2024 m. liepos 24 d.

 

Jei Europos Sąjunga žlugtų ar mes būtume iš jos pašalinti, tai Lietuva netektų savo savarankiškumo ir Nepriklausomybės

45
Paskelbta: 2019-03-17 08:57 Autorius: ekspertai.eu

Kovo 16 d. „Aktualiame skambutyje“ Stanislovas Tomas ir Audrius Nakas peržvelgė Europos parlamento nare siekiančios būti Aušros Maldeikienės rašinėlį (manifestą) apie jos traukinį, kuris, pasak politikės, rieda Vakarų kryptimi.

Susipažinti su visu A. Maldeikienės traukinio manifestu galite žemiau po šiuo video.Visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ manifestas

Keliaudama į Europos Sąjungą Lietuva troško tapti laisvų demokratinių šalių bendrijos dalimi. Entuziazmas tryško fontanu, stojimo sutarčiai pasirašyti būtini įstatymai buvo priiminėjami praktiškai be diskusijų, vėrėsi, kaip tikino tuometiniai lyderiai, naujo gyvenimo durys.

Kai galiausiai graži svaja tapo realybe, buvome laimingi: kalbėjome apie laisvę, kurią nuo dabar saugo tiek Europos Sąjungos vertybės, tiek jos šalių solidarumas, tiek Bendrijos politinė ir karinė galia.

Pamatinės Europos Sąjungos vertybės – laisvė, teisingumas, asmenų lygybė buvo artimos, teikė saugumą ir sudarė galimybę kurti turtingesnę ir visiems vienodai teisingą valstybę.

Nors prie Bendrijos jungėmės ne iš pragmatinių paskatų, ne dėl naudos, o todėl, kad svajojome ne tik geografiškai, bet širdimi tapti pilnaverte Vakarų dalimi, deja, palaipsniui vis mažiau kalbėjome apie savo pačių ir valstybės laisvę, vis rečiau minėdavome teisingumą ir solidarumą.

Kaip dažnai dabar, kai kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis nuėjome jau penkiolikos metų kelią, savo sėkmes matuojame vien paramos, turto ir pinigų skaičiais. Kalbame apie spartų Lietuvos BVP augimą, apie per 12 mlrd. eurų finansinės paramos, investicijas, kurios atėjo į Lietuvą dėl narystės, energetinių tinklų sąsajas, laisvą prekių judėjimą, prisimename naudą verslui ar galimybę žmonėms keliauti be vizų.

Nebekalbame apie laisvę, teisingumą ir lygybę, kurias atnešė Lietuvos narystė Europos Sąjungoje, tačiau kurių nesugebėjome tinkamai plėtoti ir vystyti. Mūsų laisvės medį graužia neįtraukus, tik daliai vaisių duodantis, ekonominis augimas, pernelyg dažnai pamirštamos ar net paminamos silpnesniųjų – neįgaliųjų, senų teisės.

Demagogai vis dažniau skundžiasi mistiniu Briuseliu ir aiškina, kad jis esą naikina valstybių laisves – kai išties jos stiprinamos ir plečiamos. Jie dėsto, kad Briuselis pamina mažųjų gyvenimus, nors išties Europos Sąjunga atskiroms, net visai nedidelėms valstybėms suteikia lygias teises spręsti ir remdama įgalina jas siekti savo tikslų.

Demagogai verkia, kad Europos Sąjunga riboja žmonių laisves, nors ji jas plečia ir stiprina.

Tokios ir panašios demagogų kalbos, apaugusios mistiniais esą prarasto tautinio rojaus voratinkliais bei įkalintos vadų, o ne laisvų piliečių, paieškose, vis dažniau ir garsiau skamba ir Lietuvoje.

Tos kalbos yra melas – melas, kuris gali kainuoti mūsų valstybės laisvę.

Lietuva įsikūrusi Europos kampelyje, kurį nuolat persmelkia istorijos skersvėjai. Tad privalome suvokti, kad Lietuvos nepriklausomybė, savarankiškumas bei gerovė priklauso nuo to, ar išliks Europinis projektas.

Europos Sąjungos valstybės Lietuvai išties labai daug padėjo ir finansiškai, ir patirtimi. Per pastaruosius penkiolika metų Lietuva ir praturtėjo, ir sustiprėjo. Ir ateina laikas, kaip jau Lietuva gali padėti Europai, o padėdama Europai, ir pati kurti lygesnę bei sąžiningesnę Lietuvą.

Pastaruoju metu Europos Sąjunga susiduria su daugybe problemų: tai ir sustabarėjusios ir vis dažniau lūkesčių nepateisinančios Europos institucijos, tarpusavio konfliktai ir negebėjimas susitarti dėl tolesnės Sąjungos krypties.

Prie šių konfliktų dažnai atvirai prisideda Lietuva blokuodama sprendimus, galinčius padėti pasiekti daugiau darnos tarp Europos valstybių – nuo mokestinio teisingumo iki lygių darbo ir atlygio sąlygų darbuotojams Vakarinėje ir Rytinėje Europos Sąjungos dalyje.

Kurdama savo neretai labai savanaudišką darbotvarkę ir užmerkdama akis į Europos Sąjungos solidarumo ir teisingumo siekius, Lietuva dažnai veikia vien Lietuvos darbdavių, o ne darbuotojų labui. Ir tai matome augančiuose nelygybės ir atskirties rodikliuose.

Turime suprasti, kad jeigu neduokdie, Europos Sąjunga kaip projektas žlugtų arba ta ar kita forma dėl aklo užsispyrimo ir savanaudiškumo mes būtume iš jos pašalinti, tai Lietuva netektų savo savarankiškumo ir Nepriklausomybės, o mūsų likimą vėl spręstų kaimynai iš Rytų.

Mes siūlome aiškią Vakarų kryptį, kurią brėžia Vakarų vertybės, žmogaus teisės, teisės viršenybė, galimybės Lietuvai priartėti prie vakarietiškų socialinių standartų ir gauti progą reformuoti Lietuvos socialinį modelį.

Tai už ką kaunamės, yra Europinės vertybės ir pagarba žmogui, pasiekianti kiekvienus namus.

Tai ką mes siūlome, yra daugiau Lietuvos solidarumo su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, daugiau savigarbos, mažiau finansinių reikalavimų ir daugiau supratimo, kad Europa yra ne mistinių svetimųjų, o mūsų – Lietuvos – projektas.

Europos kalba ne apie pinigus, išmokas, paramas, bet apie kai ką daugiau ir svarbiau – laisvę. Šią laisvę iš jūsų nori atimti demagogai ir populistai. O dėl laisvės mes privalome kovoti.

Tai ką mes siūlome yra aiški nedviprasmiška Lietuvos kryptis..

Prisijunkite prie Aušros Maldeikienės traukinio, nes jis veža tik Vakarų kryptimi.

2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą atiduokite savo balsą „Aušros Maldeikienės traukiniui“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
45. Nu jo.. Edžiui (44)
(2019-03-21 19:08:37)
(188.69.209.207) Parašė:

Ač už pasidalinimą.44. Edis ( Kodėl Tyla ? )
(2019-03-21 18:56:15)
(78.62.185.248) Parašė:

Kodėl visa Lietuvos žiniasklaida tyli kad šiandien Vokietijos Bundestagas kaip ir anksčiau Prancūzijos parlamentas , ratifikavo Acheno susitarimą. Kurti Vokietijos - Prancūzijos Sąjungą. Įkūrti bendrą parlamentą po 50 deputatų iš kiekvienos pusės . O svarbiausia kad šio bendro parlamento sprendimai BUS PRIVALOMI. Nerašo , o veltui. Nes jau aišku kad tokiai ES jau šakės ir palaipsniui už borto bus paliekama daugelis šalių , o tai skilimas - kuris prives prie kovų už regioninių valstybių galias ir interesus. ES skyla ir manau šie rinkimai į ES parlamentą bus paskutiniai kaip į bendrą ES , tokią kuria žinome dabar.43. "Dėl laisvės kovoti"...
(2019-03-19 19:03:18)
(86.100.178.106) Parašė:

Tai ką? Jau nebesam laisvi, kad Maldeikienė ragina kovoti dėl laisvės? Ar ji pati supranta, ką peza? Auksaburnė, tpfu.42. PRANAŠAS - Aušrai Maldeikienei ir St.Tomui.
(2019-03-17 22:09:04)
(90.131.36.110) Parašė:

TOKIA ES (kaip dabar yra) - TIKRAI ŽLUGS, arba VISAI ŽLUGS (jei vėl netaps tik Bendrąja Rinka)41. Vytas
(2019-03-17 21:46:25)
(46.249.171.21) Parašė:

Tik paskutinis idiotas gali pasirašyti po tokiu Maldeikienės "briedu". Ir tokia ponia, su tokiomis antitautinėmis- antilietuviškomis pažiūromis nori patekti į EP - rojų dykaduoniams, rojų, nes už nieką neatsako, o atlyginimai, bent Lietuvos mastu, pasakiški? O kuo kaimynai iš Vakarų geresni už kaimynus iš Rytų? Gal p. Maldeikienė jau užmiršo istorija, šimtmečius trukusius kryžuočių antpuolius? Kuo jie geresni už Rusijos šimtmetinę okupaciją, kurią tie patys Vakarai ir palaimino? Ir nematau nieko gero tame, kad Vakarų kariuomenė randasi Lietuvos teritorijoje. O dėl vertybių, tai p. Maldeikienė visai nenori prisiminti mums Vakarų brukamas "vertybes": genderizmą, homoseksualizmą, vienalytes santuokas.40. Anfisa
(2019-03-17 21:37:53)
(88.118.163.49) Parašė:

39-m. Pagarba. Viska super gerai isdestei. Pritariu. Advokatas dirba tik tiek, kiek turi pinigu jo klientai. Uzejus didziulei kryzei, zmones netures pinigu advokatams. Ir ne tik jiems... Makroekonomika reikia studijuoti. Butinai. Ir kuo tropniau... Uzgriuvus kryzei, neturesi nei darbo, nei pinigu, bet uztad tropniai zinosi - del ko ju neturi... Toliau - tik agonija, smulkus leteneliu traukuliai ir begarses aimanos... Dar toliau - tautos registracija Raudonojoj Knygoj - kaip nykstancios rusies... Apie sviesa oro uoste ir pats supranti... Vienintele paguoda, kad JTO Saugumo Taryba pripazins, kad Krymas - tai Lietuva...39. Arogantiškajam Čigonui, kuris viską žino
(2019-03-17 20:54:09)
(90.131.36.110) Parašė:

Mano nuomone: 1.Nežinai Rusų kalbos, nors kinietiškai giriesi; 2.Esi SuperArogantas, niekinantis kitus; 3.Visiškai neišmanai ekonomikoj, nes nesupranti, kad net įsipareigojęs NEGALI KELTI ALGOS (ek.impotencija), kadangi NEUŽDIRBAI TIEK (ypač svetimais pinigais), o savų spausdint jau nebegali... Tai iš ko kelsi?? 4. Štai JAV prisispausdino USD, bet jų nebe visi nori imti, todėl skelbiami priešais ir provokuojami Kariauti (kad vėl imtų USD, vietoj Juanių, Rublių ir pan). 5. Viską (kačių maistą Žinai), bet Detektorinio Radijo Imtuvo schemos NENUPAIŠYSI... (o jis labai bus reikalingas, jei su Rusija pradėsi kariauti - nebus nei elektros, nei baterijų)... A vot AŠ - nupaišysiu ir Tamstai padovanosiu, kad vienintelis EU (jeigu ten pateksi ir išGyvensi po karo, kaip minėjai) galėtum pasidaryti Radijo Imtuvą ir paklausyti, ką kalba Maskva (jeigu nors kiek suprasi iš ausų būgneliai, nebus sprogę nuo Smūginės Bangos). Galėsi dar pasigirti visiems Nenumirėliams, kad moki Radiotechniką, kuri veikia be baterijų... :))38. observer
(2019-03-17 20:45:24)
(78.63.74.165) Parašė:

abu - ST ir AM vienas kito verti...jiems neegzistuoja bedarbystė, visuotinis stambaus kapitalo apmokestinimas...abu labai paviršutiniškiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras