2023 m. gruodžio 9 d.

 

Lietuva patikimas Ukrainos partneris karinio bendradarbiavimo srityje

13
Paskelbta: 2015-01-29 07:20 Autorius: ekspertai.eu

Sausio 28 d. Kijeve viešintis Lietuvos krašto apsaugos viceministras Marijus Velička su Ukrainos gynybos ministro pavaduotoju generolu leitenantu Leonidu Holopatiuku (Leonid Holopatiuk) pasirašė Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planą 2015 metams.

Plane numatyta kviesti Ukrainos karininkus į Lietuvą dalyvauti anglų kalbos ir štabo karininkų kursuose Lietuvos karo akademijoje, o Ukrainos puskarininkius – į Lietuvos karo mokyklos organizuojamus tarptautinius instruktorių kursus, taip pat konsultuoti Ukrainos kolegas kibernetinės gynybos sistemos kūrimo klausimais ir keistis patirtimi karo medicinos srityje.

Teikiant paramą Ukrainai šiemet planuojama toliau kviesti į Lietuvą reabilitacijai antiteroristinėje operacijoje sužeistus Ukrainos karius.

Plėtojant NATO šalių karinį bendradarbiavimą su Ukraina, šiemet lapkritį Lietuvoje planuojamos Lietuvos, Lenkijos, Kanados ir Ukrainos pratybos „Klevo skliautai (angl. „Maple Arch“), kuriose treniruosis trišalei Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai LITPOLUKRBRIG štabui priskirti kariai.

Kaip ir pernai, Lietuvos kariai šiemet dalyvaus JAV sausumos pajėgų Europoje organizuojamose pratybose „Rapid Trident“ Ukrainoje.

Viešėdamas Kijeve M. Velička taip pat dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, skirtoje NATO ir Ukrainos santykiams, ir oficialioje NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje atidarymo ceremonijoje.

„NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje vaidmuo bus ypač svarbus padedant Ukrainai integruotis į Europos ir euroatlantinės bendrijos šalių šeimą. Šia prasme lemiamą reikšmę turės artimiausi dveji metai“, – kalbėjo krašto apsaugos viceministras M. Velička konferencijoje.

„Esu tikras, kad ši ambasada dirbs labai intensyviai, nes Kijevas tapo svarbiu tarptautinės diplomatijos centru, – sakė M. Velička. – Ambasados veikla turės įtakos politiniams sprendimams tiek Kijeve, tiek ir NATO šalių sostinėse. Teigčiau, kad NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas vykdanti Lietuvos ambasada bus bene svarbiausia tarp visų NATO kontaktinių ambasadų“.

Nuo šių metų pradžios Lietuvos ambasada Ukrainoje dvejus metus atstovaus NATO Ukrainoje, veikdama kaip NATO kontaktinė ambasada ir pakeisdama prieš tai NATO ambasada buvusią Lenkijos diplomatinę atstovybę.

Pagrindiniai NATO kontaktinės ambasados uždaviniai – skleisti informaciją apie Aljanso veiklą ir politiką, organizuoti šviečiamojo pobūdžio renginius, palaikyti ryšį su Kijevo valstybinėmis ir NATO institucijomis, taip pat bendradarbiauti su vietos spauda, valdžios institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

kam.lt inf.

Susiję:

Ukrainoje labai efektingai kariauja lietuviai​ ir ten vykdo itin svarbią operacij​ą​ pavadinimu „Algirdo akis“

P. S.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. V.Ladas
(2015-01-29 21:56:25)
(5.20.137.87) Parašė:

Šios priemonės paskatins Rusiją tuoj pat nusiginkluoti ir grąžinti Krymą. O taip pat atšaukti savanorius iš Donbaso ir Lihansko. Ir pradėti pirkti Lietuvos žemės ūkio produkciją, pirmiau net negu iš Prancūzijos...12. Tik mąstantiems
(2015-01-29 21:35:36)
(86.183.71.5) Parašė:

Runkeliukai po truputi pratinami prie karo su Rusija neišvengiamumo, prie minties, kad karas tai neskausminga, tai normalus įvykis jų gyvenime. Durnių laivo generolai jau išleido apie tai vadovėlį ir išsiuntinėjo visoms mokykloms, bibliotekoms, ruošiasi išduoti kirpykloms, grožio salonams ir t.t., kad lankytojai belaukdami paskaitytų. Ruošiamasi su gėlėmis sutikti jankių-naujų išvaduotojų, o tiksliau okupantų tankus..., o studentija, kurios ateitis šiandien sprendžiasi „tūsinasi“ diskotekose. KGBistė palikuonių neturi, todėl „tvarkosi“ vadovaudamasi nuostata-po manęs nors ir tvanas...11. to 9
(2015-01-29 21:28:14)
(79.132.163.185) Parašė:

Bent jau varneles išmok uždėt, išminčiau. Ir tik paskui dalinkis /dalykis savo išmintimi apie Lietuvą ir Europos Sąjungą.10. Ukraina pripazino, kad rusujos armija nekariauja su ukraina
(2015-01-29 20:57:28)
(84.15.118.78) Parašė:

korrespondent.net/ukraine/3472803-ukraynskaia-armyia-ne-vouiet-s-rehuliarnoi-armyei-rf-cenzūraalnyk-henshtaba9. nu jo
(2015-01-29 20:44:57)
(85.255.56.134) Parašė:

Lietuvai uzteko pavodovaut pusmeti Europos Sajungoi ir kilo baisus karas Europoje. Is kart galima suprasti i kur didzioji dalis JAV doleriu suplaukia.8. Vadakste
(2015-01-29 16:02:13)
(78.58.56.171) Parašė:

Lietuvos vyriausybe neistengia pensiju grazint ir kelt , o cia kariniams tikslams leis pinigus . Zmonijai reikia taikos , ramybes ir duonos . Taigi stop karams ir ginklavimuisi. Ukraina didele valstybe todej ji pati su savo salies zmonemis turi nutarti kokiu keliu jai eiti. But nepriklausomai ir yra tokiu kurie noretu slietis prie sajungu. Prissliejes prie sajungos nebebusi laisvas ir reikes vykdyt sajungos duotus nurodymus . Reiskia mokins ,kaip reikia gyventi. Blogai , kai valstybiu vadovai dirba ne savo protu .7. šiaip
(2015-01-29 14:04:02)
(213.197.175.110) Parašė:

Vietoj to, kad stiprinti Lietuvos gynybą, padidintas KA biudžetas bus ištaškytas ukrainiečių apmokymams ir reabilitacijai… Pasipūtę juokdariai pliku užpakaliu linksmins savo poną...6. Dzūkija
(2015-01-29 13:14:24)
(78.62.212.240) Parašė:

Vykdomas ne tik Ukrainos tautos genocidas ir teritorijos valymas,bet ir Lietuvos...Žmonės,valdantieji neis kariauti...Patrankų mėsa tapsite jūs ir jūsų vaikai...Ir netikėkite,kad tai daroma vardan jūsų ateities...Valdantieji neturi Tėvynės...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras