2024 m. birželio 14 d.

 

Arba tokia šalis jau nebeegzistuoja

10
Paskelbta: 2013-12-31 17:49 Autorius: Andrejus Piontkovskis | echo.msk.ru
Andrejus Piontkovskis
Andrejus Piontkovskis

Reaguodamas į kruvinus gruodžio 29 ir 30 dienų sprogdinimus Volgograde, garsus rusų mokslininkas, rašytojas, politologas Andrejus Piontkovskis „Echo Moskvy” tinklalapyje paskelbė komentarą, kuriame palaiko versiją, kad vadinamieji teroro aktai yra surežisuoti Rusijos specialiųjų tarnybų. Siūlome vertimą, papildytą keliais medžiagos šiai versijai teikiančiais vaizdo įrašais.

* * *

Analizuodamas pirmąjį, spalio mėnesį Volgograde įvykusį teroro aktą (spalio 21 d. buvo susprogdintas autobusas, – red. past.), aš leidau sau pastebėti, kad

Dmitrijaus Sokolovo gyvenimo ir mirties aplinkybės yra tokios siaubingos, kad arba jų aptarimas turi tapti centriniu šalies politinio gyvenimo įvykiu, arba tokia šalis jau nebeegzistuoja.

Tragiški gruodžio 29 ir 30 dienų įvykiai šią tezę patvirtino.

Dmitrijus Sokolovas, „šachidės Asijalovos vyras pagal civilinę santuoką”, buvo Volgogrado jėgos struktūrų spalio mėnesį pateiktos legendos centre. Mūsų šlovingieji organai kasdien su įkvėpimu pranešinėjo mums, kad aplink nepagaunamąjį pagrindinį Machačkalos diversantų-teroristų grupuotės sprogdintoją nenumaldomai veržiasi apsupties kilpa – dar šiek tiek, ir jis bus sugautas.

Tik kodėl jiems reikėjo tokiomis heroiškomis pastangomis tą kilpą veržti, jei jie patys ją ir atlaisvino? Jis jau buvo jų švariose rankose. Jie patys apie tai papasakojo, paskelbę internete jo nuotraukas anfas ir profiliu sulaikymo metu, detales apie jo judėjimą, kovotojų pokalbių įrašus.

Žmogus, kurį organai sulaikė kaip įtariamą islamistų kovotoją, gali likti gyvas ir sveikas laisvėje vieninteliu atveju – kaip užverbuotas spectarnybų agentas.

Kaip ir maždaug dešimtis Beslano smogikų, įskaitant jų vadeivą Chodovą, kurie likus nedaug laiko iki teroro akto buvo išleisti iš kalėjimų ir areštinių. Kaip ir sėkmingai gyvas likęs Nord-Osto teroristas, kuris vėliau dar suspėjo duoti interviu Anai Politkovskajai ir tik po to buvo likviduotas. (Šį stulbinantį interviu rasite čia,red. past.)

Todėl nebestebina tai, kad po teroro akto praėjus kelioms minutėms pasirodė gausybė duomenų ne tik apie Sokolovą, bet ir apie jo „žmoną pagal civilinę santuoką”, – pradedant per stebuklą išlikusiu naujutėlaičiu pasu, kuriame jos nuotrauka su hidžabu, ir baigiant didžiuliu kiekiu vaizdo medžiagos, kurioje įamžinta po miestą vaikštinėjanti šachidė. Ir jau visiškai sunku su oficialiąja legenda suderinti garsųjį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota autobuso sprogimo akimirka.

Kaip labai stengėsi laidos „Nedelia” vedėją M. Maksimovskają įtikinti nusipelnęs Volgogrado čekistas Sergejus Voroncovas, – „Sokolovas buvo sulaikytas, jį kontroliavo, bet juk mes negalėjome supaisyti kiekvieno jo žingsnio”. 

Čia paminėtame reportaže pateikti įrodymai, kad prieš teroro aktą Rusijos spectarnybos buvo sulaikiusios D. Sokolovą, o likus porai savaičių iki sprogdinimo internete buvo paskelbta ne tik jo, kaip sprogdintojo, nuotrauka, bet ir pokalbių su tariamais bendrininkais įrašai... Reportažas prasideda apie 12 įrašo minutę, – red. past.

Po teroro akto Dmitrijus Sokolovas „slapstėsi Dagestane” ir buvo „suimtas” (jau kelintą kartą!) Machačkaloje. Po to jį kaip maišą numetė kartu su keturiais nežinomaisiais į kažkokį namą miesto pakraštyje, kur pagal parengtą scenarijų jiems visiems buvo lemta numirti tiesioginiame federalinių televizijos kanalų eteryje „sulaikymo metu”.

Čekistiniai piaro specialistai tuo nepasitenkino ir praturtino savo tradicinį repertuarą dviem jau visiškai šėtoniškomis novelėmis. Sokolovo sušaudymo metu pertraukėlėse tarp šūvių jis įsigudrino duoti išsamius parodymus, prisiimdamas atsakomybę už teroro akto organizavimą ir įvykdymą. Be to, žmogžudžiai, patys atvežę žmogų į egzekucijos vietą, dar privertė nelaimingą jo motiną kalbėtis su juo telefonu, maldauti, kad pasiduotų ir „išsaugotų gyvybę”. (Rusijos televizijos reportažus, kuriuose transliuotas net D. Sokolovo „prisipažinimo” garso įrašas, rasite publikacijos pabaigoje – red. past.).

Prokremlietiška „KP” („Komsomolskaja pravda”, – red. past.) savo triumfališkame lapkričio 20 d. reportaže „Machačkaloje sunaikintas teroro akto Volgograde organizatorius”, jau nebepastebėdama, kokiu lygiu jis pats save demaskuoja, melancholiškai papasakojo: „Dmitrijumi Sokolovu specialiosios tarnybos užsiėmė jau seniai. Teroro aktas Volgograde buvo rengiamas nuo pat rugsėjo”.

Iš štai šiems visiškai savo melo, neprofesionalumo, įstatymų nepaisymo įžūlumu apsvaigusiems Volgogrado jėgos struktūrų atstovams, kurie dar nuo rugsėjo, kaip paaiškėjo, rengė Dmitrijaus Sokolovo vardo teroro aktą, per daugiau nei du mėnesius visuomenė, jų vadovybė, jų vyriausiasis vadas neuždavė nė vieno klausimo. Jiems ir toliau patikima saugoti miestą, jo gyventojų gyvybes. Gruodžio 29 ir 30 d. tragedijos buvo tiesiog užprogramuotos.

* * *

Kaip ir rašoma A. Piontkovskio komentare, D. Sokolovo „likvidavimą” ir „prisipažinimą” Rusijos televizijos transliavo beveik tiesiogiai. Pavyzdžiui, taip:

O čia televizija pateikė D. Sokolovo „prisipažinimo” garso įrašą:

Susiję:

K. Borovojus prieš du mėnesius perspėjo apie būsimus sprogdinimus Rusijoje: „Valdžia pradeda naudoti gerokai žiauresnius instrumentus“

Anksčiau ekspertai.eu publikuotas A. Piontkovskio straipsnis „Rusija Čečėnijos sudėtyje”

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
10. je je
(2014-01-02 15:18:35)
(84.15.185.192) Parašė:

o dar įdomesnis ankstesnis Piontkovskio straispsnis. keista, gal "ekspertai' neapsižiūrėjo, kad toks straipsnis praslydo į jų propagandinę erdvę?:) "Kremlius vis dar gyvena savo fantomasinėmis imperinėmis iliuzijomis apie plačią „privilegijuotų interesų zoną“ toli už Rusijos ribų, apie kažkokią sumautą Eurazijos ordą, kurios amžinu chanu įkritęs į neadekvatumą svajoja tapti Putinas. O vietiniai cariukai, pradedant Kadyrovu, nenori atsisakyti Maskvos mokamos duoklės. Nenori atsiskirti ir tvirtai įtikėję islamistai. Jie svajoja apie Chalifatą, kuriame būtų didžioji Rusijos dalis. „Mes – Rusijos piliečiai, tai mūsų žemė, ir mes niekur iš čia neišeisim“, – juridiškai nepriekaištingai jie kartoja centrinės Rusijos miestuose. Postimperinis žygis už „Čečėniją Rusijos sudėtyje“ žiauria likimo pašaipa virsta košmaru „Rusija Čečėnijos sudėtyje“. Štai taip auksinė žuvelė kartais pildo kvailus norus."9. je je
(2014-01-02 14:27:03)
(84.15.185.192) Parašė:

Echo Moskvy - tai paskutinis dar Putino nesunaikintas laisvos medios bastionas. Nors autorius man nepanašus į rusą, bet aš juo tikiu. Tereikia prisiminti, kad Putinas savo karjerą pradėjo taip pat nuo neva čečėnų teroristų sprokdinimų Maskvos guvenamuose rajonuose. Matyt didžiajam "gelbėtojui" nuo žd oligarchų iš naujo prireikė sutvirtinti rusų pasitikėjimą Rusijos saugumo tarnybomis. Ot įdomu, ar Chodarkovskis paleistas jau su pakankamai išskalbtomis smegenimis? Anot autoriaus, kitokių į laisvę nepaleidžia.8. šeima
(2014-01-02 09:27:03)
(78.63.201.119) Parašė:

Sutinkame su 1-mu komentatoriumį. Žiauru, bet TIESA. Čia mažoji Rusija.7. graužikui
(2014-01-02 00:09:00)
(192.154.107.106) Parašė:

„Echo Moskvy” priklauso „Gazprom Media”,kaip ir televizijos kanalas NTV,šiaip jau.6. qqqqq
(2014-01-01 22:02:23)
(196.210.220.152) Parašė:

„Echo Moskvy” yra finansuojamas JAV. Pilti purvą ant rusų ir Rusijos - jo tikslas5. To nr.1
(2014-01-01 20:44:20)
(96.24.119.223) Parašė:

Labai taikliai!4. JO
(2014-01-01 20:00:33)
(217.77.22.108) Parašė:

Rusijoj nelaime,o tas poniatovskis arba iskrypelis ,arba siaip nesveikas. Uzuojauta rusams...3. gali būti
(2014-01-01 17:27:38)
(174.136.12.105) Parašė:

Kam pasipriešinimo pogrindžiui sprogdinti apatiniuose socialiniuose sluoksniuose populiarų viešąjį transportą ir taip dar labiau nuteikti prieš save priešiškos valstybės gyventojus? Sprogdintų bent kurią policijos nuovadą ir iš paprastų rusų dar sulauktų nuoširdaus Ačiū.Sprogdintų prabangų prekybos centrą,ir paprasti rusai patyliukais piktdžiugautų,kad vagis ir plėšikus susprogdino.O čia sprogdinamas studentų sausakimšas troleibusas rytinėmis piko valandomis.Kam?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras