2024 m. kovo 3 d.

 

Paaiškėjo, kad filmo apie Vytautą Landsbergį kūrėjas yra visiška vata

19
Paskelbta: 2022-03-19 18:22 Autorius: ekspertai.eu
Iš kairės į dešinę: Lietuvos prezidentas Vytautas Landsbergis, režisierius-vata Sergejus Loznica, tarybinis propagandistas Rimvydas Valatka.

 

Dokumentinio filmo apie Tarybų Sąjungą sugriovusį Lietuvos prezidentą Vytautą Landsbergį kūrėjas, režisierius Sergejus Loznica šalinamas iš Ukrainos kino akademijos.

Apie tai visuomeniniuose tinkluose pranešė pati akademija, nurodžiusi, kad Rusijos pradėto plataus masto karo Ukrainoje šalis turi būti saugoma „visais frontais, ypač kultūros“.

„Europos ir viso pasaulio šalys turėtų turėti išsamų ir vienareikšmišką vaizdą apie tai, ką šalis agresorė daro Ukrainoje. Taigi kiekvienas ukrainietis dabar yra savo šalies ambasadorius. Ypatinga atsakomybė dabar tenka užsienyje gerai žinomiems kūrybinių industrijų ekspertams. Jų pozicija turi būti aiški ir nedviprasmiška“, - parašyta akademijos pranešime visuomenei.

Milžiniško pasisekimo Lietuvoje sulaukusio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ režisieriaus šalinimo iš akademijos priežastis atskleidė šios institucijos pirmininkas Filipas Iljenka.

„Su nerimu stebiu, kaip pagrindiniu visuomeniniu Ukrainos kinematografų bendruomenės atstovu Europoje ir pasaulyje tampa Sergejus Loznica, kuris jau seniai gyvena už mūsų šalies ribų, tačiau skelbiasi šio karo „auka“ ir taip bando viešai kalbėti tikrų jo aukų vardu“, - visuomeniniuose tinkluose parašė F. Iljenka.

Pasak F. Iljenkos, S. Loznica nepritarė raginimui boikotuoti rusų kiną pirmosiomis karo dienomis.

„Vienas iš S. Loznicos argumentų savo interviu – niekas nesirenka, kur gimti, o vienokia ar kitokia pilietybė tėra loterija. Na, ši tezė iš esmės tinka ir pačiam S. Loznicai. Jis tikrai niekada nepriklausė Ukrainos kinematografininkų bendruomenei ir Ukrainos kultūrai. O S. Loznica mini savo „loterijos bilietą“ Ukrainos pilietybės forma, dažniausiai dėl konjunktūros, taip pat ir siekdamas gauti valstybės finansavimą savo projektams. Juk ir pats S. Loznica savo interviu atpažįsta save kaip rusiškos kultūros žmogų, ką liudija visi jo darbai“, - į miltus S. Loznicą sumalė F. Iljenka.

Atėjo laikas iškiliam rusų režisieriui vėl susijungti su didžiuoju Rusijos kultūros laivu. Neabejoju, kad ten jo laukia VIP kajutė.

F. Iljenka

Jo nuomone, S. Loznicos vieša pozicija kenkia Ukrainos kino akademijos reputacijai, verčia suabejoti Ukrainos kino bendruomenės vienybe ir iškreipia pasaulio visuomenės suvokimą apie akademijos požiūrį į rusų kultūrą agresyviame kare, keliančiame grėsmę milijonų žmonių gyvybėms ir šalies laisvei.

„Sergejaus Loznicos pašalinimas iš Ukrainos kino akademijos neleidžia S. Loznicos pozicionuoti žiniasklaidos lauke kaip Ukrainos kino kalbėtojo, o jo nuomonė taps tokia, kokia yra iš tikrųjų – ypatingu Rusijos kultūrinio imperializmo agonijos atveju. Mūsų raginimas boikotuoti rusišką kiną iš tikrųjų turi būti susijęs ir su Sergejumi Loznica – Rusijos kultūros žmogumi, kuris atsitiktinai tapo Ukrainos piliečiu. Atėjo laikas iškiliam rusų režisieriui vėl susijungti su didžiuoju Rusijos kultūros laivu. Neabejoju, kad ten jo laukia VIP kajutė“, - visuomeniniuose tinkluose atskleidė F. Iljenka.

Ar jau atšauktos vatniko S. Loznicos filmo apie V. Landsbergį peržiūros Lietuvoje, kol kas neskelbiama.

P. S. Vatos sukurto filmo apie prezidentą V. Landsbergį anonsas:P. S. Žodžiai „vata“, „vatnikas“, „vatinis“ Lietuvoje Landsbergių bendruomenės išpopuliarinti žodžiai, siekiant įvardinti valstybės priešus. Šis žmonių apibūdinimas taip pat labai populiarus ir Ukrainoje. Kitur Europoje tokie išsireiškimai nėra populiarūs arba iš viso nežinomi.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
19. Lietuvis
(2022-03-21 15:24:09)
(85.232.128.51) Parašė:

Pasakykite nuo kada V Landsbergis yra tapęs prezidentu. A jūs glušei18. URM pranešimas žiniasklaidai
(2022-03-21 11:49:36)
(185.129.61.129) Parašė:

Protesto prieš Rusiją ir Ukrainos palaikymo vardan, reikia paimti tą filmą apie Landsbergerį ir sudeginti viešai visam pasauliui matant, o po ti ir uždrausti. Tokiu būdu bus pasiųstas nevienareikšmiškas signalas, kad Lietuvos vertybės yra teisingos, šiuolaikiškos ir savailaikės. Stop WATA.17. Арнольд Шварцнегер youtube.
(2022-03-20 12:46:47)
(84.15.180.164) Parašė:

.16. Plyki faktai
(2022-03-20 12:39:12)
(82.145.211.14) Parašė:

V.Zelenskio senelis Semionas, Antrojo pasaulinio karo metais, kovojo Tarybinės Armijos gretose, vadovaudamas minosvaidininkų būriui. Už narsą kovoje prieš hitlerininkus, apdovanotas ordinais ir medaliais. V.Zelenskis po savo prezidentinės inauguracijos aplankė savo senelio kapą Krivoj Roge. V.Zelenskis šoumeno karjerą padarė Rusijoje. Viename seriale jo personažas "su automatu sušaudė Virhivnos Rados deputatus". Paskutiniu metu prezidentas, kam papuola, pradėjo išdavinėti ginklus, tame tarpe paleistiems iš kalėjimo "Tornado" nacbataljono kriminaliniams nusikaltėliams, kurie tapo potencialiais taikiniais rusų supertaiklioms raketoms.15. Prašalietis
(2022-03-20 11:47:37)
(88.118.183.143) Parašė:

Šioje žemėje stebūklų nebūna... Vietiniams "patriotiniams" vatiniams - "Paaiškėjo, kad filmo apie Vytautą Landsbergį kūrėjas yra visiška vata"... Jau ir didžiausiam "patriotiniam" puskvailiui ir idiotui per 30 metų turėtų būti akivaizdu, kad V.Lansbergis tėra vatos liekana, todėl tik "tikra vata" S. Loznica ir galėjo kurti filmą apie V.Lansbergio "galią"...14. Tarkim
(2022-03-20 10:52:21)
(82.145.211.221) Parašė:

O jeigu kandidatas į Nobelio taikos premiją V.Zelenskis pasirodys FSB agentu, ar neatsitiks taip, kaip su Ukrainos/Lietuvos didvyre Nadežda Savčenko?13. patriarchas iš taip arti nepamatė priešo?
(2022-03-20 10:36:05)
(37.157.149.237) Parašė:

Valinskas ,Tapinas tuoj pat skelbs--- nerodyti filmo?12. Eduardas Vaitkus
(2022-03-20 10:26:07)
(78.56.191.246) Parašė:

Ar dabar Valatka apsiribos nuo šio žmogaus ? O senasis Landsbergis daug valandų bendravo su šiuo žmogumi ir nepastebėjo, kad jis Putino Rusijos šalininkas ??? Kaip toks aklumas gavosi? Įžvalgos aštrumas dingo ?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras