2023 m. gruodžio 11 d.

 

Čmilis: amerikonai ir vokiečiai nėra idiotai, jie kariaus iki paskutinio ukrainiečio

23
Paskelbta: 2023-01-31 11:46 Autorius: ekspertai.eu

„Laisvas laikraštis“ informuoja, kad visa „patriotinė” ir „alternatyvi” žiniasklaida surado naują auką – tai Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir jos senelis, buvęs sovietų armijos tankistas, visą Antrąjį pasaulinį karą tarnavęs tankistu, kuris buvo sužeistas aštuonis kartus.

„V. Čmilytės-Nielsen“ tėvas Viktoras Čmilis po privalomos tarnybos sovietų kariuomenėje buvo automatiškai įtrauktas į KGB rezervą. Vėliau baigė Kauno Kūno kultūros institutą ir 30 metų dirbo Šiauliuose mokytoju. Niekam nebuvo įdomus, kol jo dukra netapo Seimo pirmininke. Tada V. Čmilis tapo „KGB-istu Nr. 1“, - skelbia „Laisvas laikraštis“.

Pateikiame keletą V. Čmilio atsakymų į „Laisvo laikraščio“ klausimus, paskelbtus publikacijoje „V. Čmilytės-Nielsen tėvas Viktoras Čmilis: „Juokas ima, kai visi matyt buvę KGB agentai daro iš manęs didžiausią Lietuvos priešą“.

Viktoras Čmilis (kairėje), Ivanas Čmilis (dešinėje), V. Čmilytė su V. Čmiliu (viduryje).


- Ką manote apie pastovius išpuolius prieš jūsų šeimą, akcentuojant tai, kad jūsų tėvas kariavo sovietų armijoje tankistu?

- Mane juokina, kad buvę seni matyt KGB agentai Valdas Vasiliauskas ir Vitas Tomkus mane kaltina tuo, kad aš neva dirbu KGB. Pvz., V. Vasiliauskas pasakė, kad aš „dar sovietiniais laikais kuravau Zoknių oro uostą ir buvau aukšto lygio karininkas, pulkininkas ar kažkas tokio”. Žodžiu, jie pateikia, kad aš esu Lietuvos priešas Nr. 1, tačiau aš pasiteisinti negaliu, nes manęs niekas neklausia, ką aš galvoju. Žmona išėjo iš darbo, nors dirbo istorijos mokytoja, likus pusantrų metų iki pensijos. Su dukra jau nebendraujame, nes išsiskyrė mūsų požiūriai į karą Ukrainoje. Aš esu ukrainietis, tačiau visur pateikiama, kad esu rusas. Mano tėvas kilęs iš Poltavos srities Ukrainoje. O Tomkus pradėjo prieš mane kampaniją todėl, kad aš neva esu rusas. Mano tėvą kaltina tuo, kad jis neva Prūsijoje žudė ir prievartavo moteris, būdamas rusų armijos tankistu. Tačiau niekas nepasako, kad jis ukrainietis. Nors mano tėvo gyvenimas buvo tragedija, jis išgyveno ir tą holodomorą Ukrainoje, šeimoje buvo keturios seseris. Jo tėvas gavo lagerio už antitarybinę veiklą. O dabar mano tėvas kaltinamas tuo, kad buvo rusų kariuomenės tankistas. Žodžiu, visiškos nesąmonės. O aš niekaip negaliu apsiginti, nes esu spaudžiamas iš visų pusių.

- Niekas iš jus puolančių žmonių neklausia jūsų nuomonės?

- Niekas. Paskutinėje Janutienės laidoje, kurioje dalyvavo tas nacikas iš „Respublikos” Čekutis, ir jie klausė, ką aš veikiau sausio 13 d. Norėčiau kad ir manęs paklaustų šio klausimo, tačiau niekas manęs neklausia.

- Tai ką jūs veikėte sausio 13 d.?

- Budėjau prie parlamento rūmų, kaip ir visi žmonės. Po įvykių prie TV bokšto. Nuvažiavome autobusu į Vilnių iš Šiaulių. Vilniuje gyvena žmonos sesuo, tai ji kvietė pernakvoti pas ją. Atsakiau, tai ko aš čia atvažiavau, juk ne pas jus nakvoti. Kelias paras budėjau prie Seimo rūmų, o paskui, kad puolimo baimė praėjo, grįžome namo. Niekam nebuvo įdomu, kas aš toks. Prie Seimo sutikau vienintelį pažįstamą veidą – futbolo trenerį Benjaminą Zelkevičių.

- O kodėl dabar iš jūsų daromas didžiausias Lietuvos priešas?

- Manau, kad puolimas ne prieš mane, tačiau prieš mano dukrą. Mano tėvas išnaudojamas kaip įrankis prieš mano dukrą. Nes kam aš esu įdomus. Juk baigiau tik Kūno kultūros institutą ir visą gyvenimą dirbau kūno kultūros mokytoju. 30 metų buvau niekam neįdomus, o dabar tapau kgb-istu Nr. 1 Lietuvoje. Nors mokiausi pas boksininką Šociką – kaipo aš galiu būti KGB-istu? Nors manęs niekas neklausia, svarbu, kad aš esu Viktoras Čmilis Ivanovičius, o mano tėvas tankistas. Reiškia, mes abu rusai. Mano draugai juokiasi, kad jie nustatė, kad aš ukrainietis – nes aš apskritai negeriu, esu abstinentas.

- O kokia jūsų nuomonė apie karą Ukrainoje?

- Aš esu prieš bet kokį karą. Nes visa mano giminė kariavo, tėvas ir senelis kariavo. Mama turėjo septynis brolius, keli žuvo ar buvo sužaloti kare. Žodžiu, aš esu prieš bet kokį karą, ir manau, kad karas yra blogis. Tuo labiau, kad kariauja rusai su ukrainiečiai, ir tai, manau, yra absurdas. Žodžiu, karas mane lydėjo nuo pat mažens, ir būtent todėl esu pacifistas. Yra toks istorikas Tomas Baranauskas, kuris kalba nesąmones. Vienoje Janutienės laidoje jis sakė, kad 1944 m. pasirodė nauji tankai T-34, su kuriais kariavo ir mano tėvas. Tačiau faktas, kad tie tankai sukurti dar 1940 m., ir istorikas turėtų tai žinoti. Kodėl mano tėvas bendravo su Erenburgu? Mano tėvas buvo tikras ukrainietis ir iki pat karo pabaigos kalbėjo rusiškai su akcentu. Rusiškai jis išmoko tik kai buvo pašauktas į sovietų armiją. Visą karą jis rašė dienoraštį, ir po karo išleido knygą „Tanke – per visą karą“. Visą mano vaikystę jis rašė apie karą.

- Kodėl kilo karas Ukrainoje?

- Jūs žinote mano nuomonę. JAV investavo į tą karą atrodo penkis milijardus.

- Tačiau kodėl taip lengvai sukiršino tuos žmones?

- Taip, sukiršino. Ukrainoje turiu labai daug draugų ir giminių, vieni gyvena Odesoje, kiti Kryme. Ne visi ten kariauja, dar iki karo dažnai ten važiuodavome. Praeitą vasarą pas mus gyveno šeima iš Dniepropetrovsko. Kokie jie ukrainiečiai? Jie gi rusai. Dar prieš dešimt metų aš parašiau, ir mano nuomone kategoriška. Tas karas labai nenaudingas Ukrainai, šalis bus sugriauta ir nieko iš jos neliks. Nejaugi jie mano, kad nugalės Rusiją. Niekaip nenugalės. Rusų yra 150 mln. žmonių – negi jie tikisi laimėti.

- Nausėda sako, kad reikia siųsti vokiškus tankus?

- Jo, pasiųs tris tankus. Mano tėvas netgi dalyvavo tame didžiausiame tankų mūšyje Prochorovkoje. Pamušinėjo ir „tigrus“, ir „ferdinandus“, Per visą karą sudegė net 16 tankų, kuriais važinėjo mano tėvas. Buvo kontūzytas aštuonis kartus, tačiau liko gyvas. Čmil yra grynai ukrainietiška pavardė. Kodėl mano kariniame biliete parašyta, kad esu rusas, ir esu gimęs 1954. Nors esu gimęs 1957 m., ir esu ukrainietis? Kažkokia sekretorė parašė ir suklydo. Jie galvoja, kad KGB yra kažkokia superinė organizacija, kuri niekada neklysta. Tai tikrai nėra.

- Kuo baigsis tos nesąmonės?

- Amerikonai ir vokiečiai nėra idiotai, jie kariaus iki paskutinio ukrainiečio. Kai jų nebeliks, ir karas pasibaigs.

- Tada mums reikės kariauti?

- Tada gali ateiti ir Lietuvos eilė, taip. Rusai nepamirš, kad lietuviai krūtine pridengė ukrainiečius. Gal būt, gausime ir mes. Aš taip galvoju, kad mes to nusipelnėme. Ir tada niekas nežiūrės, ar buvau KGB, ar ne, gausime visi vienodai. Tuo labiau, kad šalia Zoknių oro uostas. O jeigu rimtai, tai idiotai yra idiotai, ir nieko čia nepakeisi. Rūta Janutienė laidoje sakė, kad Čmilytės tėvas rusas, o motina Antanina, reiškia irgi rusė. Nėra jokių lietuviškų šaknų. Tačiau Janutienė negali nežinoti, kad Antanina buvo mano motina, o ne Viktorijos. Kaip jie atsidūrė Šiauliuose? Tėvas negalėjo grįžti namo, nes mano senelis buvo represuotas, o tada prasidėjo dar viena persekiojimo ir trėmimo banga. Jam reikėjo kažkur dingti. Mano motina baigė medicinos institutą ir epidemiologijos mokslus ir gavo paskyrimą į Lietuvą. O Šiauliuose po karo buvo baisi pandeminė situacija, ir motina buvo vyriausia Šiaulių epidemiologė. Ji sunkiai dirbo visą gyvenimą, ir į Šiaulius atvažiavo ne ant sovietų tanko, kaip skelbiama. Aš nesu ne prieš rusus ar prieš ukrainiečius, aš esu prieš karą. Daviau žodį niekur nesikišti, tačiau negaliu išsižadėti ir tėvo. Tėvas po karo dirbo buhalteriu, skaičiuodavo kiekvieną kapeiką, buvo sąžiningas žmogus. O Viktorijos motina tikra lietuvė, kilusi iš to paties kaimo, kaip ir Antanas Smetona. Žodžiu, yra visiškai kitaip, nei pateikia Tomkus ar Janutienė.Ekspertai.eu primena, kad V. Čmilio dukra, Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen iš tiesų garsėja abejonių keliančia reputacija.

„Viktorija Čmilytė-Nielsen viešai piktinasi melagingais teiginiais, jog esą ji yra žaidusi šachmatais Rusijos Federacijos rinktinės sudėtyje, tačiau nepaneigia fakto, jog žaidė Sankt Peterburgo (Rusija) klube ir visiškai nutyli, jog 2015 m., jau po Krymo okupacijos dalyvavo Sočyje vykusiame Pasaulio moterų šachmatų čempionate. Tad tai, kas neleidžiama čiuožėjui ant ledo, Lietuvos piliečiui Povilui Vanagui, pernai su žmona Margarita Drobiazko šokusiam Sočyje, kas draudžiama Lietuvos piliečiams – atlikėjai Birutei Petrikytei ir operos solistui Vaidui Vyšniauskui, koncertavusiems Baltarusijoje, yra visiškai natūralu Lietuvos Seimo narei?“, - yra skelbęs leidinys respublika.lt.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
23. Gintas
(2023-12-10 10:17:30)
(78.61.33.196) Parašė:

Esu Lietuvos patriotas-"idiotas", bet manau, kad pulti Viktorą Čmyl dėl dukters ,yra žema....dukrą yra idiotinė-idealistė ir laikosi savo naujo titulo ir nesupranta, kad teatras kuriame jai buvo skirta viena pagrindinių rolių,dega. Vietoj to ,kad bent ramiai išeiti, tai kaip stirna sustigo it medžiotoją pamačius ir nejuda...tėvas gi neturėtu aiškinti savo biografijos dėl to ,kad dukra nusikalstamo susivienijimo-partijos pirmininkė....22. inga
(2023-07-06 20:45:36)
(78.56.218.60) Parašė:

Ukrainiečiai gali jungtis prie ko tik nori,prie NATO,prie ES,net prie Italijos mafijos ir jokie kaimynai net ruskių ir azijiečiu mišinys iš federacijos,negali nurodinėt kaip kaimynai turi daryt.Man kaimynai irgi neaiškina su kuo draugaut. Labai intensyviai putinas siūlė jungtis prie euroazijos sutarties,bet ukrainiečiai slavai ne azijatai ir nori būti kartu,su čekais,slovėnais,lenkais ir kitais slavais ES ir NATO.21. yell...Z.O.V.marine to 18. Too
(2023-02-02 22:59:34)
(84.15.181.125) Parašė:

tamsta viską painioji :))) - visų pirma, aš nesu janutieņės biografas, ir juo labiau, nežinau , kiek ji ko žino, ir juo labiau, kiek ko slepia/nutyli :) - tam, kad jos visiškai negerbti, man pilnai užtenka to, ką ji jau spėjo prikliedėti, nors kažkada buvo lyg ir padori žurnalistė :) ------ antra, tai yra ne straipsnis, o interviu:) - ir nereikia apsimesti, kad jis beprasmiškas ir neįdomus, bei turi antrą ar trečią dugną - tai tiesiog interviu su nesuinteresuotu žmogum, kuris gali kaip tik neutralizuoti daugybę spekuliacijų ir pletkų, bei geriau pažinti antrą pagal ordinaciją šizolitchūanijos administratorių :)))20. Gluodenas > 15
(2023-02-02 22:53:42)
(178.250.38.118) Parašė:

Mušė nacius, už tai didelė pagarba. O Janutienė minėjo naciuką, kurį gerbia pati. Ji nepraranda vilties būti pakviesta į LRT, tad ir stengiasi.19. Aleksas
(2023-02-02 22:32:22)
(46.251.33.61) Parašė:

Skaitau ir negaliu suprasti;Kodėl jūs tokie naivūs?Negi neaišku kaip atsiranda tokie straipsniai?Tai jums jaukas ,kad turėtumėte kur garą nuleisti. Kokia čia teisybė aprašyta? Jokios,nes visi žinojot,kad Viktorijos Čmil mama -lietuvė.Čmil senelio niekas nepersekiojo,nes turėjo ką Ukrainoje persekioti-Visa Generolo Vlasovo armija.Čia Čmil tėvas perlenkė lazdą.2015 metais Čmil-Nilsien važiavo į Krymą todėl,kad jos tėvas dar nebuvo paprašęs Viktoro Uspaskich nupirkti Viktorijai Seimo pirmininkės kėdės.Tą puikiai žino Janutienė ir rašė ,kad Čmil prašė nupirkti vietą dukrai.Šimonytė puikiai žino kaip viskas vyksta ir kodėl,todėl ne kartą sakė:"Viskas eina pagal planą ir viskas tvarkoje.Visi įsipareigojimai -vykdomi".Vašingtone pasako,o Vilniuje su G.Nausėdos pagalba įvykdoma.Man tik neaišku ką veikia Ž.Pavilionis?Pradžioje buvo aišku:JAV žydų mafija prie JAV senato ruošė iš jo Lietuvos mesiją.Bet po jo susidirbimo vargu ar jį galima remti?Su sąlyga; Kai atliks savo darbą -gaus sveikatinimo ampulę t.y. "antrą kartą jį pagimdys"pagal patį Ž.Pavilionį.Bet mūsiškiai dėl atsargos vis dar jį palaiko.18. Too 17 Yellow submarine>Aleksa
(2023-02-02 22:05:18)
(46.251.33.61) Parašė:

Kodl nepasakai visiems,kad Janutien su Audriu Butkevičiumi yra konservatorių 5 kolona?Juk taip nesunku pamatyti,kad Janutienė net savo knyguose gudriai nutyli neginčijamus faktus.Ji niekada atvirai nepasakė,nors puikiai žino, kad Grybauskaitės tėvas buvo raudonasis partizanas,kurie karo ir pokario metais žudė ir lietuvos žmones ir baltarusius nė kiek ne blogiau negu Impulevičiaus batalionas.Po karo jis tapo NKVD darbuotoju ir ten vykdė "padsodnoi" funkcijas t.y. vykdavo į kalėjimus ir ten apsimetęs patiotu provokuodavo kitus kalinius išsipasakoti.O paskui viską pranešdavo vadovybei. Kodėl nepasako ,kad Landsbergio tėvas -Vytautas Žemkalnis jau Smetonos valdymo laikotarpiu tapo TSRS šnipu?Visi faktai yra pas ją.Kodėl Vytautas Landzbergis kovoja tiesiogiai prieš A.Paleckį?Galvoja,kad tas žino tą faktą ,kad jo senelis ir Landsbergio tėvas - V.Žemkalnis kartu važiavo pas Dekenozovą į Minską pasisiūlyti tarnauti TSRS?Kodėl niekam nesako,kad Landzbergio tėvas priėmė žydų tautybę ir apsipjaustė?Atsisakė savo šakn.17. yell...Z.O.V.marine to 15. >>>
(2023-02-02 20:38:25)
(84.15.181.125) Parašė:

nu joooo...: :))) - na, kiek aš “pažįstu“ gluodeną, tai tikrai ne jo kalibro kliedesiai :)))) - tai aiški pašaipa, pasityčiojimas iš visokių pedalių, iš visų kitų dolboveršių, tikinčių lansbergidės smegenkrušių melais, iš pačios debiliukės janutienės, kuri daro iš savo studijos ir savo tv visišką išvietę, kviesdama kretiniškiems plepesiams ir skiedalionėms visokias pamazgas, tipo butkevičius, skvernus ir pan., ir taškosi ten toj studijoj gyvuliška, nacistine rusofobija, lyg “auksiniu lietučiu“ :)) - gaila tik, kad gluodenas nesugebėjo savo sarkazmo tinkamai pateikti, nepagalvojęs, jog mokantys skaityti tarp eilučių tvartelyje greit bus skaičiuojami vienetais, o сҺuilostasiškasis idiotizmas yra tapęs “teisinga“, “demokratine“, patriotine(patrydiotine) pasaulėžiūra ...16. apuokas>13. Alius
(2023-02-02 19:37:10)
(78.60.12.16) Parašė:

Taigi Putinas aiskiai ispejo pries kara ukrainiecius, kad jei jie nepasalins is Ukrainos kariniu NATO strukturu ir neatsisakys tolesnio ju dislokavimo Ukrainoje teks juos siek tiek isskersti, kad sveika prota atgautu.:) Siaip jau normali praktika. Pats NATO blokas sekmingai dalyvavo tu paciu irakieciu ir afganistanieciu skerdime ir artimiausioje perspektyvoje planuoja uzsiimti kinieciu skerdimu. Viskas kas vyksta UKrinoje vyksta pagal pacius auksciausius demokratinius standartus.:)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras