griesciau kovoti butina . Visiems sveikatos .8. na
(2022-01-05 13:09:14)
(82.135.199.144) Parašė:

belieka pritarti teiginiams, kad "pasiskiepiję" toliau turės klusniai vykdyti nurodymus, nes priešingu atveju kitos išeities nebus, o tik keliauti pas Abraomą. Norėsi toliau egzistuoti, turėsi gauti eilinį "skiepą", nes jo negavęs pakratysi kojas labai greit, kad ir nuo slogos ar kito bele kokio viruso, nes natūralaus imuniteto jau nebeturėsi.7. Verta perskaityti
(2022-01-05 12:46:39)
(82.145.209.1) Parašė:

Laisvas Laikraštis => Kodėl prasidėjo "pandemija", arba daugiau nei 80 proc. pasaulio žmonių - nebereikalingi6. Vadakste
(2022-01-05 12:24:06)
(78.62.55.176) Parašė:

Atejo baisus , nenuspejami laikai , kas bus siandien, rytoj, ar poryt. Vienu zodziu zmonija nuo mazo iki didelio stumiama link skaitmeninio konclagerio pasauliniu mastu. Kam reikalingas kodas ir kodel taip skubama ivest , kad zmones neatsipeiketu ir nesuprastu link ko einama. Yutubeje. { Pocemu Vlasti taropiatsa vvesti QR -kodi! }. Igor Snurenko . Den TV. Zmogus per vakcinas pilnai bus paruostas sekimo , nurodinejimo ka turi daryti , ka pirkti , kur keliauti , ko nedaleisti keliauti ir t. toliau , tai vienu zodziu busi paklusnus "avinelis " su koduku kaip vistytes ir gaidziukai juos turi ant savo galveliu. Sitie duriai i peti kaip sake valdzios zmones tai petys i laisve , o turi buti petys i nelaisve.Zmones apgauti vien pridejus zodi "mokslas" ir ka gali padaryti , kad ir kai kurie giminaiciai turintys virs 50 metu to nesupranta ir bego ir begs toliau to durio i ta peti jie tiki tuo "mokslu" ka besakytum , o kas vyksta pasauliniu mastu neanalizuoja , nes jiems nesvarbu , neidomu. Globalistams skaitmeninio konclegerio kurejams negaila net vaiku, suskaitminizuos , o tai yra baisu. Vienu zodziu bus mazi ir dideli, kas isgyvens robotukai , net savo nuomones netures. Paklausykit butinai si video kurio pavadinima parasiau. Vakceriams tai labai aktualu si ta zinoti. Sekmes ir sveikatos visiems. Svieskimes ir mastykim.5. tai
(2022-01-05 12:13:39)
(78.57.23.221) Parašė:

kad belgų gydytojas Bosše paragino PSO greitai nutraukti skiepijimą ir karantinus pasaulyje, kadangi virusas mutuoja itin greitai ir gali tapti visiškai nevaldomu. Tuomet jau negelbėtų nei vaistai, nei skiepai, o sirgtų visi. Tolesnio skiepijimo pasekmės, sprendžiant pagal užsikrėtimų didėjimo greitį, gali būti nenuspėjamos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras