2024 m. birželio 23 d.

 

Nausėda pažadėjo, kad Lietuva padės Ukrainai padaryti proveržį ir žaliojoje energetikoje

15
Paskelbta: 2023-11-28 14:19 Autorius: ekspertai.eu

Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda lapkričio 28 d. atidarė konferenciją „Ukrainos žaliasis atkūrimas“.

Savo kalboje valstybės lyderis akcentavo Lietuvos žmonių solidarumą ir palaikymą Ukrainos žmonėms, kovojantiems už savo laisvę ir nacionalinį išlikimą, ir pabrėžė, kad jų kilnus pasipriešinimas prisideda ginant tarptautinę taisyklėmis grindžiamą tvarką ir geresnę visų mūsų ateitį.

Tapę pirmąja ES valstybe nare, nutraukusia bet kokį Rusijos dujų, naftos ir elektros energijos importą, šiuo metu diegiame žaliąsias technologijas. Esame pasirengę padėti ir Ukrainai pereinant prie žaliosios ekonomikos.Gitanas Nausėda

„Visi buvome liudininkai to, kaip Rusijos agresijos karas sulygino ištisus Ukrainos miestus su žeme ir sunaikino civilinę infrastruktūrą, taip pat sukėlė tragišką biologinės įvairovės nykimą, užnuodijo vandens telkinius ir iškėlė branduolinės saugos bei toksiško palikimo ateinančioms kartoms grėsmę. Rusijos tyčinis išpuolis prieš didžiausią Ukrainos Kachovkos užtvanką sukėlė didžiausią ekologinę katastrofą Europoje nuo Černobylio laikų. Ukrainai reikia skubios, patikimos ir vieningos tarptautinės pagalbos siekiant apsaugoti savo aplinką“, - susirinkusiems pasakojo G. Nausėda.

Pasak vyriškio, „žaliasis atkūrimas ir aplinkosaugos reformos yra svarstomos rengiant pagalbos Ukrainai priemonių įgyvendinimo planą, tačiau vien finansinių išteklių nepakanka“.

„Būtina rasti novatoriškų būdų, kaip padėti Ukrainai įgyvendinti būtinas aplinkosaugos reformas ir stiprinti Ukrainos institucijų gebėjimus įgyvendinti rekonstrukcijos ir žaliojo atkūrimo projektus“, - nurodė G. Nausėda.

Šalies vadovas teigė, kad, žvelgiant į ateitį, Ukraina turės daryti sparčią pažangą atsinaujinančiųjų išteklių energijos srityje.

„Lietuvos patirtis rodo, kad žalioji energetika yra geriausias būdas užsitikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Tapę pirmąja ES valstybe nare, nutraukusia bet kokį Rusijos dujų, naftos ir elektros energijos importą, šiuo metu diegiame žaliąsias technologijas. Esame pasirengę padėti ir Ukrainai pereinant prie žaliosios ekonomikos. Ukrainos sėkmė kuriant modernų ir žalią energetikos sektorių bus itin svarbi siekiant jos pokario ekonomikos klestėjimo ir atsigavimo“, - informavo G. Nausėda.

Pasa politiko, „pasibaigus šiam žiauriam karui ir Ukrainai įgaunant atsigavimo pagreitį, ji gali tapti žaliosios ekonomikos centru, o Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi“.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva Ukrainai padeda daugelyje sričių, tarpe jų kovoti su korupcija ir diegti demokratiją, o taip pat teikia solidžią finansinę pagalbą bei padeda atstatyti priešo sugriautą valstybę.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad šiuo metu Ukraina vykdo kontrpuolimą ir kovoja už viso civilizuoto ir demokratinio pasaulio laisvę ir nepriklausomybę.

Daug kartų Lietuvoje žmonės buvo informuoti, kad jei Ukraina pralaimėtų, Rusija pradėtų karinę invaziją į NATO ir Europos Sąjungos valstybes, pirmiausia Lenkiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Todėl reikia padaryti viską, kad Vakarai pergalę pasiektų fronto linijoje Ukrainoje, apie ką ne kartą buvo užsiminus ir oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė bei kiti iškilūs mūsų šalies lyderiai.

Taip pat būtina padaryti viską, kad visiems Rusijos gyventojams-teroristams, galiotų kolektyvinė atsakomybė, ko siekia mūsų šalies politikai.

P. S.


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. Žodį green
(2023-11-29 02:14:25)
(78.56.75.110) Parašė:

iš konferencijos pavadinimo reikėjo išmesti. Tuomet būtų išvengta farso ir būtų aktuali, įdomi tema.14. alternatyvi TV
(2023-11-28 21:13:55)
(154.16.177.249) Parašė:

televizijainternete.live13. PASTABUS
(2023-11-28 19:38:07)
(173.234.28.254) Parašė:

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.12. Geri laikai buvo
(2023-11-28 19:15:57)
(173.234.28.254) Parašė:

Pamenu, kada Romualdas Visokavičius buvo jaunesnis ir vadovavo Lietuvos bankui, tai taip “patvarkydavo” darbo kabinete ant stalo Hermio banko valdytoją Nadieždą Novickienę, jog šiai tik galva kretėdavo…Smagu kažkaip…11. Vrumkai
(2023-11-28 18:53:39)
(86.3.157.188) Parašė:

Jis neturi savo mastysenos , jis negalvoja apie savo salies zmones. Jam diktuoja jankiai ir anglosaksai. O jis kaip papuga narve vis atkartoja . Ukraina , ukraina , jei lieps jam jankiai jis zelionkai sikna islaizys . Kad tik itiktu jankiams ir anglosaksams.10. ////////
(2023-11-28 18:37:54)
(78.58.101.25) Parašė:

ar prezidentas tiki tuom ka sako geriau pasirupintu lietuva ir naikinamais salies miskais9. sapožnik
(2023-11-28 18:36:19)
(2a0b:f4c2:1::1) Parašė:

nu už nausėdos asmeninius pinigus galima nors ir sniega antarktidoje nuksti, o už mūsų - jam tik bb į akį8. Darijus
(2023-11-28 18:25:33)
(83.179.75.254) Parašė:

Griūk negyvas. Išsirino mulkiai, dabar piktinasi ir ruošiasi eiti rinkti kitą tokį patį.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras