2024 m. liepos 16 d.

 

Kariniai poligonai, karinės misijos užsienyje, autoritarinių režimų žabojimas – išlieka G. Nausėdos prerogatyva

23
Paskelbta: 2021-10-19 09:30 Autorius: ekspertai.eu
Nuotarukoje penketukas garantuoja – Tėvynė bus apginta nuo priešų.


G. Nausėda: po Valstybės gynimo tarybos posėdžio – NATO kariniam buvimui Lietuvoje užtikrinti būtina tinkama infrastruktūra

Šalies vadovas Gitanas Nausėda spalio 19 d. vadovavo Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžiui.

Jame buvo aptarti naujo karinio poligono svarbos nacionaliniam saugumui, karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose, naujos Nacionalinio saugumo strategijos projekto klausimai.

Tarybos posėdyje buvo pritarta pasiūlytam karinio poligono vietos pasirinkimui – vystyti nacionaliniam saugumui reikalingos infrastruktūros poreikių pritaikymą kariniams mokymams Rūdninkų poligone. 

Poligonas siūlomas pripažinti valstybinės svarbos projektu.

Nutarta, kad ir toliau Vyriausybė turi vykdyti pateiktos krašto apsaugos sistemos karinių poligonų lokacijų galimybių studijos pristatytą ir rekomenduotą Rūdninkų poligono vertinimą bei siūlomą vystymą pagal pateiktą laiko ašį iki 2024 metų.

Susitikime aptarta parengta penktoji Nacionalinė saugumo strategija. Pagrindinis naujosios strategijos akcentas – demokratijų ir autoritarinių režimų konkurencija, visa apimantis saugumas.

Šia strategija bus įtvirtinti trys pagrindiniai pokyčiai: valstybės institucijų ir piliečių pasirengimo remti ginkluotosios gynybos užduočių vykdymą užtikrinimas, valstybės ir visuomenės atsparumas bei visapusiškas pasirengimas krizėms, palankios tarptautinės saugumo sistemos užtikrinimas ir visapusiškas priklausomybės nuo autoritarinių režimų mažinimas.

2020 m. lapkritį inicijuotą Nacionalinės saugumo strategijos pakeitimą planuojama patvirtinti šioje Seimo rudens sesijoje.

„Nacionaliniam saugumui, Lietuvos kariuomenės karinei parengčiai, NATO ir užsienio šalių kariniam buvimui užtikrinti būtina tinkama infrastruktūra. Tačiau kuriant karinį poligoną turi būti pasirinkti mažiausią neigiamą poveikį gamtai ir vietos gyventojams turintys sprendimai. Aptartas ir labai svarbus yra Nacionalinės saugumo strategijos įgyvendinimo kortelės mechanizmas: turi būti vykdoma strategijos įgyvendinimo priežiūra – tam reikalinga VGT, Vyriausybės, Seimo institucijų sinergija“, - nurodė valstybės lyderis.

Posėdyje diskutuotas Lietuvos kariuomenės dalyvavimo tarptautinėse operacijose nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagrindimas, maksimalus į operacijas siunčiamų karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų skaičius.

Pritarta tęsti dalyvavimą jau esančiose tarptautinėse misijose, taip pat pritarta Lietuvos kariuomenės dalyvavimui nekovinėje ES Mokymo misijoje Mozambike „EUTM Mozambique“ ir Prancūzijos vadovaujamoje operacijoje Malyje „TF Takuba“.

VGT nariais yra Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Posėdyje taip pat dalyvavo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius.

Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.

Susiję:

Signatarai kreipėsi į Seimą dėl Lietuvos ir JAV Vyriausybių susitarimo konstitucingumo  

Lietuvos Konstitucija 2017 m. vasario 14 d. sutriuškinta sausu rezultatu 111:0

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
23. jooo
(2021-10-19 21:28:52)
(82.13.224.145) Parašė:

stovi visi graziai,tik reiketu i sali nuo langu sustatyt22. ////////
(2021-10-19 21:13:17)
(78.58.101.25) Parašė:

aciu gerb nr21 uz atsakyma suprantu kas vyksta21. to-20
(2021-10-19 20:35:46)
(78.61.0.42) Parašė:

Tamsta kolboje gyveni ??? S.m.rupjucio 10 d.buvo atvykes Swabas pas Nuoseda ir pasirase protokus.Lietuva parduota Swabo 4 pramonines revoliucijos bandymams.Cia tik grazus zodziai apie revoliucija,nes is tiesu tai reiskia gyventoju modifikavima-tai pirmoji tranhumanizmo stadija.juk ir vakar buvo spaudos konferencija,jau Gitana nieko ir nebeslepia,nes vis tiek tie protokolai iskilo i pavirsiu.O tamsta kreipiesi i pardaveja....tamsta toks naivus ar tiesiog kvailas ?20. ////////
(2021-10-19 20:25:56)
(78.58.101.25) Parašė:

prezidente apsaugok tauta nuo svabo soroso ir kitu globalaus pasaulio izgamu lik lietuviu neparduok tautos19. Ceslovas
(2021-10-19 19:09:12)
(78.63.127.120) Parašė:

Pagyvenus ilga laika akupuotoje Lietuvoje pasirodo smegeninej uzsifiksuoja akupanto sindromas ir dabar lietuvos administratoriai tampa tikri akupantai.18. Palyginkit
(2021-10-19 17:56:36)
(88.222.112.217) Parašė:

Kokios vienodos šypsenos, iš prievartos, nenuoširdžios, o štai Anušauskui nesisekė padaryti net tokios, kaip kolegų. Tiesiog neįstengė išsiprievartauti.17. Vytas
(2021-10-19 17:12:41)
(62.80.225.75) Parašė:

Na ir kas, kad tos Lietuvos žemelės tiek tėra, poligonai svarbiau. Teisinga vizija: penkiasdešimties (o gal ir šimto) kilometrų pločio juosta palei visą Lietuvos - Baltarusijos ir Lietuva - Rusija sieną skiriama vientisam poligonui. Visus metus NEPALIAUJAMAI vyksta jame mokymai, šaudymai, treniruotės tiek ES, tiek JAV kariuomenės. O čia "kažkokie" 20 tūkstančių hektarų. Nerimta, jei kuriame gerovės valstybę.16. Vardas 10-am
(2021-10-19 16:27:35)
(88.118.119.218) Parašė:

Matote, aš kalbu ne apie JAV SISI grupių tikslus, kurie ir yra maždaug tokie, kaip rašote. Taigi, gali būti, kad LT valdžia vaizduoja, jog dirba toms JAV ar net tarptautinėms grupėms, o tų grupių tikslas yra neaprėpiamos Rusijos gamtos platybės. Nes kam gi siųsti kosminį laivą į kokią tai praskrendančią kometą parsigabenti niobio, jei jo yra už kelių tūkstančių km nuo Pentagono? Vizualiai žiūrint, į RU platybes patogiausiai galima patekti ne pro UA, bet pro BY vartus. Aišku, BY kąsnis vilioja ir mūsų verslą, ypač BAE. Jei staiga BY valdžia taptų „kapitalistinė“, BAE turėtų nedelsiant tapti saugia, ir tai nebūtų didelė problema. BY įmonės praktiškai niekam nereikalingos, o pigios darbo jėgos yra daug kur ir be Baltarusijos. Tačiau kokiu reikia būti nevykusiu strategu, kad taip demokratizuojant Baltarusiją, kaip ją demokratizuoja LT valdžia, ją dar labiau įvarytum į RU glėbį? Todėl manau, kad LT valdžia bando apgauti jankius, tarsi gudriai pasinaudoja JAV SISI grupių patiklumu, bet išties jų abejingumu, kad gautų stogą savo lokalių interesų realizavimui. Apie tuos vietinių LT SISI grupių provincialius interesus kaip tik ir rašiau 4-ame komentare.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras