2024 m. liepos 16 d.

 

Komisija turėtų įtvirtinti Nausėdos GANA dėl Drobiazko. PAPILDYTA: įtvirtino

81
Paskelbta: 2023-09-14 09:37 Autorius: ekspertai.euRugsėjo 14 d. Pilietybės reikalų komisija svarstys, ar atimti Lietuvos pilietybę iš dailiojo čiuožimo sportininkės Margaritos Drobiazko.

Dėl M. Drobiazko yra pasisakęs ir Gerovės valstybės kūrėjas, iki šiol neprisimenantis išstojo ar neišstojo iš TSRS komunistų partijos, Gitanas Nausėda.

„Gana yra gana“, - konstatavo valstybės lyderis.

Vyriškis informavo, kad „demokratija privalo mokėti gintis, kitaip tai – nebe demokratija.“Pilietybės atėmimo būtinybę yra pabrėžusi ir Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, kiti iškilūs šalies politikai.

Ekspertai.eu primena, kad M. Drobiazko nusikalto, kai nežiūrint į Vakarų ir Rusijos karą Ukrainoje, ne kartą pasirodė Rusijos rengiamuose ledo šou.

Likus kelioms dienoms iki šios dienos posėdžio, dailiojo čiuožimo sportininkė išplatino laišką.

„Gerbiami Pilietybės komisijos nariai,

aš, Margarita Drobiazko, kreipiuosi šiuo atviru pareiškimu į Jus, visus savo bendrapiliečius lietuvius, kurie jau daugelį metų stebi mūsų su Povilu sportinį ir kūrybinį kelią.

Kreipiuosi, nes tikiu, kad mūsų mintys ir viltys iš esmės sutampa – ir jos sutampa dėl noro matyti Lietuvą kaip visais atžvilgiais laisvą, apsišvietusią, išsivysčiusią šalį, kurioje laikomasi įstatymų ir kurios piliečiams užtikrinama laisvė turėti savo požiūrį ir elgtis pagal savo sąžinę, gerbiant visus, kurie laikosi kitokios pozicijos.

Meilės Lietuvai patentas priklauso Lietuvos žmonėms, bet jis nepriklauso jokiai politinei partijai, judėjimui ar asmeniškai jokiam lietuviui.

Kiekvienas myli savo šalį taip, kaip mano esant teisinga. Ir jei šios meilės vektoriai nesutampa, tai nereiškia, kad vienas vektorius yra absoliučiai teisingas, o kitas – absoliučiai neteisingas. Tai ir yra laisvos visuomenės ir laisvos šalies, kokia, noriu tikėti, yra Lietuva, grožis. Tačiau, man atrodo, šiandien ne visi tai supranta ir priima.

Nesu politikė ir neketinu pateikti politinių vertinimų. Tegul politikai užsiima politika, o Lietuvos žmonės įvertina, kaip jiems sekasi. Priešiška šiuo metu yra paskelbta šalis, kurioje gimiau ir užaugau, kurioje mokiausi ir čiuožiau, kurioje kartu su Povilu, vadovaujant geriausiems Rusijos treneriams, ruošiausi penkioms olimpinėms žaidynėms, dvylikai pasaulio ir dvylikai Europos čempionatų, kad garsinčiau Lietuvą, patikėjusią man savo sportinę garbę. Jau 17 metų su Povilu užsiimame veikla, kuri, mūsų įsitikinimu, stiprina Lietuvos autoritetą ir prestižą pasaulyje, sporto bei kūrybos srityje. Ne kartą įrodėme, kad galime tai daryti gerai. Nuo 2007 m. esame nuolatiniai ledo šou Rusijoje dalyviai. Ji – mano istorinė tėvynė. Kaip ir visus šiuos 17 metų, taip ir šiandien, mūsų veikloje nebuvo ir nėra jokių politinių manifestų. Ir nesuprantu, kodėl šiandien staiga dalyvavimas 0+ kategorijos pasakoje „Šecherezada“ ar „Miegančioji gražuolė“ tapo grėsme Lietuvos Respublikos saugumui.

