2024 m. liepos 17 d.

 

Po puspenktų metų Generalinė prokuratūra pagaliau nutraukė ikiteisminį tyrimą

9
Paskelbta: 2012-11-12 08:24 Autorius: ekspertai.eu
Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais
Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais

Lapkričio 9 dieną Generalinė prokuratūra informavo, kad prabėgus beveik ketveriems su puse metų nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) internetinių portalų programos finansavimo pagrįstumo.

Primename, kad ekspertai.eu dėl vagystės - pavogta daugiau nei pusė milijono litų - kreipėsi 2008 metų birželio 11 dieną, ir jau kitą dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prie šios bylos vienas kitą pakeisdami dirbo net trys prokurorai – Vilma Gužaitė, būtino teisinio išsilavinimo neturėjusi Sigutė Malinauskienė bei nubaustasis Gintaras Plioplys.

Tačiau per visus šiuos ilgus metus prokurorams taip ir nepavyko aptikti nė menkiausio nusikalstamos veikos fakto.

Nors vienas dosniai finansuotų portalų, pagal galiojančią sutartį turėjęs veikti bent iki 2020 metų, jau kelerius metus visai neveikia, prokurorai ir čia nieko nusikalstamo (neteisėto) neįžvelgė.

Pasak prokurorų, yra visiškai normalu, kad VšĮ VEKS pateiktuose dokumentuose tie patys darbai (skirtingais pavadinimais) yra fiksuoti kaip atlikti kelis kartus, didelėmis sumomis įkainoti iš esmės nereikšmingi darbai, dokumentuose fiksuoti įrašai apie atliktus darbus, bet nerasta jokių duomenų (faktų), kad jie realiai buvo ar galėjo būti atlikti ir t. t.

Pasak Generalinės prokuratūros, buvusios Valstybės kontrolierės Rasos Budbergytės frazė, jog „tikriausiai ir jaučio odoje nesutilptų visi pažeidimai, kuriuos valstybiniai auditoriai nustatė tikrindami, kaip Kultūros ministerija ir jai pavaldžios įstaigos 2008 m. naudojo valstybės lėšas“, tėra tik emocija be menkiausio pagrindo.

Todėl ekspertai.eu, siekdami, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl tokio sprendimo, prašo Generalinio prokuroro Dariaus Valio pateikti pareiškėjams susipažinti nutarimą, kuriuo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl VEKS programos internetinės plėtros įgyvendinimo teisėtumo (pagrįstumo).

Visuomenė turi būti informuota, kokius veiksmus galima atlikti, veltui gaunant daugiau kaip milijoną litų ir išvengiant baudžiamosios atsakomybės.

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Kodėl mums reikia susipažinti su nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga? Patikėkite, tikrai ne tam, kad demaskuotume vagis, kurie per šiuos ir kitus VEKS projektus išvogė įspūdingas pinigų sumas. Vagys šiuo atveju mus domina mažiausiai.

Ikiteisminio tyrimo medžiagos mums reikia tam, kad labai aiškiai visiems parodytume ir dokumentais pagrįstume, kokį vaidmenį mūsų valstybėje atlieka prokuratūra ir kai kurie labai konkretūs prokurorai, kokių nusikalstamų grupuočių (iš anksto tarpusavyje susitarusių asmenų) užsakymus jie vykdo ir kaip tai daro, bei kokią žalą dėl šių nusikalstamų prokurorų veiksmų patiria Lietuva.

Susipažinę su šia nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiaga, mes ne tik nesunkiai įrodysime nusikalstamas prokuratūros veikas, bet ir - o tai daug svarbiau - galėsime visuomenei atskleisti modelį, kokiu būdu prokurorai vilkina, marina ir nutraukia ikiteisminius tyrimus, susijusius su visais iki vieno rezonansiniais nusikaltimais.

Ir visai nesvarbu, ar pavogtos sumos “juokingos” - keli šimtai tūkstančių litų - ar milijoninės. Nusikalstamas prokuratūros modelis veikia tiksliai kaip šveicariškas laikrodis: visur vienodai nepriklausomai nuo bylos pobūdžio - ar tai būtų finansinių nusikaltimų byla, ar kokia nors žudymų ir pedofilijos byla.

Taip pat puikiai suprantu, kad Generalinė prokuratūra kaip įmanydama išsisukinės, nenorėdama pateikti šių dokumentų. Tai visiškai natūrali į kampą užspęstų prokurorų pozicija. Tačiau tai - tik laiko klausimas.

Nori kas to ar nenori, reikalai teisėsaugoje pajudės tik vienu atveju: kai į teisiamųjų suolą atsisės pirmieji nusikaltimus dengiantys prokurorai. Manau, šis laikas jau ne už kalnų. Visa faktinė medžiaga apie nusikalstamas prokuratūros veikas guli gražiai surūšiuota pačios prokuratūros stalčiuose. Prokurorams belieka tik susikaupti, suimti save į rankas ir visa tai paviešinti. Vardan tos Lietuvos.

P. S. Daugiau apie vienintelį ir išskirtinį ne tik Lietuvoje, net septyniomis kalbomis (!) (ne)veikiantį portalą www.lietuva.gyvai.eu bei kitus unikalius tūkstantmečio portalus skaitykite publikacijoje ČIA.

P. P. S. O čia dar kelios iš daugelio publikacijų, kuriose ekspertai.eu konkrečius prokurorus VIEŠAI vadina nusikaltėliais, banditais, bukagalviais ir kitokiais proto negalią turinačiais individais, atvirai dirbančiais prieš Lietuvos valstybę ir jos žmones. Kaip manote, kodėl prokuratūra dėl tokių pasakymų nepradeda ikiteisminių tyrimų ir nepaduoda piliečių į teismą?

Kiek dar ilgai apsimetinėsite proto negalią turinčiais mulkiais? (laiškas prokurorams)

D. Valys pabandė paaiškinti, kada prokurorus galima vadinti banditais, o kada negalima

Generalinė prokuratūra išaiškino: viešojoje erdvėje vadinti prokurorus banditais – leistina

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
9. kaunas
(2012-11-13 17:04:39)
(78.62.81.149) Parašė:

manau, viena didžiausių nusikaltusių valstybei asmenų irštvų yra prokuratūrose, ypač nusipelnusi kauniškė su kai kuriais prokurorais priešakyje.8. apuokas
(2012-11-13 12:06:14)
(78.62.103.52) Parašė:

Taigi, jie gi užmiršo, iš vis kas ten buvo prieš tiek metų, jų smegenėlės netalpina tiek informacijos7. palikite
(2012-11-12 22:06:33)
(76.214.13.65) Parašė:

jus ta vali ramybeje,jei tokie protingiekspertai,tai parasykite kas ta atpirkimo ozi valdo.o tada ir busite ekspertai.juk ozkas ir ozius turi kazkas priziureti,nes nera laukiniai, o gyvena garde-LT teritorija turinti sienas.taigi dar karteli ekspertams;kas valdo ta jusu peikiama ozi-dariu vali?laukiam atsakymu ekspertaiLt.manau atsakymas beveik isbaigtas yra Z.Vaisvilos laiske v.landsbergiui.taigi ekspertai,ltlietuviu tauta laukia atsakymu....aciu,sekmes ir iki malonaus.....6. suvalkietis
(2012-11-12 17:40:04)
(78.62.164.7) Parašė:

Nalabai man suprantamas ekspertu noras. Nei vienas bandytas neprisipazysta padares nusikaltima, tai ir prokurorai neprisipazins.5. o kuo
(2012-11-12 16:57:26)
(86.100.150.6) Parašė:

o kuo skiriasi uspaskio gauja(partija)?4. Tomas J.
(2012-11-12 14:23:11)
(184.105.134.100) Parašė:

Pirmo rinkimų turo nugalėtojų partijos pirmininkui kaltinimus perkvalifikuoti į SUNKESNIUS, likus iki rinkiminės agitacijos pabaigos kelioms valandoms - gali tik kišeninis generalinis prokuroras. Klausimas toks: kodėl Prezidentė, pasiskyrusi sau ištikimą kišeninį prokurorą, per tiek metų nepasiekia jog pagaliau būtų rezultatai - VEKS bylose, - Vilniaus stadiono statybos, - Valdovų rūmų statybos, - Darbo partijos juodosios buhalterijos ir kitose rezonansinėse bylose? Kokį jūs randate atsakymą į šį klausimą? Pasidalinkite mintimis. O aš čia pateiksiu savo versiją. Išvagiama milijonai, o Prokuratūros darbo rezultatų - nėra. Nėra valstybėje teisingumo – nebeliks ir valstybės, nes be žmonių tikėjimo teisingumu nebeliks ir tikėjimo valstybe, o be šito dar nė viena valstybė neišgyveno. TSKP niekada nenorėjo kad Lietuva būtų laisva ir nepriklausoma, TSKP dirbo juodus darbus kad būtų atvirkščiai. TSKPistė Grybauskaitė į prezidento postą atėjo tam, kad sužlugdytų valstybę, todėl ir teisėsaugos institucijoms parinko tokius vadovus ir pavaduotojus, kurie užtikrina nusikaltėlių, grobstytojų saugumą. Ar jūs esate girdėję atvejų, kad Grybauskaitės parinkta generalinės prokuratūros, VSD, teismų vadovybė užtikrino stambių mastų grobstymų išaiškinimą ir nusikaltėlius patupdė cypėn? Stebėtina yra tai, kad D.Grybauskaitės vardui garsiai skambant Lietuvos padangėje jau 4 metai (trys su puse metų kaip prezidentė, prieš tai pusmetį - kandidatė į prezidento postą), neatsirado NĖ VIENO interviu su žmogumi, kuris pasakotų: o taip, aš pažinojau jos tėvą - mes kartu dirbom; ar kartu gėrėm; jis mėgdavo tą ar aną.. Tai skatina manyti, kad TSKPistės Dalios Grybauskaitės biografija yra suklastota. Beje, tuo metu kai ji buvo kandidatė į Prezidento postą, internete dar buvo tinklapis su neišsamia jos biografija, kurioje ji vadinosi Gribauskaitė. Prezidentas - aukščiausios pareigos šalyje. Šalies vadovų biografijos kitur išnarstomos po kaulelį, o čia - moteriškei dar 60-ies nėra, bet neatsiranda žmogaus, kuris būtų matęs jos tėvą!3. realybė
(2012-11-12 13:47:06)
(89.116.193.213) Parašė:

Ką daryti jei Lietuvoje vis dar galioja taisyklė:"Ja načalnik-ty durak,ty načalnik-ja durak"?2. Benas
(2012-11-12 09:57:18)
(78.62.185.144) Parašė:

Pagal balsavimo rezultatus ir prezidentes veikla, Lietuvoje neimanoma ka nors pakeisti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras