2024 m. liepos 22 d.

 

LRT.LT vyr. redaktorius V. Laučius: „Mes turime savo redakcinę politiką, ir aš manau, kad ji yra teisinga”

66
Paskelbta: 2014-01-15 14:40 Autorius: ekspertai.eu
V. Laučius. Nuotr. Eltos
V. Laučius. Nuotr. Eltos

Viešu laišku dėl referendumo į piliečius kreipėsi žymūs Lietuvos mokslo ir kultūros žmonės, tačiau nė vienas iš didžiųjų Lietuvos žiniasklaidos kanalų šio kreipimosis nepastebėjo ir nepaskelbė. Ekspertai.eu paprašė, kad šio reiškinio priežastis pakomentuotų LRT internetinio tinklalapio vyriausiasis redaktorius, politologas Vladimiras Laučius.

– Kodėl pagrindinės žiniasklaidos priemonės (turiu omenyje ir LRT) nepaskelbė jokios žinios apie žymių Lietuvos kultūros ir mokslo žmonių laišką dėl referendumo? Kaip tai vertinate?

– Ne, aš tikrai nevertinsiu, kodėl niekas nepaskelbė, pirmiausia todėl, kad aš negaliu vertinti, kodėl to nedarė kitos žiniasklaidos priemonės arba kodėl jos ką nors daro. Mes turime savo redakcinę politiką, ir aš manau, kad ji yra teisinga.

– Ar galėtumėte nurodyti savo redakcinės politikos principus, dėl kurių šis laiškas nebuvo paskelbtas?

– Ateikite ir pasikalbėkime kurią nors dieną. Mes nieko specialiai nei skelbiam, nei neskelbiam. Jei tai nebuvo viena svarbiausių žinių, tai aš nesuprantu jūsų klausimo.

– Tiesiog įdomu, kokie yra tie redakcinės politikos principai, dėl kurių „nepraėjo” šis pranešimas.

– Kaip nepraėjo, kas jį sustabdė, kas jį sulaikė, kodėl nepraėjo? Gal jis ir buvo, jūs įdėmiai žiūrėjot, tikrai jo nėra?

– Tikrai nėra.

– Jūs jo labai pasigendate?

– Taip, pasigendam.

– Pasigendate? Na, ką aš galiu padaryti, jeigu jūs tikrai nerandate to, kas jums yra svarbiausia... Tai aš manau, kad daugybė žmonių jūsų tinklalapyje neranda, kas jiems atrodo svarbu, nemanote taip?

– Suprantu, bet ar šios pavardės neįpareigoja tokio laiško piliečiams paskelbti?

– Į kokį klausimą jūs norite iš manęs atsakymo?

– Yra du klausimai. Pirmasis: kodėl šitas pareiškimas nėra paskelbtas visuomeninės televizijos tinklalapyje, dėl kokių jūsų redakcinės politikos principų, nes, kaip supratau, tai buvo priežastis ir argumentas. Ir antrasis klausimas: kaip vertinate tai kaip politologas?

– Mūsų redakcinė politika – mes absoliučiai atviri visoms žinioms, visiems pranešimams, bet kuriai informacijai. Žinoma, absoliučiai visos informacijos mes tiesiog neaprėpiame dėl pajėgumų, dėl portalo komandos galimybių, ir redakcinės politikos, nes bet kuris portalas įveda tam tikrą atranką. Kitas dalykas – aš asmeniškai ir mano pavaduotoja tokio laiško negavome nei šiandien, nei vakar, tai galbūt tiesiog buvo kažkokios komunikacijos problemos. Gal dėl to. (...)

* * *

Išsamesnį komentarą LRT.LT vyriausiasis redaktorius V. Laučius pažadėjo duoti interviu, kurio laikas numatytas rytoj.

Kalbino Rasa Kalinauskaitė

PAPILDYTA

Po ekspertai.eu pokalbio su V. Laučiumi tinklalapyje LRT.LT buvo paskelbta žinutė „Žymūs žmonės agituoja „ginti“ referendumą dėl žemės”.

Tai chrestomatinis pavyzdys, iš kurio matyti, kokią iškraipytą informaciją visuomeninis transliuotojas pateikia Lietuvos piliečiams.

Siūlome skaitytojams patiems palyginti du tekstus: 25 žinomų mokslininkų ir menininkų pasirašytą viešą laišką piliečiams ir LRT.LT pranešimą:Atkreipsime dėmesį į kelis dalykus.

Pirmiausia – LRT.LT tekste yra visiškai nutylėti argumentai, kuriais žinomi šalies žmonės grindžia savo kvietimą piliečiams telktis ir „teisėtomis priemonėmis ginti daugiau kaip 300 000 Lietuvos Respublikos piliečių išreikštą valią”. Iš LRT.LT pranešimo neįmanoma suvokti, kodėl mokslo ir kultūros elito atstovai mano, kad referendumo iniciatyva yra visuomenei gyvybiškai svarbi ir verta to, kad ją gintų – apie tai neužsiminta nė žodžiu.

Nutylėjus kreipimosi esmę, dėmesys nukreiptas į Drąsos kelio frakcijos pareiškimą, kurį LRT.LT jau skelbė prieš kelias dienas – dar kartą skelbiamai jo citatai vietos skirta tiek pat, kiek kreipimuisi. Galima neabejoti: tai suplakama specialiai, violetine spalva stengiantis kuo daugiau žmonių atbaidyti nuo referendumo esmės ir jį sumenkinti.

Toks žinios pateikimas – o iš tiesų nuslėpimas ir sumenkinimas, nutylint kultūros ir mokslo žmonių argumentus bei nukreipiant dėmesį į vos vegetuojančią ir labai prieštaringai vertinamą politinę jėgą – yra naudingas referendumo paniškai bijančiai valdžiai.

Susiję:

Dėl teisės į referendumą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
66. Vidas
(2014-02-26 17:55:43)
(188.69.212.132) Parašė:

Kas galėtų paneigti, kad P. Laučiui už tai buvo sumokėta arba nesumokėta?65. akivaizdu
(2014-01-20 15:19:23)
(86.100.220.236) Parašė:

Skydininko kontora-mėšlo krūva.64. Joooo
(2014-01-20 08:51:19)
(78.60.214.247) Parašė:

Kas liečia "Ekspertus" tai matosi kad Nakas nupirktas ir kuo toliau tuo labiau prastėja jo pottalas, o buvo kažkada kovotojas už teisybę dėl pinigų tratinimo per Lietuvos tūkstantmečio metus; pralaimėjo ir išleido garą.63. Klausimas
(2014-01-20 08:31:44)
(78.60.214.247) Parašė:

Ar gali valstybinis transliuotojas turėti SAVO politiką? Juk jis yra tik visuomenės valios vykdytojas.O gal ne taip? O gal kaip ir Zuokas- ką noriu tą darau ir nusispjaut į tai kad Vilnius bankrutuoja, jis vis tiek svaičioja apie tramvajus. O gal pas mus iš vis kai kam leistina daryti, ką nori?? Nors visi yra mokesčių mokėtojų išlaikytiniai62. Vargšas V.Laučius
(2014-01-20 08:25:00)
(78.60.214.247) Parašė:

Jis gi elementariausiai bijo, bijo savo boso, kaip bijo Valys, bijo Grina, bijo Z.Vaigauskas ir kiti . Bijo tiesos; bijo tariamos demokratijos. Kokią politiką gali turėti visuomeninis transliuotojas ,čia tai jau darosi įdomu.Jokios savarankiškos, kaip ponas palieps. PAGALIAU JIS IŠLAIKOMAS IŠ MŪSŲ MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ LĖŠŲ IR TŲ 320 ŪKSTANČIŲ PASIRAŠIUSIŲJŲ, KURIŲ Z.VAIGAUSKO SAUJELĖ NENORI PRIPAŽINTI61. Darijus
(2014-01-17 16:46:40)
(194.154.216.91) Parašė:

Žodis "savo" pavadinime nereikalingas. O kokia jo yra tikroji pavardė? O žmona jo kur dirba?60. mes uz apkalta
(2014-01-17 14:02:39)
(66.18.12.197) Parašė:

Apkalta Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei!59. karas viduje vyksta jau seniai
(2014-01-17 13:54:54)
(178.254.39.32) Parašė:

Lauciau,smegenu dar niekas nesugebejo lietuviams isplauti.Salia norejusiu tai padaryti nebus isimtis ir LRT...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras