2024 m. birželio 17 d.

 

Įsivaizduojate, kas atsitiktų, jei tokia institucija atsirastų Lietuvoje, su visuotiniuose rinkimuose renkamu vadovu?

22
Paskelbta: 2023-12-19 10:10 Autorius: ekspertai.euNiekam ne paslaptis, kad Lietuvoje teisėsauga susiduria su nemenkomis problemomis.

Maži prokurorų atlyginimai, suspaudžia širdį daugeliui šalies gyventojų. Tačiau yra ir kitų bėdų.

Gerai žinoma, kad Generalinė prokuratūra pirmiausia tarnauja ne piliečiams, o mafijinėms, valstybinėse struktūrose įsitvirtinusioms grupuotėms. Tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl mūsuose labai šlubuoja teisingumas.

Viena didžiausių problemų – kontrolės nebuvimas šioje srityje.

Be abejo, tokios institucijos vadovas turėtų būti kur kas geriau saugomas, negu šalies prezidentas, Seimo pirmininkas bei bei premjeras kartu sudėjus.

ekspertai.eu

Taip, Generalinį prokurorą formaliai parenka prezidentas, o tvirtina Seimas. Ir formaliai Generalinis prokuroras atskaitingas Seimui. Tačiau tai tik elementarus formalumas.

Realiai – Generalinė prokuratūros niekas nekontroliuoja, ji esminiais klausimais paklūsta tik tiesioginiams savo šeimininkams, t.y. jau minėtoms nusikalstamoms valstybinėse struktūrose įsitvirtinusioms grupuotėms, liaudyje vadintiniems paprastu vardu – mafija.

Kaip spręsti Generalinės prokuratūros kontrolės problemą? Kaip padaryti, kad ši organizacija taptų tiesiogiai atskaitinga visuomenei?

Praktika rodo, jog tai įmanoma.

Kiek anksčiau, daugelį metų iš eilės, Lietuvoje dėl akių buvo svarstoma Visuomeninio, ar kitaip Ypatingojo prokuroro institucijos atsiradimo galimybė. Tačiau, kaip jau minėta, visa tai buvo svarstoma tik dėl akių, niekas nė nesirengė šia linkme kažką konkretaus nuveikti. O derėtų.

Todėl šiuo klausimu ekspertai.eu primena, kokias galias, pavyzdžiui, turi, JAV nepriklausomas prokuroras.Iš JAV nepriklausomo prokuroro galių:

Nepriklausomas prokuroras jam nustatytos jurisdikcijos ribose turi visus įgaliojimus ir yra visiškai savarankiškas vykdyti visas tyrimo ir kaltinimo funkcijas ir galias, kurias turi Teisingumo departamentas, generalinis prokuroras, taip pat Teisingumo departamento bet kuris kitas pareigūnas arba darbuotojas, išskyrus atskirus atvejus, kuriems reikia generalinio prokuroro vadovavimo ir kontrolės, kai specifiniais atvejais reikia generalinio prokuroro įsiterpimo (28 USC Sec. 594).

Nepriklausomas prokuroras gali imtis funkcijų:

-        dalyvauti prisiekusiųjų kolegijų pasitarimuose, kurie sprendžia, ar reikia bylą perduoti teismui; dalyvauti kituose tyrimuose;

-        dalyvauti teismo procesuose civilinėse ir baudžiamosiose bylose, kuriose jo manymu reikia dalyvauti;

-        apskųsti teismo sprendimus, jeigu procese jis dalyvauja oficialiai;

-        susipažinti su bet kurio  šaltinio dokumentiniais įkalčiais;

-        ginčyti imuniteto liudininkui suteikimą;

-        gauti leidimą prieiti prie slaptos valstybinės informacijos ir užginčyti teisme (įskaitant uždarus posėdžius) bet kuriuos bandymus neleisti susipažinti su įkalčiais nacionalinio saugumo sumetimais;

-        kreiptis į bet kurį federacinį teismą dėl imuniteto pagal įstatymus suteikimo liudininkams arba dėl orderio, šaukimo į teismą, kitų teismo nutarimų, taip pat kai kurių įgaliojimų, kurie JAV kodeksu yra suteikti prokurorui arba generaliniam prokurorui;

-        tikrinti, gauti bet kurias mokesčių deklaracijas (originalus arba kopijas), jomis naudotis ir konkrečiais atvejais vykdyti JAV prokuroro arba generalinio prokuroro įgaliojimus;

-        inicijuoti ir vykdyti teisminį persekiojimą bet kuriame kompetentingos jurisdikcijos teisme, formuoti ir pasirašyti kaltinimus, saugoti duomenis, JAV vardu nagrinėti bet kurios bylos visus aspektus;

-        konsultuotis su JAV apygardos prokuroru, jeigu šioje apygardoje įvyko teisės pažeidimai.Įsivaizduojate kas atsitiktų, jei tokia institucija atsirastų Lietuvoje, su visuotiniuose rinkimuose renkamu vadovu?

Gali būti, kad dabartinė mega nusikaltimus toleruojanti ir vykdanti Lietuva (Landsbergių Lietuva – ekspertai.eu past.), subyrėtų į šipulius. Vasalams pasidarytų daugiau, negu sunku.

Be abejo, tokios institucijos vadovas turėtų būti kur kas geriau saugomas, negu šalies prezidentas, Seimo pirmininkas bei bei premjeras kartu sudėjus.

Apie tokios institucijos sukūrimo būtinybę savo programinėse nuostatose skelbia Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centro (LGPOC) vadas, buvęs Europos antikorupcinio tinklo sveikatos apsaugos sistemoje steigėjas ir vykdomojo komiteto suvažiavime išrinktas narys Eduardas Vaitkus.

„Pasaulyje yra puikių pavyzdžių (Honkongas, Singapūras), kaip esant politinei valiai, galima sėkmingai susidoroti su išvešėjusia korpupcija arba užkirsti kelią jos išplitimui“, - teigia E. Vaitkus.

Būtų labai gerai, kad prie šios idėjos įgyvendinimo entuziastingai prisidėtų visi iki vieno, pasiskelbę sieksiantis valstybės vadovo pareigų 2024 m. Prezidento rinkimuose.

Apie tai ir daugiau 2023 12 19 ekspertai.LIVE tiesioginėje laidoje „2K+“.Tiesiogiai ekspertai.LIVE laidas „2K+“ galima žiūrėti ekspertai.eu TELEGRAM kanale ČIA (kas neturi, instaliuokitės programėlę).

Laidos vaizdo įrašai talpinami čia – youtube.com/@ekspertaiTV, čia – dailymotion.com/ekspertai ir čia – youtube.com/@ekspertai.eurasia.

Susiję:

M. Garbačiauskaitė-Budrienė paliko E. Vaitkui viltį – jam tereikia pakeisti savo nuomonę

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
22. Vardas
(2023-12-21 18:58:34)
(78.56.131.164) Parašė:

Beje, suraskite žmogų, kuris tiki programomis, jei jas apskritai skaito. Juo labiau nerasite žmogaus, kuris patikės prof. Vaitkaus programa, kai pačiam profesoriui kišami pagaliai ratus, vos vos jum pajudėjus iš vietos. Susimildami, galvokite apie strateginius dalykus, apie tai, kaip išeiti profesoriui į viešumą ir netapti vieniems pajuokos objektu, kitiems eilinio nusivylimo priežastimi.21. Vardas 19-am Trigrašis
(2023-12-21 16:19:13)
(78.56.131.164) Parašė:

Gerbiamasis, programa yra viso labo kokie 5% reikalo. 95% sudaro tai, kas veda į pergalę rinkimuose. Kaip galite įgyvendinti programą, jei pralaimite rinkimuose? Įkurti paralelinę visuomenės valdžią, ty Lietuvos savivaldos organizaciją? Na, toks variantas galimas, aš būčiau už tai. Bet tada reikėtų prof. Eduardui Vaitkui baigti apgaudinėti žmones.20. bjž
(2023-12-21 16:00:30)
(78.63.219.116) Parašė:

Demokratija simbolizuoja daugumos valdymą.Tačiau tik teoriškai.Realiai LT dauguma neturtingi,na sakysim vidutiniokai, o valdo mažuma-turtingieji. Ne veltui Leninas sakė-"demokratija kam?"Pagrindinis ir svarbiausias klausimas valstybėje yra teisingumas- be jo valstybė tampa plėšikų gauja. Kad pasiekti teisingumą reikia atsisakyti žmonių dalyvavimo teisingumo nustatyme t.y. teisėjų.Tai galima atlikti teisingumą nustatant kompiuteriais, kurie savo programose gali įvertinti įstatymų pažeidimo dydį ir skirti bausmę.Tuo keliu jau žengia Kinija. Gyvenimas rodo, kad dėl subjektyvizmo kai kurie uždaviniai ir problemos žmogui yra neįveikiami.Be abejo, problemos persikeltų į kompiuterines programas.19. Trigrašis > 18.Vardas
(2023-12-21 15:10:36)
(178.16.34.170) Parašė:

"Eduardas Vaitkus ....... siūlo tai,ko neįmanoma įgyvendinti".Tada siūlau pačiai kandidatuoti,pateikti savo programą,ir jei jinai įgyvendinama ir tinkama tautai,mes prabalsuosime už tave.O pilstyti "iš tuščio į kiaurą" mes visi galime ir mokame.18. Vardas 16-am yell...ZOVmarine
(2023-12-21 12:09:53)
(78.56.131.164) Parašė:

Sakote, kad dar niekas nematė omnikratijos. Daug ko niekas nematė, tam ir yra žmogaus protas, kad analizuotų ir projektuotų modelius, kurie atitinka tikrovę. Niekas nematė elektros, ty kryptingo elektronų judėjimo, bet štai Edisonas sukūrė elektros lemputę, kuri šviečia ir leidžia matyti net tamsoje. Niekas nematė elektromagnetinių bangų, bet Maksvelas užrašė lygtis ir štai turime mobilų internetą. Protas yra galingas instrumentas tikrovei pažinti ir ją keisti visų žmonių patogumui, o ne tik siaurų interesų grupelėms. Labai daug prisiveisė diagnostikų, kurie triūbija, kaip BLOGAI, bet kaip sistemiškai keisti esamą situaciją, kad užtikrintai judėtume į priekį, o ne malumėmės tame pačiame purve? Eduardas Vaitkus irgi minko tą patį molį, siūlo tai, ko neįmanoma įgyvendinti. Būtų galima tai pavadinti visuomenės švietimu, ramybės drumstimu, jei ne atsakomybė prieš žmones, kurie ir vėl nusivils…17. Vardas 13-am yell...ZOVmarine
(2023-12-21 11:47:25)
(78.56.131.164) Parašė:

Žiūriu, Jūs vis dar neprarandate vilties reanimuoti mirštančią demokratiją. Neturėkit vilčių. Jūsų minimas demokratiškumo kriterijus yra grynas konvencionalizmas, tinkantis nebent įvairių demokratijų palyginimui. Kaip skaičiuojamas pragyvenimo minimumas, kaip apskaičiuojama rinkimų kaina etc. yra susitarimo reikalas. Negelbėtų net renkama reikalinga statistika, kuri, anot apibrėžimo, eina po didelio melo:) Jei ir turėtume viską, kas reikalinga demokratiškumo kriterijui nustatyti, kokia to nauda? Tai tik diagnostika, bet ne gydymas. O gydymo, kaip jau esu daug kartų minėjusi, nėra ir negali būti. Gal net priešingai — kuo labiau kokia Nadia Urbinati norės pagydyti demokratiją, tuo demokratija greičiau nusibaigs kartu su užsiciklinusiais jos gydytojais. Supraskite, aš tik noriu Jus apsaugoti nuo desperacijos.16. yell...ZOVmarine to 12.
(2023-12-20 16:30:27)
(2001:67c:2628:647:2::39f) Parašė:

dar kartą prašau liautis spekuliuoti demokratijos vardu/sąvoka, kadangi kvaiila teist demokratiją už akių, t.y. jai nedalyvaujant :) - nes jos gyvos niekas nematė :) - kaip ir omnikratijos , beje :))) - todėl, teiginys "Demokratijoje vyksta visuomenės poliarizacija, omnikratijoje — konsolidacija." yra viso labo juokinga teorinė prielaida :) - ir lieka visiška mįsle, kas per stebuklas ta omnikratija, kurioje kažkaip savaime nustoja galioti visuotinis entropijos didėjimo dėsnis,ir kaip tie žmonės , kažkokia abrakadabra perkelti į omnikratiją, pasidaro šventaisiais :)))15. Trigrašis > 11.Plepsas
(2023-12-20 16:03:39)
(178.16.34.170) Parašė:

Kieno tai šūkis/daina;"pirmyn vergai nužemintieji,pavar...."?Esu tikras,kad TSRS, tau kaip kaulas gerklėje,nors pagal tavo išvedžiojimus,tai vienintelis būdas būti ne vergu,bet laisvam.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras