2024 m. liepos 25 d.

 

Lietuva ir užsienis per savaitę

14
Paskelbta: 2015-01-24 09:44 Autorius: Vadim Volovoj | ekspertai.eu
Be Dalios Grybauskaitės šią savaitę Davaso Pasaulio ekonomikos forume dalyvavo ir daug kitų pasaulio garsenybių. Nuotraukoje Al Gore ir Pharrell Williams. Nuotr. time.com


Kas yra kas Lietuvoje ir Rusijos opozicija Vilniuje. „Vojentorgas – išpardavimas!“ ir konspirologinės mįslės. Apie tai ir ne tik ekspertai.eu savaitės įvykių apžvalgoje...

Lietuva


Pirmoje vietoje paaiškėjimas, kas yra kas Lietuvoje. Vakaruose (tiek Amerikoje, tiek Europoje) yra dvi stovyklos – viena nori su Rusija kariauti, kita – draugauti. V. Ušackas jau seniai pasižymi minkštesniais pasisakymais Maskvos atžvilgiu. Štai ir dabar pareiškė: „Tikiuosi, kad Minsko susitarimų viso turinio įgyvendinimas turėtų suteikti pageidaujamą pagrindą, kuris galėtų padėti mums spręsti klausimą dėl varžomųjų priemonių Rusijos atžvilgiu atšaukimo ateityje“. Taip šneka visi Kremliaus draugai Europoje. Tuo metu Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė, kalbėdama apie Rusijos veiksmus Ukrainoje, pažymėjo: „Tai yra atvira teritorinė agresija, vykdoma ne kokių nors teroristų-separatistų, vykdoma tiesiogiai pačios Rusijos todėl, kad nei separatistai, nei kažkokie kiti žmonės tokios ginkluotės turėti negali. Jos turguje nuėjęs ar gatvėje nenusipirksi, ji labai specifinė, ji gali būti tiekiama tik didelės valstybės. Juoba, kad yra tiesioginių įrodymų, jog ne tik ginklai, bet ir pati (Rusijos) kariuomenė, jos padaliniai dalyvauja“. Tai jau „vanagų“ kalba. Taip ir paaiškėjo, kas yra kas Lietuvoje, ir kodėl jie bendros kalbos nerado.


Antroje vietoje partinės kovos. „Tvarkiečių“ gretose Mazuronių maištas. Matyt tikėjosi lyderiaujančių pozicijų, o R. Paksas nusprendė pats toliau vairuoti. Ar partija rimtai nukentės dėl „šeimos“ pasitraukimo? Vargu. Tai supranta ir V. Mazuronis, kuris be „tvarkiečių“ gali būti niekam nereikalingas. Todėl ir delsia su paskutiniu sprendimu. Bet įdomesni dalykai dedasi valdančiojoje koalicijoje. L. Graužinienė, kuri visaip bandė atsiriboti nuo „garbės pirmininko“, dabar pradėjo skųstis, kad „partneriai“ ėmė spausti „darbiečius“. „Aš matau galbūt daugiau – ne viešai, o jaučiu – iniciatyvų iš socialdemokratų, iš ministro pirmininko, ir kiek tenka paskutiniu metu girdėti, premjero patarėjai labai aktyviai kelia visuomenines organizacijas ir profsąjungas, nuteikinėja prieš mūsų ministrus ir ministerijas, tiesiog ne savo rankom, bet visuomeninių organizacijų rankom bando kelti širšalą. Aš tai vertinu kaip premjero kerštą už biudžeto balsavimą. Tai tikrai nesveika valstybėje ir taip neturėtų būti“. Matyt, socdemai nusprendė pademonstruoti kietumą, kad nors kiek pataisytų savo įvaizdį. Prieš prezidentūrą lenkiasi, o dabar dar „darbieičiai“ ėmė rodyti dantis. Čia jau kvepia pažeminimu. Įdomu bus stebėti, kas ką, o D. Grybauskaitė ir opozicija su malonumu stebės peštynes iš šalies.


Trečioje vietoje Rusijos opozicionierių susirinkimas Vilniuje. Žvaigžde tapo M. Chodorkovskis, kuris kita vertus sulaukė nemažai kritikos iš bendražygių pusės, kartais labai aštrios. Šiame kontekste pažymėtini du momentai. Pirma, Lietuva tampa pastebimu Vakarų priešpriešos su Rusija tašku. Iš vienos pusės gerai – esame globalios politikos epicentre prie pat durų, už kurių galingieji pasaulio likimus sprendžia. Iš kitos – kartas nuo karto esame už tai baudžiami Maskvos. Bet, kaip sakoma, jeigu jau pasirinkome, reikia kentėti. Antra, o kas iš to, kad Rusijos opozicijos atstovai susirinko Vilniuje? Iš tiesų jie labiau įdomūs Vakarams nei Rusijos gyventojams, ar tai būtų M. Chodorkovskis, ar A. Navalnas, ar M. Kasjanovas. Visa tai opozicijos parodija be aiškios ideologinės programos ir charizmos, kuri daug kalba, bet nieko nepasiekia ir negali pasiekti, nes neturi tam potencialo ir visuomeninės paramos. Tad galime padėti sau varnelę, kad Rusijos opoziciją surinkome, ir tiek. Realiems pasikeitimams didžioje kaimynėje reikia laukti rimtesnių ekonominių sunkumų (ir tai dar ne faktas, kad tuomet prasidės neramumai, ir jų veidu taps Vilniuje posėdžiavusi publika).


Užsienis


Ukrainoje dominuoja viename separatistų tinklapyje mesta frazė: „Vojentorgas – išpardavimas!“ Kitaip tariant, karą Rusija („savanoriai“ ir „angliakasiai“) laimi, o rusiškoji propaganda tiesiog triuškina ukrainietišką, demonstruodama negyvus ir paimtus į nelaisvę „kiborgus“ bei Motorolos užgrobtą Donecko oro uostą (kita tikėtina svarbi stotelė – Mariupolis, o Zacharčenka kaip Maskvos statytinis apskritai pareiškė, kad eis iki Donecko srities sienų). Porošenka su Volnovachos autobuso (kurį, kaip paliudijo vairuotojas ir kiti keleiviai, suniokojo mina) gabalu rankose ir žodžiais apie Rusijos pėdsakus tiesiog juokingas (panašiai kaip Lenkijos užsienio reikalų ministras su aiškinimais, kad Osvencimą išlaisvino ukrainiečiai). Toks pat cirkas Jungtinėse Tautose, kur triumfuoja Šaltojo karo laikų retorika. „Normandijos ketvertas“ ir vėl nesusitarė, nes Vašingtonas nori Maskvos kapituliacijos (net Krymą reikalauja grąžinti), o pastaroji nesutinka. Bendrai paėmus, visi be išimties pradeda pavargti nuo gumos tempimo, ir šioje situacijoje laimės tas, kas turi daugiau kantrybės. O jos daugiau, atrodo, turi Putinas, nukreipiantis Kijevo (Vakarų) puolimą prieš jį patį. Kaip sakoma, „Imperija kontratakuoja“. Tik ar ji žino, ką darys su galimu laimėjimu, ar tai nebus Pyro pergalė (kame, galbūt, ir yra priešingos pusės tikslas)?


Antroje vietoje B. Obamos – išeinančio prezidento – kalba. Kuo labiau jis nenori juo būti, tuo labiau jis į jį panašus. Apie ką jis bekalbėtų (ILIV, Iranas, Rusija, Afganistanas), skamba neįtikinamai. Jis ateidavo ant bangos su šūkiu „mes galime“. Jis išeina, ir neaišku, ką Amerika gali. Atrodo, viską, bet nesimato ryžto ir nuoseklumo, labiau vidiniai nesutarimai ir mėtymasis tarptautinėje arenoje. Jungtinėms Valstijoms ryškiai atėjo metas vienareikšmiškai apsispręsti, ko jos nori. Pavyzdžiui, žemų benzino kainų ar klestinčios „skalūninės revoliucijos“ (beje apie naftą, mirė Saudo Arabijos vadovas – gal pats, gal padėjo, bet dabar J. Bidenas skuba į laidotuves – matyt, bus rimtas pokalbis, o tuo metu OPEC vadovas išreiškė nuomonę, kad naftos kainos greičiausiai nekris iki 20-25 dolerių už barelį – intriga). Kitaip bus kaip posakyje: „Jeigu tu neturi svajonės, tu realizuoji svajonę tų, kurie ją turi“.


Trečioje vietoje konspirologinė mįslė: ko buvo siekiama „Charlie Hebdo“ istorija – amerikietiškas bandymas sutrukdyti Europai susitarti su Rusija, nukreipiant ES dėmesį į kitą pusę, arba Europos bandymas įvesti tvarką su radikaliais islamistais pas save namuose? Pirmą versiją palaiko faktas, kad nesimato vienareikšmiškos linijos – scenoje tiek kovotojai su islamišku ekstremizmu, tiek nekaltų musulmonų gynėjai. Kitaip tariant, klasika – tezė ir antitezė, o rezultatas – kažkam reikalinga problema. Kita vertus, sutapimas, kad „Charlie“ istorija prasidėjo kaip tik tuomet, kai suaktyvėjo prorusiškos Europos jėgos, gali reikšti tik tai, kad europiečiai nusprendė Ukrainos krizės fone sutvarkyti savo įsisenėjusią problemą, ką lengviau daryti bendrai išaugusios įtampos kontekste. Trumpai sakant, kol kas trūksta faktūros galutinėms išvadoms. Jeigu isterija palaipsniui užges, reiškia tai buvo vienkartinė akcija su konkrečiu (amerikietišku) tikslu, o jeigu ne – galima bus kalbėti apie Europos civilizacinės politikos kaitą. Laukiame.„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
14. Atrodo
(2015-01-27 15:04:30)
(86.183.71.5) Parašė:

Nauji Seimo ir prezidentiniai rinkimai artėja – prasidėjo kova dėl būsimos valdžios ir įtakos. Politinė korupcija prieš galimus konkurentus naudoja esamą valdžią ir žiniasklaidą. Po jų presu jau pakliuvo V.P.Andriukaitis, R.Paksas, V.Ušackas… Išsijuosę klikoms tarnauja delfistai, prisijungė ir l.ryto bei kiti palaižūnai. __ Iš kur tiek priviso gauruotų „institutų“, ekspertų, politologų, žinovų ar šiaip aferistų, kurie bando išsitarnauti? Ar neapkars tokiems vėliau gyvenimas – o gal ne tą ir ne ten dabar išlaižo?13. "Paskiepytieji"
(2015-01-25 16:53:02)
(86.183.71.5) Parašė:

Buriasi nauja nomenklatūrininkų - lupikautojų kasta – globalistų „paskiepytieji“. Tai vis dar mūsų piliečiai, bet jau pasiskiepiję nuo tradicinių lietuviškų vertybių: atjautos, darnios ir sveikos aplinkos, pagarbos ir meilės šeimai, tėvynei bei kaimynams, bendruomeniškumo, tautiškumo ir Lietuvos nepriklausomybės gynimo. __Tai mankurtų ir dorovinių perkrikštų, parsidavėlių ir tėvynės išpardavėjų, dėdulių ir tetulių, jau seniai iškeitusių lietuvišką trispalvę į auksą ir neužmirštuoles globalistų kohorta. Daugėja ir šviežiai pasiskiepijusių naujųjų tėvynės išpardavėjų. Matyt, kolonistų skiepai atnaujina recipientams ne tik KGB programas, bet ir pasodrina sąskaitas ofšoruose. Juk ne veltui žvaigždę neužmirštuole paslėpę į užjūrius skraido paskiepytieji, o instruktuotis ir pasimaloninti širdžiai mielais kišenpinigiais. Kuo išgamos dar gali džiaugtis? __Kažkaip labai keista, kai grįžęs iš kelionės atrodytų patikimas ir gerbtinas pilietis pradeda svetimų dvasių įnorius ginti ar pavojingus Lietuvai sandorius siūlyti. Gal ir anas naujai perskiepytas, apdorotas ar užkoduotas? Kaip toks įšvirkštėnas atstovaus visuomenės ir valstybės interesus, gins tautos vertybes, jei jo mašną judošiukai sveria ir kankolus kankina išdavystės iškilimo baimė? __Tokie grįžę skuba ne melstis, o bėga į gauruotų rankų su baltomis pirštinėmis, kitų neužmirštuolių institutus, puola mušti savus ir kaimynus arba šiuos tarpusavyje supjudo, kad tose atskirties, agresijos ir melo džiunglėse naujai išrinktieji ar paskirtieji velnio adeptai galėtų toliau suvereną alinti, durninti ir klestėti visuomenės sąskaita. _ "Moralė jau ne šio pasaulio dimensija", skelbia artimiausi moteriškės draugai, ir... nagi dar neaišku..., esame atvirai, ciniškai, apgaudinėjant, o dabar jau ir vis labiau grasinant, stumiami i palaidos moralės , kruvinų konfliktų , susipriešinimo ir nesantaikos kurstymo balą , kurioje arba nuskęsime arba jų mintis perpratę ir kažkokiu būdu tokio likimo atsikratę , galime išplaukti į, moralę vis dėlto savo dimensija laikančių, švarius vandenis, manau, būtina šaukte šaukti, vienykimės!!!, kaip kažkas sakė, valdžios melo bijodami daugiau, kaip velnias bijo kryžiaus. _Kas būna, jei doras pilietis nenori auksakupriams parsiduoti ar pasiskiepyti? Tada jam grindžiamas kelias į apkaltą, į paskiepytų dvasių apsėstą teismą arba jis išlekia iš 9 aukšto, geriausiu atveju – vilko bilietas ar kelialapis, kur nors ravėti neužmirštuoles, garantuotas. __Pasitaiko ir išskirtinių atvejų, kai kokia nors susicukravusi daržovė ne tik darnos ir dorovės neatsisako, bet ir viešai kitus paragina patiems labiau Lietuva ir savimi rūpintis, o didžturčiams ir net didžiajam broliui pasiūlo taukuotą špygą čiulpt. Ir kas tada? Ogi nieko. Sutrinka ir išsigąsta godieji, nes jų mažai, o vien valdžia ir pinigais visų lysvių neuždengsi, šarvuočio irgi nepasiųsi, nes gali atsisukti – neaišku kas ten sėdi. __Tuo labiau nepaleisi kariuomenės prieš savus – net už pinigus lietuvis lietuvio nešaudys (apie išgamas ir mankurtus čia nekalbu). Valdžiai tektų bėgt arba būti sukištai į konteinerius kaip Maidane. Tos tautinės daržovės jau dabar alinimu, nepagarba ir socialine atskirtimi gerokai prirūgusios. Neapykanta burbuliuoja ir be gelmių plėšymo - nebepavyks nei prieš savus, nei ant kaimynų jų užsiundyti ar padegti, o mėginimai užveržti dangčius tik sustiprintų sprogimą... __Ar dar turime neužvaldytas partijas, valdžias, teisingumą ir tvarką, jei „elitas“ bei pareigūnai tarnauja ne Lietuvai, o vis dažniau puoselėja tik globalistų paskiepytų klikų ir didžturčių interesus?12. Mykolas
(2015-01-24 20:29:11)
(86.183.71.5) Parašė:

Grybauskaitės teismuose reikia pradėti kovoti su korupcija, jei sėdi valdžioje, gali daryti ką nori ir būsi išteisintas. Gėda prieš visą Europą, o dar Putiną smerkia, kad tas korumpuotas. Kuom patys kvepiam, tuom kitus tepam.11. Neseniai
(2015-01-24 19:19:31)
(187.95.34.3) Parašė:

Pasijutau, lyg gyvenčiau Šiaurės Korėjoje, o šalies lyderis - Kim Jong Grybas...10. O-o-o
(2015-01-24 19:16:02)
(178.162.193.213) Parašė:

Izraelyje atliko tyrimą,kokias savybes žydai laiko geriausiomis ir blogiausiomis.Į pirmą vietą, kaip geriausią jie iškėlė taip vadinamą "chucpą",mūsiškai superįžūlumą. Pvz.:žydas nužudo žmogų,laiko kruviną peilį ir šaukiasi pagalbos. Atbėga žmogelis,žydas jam duoda palaikyti peilį ir tuoj pat ima rėkti,kad pagavo žudiką.Po to visuose teismuose prisiekinėja ir liudija prieš tą žmogų ir visaip jį niekina. Chucpa-tatos geriausias bruožas.9. Lansbergos-dėdulės statytinei
(2015-01-24 19:01:39)
(171.25.193.78) Parašė:

Vietoj to, kad dirbtum Tėvynės Lietuvos labui,kad Tėvynė Lietuva klestėtų,dirbi grupelei savanaudžių,siekiančių asmeninės naudos. Vietoj to,kad "tamsumas pašalintum", naujas kuri. Gėda. Atrodytų, kad pati esi marionetė, kitų rankose.8. Mėlynas švarkas
(2015-01-24 18:57:36)
(171.25.193.78) Parašė:

Geriau sugalvotų kaip lietuviams leisti gyventi Lietuvoje nes tuoj paskutinai mokesčių mokėtojai išsilakstys. Nebus kam Durniškių išlaikyti.7. –> 5. (86.183.71.5)
(2015-01-24 14:53:44)
(88.223.42.240) Parašė:

Kiek čia terliosi forumą vis tas pačias žinutes copy / paste po įvairiom temom darydamas?! Žemas lygis!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras