2024 m. liepos 22 d.

 

ES valstybių vadovai ir žiniasklaida vengia arba bijo įvardinti tikrąsias karinių konfliktų Artimuosiuose Rytuose priežastis

91
Paskelbta: 2015-09-20 19:16 Autorius: ekspertai.eu
Rugsėjo 21 d. Lietuvoje viešės aukštas svečias – Federika Mogerini. Nuotr. politico.eu
Rugsėjo 21 d. Lietuvoje viešės aukštas svečias – Federika Mogerini. Nuotr. politico.eu

Rugsėjo 21 d. 9.30 val. Seime įvyko Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija.

Buvo paskelbtas kreipimasis į Lietuvos valdžią ir Lietuvoje viešėsiančią Europos Sąjungos Vyriausiąją užsienio reikalų įgaliotinę ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoją Federiką Mogerini (Federica Mogherini) dėl nelegalių imigrantų situacijos.

Kreipimesi nurodomos susidariusios kritinės situacijos priežastys ir teikiami konkretūs pasiūlymai dėl skubaus situacijos sprendimo, bet ne apsimetimo, jog problemos nėra.

„ES valstybių, įskaitant Lietuvą, vadovai ir žiniasklaida vengia arba bijo įvardinti tikrąsias karinių konfliktų Artimuosiuose Rytuose priežastis, įvardinti su konfliktais tiesiogiai susijusias valstybes, todėl tampa nesuprantama ir pabėgėlių krizės atsiradimo priežastis, nesugebama tos krizės suvaldyti bei išspręsti“, – teigia Z. Vaišvila.

„Norėtume išryškinti Europoje dabar susidariusios situacijos priežastis ir pateikti siūlymus, kaip spręsti mus visus palietusią krizę“, – sako A. Nakas.PAPILDYTA SP. KONF. VIDEO:ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS:


 PAREIŠKIMAS
2015-09-21
Vilnius

Federikai Mogerini (Federica Mogherini), Europos Sąjungos Vyriausiajai užsienio reikalų įgaliotinei bei Europos Komisijos pirmininko pavaduotojai

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei
Europos Parlamentui
Europos Parlamento nariams, rinktiems Lietuvos Respublikoje
Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Europos Sąjungos šalys nedelsdamos turi apsispręsti, ar ir masinio nestabdomo nelegalių imigrantų antplūdžio akivaizdoje jos toleruos teroristų grupuočių, atvirai grasinančių ir Europos Sąjungos šalims, rėmimą Sirijoje ir Irake? Ar laikys norma vienasmenį Vokietijos sprendimų, žalingų visoms ES šalims, priiminėjimą?

JAV atsisakymas kovoti su islamo valstybe, viešai grasinančia Europos Sąjungai ir skelbiančia, kad su nelegalių imigrantų srautu į ES jau atsiuntė per 4000 teroristų, reiškia šios ir kitų teroristų organizacijų kaip karinės politinės kovos su teisėta Sirijos Vyriausybe rėmimą be Jungtinių Tautų sankcijos.

Europos Sąjungos vadovybės bandymas nelegalią masinę organizuotai vykdomą imigraciją paversti tariamai normaliu ir teisėtu reiškiniu, ignoruojant ES ir valstybių-narių teisės aktus, patvirtina visišką Europos Sąjungos vadovybės nepasiruošimą tokiai padėčiai ir verčia ES chaoso teritorija.

Visa tai skatina ES valstybių-narių tarpusavio konfliktus, griauna Europoje istoriškai susiklosčiusias dvasines ir kultūros vertybes, naikina ES valstybių identitetą.

Vieši Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco grasinimai naudoti prievartą prieš ES valstybes-nares ir tyčiojimasis iš jų pastangų sustabdyti nelegalių imigrantų srautą į visą Europos Sąjungą yra šiurkštus ES teisės aktų ir valstybių-narių suvereniteto pažeidimas, Europos Sąjungos griovimas.

Todėl kreipiamės į Jus, kviesdami:

1. Skubiai drauge su visoms ES šalims-narėms užtikrinti Europos Sąjungos valstybių išorinių sienų fizinę apsaugą nuo nelegalios imigracijos. Pareikalauti, kad Turkija, siekianti įstoti į ES, sustabdytų nelegalią asmenų migraciją iš Turkijos į ES. ES finansavimą skirti ES išorinių sienų apsaugai, o ne nelegalių imigrantų neteisėtam priėmimui, nesilaikant sutarčių dėl nelegalių imigrantų repatriavimo.

2. Nelegaliai į Europos Sąjungą patekusiems asmenims nesuteikti socialinių garantijų ir išmokų išimties tvarka, nes taip pažeidžiami galiojantys ES ir valstybių-narių teisės aktai, ignoruojamos ES valstybių-narių piliečių teisės, provokuojami socialiniai ir tautiniai konfliktai.

3. Užtikrinti, kad Europos Sąjungos valdžios santykiuose su ES valstybėmis-narėmis niekada nebūtų naudojami prievarta ir spaudimas. Pareikalauti politinės ir baudžiamosios Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco atsakomybės dėl jo viešų grasinimų ES valstybėms-narėms, Europos Sąjungos idėjos diskreditavimo.

4. Europos Komisijai ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narei Lietuvos Respublikai skubiai inicijuoti:

4.1. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos neeilinį posėdį dėl nelegalių imigrantų į Europos Sąjungą sustabdymo ir dėl karinės agresijos Sirijoje, Libijoje ir Irake nutraukimo, ten veikiančių teroristų organizacijų finansavimo bei rėmimo ginklais nutraukimo;

4.2. Jungtinių Tautų mandato ginkluotai kovai su neteisėtomis teroristų organizacijomis, veikiančiomis Sirijoje, Irake ir Libijoje, suteikimą;

4.3. suinteresuotų šalių – JAV, Kataro, Jordanijos, Egipto, Izraelio, Saudo Arabijos, Irano, Irako, Turkijos, Azerbaidžano, Rusijos, Sirijos, ES – derybas dėl karinės ir humanitarinės krizės Sirijoje skubaus nutraukimo, sprendžiant pagrindinę konflikto priežastį – gamtinių dujų tiekimo į Turkiją ir Europą nesutarimus, už kuriuos negali būti atsakingi Sirijos piliečiai.

5. Lietuvos Respublikos Seime nutraukti teisės aktų dėl nelegalių imigrantų svarstymą ir mėginimą juos įteisinti, nes jie įtvirtintų diskriminuojančias išimtis ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose, tarpvalstybinėse sutartyse, dar labiau skatintų nelegalią imigraciją, toliau kurstytų socialinę, tautinę, socialinę, religinę ir rasinę nesantaiką.

6. Lietuvos Respublikos įstatymai nenumato išimčių taikymo dėl nelegalaus sienos kirtimo ir padėjimo tai daryti. Todėl nelegalių imigrantų, negavusių ES valstybių-narių vizų, patekimą į ES ir Lietuvos Respubliką vertinti taikant galiojančius teisės aktus, įskaitant ir baudžiamąją atsakomybę.

Lietuvos Respublikos Seimo narys
Audrius Nakas

Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės Akto signataras
Zigmas Vaišvila

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
91. taip yra
(2015-09-24 23:19:59)
(2.220.161.16) Parašė:

Visi labai mazo mokslo , mazo isprusimo , sunkaus bendravimo , todel susitikti su ismintingu , isilavinusiu , isprususiu Zmogumi gerbiamu Signataru Vaisvila vengia .90. to 89
(2015-09-23 21:48:08)
(78.62.8.18) Parašė:

ne,,prie pat Dievo sedi'',o velnio uodegoj .89. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2015-09-23 21:38:36)
(98.212.66.159) Parašė:

Visiskai suprantama, kas jokia ten Europa i Z.Vaisvilas ar Nako rastelius tikrai nereaguos. Kaip pasakyciau "ne tas lygis", ten jie jau jau prie pat prie pat Dievo sedi. Kasdien kitokie sprendimai kaip is gausybes rago liejasi. Puikiai supranta, kad jiems jau pasitarti su niekuo nereikia.... valdzia galutinai juos sugadino. Tiek to ta Europa... taciau Lietuvoje..... signatarui uzstoti kelia.... nu ISGAMOS tik taip ir gali daryti. Galima su signataru nesutikti, tureti kita nuomone, .. uztoti kelia... Na vertinant, kad Lietuvos valdzia yra koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai.... toksai elgesys yra naturaliai jiems prigimtinis. Visokiai lenkeviciais, kompartskolomis ar vagiu karaliais senai slyksciuosi. Ir ne Europa cia kalta. Beje pati F.Mogerini taip pat neparode tinkamo ryzto gauti alternatyvia nuomone.... ir taip parodo, kad nieko is to gero nebus. Turetu buti svarstomi ivairus variantai, kitu atveju tinkamas sprendimas negali buti surastas.88. Iki ko...???
(2015-09-23 19:16:54)
(77.219.214.54) Parašė:

Šokam, pagal JAV dūduojamą dūdelę!!! Kas pradėjo karą Sirijoje? Kodėl niekas neatsižvelgia į gyventojų nuomonę, priiminėjant siriečius, irakiečius,afrikiečius? Kas iš tos ES? Kas iš to, kad esame ES sudėtyje, jei per prievartą "brukami" svetimšaliai, kuriems bus taikomos visos lengvatos apie kurias mūsų lietuviams tik-pasvajoti.Nejaugi, ir "seniai" turės palikti savo kraštą - Lietuvą, kurioje taip žiauriai esame- nužmoginti? Jei jau Vokietijoje, minint vokiečiams įprastą metų, metais, švenčiamą "alaus" šventę, musulmonai, pradėjo vokiečiams nurodinėti, kad tai, jiems-nepriimtina!Tik pagalvokit,atvykėliai, čiabuviams duoda įsakymus, kas jiems priimtina, o kas ne! Taigi, o Lietuvėlė tai- maža valstybėlė! Tai, mes, sulauksime įsakymų tokių, kad valysime s-----s net nesipriešindami, ir lenksime jiems nugaras, nes jiems bus viskas galima. Tai jau- visiškas mūsų žmonių išnaikinimas, lietuviškų šaknų-išrovimas!!! Iki ko prieita???87. apie imigracija is esmes
(2015-09-23 15:34:36)
(78.62.8.18) Parašė:

konferencija patiko,aciu.86. žiūrėkite tęsinį
(2015-09-23 15:25:21)
(193.219.60.11) Parašė:

ekspertai eu/lietuvos-nepriklausomybes-signataraikai-lietuvoje-lankosi-es-pareigunainetenka-savo-statuso/85. Birželio 3 grupė yra, bet reik daugiau žmonių
(2015-09-23 12:25:28)
(147.67.241.226) Parašė:

Birželio 3 grupė yra, bet reik daugiau žmonių, aktyvaus ir išsilavinusio jaunimo, kad būtų galima padaryti realių pokyčių! Reik burtis visiems į platesnio mąsto judėjimą ir siekti rimtų pokyčių labai sergančioje Lietuvoje! Sisteminė korupcija jau viršijo visus įmanomus lygmenis... teisėsauga supančiota ir pinigų garinimas iš biudžeto vyksta laisvai! Tik susigrąžinus valdžios svertus į sąmoningų žmonių rankas įmanoma pradėti šalies gydymą!!!84. 83-am
(2015-09-22 18:43:50)
(84.32.73.169) Parašė:

Taigi yra Birželio 3 grupė. Kas į ją buriasi? Pats ar dalyvauji ten?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras