2024 m. birželio 24 d.

 

COVID-19 ligos valdymui Vyriausybė paskelbė naujas priemones ir tvarkas

13
Paskelbta: 2022-08-16 11:06 Autorius: ekspertai.euArtėjant rudeniui, kai padaugėja susirgimų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino COVID-19 ligos testavimo tvarką ir epidemijų skelbimo kriterijus. Šie pakeitimai padės užtikrinti sklandų gydymo įstaigų darbą ir suteiks savivaldybėms įrankius augant sergamumui operatyviai reaguoti ir kontroliuoti situaciją.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, šiemet mūsų laukia įprasta mokslo metų pradžia. Tai reiškia, kad karantinas šiuo metu neplanuojamas, atsižvelgiant į aukštą visuomenės imunizacijos lygį (persirgusių bei vakcinuotų daugiau nei 80 proc.) ir šiuo metu vyraujančios koronaviruso atmainos ypatumus.

Pasak A. Dulkio, „sergamumo statistika rodo, kad situacija yra nauja, virusas tapo „lengvesnis“.

Vis dėlto, išaugus nesunkiai sergančių pacientų skaičiui, siekiama apsaugoti gydytojus ir kitus poliklinikų pacientus, bei įteisinti COVID-19 ligos diagnozavimą, vadovaujantis klinikiniais ir epidemiologiniais kriterijais.

Artėjant rudeniui ir naujiesiems mokslo metams, gyventojams rekomenduojama vakcinuotis nuo COVID-19 ligos, jeigu to dar nėra padarę, ir laiku pasirūpinti sustiprinančiąja vakcinos doze.Sveikatos apsaugos ministerija

„Tai reiškia, kad jeigu susirgusio žmogaus artimoje aplinkoje yra patvirtintas COVID-19 ligos atvejis arba jeigu asmuo gauna teigiamą parduotuvėje arba vaistinėje įsigyto savikontrolės greitojo antigeno testo rezultatą, šeimos gydytojas galės patvirtinti COVID-19 ligos diagnozę, nekviesdamas paciento atvykti į polikliniką. Tokiu atveju gydytojas galės susiekti su pacientu ryšio priemonėmis ir įvertinęs jo sveikatos būklę nuotoliniu būdu. Ši tvarka įsigalios nuo rugpjūčio 16 dienos“, - skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Visoje šalyje stipriai išaugus sergamumui ar ligonių lovų užimtumui ir pasiekus nustatytus rodiklių kriterijus epidemija galės būti skelbiama visoje Lietuvos teritorijoje – tokį sprendimą gali priimti Sveikatos apsaugos ministras arba jo įgaliotas asmuo.

Artėjant rudeniui ir naujiesiems mokslo metams, gyventojams rekomenduojama vakcinuotis nuo COVID-19 ligos, jeigu to dar nėra padarę, ir laiku pasirūpinti sustiprinančiąja vakcinos doze.

„Apsaugoti save ir artimuosius nuo COVID-19 ligos taip pat efektyviai padeda bendrosios prevencijos priemonės: kaukių dėvėjimas ir atstumo laikymasis žmonių susibūrimo vietose, asmeninė higiena, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketas, ir kt.“, - primena A. Dulkio vadovaujama ministerija.Ekspertai.eu taip pat primena, kad jau atėjus naujajai koronaviruso bangai ir vis labiau įsisiautėjant beždžionių raupams, sveikintis būtina taisyklingai.

O taisyklingai sveikintis galima tik alkūne, blogiausiu atveju kumštuku. Tačiau geriausia – linktelėjimu, laikantis saugaus, mažiausiai dviejų metrų ar didesnio atstumo.

Nepamirškite ir kaukių dėvėjimo, jei galite, nuolatos dėvėkite ne tik viengubas, bet ir dvigubas kaukes ar respiratorius, testuokitės bei kuo dažniau dezinfekuokite rankas arba visą kūną dezinfekciniais skysčiais ir stenkitės visur dėvėti gumines pirštines.

Labai svarbu – darykite viską, kad nelankytumėte pagyvenusių žmonių, siekiant apsaugoti jų sveikatą ir net išsaugoti gyvybę.Priminimas ir gėjams (vyrams, kurie lytiškai išpažįsta vyrus) – geri gėjai gėjų nelanko. Tuo labiau, kad ir Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas ragina gėjų bendruomenę sumažinti savo lytinių partnerių skaičių ir nustoti ieškoti naujų meilės ryšių.Ir, be abejo, vakcinuokitės, stiprinkitės sustiprinamosiomis dozėmis, išgaudykite neklaužadas vaikučius ir visus juos vakcinuokite, nes klastingi nematomi priešai – virusai su pandemijomis – jūsų ir jūsų atžalų gali tykoti bet kuriame gyvenimo žingsnyje.

Jei kiekvieną parą laikysitės šių aukščiau išvardintų paprastų, bet gyvybiškai svarbių elgsenos ir higienos taisyklių, automatiškai patikėsite mokslu, jei juo dar netikėjote. O mokslas, atsidėkodamas, patikės jumis.

„Sveikata, brangiausias turtas“, - taip kalbėjo ir senovės kuršiai.

Taisyklingos leikysenos darbo kabinete pavyzdys.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. Pastebejimas Dulkiui
(2022-08-19 12:45:56)
(78.63.229.96) Parašė:

Jau tau dyka duona sikna drasko /Čia liaudies patarle/12. DULKE,
(2022-08-16 18:33:53)
(78.60.165.63) Parašė:

KAIP TU MUMS ATSIBODAI, NULIPK PAGALIAU NUO MŪSŲ GALVŲ.KIEK GALIMA KARTOTI KAIP ROBOTUI KORONA - VAKCINA, KORONA - VAKCINA, KORONA - VAKCINA....VEMT NUO TAVĘS NORISI11. Justas
(2022-08-16 17:01:06)
(62.140.224.202) Parašė:

Vienas nuo kito nesiskiria, - tiek Nuosèda , tiek ir Dulkys visiški D.E.B.I.L.A.I.10. Antanas
(2022-08-16 15:35:50)
(88.119.221.209) Parašė:

Vat žiūrint į AiG fotografiją, pasistojo klausimas, ar AiG visur dėvi apsisaugojimo preimones, t.y. ar savo kabinete be kaukės ir pirštinaičių, dėvi prezervatyvą?9. Ugnis
(2022-08-16 13:35:26)
(213.190.57.41) Parašė:

Beveik dvejus metus vyriausioji JAV ligų agentūra CDC tvirtino, kad organizmas po kelių dienų suardė mRNA vakcinos baltymą spyglius (angl. spike protein). Dabar šis teiginys buvo slapta ištrintas iš svetainės. Fauci institucija šiuo metu taip pat smarkiai atsitraukia kitais atžvilgiais. Ar mRNA vakcinose esantis baltymas spyglys ilgiau išlieka organizme? Ar jis apskritai dauginasi? O gal jis nyksta? Anksčiau CDC teigė, kad organizmas suskaidys spyglių baltymą per kelias dienas. Ši pozicija dabar tyliai pašalinta iš pagrindinio puslapio. CDC įvyko nepaprastas „faktų praradimas“. Dar neaišku, ar nereikės išbraukti ir kito svarbaus punkto. Kaip žinoma, Švedijoje atliktas in vitro tyrimas kelia abejonių, kad mRNA vakcinacija nekeičia DNR. TKP pranešė, kad apie tyrimą epizodiškai kalbėjo ir pagrindinė spauda. CDC keičia poziciją Panašu, kad CDC šiuo metu ypač greitai keičia nuomonę. Prieš kelias dienas jos vadovas Anthony Fauci pajuokavo, kad Covid-19 sukūrė „savo virtuvėje“. Tuo pat metu CDC pakeitė savo rekomendacijas: Jei asmuo nejaučia jokių simptomų, nebėra jokių apribojimų. Asmeniui neturėtų būti taikomas karantinas, atliekami tyrimai ar kiti veiksmai. Jis tiesiog sveikas. Be to, skiepytiems ir neskiepytiems asmenims taikomos visiškai tos pačios rekomendacijos, o kontaktiniams asmenims nebepatariama taikyti karantino.8. pastebimai
(2022-08-16 12:47:49)
(78.58.203.16) Parašė:

tai inkščiantis konservinis šliužas SUSTORĖJO, ar jau niekas neterorizuoja jo paties ar jo , matomai, nutukusios, pertekusios viskuo šeimos? Reikėtų tą ŠimonČmil chuntą visą atleisti iš pareigų7. S
(2022-08-16 12:34:41)
(2a02:8084:46c3:b100:b933:3f7b:1afc:f306) Parašė:

Dulkiui reikia vakcinos ir gerai butu kas 8 valandas................ :))6. Vadakste
(2022-08-16 12:33:14)
(78.62.55.176) Parašė:

Is isvaizdos atrodo , kad dar nesubrendes, bet vadovauja medicinai be diplomo , tik su portfeliu isakymams, istatymams isideti. Daktariukai klauso viska ka pasako jis , kad darykit taip , o nekitaip ir apie zmoniu sveikata jiems nebeidomu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras