2024 m. liepos 22 d.

 

Konservatoriai kviečia boikotuoti referendumą ir paraginti į jį neiti savo šeimos narius, draugus ir kaimynus

248
Paskelbta: 2014-06-17 11:50 Autorius: tsajunga.lt
Konservatorius, buvęs Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Nuotr. businesson.eu


„Mieli bendražygiai,
 
Birželio 29 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai yra aiškiai išsakę savo poziciją šio referendumo klausimu: visus Lietuvos žmones, o ypač partijos narius primygtinai raginame referendume nedalyvauti (neiti į jį).
 
Referendume bus sprendžiami trys esminiai klausimai: siekiama sumažinti referendumui surengti reikalingų parašų kiekį nuo 300 iki 100 tūkst. parašų; siekiama visiškai uždrausti žemės ūkio paskirties žemę parduoti kitų ES šalių piliečiams; uždrausti Lietuvos gamtos išteklius eksploatuoti be referendumo.

Referendumo formuluotė, nors kai kam ir skambanti patraukliai, bet yra antikonstituciška, galinti pakenkti Lietuvos narystei Europos Sąjungoje ar netgi vesti prie Lietuvos pasitraukimo iš ES. Referendumo iniciatyva šiurkščiai pažeidžia Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimus, nes numato uždrausti žemės pardavimą net ES valstybių piliečiams. Žemės pardavimo problemos jau yra išspręstos mūsų frakcijai Seime iniciavus žemės saugiklių įstatymus ir normaliai sureguliavus žemės rinką. TS-LKD inicijuoti saugikliai neleis spekuliuoti žeme ir užtikrins, kad ją įsigys tik tie asmenys, kurie iš tikrųjų norės dirbti žemę, užsiimti žemės ūkiu. Tolimesnis draudimų eskalavimas ir jų įteisinimas referendumu reikštų ne Lietuvos žemės apsaugą, o tik sukeltų Lietuvos narystės ES problemas, nes Lietuva neįvykdys 2004 m. referendumu patvirtintos stojimo į ES sutarties įsipareigojimų.

Mes, TS-LKD, nariai esame tikri Lietuvos patriotai, siekiantys saugios Lietuvos tvirtoje Europoje.Konservatorių partija

Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijos pataisą, kurią priėmus, būtų sumažintas referendumui surengti Konstitucijos reikalaujamas 300 tūkst. iniciatyvą remiančių piliečių skaičius iki 100 tūkst. Toks sumažinimas galimai atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, sukeltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją. Referendumo inicijavimui reikalingo piliečių parašų skaičiaus sumažinimas yra žalingas ir galimai keltų grėsmę nacionaliniam saugumui. Tai akivaizdžiai įrodo panašios „referendumų“ iniciatyvos, kokias matėme Ukrainos Kryme. Ne veltui tokiose senose demokratijose kaip Vokietija yra taikomi netgi žymiai griežtesni barjerai referendumų organizavimui.

O taip pat, pritarus referendumo teiginiams (balsuojant referendume būtų pritariama visiems teiginiams iš karto) iškils ir tokių absurdiškų situacijų kaip, pavyzdžiui, dėl žemės gelmių turtų eksploatavimo, kai ūkininkas be referendumo pritarimo negalės atsidaryti žvyro karjero, kad galėtų pažvyruoti savo ūkio reikmėms naudojamus kelius.

Akivaizdu, kad tai yra politizuotas referendumas. Jo iniciatoriai ir jį rėmusios grupės ar partijos referendumo iniciatyvą išnaudojo savo siauriems politiniams tikslams Europos Parlamento rinkimuose, jų agitacijoje. Tačiau tai yra trumparegiškas ir pavojingas požiūris. Tai yra kelias, atveriantis Pandoros skrynią kitoms panašioms ir netgi pavojingesnėms referendumų iniciatyvoms, pavyzdžiui, prokremliškų grupių siekiui surengti referendumą dėl Lietuvos išstojimo iš ES.

Mes, TS-LKD, nariai esame tikri Lietuvos patriotai, siekiantys saugios Lietuvos tvirtoje Europoje. Todėl nepasitikime tokiomis pseudodemokratinėmis iniciatyvomis, kuriomis siekiama ne stiprinti valstybę, o kaip tik naikinti jos pamatus, pasukti provakarietišką Lietuvos kursą atgal į Rytus.

Todėl birželio 29 d. kviečiame boikotuoti referendumą ir paraginti į jį neiti savo šeimos narius, draugus ir kaimynus. Būkime tvirti, patriotiški ir apginkime tikruosius Lietuvos interesus.“

TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius
TS-LKD pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius


Susiję:

Lietuvos žemė: Rusijos interesas, kurį nutyli konservatoriai

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
248. Nürnberg
(2021-06-20 17:33:13)
(84.181.166.185) Parašė:

"...tokiose senose demokratijose kaip Vokietija..." Neisivaizduoju kokiu nieksu ir melagiu reikia buti ir kokiais kvailiais laikyti tauta, kad irodineti, jog Vokietija yra senos demokratijos valstybe!!! Ar tai Kaizeris, Hitleris, Merkel su savo fašistu gauja yra demokratine valstybes švyturiai!? Net vokieciai is tokio ponu Lietuvos fašistu kliedesio nusijuoktu!247. kalnas
(2021-06-20 15:56:31)
(80.0.153.182) Parašė:

JUSU SAUJA, O MUS MILIJONAI,- kad ir du!246. Vitalijus
(2021-06-20 14:48:45)
(90.131.37.193) Parašė:

Kokie jie bl**t patriotai jai nori žemės parduoti užsieniečiams?245. Henrikas
(2021-06-20 13:45:59)
(84.15.34.22) Parašė:

Tslkd=tslgbt.244. 777
(2014-06-24 22:20:16)
(78.62.203.41) Parašė:

butinai ateisime butinai243. MORDA
(2014-06-24 01:49:47)
(84.240.19.244) Parašė:

...pasižiūriu į kokią nors atsipenėjusią valdiškais pinigais (t.y. visai tautai skirtais, tačiau "nusipelniusių gyventi geriau" išvogtais) Mordą ir nesunkiai suprantu, kodėl Jie jau Bijo žmonių... Ir bijokite kiek tik norite, Vagys neraliuoti, - jūsų "darbai" atsispindi - Jūsų atsipenėtose Mordose ir Jūsų kalbose. Taigi - Visi į Tautos Susirinkimą - REFERENDUMĄ! Jeigu "vadai" tapo protiškai "suvaikėję" arba neįgalūs spręsti dėl juos užvaldžiusio Godumo ar pernelyg didelio savęs-sureikšminimo, tam ir yra "Imuninis Tautos Atsakas" - spręsti "užpuliavusias" problemas sveiku protu suvokiamais būdais. Toji "šunauja", kuri yra "prisidirbusi" (YesMan-ai, tarnaujantys svetimiesiems už solidų Ėdalą) - je puikiai supranta, kad Nevykdė Dievo Įsakymų, nors vaikščiojo Bažnyčion ir dėjosi pamaldžiais ėriukais. Už Referendumą ir viskas (net kalbos negali būti, kad Boikotuoti ne Maksimos ir Vadovaujančiųjų (kaip buvo 2003), bet Piliečių įnicijuotą Referendumą. Ir patriarchą Vytautą Landsbergį mes (žmonės) Prymygtinai kviečiame DALYVAUTI. Bet kuris Vadovas (jis gi tik Individas) gali žmogiškai suklysti (ir net Tauta gali priimti nebaisiai gerų sprendimų ir po kurio laiko juos taisyti), bet kiekvienas neišprotėjęs pilietis puikiai suvokia, kad Kolegialus-Sprendimas bus ir tobulesnis ir tikslesnis ir labiau artimas Daugumos lūkesčiams, nei valdomos interesų-grupelės "teisėjų"...242. pensininkas
(2014-06-23 18:20:45)
(78.60.208.85) Parašė:

Kubilius ir daugelis iš konservatorių tarybos narių, priėmusių antivalstybinį ir nedemokratinį nutarimą, yra priėmę priesaiką Seime: BŪTI IŠTIKIMIEMS LIETUVOS RESPUBLIKAI, SAUGOTI JOS ŽEMIŲ VIENTISUMĄ, VISOMIS IŠGALĖMIS STIPRINTI LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĘ, SĄŽININGAI TARNAUTI TĖVYNEI, DEMOKRATIJAI, LIETUVOS ŽMONIŲ GEROVEI. Bet priimtas nutarimas nesaugo Lietuvos žemių vientisumo, nestiprina Lietuvos nepriklausomybės, netarnauja demokratijai, nes primygtinai ragina TS-LKD narius ir visus Lietuvos žmones birželio 29 d. referendume nedalyvauti (neiti į jį). Toks partijos primygtinis (įsakmus) raginimas neiti į PRIVALOMĄJĮ Referendumą ne tik nedemokratinis, bet galimai žeidžia Baudžiamojo Kodekso 173 straipsnį užtraukiantį laisvės atėmimą iki 5 metų.241. yelow submarine
(2014-06-23 03:19:15)
(88.119.234.132) Parašė:

štai ir vėl konservai paskleidė didžiulę smarvę - tik šį kartą man regis tik nabašnikai sugebės nesuprasti kokia šiukšlių krūva yra tie konservai ...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras