2024 m. birželio 14 d.

 

CHICAGO TRIBUNE: ji sulaikyta, nori išvengti ekstradicijos į Europą dėl kaltinimų, kuriuos vadina klaidingais

19
Paskelbta: 2018-05-10 19:41 Autorius: ekspertai.eu

Vienas seniausių ir populiariausių JAV dienraščių CHICAGO TRIBUNE (įkurtas dar 1847 metais) 2018 m. gegužės 10 d. publikavo didžiulį straipsnį apie Neringą Venckienę. Pateikiame jo santrauką.

JAV ji dirbo priemiesčio floriste. Dabar sulaikyta, stengiasi išvengti ekstradicijos į Lietuvą dėl kaltinimų, kurie, pasak jos, yra neteisingi.

Po kelių grasinimų mirtimi 18-metis Karolis Venckus ir jo mama Neringa Venckienė 2013-aisiais atvyko į JAV, kur paprašė politinio prieglobsčio. Dabar Lietuvos vyriausybė nori, kad buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė būtų išduota Lietuvai, kur jai pareikšti įvairūs kaltinimai.

K. Venckus ir Jorkšyro terjerė Bella gyvena savo pilkai baltame name ramioje gatvėje [Čikagos] priemiestyje. Jo mama, floristė, laikoma už 50 mylių (80 km) esančiame Čikagos centre, Metropoliteno pataisos centre. Ji stengiasi išvengti ekstradicijos į Lietuvą, kurioje ji laikoma nusikaltėle, o jos manymu - ji yra politinio susidorojimo auka.

K. Venckus apie vasarį įvykusį mamos sulaikymą kalba trumpai: Tai didelis stresas. Jaučiuosi vienišas.

N. Venckienė iš pataisos centro parašė elektroninį laišką: Lietuvoje nebus teisingo teismo. Mane greičiausiai nužudys.

Gegužės 11-osios ryte Čikagos apygardos teisme teisėja Virdžinija Kendal (Virginia Kendall) nagrinės N. Venckienės odisėją, kuri prasidėjo dar 2008 metais.

Būtent tais metais tuomet 4 metukų N. Venckienės dukterėčia, pasak jos, buvo išniekinta kelių vyrų, kurie lankėsi, kai ją prižiūrėjo jos motina. Po šių įtarimų sekė kelios keistos mirtys, tarp jų ir N. Venckienės brolio. Tai privertė N. Venckienę eiti į politiką, o vėliau, bijant dėl savo gyvybės, išvažiuoti su sūnumi iš Lietuvos. 2013-aisiais jie apsistojo šiaurės vakarų Čikagoje.

Lietuva prašo jos ekstradicijos dėl nusikaltimų, kurių, kaip teigia N. Venckienė, nėra padariusi. Jos advokatai tvirtina, kad kaltinimai, pareikšti Lietuvoje, yra daugiau nei nedideli nusižengimai. Tai susiję su valdžios noru sugrąžinti ją, nes vadovavo politiniam judėjimui, prakalbusiam apie korupciją vyriausybėje. 

Pasak N. Venckienės advokato Marko Davidsono (Mark Davidson), vyriausybės gali slėpti savo politinius motyvus už nereikšmingų arba klaidingų baudžiamųjų kaltinimų šydo.

Čikagos prokurorai į Lietuvos prašymą išduoti N. Venckienę žiūri pragmatiškai. Jų teigimu, teisiniai dokumentai, pasirašyti tarp Lietuvos ir JAV, tam neprieštarauja.

JAV prokurorai ir Valstybės departamentas N. Venckienės atvejo nekomentuoja.

Lietuvos prokurorai į elektroninius laiškus neatsako, teigia Čikagoje įsikūręs Lietuvos konsulatas.

N. Venckienės brolis, galimos aukos tėvas, buvo įsitikinęs, kad jo dukrelę tvirkino Lietuvos Seimo pirmininko padėjėjas, du aukšto rango teisėjai ir ketvirtas asmuo, kurio tapatybė nebuvo nustatyta. Teismo psichiatras Lietuvoje tyrė mergaitę ir nustatė, kad šie kaltinimai buvo teisingi.

Tuo metu N. Venckienė dirbo teisėja. Ji kartu su savo broliu Drąsiumi Kedžiu rašė skundus prokurorams, tačiau į juos dėmesys nebuvo kreipiamas. 2009 metų vasarą D. Kedys paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jo dukrelė patvirtino, kad buvo tvirkinama. Jis išsiuntinėjo šio vaizdo įrašo kopijas įvairioms Lietuvos valdžios institucijoms. 2009 metų spalį teismas nusprendė, kad pakanka įrodymų apkaltinti mergaitės motiną, tačiau tai niekada nebuvo padaryta.

Pasak advokatų, kadangi apkaltinti buvo aukšti asmenys, ši byla pagarsėjo visoje Lietuvoje. Tą patį mėnesį vienas iš teisėjų, apkaltintų mergaitės tvirkinimu bei mergaitės teta buvo nušauti. D. Kedys, kuris buvo įtartas tai padaręs, dingo. Po šešių mėnesių jis rastas negyvas, pasak kriminologų, užspringęs savo vėmalais. Tačiau jo kūne alkoholio nerasta.

2010 metų birželį minėtasis Seimo pirmininko padėjėjas taip pat rastas negyvas.

Tuo metu N. Venckienė prižiūrėjo mergaitę, tačiau 2011 metais teismas liepė mergaitę grąžinti jos motinai. Kadangi mergaitė su ja gyventi nesutiko, N. Venckienė priešinosi. 2012 metų gegužę, dalyvaujant beveik 100 protestuotojų, policija jėga atėmė mergaitę.

D. Kedžio mirtis ir aukštų asmenų kaltinimai pedofilija įžiebė politinį judėjimą Drąsos kelias, pasiryžusį kovoti su korupcija vyriausybėje. N. Venckienė tapo šio judėjimo vadove. Ji balotiravosi į parlamentą 2012 metais ir buvo viena iš septynių šios partijos narių, kurie į jį pateko.

Tačiau, pasak N. Venckienės advokatų, bijodama dėl savo gyvybės, netrukus ji atvyko į JAV. Tai įvyko 2013 metų balandį. Per ateinančius penkerius metus N. Venckienė lankė paskaitas Makhenrio apylinkės koledže, dirbo senjorų prižiūrėtoja, valė namus, galiausiai baigė teisės studijas, tačiau 2017 metų sausį nusprendė atidaryti gėlių parduotuvę. Po mėnesio ji buvo suimta.

Kodėl Lietuvos valdžia siekia N. Venckienės ekstracijos, nėra aišku. N. Venckienės draugai apibūdina ją kaip sąžiningą, malonią, kuklią ir darbščią.

Lietuvių tyrimų ir studijų centro, esančio Čikagoje, vadovas Robertas Vitas teigia niekada negirdėjęs, kad apie N. Venckienės reikalus būtų kalbama lietuvių bendruomenėje. Ši tyla, jo manymu, rodo, kad lietuviai palaiko jos ekstradiciją.

Dabar N. Venckienė kalinama 12 pataisos centro bokšto aukšte su kitomis dviem moterimis. Jai leidžiama pakilti iki 27 aukštų pastato viršaus, apsilankyti bibliotekoje, treniruočių salėje, lankyti Šv. Mišias.

Kalėjimas manęs neišgąsdino. Čia nepatiriu jokių problemų, - sako N. Venckienė.

Sūnus Karolis mamą lanko kas dvi savaites. Telefonu jie kalbasi kas dvi dienas, o kasdien apsikeičia vienu dviem elektroniniais laiškais.

Jis lanko koledžą, dirba gėlių parduotuvėje: Esu pesimistas, bet Amerika labai skirias nuo Lietuvos demokratija ir kalbos laisve. Tikiuosi, kad ji sugebės įrodyti, jog yra teisi, čia, Amerikoje.

Lietuvoje, tyliai sako Karolis, tai neįmanoma.

Šaltinis: chicagotribune.com

Keli susiję:

Prokuratūros atsakymai dėl Neringos Venckienės ekstradicijos  

Lietuvos teisėsaugininkų prašyme JAV teisėsaugai dėl N. Venckienės įsivėlė ir labai netiksli informacija

LRT patvirtino: N. Sadūnaitės kalba Seime pataikė į skaudžiausią vietą pedomafijai   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
19. gal
(2018-05-17 13:42:58)
(77.90.124.209) Parašė:

Amerikos teismui lietuvos pedofilai pateiks ataskaita apie d.kedytes buvimo vieta,nes N.Sadunaite atsakymo negavo...18. Senis Šaltis
(2018-05-11 13:08:18)
(88.222.97.16) Parašė:

jormalūzas.com tu apsimeti ar tau tikrai negerai? Tai tik per 10 min iš tavo mazgočių paimtas sakinys, kuris yra arčiausiai mano parašyto, prasmė ta pati. Tu pats susirask savo komentaruose mano parašytą sakinį, kurį tu parašei. Net tavo 33 ir 53 komentarai, kuriuos čia pamėgai kopijuoti yra tavo falsifikuoti, nes jie ištraukti iš konteksto. Tu, kaip didžiausias deBilas net pats kopijuoji rašydamas 33 ir 53, parodydamas, kad ne tik prieš buvo 32 kažkokio turinio komentarai, bet ir 20 komentarų buvo tarp tavo kopijuojamų. Kas parodo, kad tu juos ištrauki iš konteksto. O TAI REIŠKIA MELUOJI MANIPULIUODAMAS IR NERAŠYDAMAS VISKO. TU ESI AFERISTAS ANT VENSKIENĖS VARDO DABAR GREIČIAUSIAI RENKANTIS SAU PINIGUS.17. Senis Šaltis
(2018-05-11 12:39:31)
(88.222.97.16) Parašė:

Nu ir vėl tas pats ". Tai yra visiškai TIESA, o tamstos IŠKRYPĖLI man prikergiamas sakinys: (...) yra VISIŠKA NESĄMONĖ." --- TU ROMONOWSKI LENKIJOS ČIGONE SKAITYTI MOKI? Kur argumentai? Pasakyti tiesa ir nesąmonė, tai yra mužiko, mušančio vaikus ir žmoną (tiesa su žmona ir vaikais tau nepasisekė) kalba. PASISKAITYK AR PASIKLAUSK, KAS YRA ARGUMENTACIJA 'dr.' nevykėli.16. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2018-05-11 07:21:48)
(98.193.120.238) Parašė:

to "15. Senis Šaltis" parašė: "...tai tu nori pasakyti, kad sakiniai sako apie skirtingas prasmes? ...".*** Visiškai taip, tie du sakniai yra visiškai skirtingi, bet tamsta būdamas rusas to jau niekada nesuprasi. Taigi pakartosiu tuos du iš esmės besiskiriančius sakinius " Tai dėl sakinio " „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Tai reiškia, kad įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis gali būti ir kitos valstybės pilietis."". Tai yra visiškai TIESA, o tamstos IŠKRYPĖLI man prikergiamas sakinys: ""Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, visi gyvenantys atskirai ne Lietuvoje turi būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis." yra VISIŠKA NESĄMONĖ. " Taigi tamstos ŠIZOFRENIJA tau neleidžia iš esmės suvokti teisės sakinių. Ir man visiškai aišku, kad tau nepavyks net pasitelkus visą kgbistinių šiknių komandą surasti tos nuorodos, kur taip būktai sakiau. Nes niekada taip nesakiau, nes neturiu tokio idiotiško galvojimo būdo. Esi akivaizdžiausias BANKROTAS. Gali savo idiotiškumą rodyti kokiems nors LR KT aferistams ar LR Seimo smarvėms, gal jie patikės? Ir tai kažin? Apgailėtinas padaras esi, nusmurgęs bankrotas, gėdų gėda. Neatskiria elementarių sakinių. Tai iš kokios šiknos išlindai, subinlaižį?15. Senis Šaltis
(2018-05-11 01:30:20)
(88.222.97.16) Parašė:

"Tai yra visiškai TIESA, o tamstos IŠKRYPĖLI man prikergiamas sakinys: ""Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, visi gyvenantys atskirai ne Lietuvoje turi būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis." yra VISIŠKA NESĄMONĖ. Todėl esi PUSPROTIS, nes sakinių skirtumo negali suvokti, negali net nuorodos duoti, nes esi kgbistinis šiukšlė." --- ir tai dr. snargliu pasirašančio argumentas parašant, kad tai yra "yra VISIŠKA NESĄMONĖ"? Argumentai kur? sakinių aš neskiriu? tai tu nori pasakyti, kad sakiniai sako apie skirtingas prasmes? Alio profesoriau. galima būtų diskutuoti, jei nebūtų "TAI MANO TIESA", "TAI NESĄMONĖ", "AŠ PEDIKAS", "AŠ AMERIKOS PILIETIS". tai ne argumentai jormalūze.com, tai yra pamišėlio sapalionės.14. Senis Šaltis
(2018-05-11 01:24:50)
(88.222.97.16) Parašė:

Dar kartą pakartosiu: kuo tavo komentaras apie šiknų laižymus yra argumentas? kaip nėra argumentas, kad žmogus mokėsi maskvoje, ar kad žmogus apskritai recidyvistas. tai joks argumentas. net jei žmogus recydivistas, vien už tai jo joks teismas nenuteis, jei jis nenusikalto, ar neįrodė jo kaltės. Taigi, aš naudodamas argumentus, sutraiškiau tavo visas sapaliones į miltus ir tai pagal tave tai buvo atlikta motyvuotai. Tačiau tu net nesugebėjai apginti savo dr. snarglio, nes tik žmogus iš kaimo, tam labai tinka rokai, ir esantis visišku mužiku, neišsilavinęs, gali porinti, kad jo žodžiai be įrodymų yra tiesa. Taigi dar kartą paklausiu: tu tacenzūraes geri?13. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2018-05-11 00:47:00)
(98.193.120.238) Parašė:

to "12. Senis Šaltis" Paskutini išsigimėlį ir iškrypėli skaityk savo pačio 33-čia ir 54-tą komentarus po straipsniu "KONSTITUCINIO TEISMO ŠARLATANAI (III dalis)" (ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/konstitucinio-teismo-sarlatanaiiii-dalis93170/), cituoju: "33. Senis Šaltis (2017-08-11 16:46:42) (88.222.97.16) Parašė: ar galima jonai ir aš pasišildysiu tavo šiknoj liežuvį? Tu mano pupuliuk. Būtinai atidžiai perskaitysiu tavo visus straipsnius, komentarus ir nuorodas, bei video. Kad tik nebūčiau šarlatanas." ir "54. Senis Šaltis (2017-08-11 18:57:00) (88.222.97.16) Parašė: Tai kad jonai 33-čiam komentare aš tau subinę laižyti gatavas, kad tik tu mane priimtum į išrinktųjų tarpą. ...". ***Tai dėl sakinio " „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Tai reiškia, kad įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis gali būti ir kitos valstybės pilietis."". Tai yra visiškai TIESA, o tamstos IŠKRYPĖLI man prikergiamas sakinys: ""Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, visi gyvenantys atskirai ne Lietuvoje turi būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis." yra VISIŠKA NESĄMONĖ. Todėl esi PUSPROTIS, nes sakinių skirtumo negali suvokti, negali net nuorodos duoti, nes esi kgbistinis šiukšlė. Prasmirsi savo komentaruose, pasamdytas išsigimėli. Juokinga yra tai, kad atsiranda dar tokių asilų, kurie tokį išsigimėlį samdo trolinimui. Jau ne kartą aiškinau, mokinau kaip mane IŠELIMINUOTI iš komentarų ir straipsnių rašymo. Reikia MOTYVUOTAI SUKRITIKUOTI, o ne savo šizofreniškas asiliškas mintis kitiems pripaišinėti.12. Senis Šaltis
(2018-05-11 00:10:12)
(88.222.97.16) Parašė:

Dar nesulaukiau atsakymų iš kitos temos: "50. dr. Jonas Ramanauskas jormalūzas.com (2018-05-07 00:41:01) (98.193.120.238) Parašė: to "48. Senis Šaltis". ESI IŠSIGIMĖLIS, neduodi nuorodos į tą NESĄMONĘ. O tai reiškia savo ŠIZOFRENIŠKĄ vaizduote perši kitiems. ------------------------ "neduodi nuorodos į tą NESĄMONĘ" --- taigi pats jormalūzas.com pripažino, kad tai yra nesąmonė, o tai yra šis jo pačio sakinys: ""Paaiškinu. LR Konstitucija labai aiškiai sako, kad „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Tai reiškia, kad įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis gali būti ir kitos valstybės pilietis." ---- ekspertai.eu/konstitucinio-teismo-sarlatanaiii-dalis" ." Pridedu savo komentarą, kad nereiktų ieškoti: "48. Senis Šaltis (2018-05-07 00:35:22) (88.222.97.16) Parašė: 47. dr. Jonas Ramanauskas jormalūzas.com tau priminti ką tu rašei ir kaip kastravai konstituciją? Kada sakei, kad: "Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, visi gyvenantys atskirai ne Lietuvoje turi būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis." Čia tas kalba ir kitus gėdina? tai tavo žodžiai deBile."Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras