2024 m. birželio 17 d.

 

Jei nenorime, kad pensijas mokėtų Rusija, privalome suvokti gynybos finansavimo didinimo būtinybę

67
Paskelbta: 2019-11-24 22:28 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda lapkričio 20 d. lankydamasis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, pasakė kol bus valdžioje sieksiąs, kad žmonės suprastų krašto apsaugos finansavimo svarbą.

Jis priminė, kad iki 2030 m. gynybos finansavimas sudarytų ne mažiau 2,5 proc. BVP.

„Sieksiu, kad mes suprastume vieną paprastą dalyką – jeigu mes norime pataupyti savo krašto saugumo sąskaita, tai taip, žinoma, mes galime pensijas gauti ir iš kitos valstybės. Mums tada pensijas mokės kita valstybė. Aš mes to norime? Mes to nenorime“, - informavo G. Nausėda.

Specialistų skaičiavimu, jei gynybai bus skiriama ne ne mažiau 2,5 proc. BVP, Rusijos kėslai užpulti Lietuvą menksta.

Ekspertai.eu primena, kad situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Susiję:

Lietuvos analizių analitikai skambina pavojaus varpais: Rusija ruošiasi karui su Vakarais 

Paviešintas planas: Rusija, pasitraukus amerikiečiams, Lietuvą iš karto vienu metu pultų penkiomis kryptimis

Ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, tai yra keršto projektas

Virš Baltijos šalių kybo branduolinio smūgio grėsmė: labiausiai nukentėtų Latvija arba Lietuva

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
67. PRANAS
(2019-11-27 20:23:55)
(84.15.184.232) Parašė:

NATO OKUPUOJA! JANKIAI PUOLA!66. -Kažkas čia apie tankus komentuoja...
(2019-11-27 20:10:07)
(188.69.194.183) Parašė:

Kokie tankai Lietuvoje? Tik amerikiečių okupacinio korpuso. Rusai savo žiniasklaidoje šaiposi, kad Lietuva iš JAV ruošiasi įsigyti pėstininkų kovos mašinas, tinkančias apsiginti nebent nuo beduinų kavalerijos, nes menka šarvuotė. Beje, perka dvigubai brangesne kaina, negu iš jų pirkosi anglai...Taigi, rusų tankams tie džipai kelio nepastotų, o kiek milijonų bus sukišti?65. Suomiai
(2019-11-27 17:47:55)
(134.17.143.217) Parašė:

Tik 1,3% gynybai skiria ir ju nepuola Rusai! Nors turi tukstantine siena su kaimynu!o durniems klumpiams reikia kelti Usa karine pramone!64. Jonis
(2019-11-27 17:43:51)
(134.17.143.217) Parašė:

PrieRuso lietuva klestejo ir musu buvo 4 mil. Odabar ??tik skolos milijardai! Ginklams milijardai!ir issilaksciusi tauta!63. O kaip dėl Lenkijos?
(2019-11-27 17:42:28)
(188.69.199.115) Parašė:

Rusija tvirtai ir oficialiai yra pareiškusi, kad "pribaltikos" nė už ką nepuls. Per smulku. O lenkiškų pensijų bent dalyje Lietuvos galim sulaukti, jie nepasidygės. Bet nieko baisaus. Jų pensijos maždaug 2 kartus didesnės...62. Paklusnios Avys!
(2019-11-27 17:38:54)
(134.17.143.217) Parašė:

Tai ko apkasu nekasat juk tai zymiai pigiau negu tie surudije tankai!kam perkat puolamaja ginkluote??61. Pranui
(2019-11-27 17:36:30)
(188.69.199.115) Parašė:

Nu, jau tu visai... Painioji kryptis. Vata ir Sorošas? Suvaikėjimas...60. jonas
(2019-11-26 22:16:39)
(78.58.49.62) Parašė:

Euro sąjuzas planuoja stipriai sumažinti rytų europos šalių dotaciją.Ar pagalvojot,kas laukia mūsų.Ką gali žinoti,juk mūsų veikėjai nenuspėjami.Iškilus krizei,jie gali pasekti A.Smetonos pėdomis.Ir gaudyk vėją ar savo pensiją laukuose.Visa dabartinė veikla prie to veda.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras