2023 m. gruodžio 10 d.

 

Energetikos ministerija nežino, kad firma „Ellex Valiunas“ atstovavo Lietuvą ginčuose su bendrove „Gazprom“

30
Paskelbta: 2019-08-02 15:22 Autorius: ekspertai.eu
Dešinėje – Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.


Papildomai paraginus, Energetikos ministerija pateikė atsakymus į septynis ekspertai.eu klausimus apie Lietuvos bylinėjimąsi su Rusijos koncernu „Gazprom“ ir firmą „Ellex Valiunas“.

Tačiau, deja, tik vienas iš septynių atsakymų neiššaukė papildomų klausimų.

Todėl ekspertai.eu buvo priversti vėl kreiptis į Energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną.

Skelbiame rugpjūčio 2 d. ministerijos atsakymus ir iš karto papildomus ekspertai.eu klausimus.Liepos 24 d. ekspertai.eu 1 KLAUSIMAS. Kiek iš viso Lietuva sumokėjo advokatams už visą Stokholmo arbitražo  procesą ir visą Švedijos apeliacinio teismo procesą (kreipimųsi ir atsiliepimų rašymą, atstovavimą, šnekėjimą teisme ir kitas advokatų išlaidas)?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Arbitražo procedūroje pagal 2012 m. spalio 3 d. Lietuvos Respublikos inicijuotą ieškinį prieš „Gazprom“ dėl vartotojų permokų už gamtines dujas kompensavimo teisminiams procesams išleista apie 9 mln. Eurų.

Procedūroje pagal 2016 m. rugsėjį Lietuvos pateiktą Švedijos apeliaciniam teismui prašymą dėl Stokholmo Arbitražo sprendimo anuliavimo teisminiuose procesuose už teisines paslaugas iki šios dienos sumokėta 400 tūkst. eurų.


PAPILDOMAS KLAUSIMAS (1). Informuojate, kad 9 milijonai arbitražo procedūroje buvo išleisti teisminiams procesams. Patikslinkite prašau, kiek iš viso sumokėta būtent Lietuvos valstybės samdytiems advokatams už jų darbą (kreipimųsi ir atsiliepimų rašymą, atstovavimą, šnekėjimą teisme ir kitas advokatų išlaidas) per visą Stokholmo arbitražo  procesą ir visą Švedijos apeliacinio teismo procesą?
Liepos 24 d. ekspertai.eu 2 KLAUSIMAS. Kiek Lietuva sumokėjo Švedijos apeliaciniam teismui už visą procesą ir Stokholmo arbitražui už visą procesą?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Arbitražo procedūroje pagal 2012 m. spalio 3 d. Lietuvos Respublikos inicijuotą ieškinį prieš „Gazprom“ dėl vartotojų permokų už gamtines dujas kompensavimo Lietuva sumokėjo apie 500 tūkst. eurų procesinių teismo išlaidų (arbitražo administracinės išlaidos). Pažymėtina, kad procesines išlaidas mokėjo abi bylos šalys (Lietuva ir „Gazprom“) per pusę.

Procedūroje pagal 2016 m. rugsėjį Lietuvos pateiktą Švedijos apeliaciniam teismui prašymą dėl Arbitražo sprendimo anuliavimo procesinių (teismo) išlaidų kol kas nepatirta.


PAPILDOMO KLAUSIMO NĖRA. Ačiū už atsakymą.


Liepos 24 d. ekspertai.eu 3 KLAUSIMAS. Nors Lietuva ir žinojo, kad neturi nė menkiausių šansų apeliaciniame Švedijos teisme, ar tiesa, kad šis teismas buvo reikalingas tik tam, kad Lietuvą atstovaujanti firma „Ellex Valiunas“ pabandytų susitarti su „Gazprom“ siekiant, kad Rusijos kompanija leistų mūsų valstybei mokėt mažiau negu 9 milijonus? Kokie buvo firmos „Ellex Valiunas“ argumentai, kad „Gazprom“ atleistų Lietuvą nuo šito mokėjimo ar bent jau sumažintų mokėtiną sumą?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Sprendimą dėl kreipimosi į Stokholmo arbitražą priėmė tuometinė Energetikos ministerijos vadovybė.

Sprendimą dėl kreipimosi į Švedijos apeliacinį teismą 2016 m. priėmė tuometinė Energetikos ministerijos vadovybė.

Pažymėtina, kad 2010 – 2011 m. „Gazprom“ iniciatyva buvo pradėtos trys arbitražo bylos, kuriomis siekta sustabdyti Lietuvos veiksmus reformuoti dujų sektorių iš monopolistinio, kur „Gazprom“ tuo metu kontroliavo 100 proc. dujų rinkos, į sąžiningos konkurencijos pagrindais veikiantį sektorių. Visose šiose trijose bylose Lietuvos valstybės ir gamtinių dujų vartotojų interesai buvo sėkmingai apginti ir nei „Lietuvos dujų“ veiklos tyrimas, nei gamtinių dujų sektoriaus reforma nebuvo sustabdyta. Lietuvai pavyko liberalizuoti gamtinių dujų rinką, užtikrinti palankias gamtinių dujų tiekimo sąlygas ir konkurencingas dujų kainas.


PAPILDOMAS KLAUSIMAS (2). Nesupratome atsakymo, prašau patikslinti – kokie buvo jums išdėstyti advokatų argumentai, kad „Gazprom“ atleistų Lietuvą nuo šito mokėjimo ar bent jau sumažintų mokėtiną sumą?


Liepos 24 d. ekspertai.eu 4 KLAUSIMAS. Dėl kokių priežasčių Lietuvos valstybei atstovauti be konkurso buvo pasirinkta firma „Ellex Valiunas“?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Lietuvą arbitraže atstovavo teisės aktų nustatyta tvarka atrinkta kontora Shearman & Sterling, kurie atsirinko subtiekėjus Lietuvoje.

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (3). Kas yra kontoros Shearman & Sterling subtiekėjas Lietuvoje?
Liepos 24 d. ekspertai.eu 5 KLAUSIMAS. Ar firma „Ellex Valiunas“ atliko kitokias paslaugas išskyrus tarpininkavimą tarp advokatų ir vyriausybės?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Kaip minėta, paslaugas Lietuvai teikė Shearman & Sterling, kurie daliai darbų atlikti pasitelkė subtiekėjus. Subtiekėjai teikė teisines paslaugas pagal Shearman & Sterling pavedimus.

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (4). Kas yra kontoros Shearman & Sterling subtiekėjai Lietuvos byloje prieš „Gazprom“, kokius darbus atliko subtiekėjai ir už kokią sumą?
Liepos 24 d. ekspertai.eu 6 KLAUSIMAS. Kiek iš viso Lietuvos valstybė per visą laiką  – nuo firmos „Ellex Valiunas“ įkūrimo iki dabar – yra jai sumokėjusi pinigų?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Už teisines paslaugas Stokholmo arbitražo procese mokėta Shearman & Sterling.

Energetikos ministerija neturi duomenų dėl visų valstybės institucijų pirkimų iš jūsų minėtos advokatų kontoros.


PAPILDOMAS KLAUSIMAS (5). O kas turi duomenis, į ką patartumėte kreiptis dėl šių duomenų?


Liepos 24 d. ekspertai.eu 7 KLAUSIMAS. Ar Energetikos ministerija žino, kad firma „Ellex Valiunas“ nėra firma, t.y. niekur neturi juridinio asmens statuso?

Rugpjūčio 2 d. ENERGETIKOS MINISTERIJOS ATSAKYMAS. Energetikos ministerijos žiniomis, tai yra pagal Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymą veikianti advokatų kontora.

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (6). Registrų centro duomenų bazėje pavyko rasti Viešąją įstaigą „Ellex Valiunas meno rėmimo fondas“, tačiau nepavyko aptikti firmos „Ellex Valiunas“.Taip pat šios įmonės nėra ir rekvizitai.lt duomenų bazėje.Nurodykite prašau kokiomis žiniomis ir šaltiniais remiasi Energetikos ministerija teigdama, kad ši firma yra veikianti advokatų kontora pagal Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymą.

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (7). Pati firma „Ellex Valiunas“ savo internetiniame tinklalapyje informuoja, kad būtent ji konsultavo Lietuvą ir jai atstovavo ginčuose su bendrove „Gazprom“ arbitražo teisme Stokholme, o ne kontora Shearman & Sterling, kaip teigiama Energetikos ministerijos atsakyme. Prašau paaiškinti, kaip čia viskas yra ištikrųjų?PAPILDOMAS KLAUSIMAS (8). Kokiais kriterijais vadovavosi Energetikos ministerija, kai be konkurso atrinko kontorą Shearman & Sterling?

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (9). Ar Energetikos ministerija žino, kad kontora Shearman & Sterling neturi Lietuvos advokatūros licencijos, jos darbuotojai nėra įrašyti į Lietuvos advokatų sąrašą ir neturi teisės teikti jokių paslaugų Lietuvoje?

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (10). Ar kontora Shearman & Sterling moka mokesčius Lietuvai?

PAPILDOMAS KLAUSIMAS (11). Dėl kokių priežasčių Energetikos ministerijos internetiniame tinklalapyje nieko neskelbiama apie Lietuvos pralamėjimą Rusijos kompanijai „Gazmprom“ Stokholmo arbitraže ir Švedijos apeliaciniame teisme ir patirti milijoniai nuostoliai?


„Toks įspūdis (gal tai tik neteisingas įspūdis), kad tie kas ruošė šiuos rugpjūčio 2 d. atsakymus Energetikos ministerijos vardu, tiesiog nevykusiai išsisukinėja ir kvailina Lietuvos gyventojus. Tikimės, kad nauji Energetikos ministerijos atsakymai išsklaidys šį negerą įspūdį“, - tokiais žodžiais baigiamas raštas Energetikos ministrui Ž. Vaičiūnui.

Keli susiję:

Rusijos koncernas „Gazprom“ puikus pasipelnymo šaltinis LR vyriausybės be konkurso samdomiems advokatams

Teisingumo ministerija negali pateikti informacijos apie Lietuvos pralaimėtą bylą Rusijos koncernui „Gazprom“

Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
30. Vaidas Lekstutis-Zemaitis
(2019-08-24 01:29:20)
(217.23.3.91) Parašė:

Isakau visiems gejams-ekspertams-burzujams-nacionalistams: nulaizykit mano cenzūra.29. Gen. prokuroro E.Pašilio įsakymas
(2019-08-24 01:26:53)
(92.243.166.42) Parašė:

Įsakau banko Snoras vagims: D.Grybauskaitei, A.Kubiliui, V.Vasiliauskui, I.Šimonytei, A.Mažintienei, E.Sutkienei, R.Valiūnui, S.Frikliui, N.Cooperiui, G.Adomoniui ir G.Degučiui miegoti ramiai. Kol kas... iki Tarptautinio arbitražo Paryžiuje pirmojo posėdžio.28. Geras bajeris
(2019-08-08 01:19:29)
(78.57.194.220) Parašė:

Net juokas paėmė, kad Juridinių asmenų registre ieškoma advokatų kontoros. Na gal bent jau autorius pats sau padarė atradimą, kad advokatų kontoros JAR neregistruojamos. Stipru.27. Neįgalūs
(2019-08-08 00:30:17)
(92.243.166.42) Parašė:

Nieko ir tie žalieji valstiečiai negali. Lietuva valdoma iš JAV ambasados Akmenų g. Vilniuje. Valstiečiams po laimėtų rinkimų buvo leista tik ūkvedžiauti, nieko nekeičiant. Jiems Daukanto aikštė tik atkartojo amerikonų nurodymus: nieko nekeisti šalies ekonomikos strategijoje bei užsienio politikoje. Todėl turime jiems reikiamus užsienio bei krašto gynybos ministrus L.Linkevičių ir R.Karoblį, o Lietuvos finansus valdo D.Grybauskaitės statytinio ir globalistų vasalo Lietuvos banko vadovo V.Vasiliausko buvęs pavaldinys, tiksliau, kiemsargis V.Šapoka.26. to 12
(2019-08-07 10:20:05)
(185.104.184.144) Parašė:

Jeigu nuostoliai už Snoro bankrotą bus pripažinti Lietuvai, juk yra tiesioginiai kaltieji:, tai juk ponia tulpė, buvusi žmonių partijos kandidatė į prezidentus, jaunasis Degutis...... ir dar daug nežinomųjų, tiesa, o jie juk be galo turtingi, negi mes iš savo pensijų turėsime mokėti Snoro buvusiems savininkams teismo priteistus nuostolius. Baisu.25. Aš
(2019-08-07 09:49:31)
(92.243.166.42) Parašė:

Šiandien jau suprantu, kam prokurorams ir STT tyrėjams aiškintis dėl Gazprom, Independence ar Snoro aferos arba dėl to nusikalstamo fakto, pavyzdžiui, kodėl S.Frikliui už 8-ias darbo dienas iš Snoro buvo pervesti beveik 5 milijonai eurų? Aišku, ir kodėl jiems šitas klausimas neįdomus. Nėra komandos iš Daukanto aikštės rūmų Lengviau aiškintis apie Gretos Kildišienės paltukus. Daug ramiau ir ne taip pavojinga.24. Siaip tai
(2019-08-06 13:31:41)
(82.102.24.38) Parašė:

Leizbe su konservliberastais prasuko milijardines aferas energetikos sektoriuje,isvogė bankus,praskolino lietuviu tauta uz milziniskus %%%%% o antra kodencija raudona leizbe gavo tik skanduodama kuproto ozio stukaciaus lozunga rusei puoleee…..23. Jonas
(2019-08-06 13:29:01)
(81.92.203.83) Parašė:

Krečia šiurpas skaitant tokias aferas ir nėra pateisinimo prezidentui.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi

Naujausi komentarai