Lietuvos saugumo tarnybos specialistai pateikė išvadą – ši mano veikla nekenkia Lietuvai. Galbūt jie pritaria šiai veiklai, galbūt ne. Tačiau priimdami sprendimą jie vadovavosi faktais ir profesionalumu, o ne momentinėmis emocijomis.

Dabar atėjo eilė Pilietybės komisijai. O čia kyla keletas klausimų. Ir teisinių, ir emocinių. Teisiniai yra šie: argi visi Lietuvos piliečiai nėra lygūs prieš įstatymą?! Jei jie lygūs, tai kaip gali būti baudžiamas vienas šokių poros partneris, o kitas – ne? Ar galima atimti pilietybę iš manęs, neatėmus pilietybės iš Povilo, mano vyro ir nuolatinio partnerio visuose spektakliuose? Ar aš nesu pilnateisė Lietuvos pilietė? Ar aš turiu visą gyvenimą įrodinėti, kad esu sąžininga pilietė, o Povilas, Lietuvos pilietis, neprivalo to daryti? Ar Lietuvos piliečiai skirstomi į kategorijas ir klases, turinčias skirtingas pareigas, susijusias su jų pagrindinėmis teisėmis? Ar tai nepažeidžia Lietuvos Konstitucijos? Tikiuosi, kad profesionalų ir nešališką atsakymą į tai pateiks Pilietybės komisija.

Antrasis teisinis klausimas: kaip suprantu, esu kaltinama dėl viešai neišreikštos savo politinės pozicijos, bet ar pagal Lietuvos Konstituciją neturiu teisės neišreikšti savo pozicijos, jei negaliu, nenoriu ar nesu tam pasirengusi?

Ir emocinis komponentas – čia, žinoma, nuomonės ir vertinimai gali ir turi labai skirtis. Tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Ukrainos, yra labai skaudu. Tragedija milijonams žmonių ir šeimų. Rusija yra mano tėvo Tėvynė, Ukraina – mano motinos Tėvynė. Visur yra giminių ir artimų žmonių, kurie kenčia ir kurių kančia kasdien pripildo mano širdį. Nesuprantu ir jokiu būdu nepriimu kaip normos to, kad politikai iš mano vyro Tėvynės, kurią taip pat myliu ir kurioje taip pat turiu daug giminių ir draugų, nurodinės man, kaip, ką, kada, kur ir kiek turiu mylėti. Nuoširdžiai tikiu, kad abiejose konflikto pusėse esantiems žmonėms reikia emocinės paramos, kad jie nenuslystų į gyvulišką neapykantą vienas kitam, nesvarbu, ar ji būtų pagrįsta, ar išprovokuota propagandos. Aš nedalyvauju „propagandiniame“ veiksme, kaip jį pavadino vienas asmuo. Kartu su savo vyru, ledo partneriu ir nesavanaudišku Lietuvos patriotu Povilu, nešam kultūros ir gėrio šviesą, kiek tik galim, aš ir jis.

Žinoma, daugelis žmonių mano veiksmus laikys neteisingais. Jie turi teisę tai daryti. Jie turi pilną teisę taip sakyti. Ir daugelis tam pritars. Tačiau niekas neturi moralinės ar kitokio pobūdžio teisės priversti mane užimti radikalią poziciją, pagrįstą neapykanta, arba priversti mane atgailauti dėl to, ką darau sąžiningai, profesionaliai ir tik dėl gėrio ir taikos sielose tų žmonių, su kuriais susiduriu.

Remdamasi tuo, ką išdėsčiau, labai tikiuosi, kad visi, kurie perskaitys šį pareiškimą, padarys savo asmeninį sprendimą, pateiks savo asmeninį, o ne iš išorės primestą vertinimą, pagrįstą tiesioginėmis politinėmis ambicijomis. Paaiškėjo, kad, anot šiandien mane smerkiančių, buvau „pusiau pilietė“ visus tuos metus, kai su Povilu gynėme Lietuvos garbę sporto arenose, kai trispalvė buvo keliama ant prestižiškiausių stiebų ir kai salėse skambėjęs Lietuvos himnas sukeldavo pasididžiavimo ašaras tiek Povilui, kuris visada stovėdavo šalia manęs ant pakylos, tiek kitiems lietuviams.

Atėmus iš manęs ir Povilo už tai gautus apdovanojimus ir net pasą, niekas neištrins mūsų nuopelnų iš Lietuvos istorijos ir neišplėš meilės iš žiūrovų širdžių. Jei dabar, norint išsaugoti Lietuvos pasą, man bus pasiūlyta atsisakyti dalies savo šeimos, šalies, kuri nuo vaikystės buvo mano Tėvynė, profesijos ir ištikimų draugų, akivaizdu, kad tai – ne mano kelias, nes tai būtų išdavystė. Taip man sako mano sąžinė, kurios balsu sekiau ir toliau seksiu šio gyvenimo pergalių ir tragedijų kaleidoskope, nepaisant prasidėjusios naujos raganų medžioklės, apie kurią man regis jau buvome visi pamiršę“, - parašė M. Drobiazko.

PAPILDYTA

Pilietybės reikalų komisija nutarė, kad ledo šokėja M. Drobiazko privalo netekti Lietuvos pilietybės. Tokią rekomendaciją komisija teikia prezidentui Gitanui Nausėdai, priimsiančiam galutinį sprendimą.

Susiję:

Tradicionalisto mintys (9) „Kolektyvinis Landsbergis“ ir „kolektyvinis Minedas“

Gerovės valstybės kūrėjo Gitano Nausėdos „GANA“ (vaizdo apybraiža)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
81. Romas/Dzukas
(2023-09-21 11:17:10)
(50.7.93.84) Parašė:

Iš tiesu, jeigu ramiai pagalvoti, reikšme turi tik Tevyne ir Teviške. Pilietybe neturi dideles reikšmes. Tai tik biurokratinis ir, tam tikro, komforto elementa. Butent todel ja galima gauti, kaip paslauga uz paslauga. Ja galima nusipirkti, kaip preke ir t.t. Zmonis tiesiog pripratino,galima sakyti pririšo, pilietybemi, kad lengviau butu juos valdyti, jais manipuliuoti.80. 79.
(2023-09-20 10:36:38)
(90.131.38.178) Parašė:

.. nereikia gėdytis savo 'strybo prigimties" aš va beretinis ir tos savo megztos nesigėdiju . Rašiau jog M.Drobezko galėtu ir pakovoti , jei nesutinka, su komisijos nuomone , tai yra įrodyti jog ta pilietybė jei ką nors reiškia. Komisija savo sprendimu vadovavosi ne tik politiniais-moraliniais sumetimais spėju jį rado laiko pasigilinti ar Margarita per 30 metu rado laiko ir užsispyrimo natūralizuotis ne tik išmokstant kalbą , bei raštą 3-tui .79. dimmer to 78
(2023-09-20 10:11:30)
(90.131.46.128) Parašė:

Kartais negaliu susilaikyt stebėdamasis stasio neįgalumu. Esu pilnai įsitikinęs, kad jis protiškai nesveikas. Antai rašo, jog turi Margarita įrodyti už avansu gauta pilietybe :D Na nebent, jis idiotas nefiksuoja jos pasiekimų, arba jis turi omeny, kad ji, kaip ir kiti beretiniai, turi pasmerkt Rusiją, kitu atveju jos pilietybė neturi legitimumo :D Kaip norisi to sibiras 2.0 pravedimo Lietuvoj tai ne tas žodis :) utilizuot nehumaniška, tai bent patampius rastus miške prablaivėtų smegenys.78. 77...
(2023-09-20 09:57:54)
(90.131.38.178) Parašė:

Nenoriu veltis į beprasmį ginčą , teisėtumas atlikto veiksmo Prezidento Lietuvoje nustatomas ne Konstitucijos tekstu ir kas jame parašyta o teisminėmis institucijomis kurios gilinasi ar buvo pažeidimas pagal tą Konstitucija . Jonai laikas išplėsti akiratį .. praėjo juk 10 metų seniems ginčams . Atidėkite į šoną ta savo ‚sena maldaknygę‘ ir pasižiūrėkite kaip nuo to laiko pasikeitė pasaulis . Lietuva ne tik ūgtelėjo demokratija bet iškilo ir kitos brandos laikotarpiui būdingos problemos . Valstybės paauglystė gražus laikotarpis ...o M. Drobezko turi progą įrodyti jog ta avansu gauta Lietuvos pilietybė jei kažką reiškia .77. dr. Jonas Ramanauskas joramlty
(2023-09-18 21:53:16)
(149.75.56.192) Parašė:

Tai dar kartą vėl pasikartosiu: "Tai čia pakartoju teiginį: " Povilas Vanagas turi gimimu įgytą pilietybę, todėl pagal LR Konstitucija jos NEGALI niekaip netekti. M.Drobiazko yra jo žmona ir jei gavo LR pilietybę, tai ją turi ir turėti, jokių papildomų sąlygų. Nei kad ukrainietė, nei kad rusė. Ten nėra dviejų piletybių. Elkitės pagal LR KONSTITUCIJĄ, ją juk turime veikiančią. Jokia komisija nieko čia padaryti NEGALI, negali pa-šik-ti." O 40 atsakau, kai suteiki, tai atimti NEGALI, jegu ne sutrunyjęs skuduras esi. Kitaip, tai jokia kita pilietybė yra NEGALIMA, nei ukrainiečių ar rusų, ten NĖRA dviejų pilietybių."76. Romas/Dzukas > 75. yell...
(2023-09-18 08:57:23)
(50.7.142.181) Parašė:

Viskas gerai, jus 100% teisus.75. yell...NATO GO NAXO to 69. Rom
(2023-09-18 02:59:39)
(84.15.185.66) Parašė:

nžn. ar tamstai verta taip dažnai demonstruoti savo nemokėjimą skaityti ? :) - aš niekur ir niekaip netvirtinau, kad rf pilietybės įstatymas atsirado 1991-ų gruodį, ir tuoj pat buvo išdalinti nauji rf pasai :)))) - todėl nebūtina man tai įrodinėti :) ----- tačiau beveik 100 procentinis faktas yra tas, kad tą gruody buvo jelcino ar dūmos dekretas apie tai, kad visi, rsfsr registruoti tsrs piliečiai tampa rf piliečiais :) - ir sėkmingai jais yra iki dabar, įskaitant ir tuos, kurie po šiai dienai naudojasi tsrs pasais :) - laikykim, kad šis, nieko nekeičiantis faktas, yra tamstos verifikuotas :) - o kaip taip keistai atsitiko, kad šedbaro ir nuokrušos psichozės rezultate margarita liko išvis be pilietybės, ir kur bei kodėl margarita pateriojo savo tėvynės pilietybę, priklausančią jai nuo gimimo , lieka paslaptimi :) - jei tikrai galima pasitikėti tuo, kad margarita iš tikro neturi rf pilietybės ... , -- beje - ar šedbaras kartais neturi asmeninių sąskaitų su margarita iš ankstyvojo tvartelio laikų, kad iššoko į trasą kaip į uodegą įkąstas, su savo debiliška iniciatyva ? :))) - ar tas šuo apuostė jau visus “išimtinius“ piliečius, dėl jų santykių su rusija, ir požiūrio į nacistinį ukroreichą bei rf spec. operaciją ? ...74. Romas/Dzukas > 73. ups.
(2023-09-17 20:02:20)
(198.16.70.28) Parašė:

Visu pirma - tam kad vertinti akivaizdzius dalykus, visiskai nebutina kur nors sedet. Antra - man nereikalingi svetimi "vezimai", savu pakanka su kaupu. Juolab, kaip lietuvis ir Lietuvos pilietis turiu pilna teise vertinti padeti Lietuvoje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi