2024 m. gegužės 25 d.

 

Rusijos prašymas gautas dar vasarą, byla iškelta vienam žmogui, tačiau skambinama ir įspėjami visi

64
Paskelbta: 2014-09-08 11:14 Autorius: ekspertai.eu
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas

Rusija užsimojo prieš lietuvius, atsisakiusius tarnauti sovietų kariuomenėje, paskelbė portalas delfi.lt.

Pranešama, kad Lietuvos generalinės prokuratūros iš Rusijos gautas teisinės pagalbos prašymas rodo, kad Rusijoje iš stalčių traukiamos ketvirčio amžiaus senumo bylos, pagal kurias baudžiamoji atsakomybė gresia jaunuoliams, 1990-1991 metais atsisakiusiems tarnauti sovietų kariuomenėje.

Pasak delfi.lt kalbintos Generalinės prokuratūros atstovės Vilmos Mažonės, šis teisinės pagalbos prašymas nebus sprendžiamas, kadangi ši veika, kuri Rusijoje pripažįstama kaip nusikalstama, Lietuvoje nėra nusikalstama veika. Atskleisti daugiau bylos detalių Generalinė prokuratūra atsisakė.

Ekspertai.eu kreipėsi į prokuratūrą prašydami, neatskleidžiant detalių, tiesiog paviešinti šį iš Rusijos gautą teisinės pagalbos prašymą. Tai reikalinga tam, kad Lietuvos piliečiai savo akimis pamatytų dar vieną Rusijos akibrokštą.

Susidariusią komplikuotą situaciją facebook tinkle dedelsiant pakomentavo ir konservatorė Rasa Juknevičienė: „Pranešimas apie Rusijos ataką prieš Sovietinėje armijoje atsisakiusius tarnauti Lietuvos jaunuolius yra dar vienas įrodymas, kad prieš Baltijos valstybes ruošiamos nuolatinės provokacijos. Turime reaguoti solidžiai ir labai atsakingai. Visų pirma, valdžios struktūros turi nedelsdamos susisiekti su visais, kuriuos gali paliesti šios provokacijos ir suteikti jiems teisines konsultacijas. Tie žmonės neturėtų vykti į Rusiją ir Kremliaus politikai pritariančias valstybes. Taip pat svarbu informuoti kitų valstybių institucijas, kad neįvyktų kokių nors nesusipratimų jų teritorijose.

Turime ypatingai globoti šiuos žmones.

Tokie apgailėtini veiksmai tik parodo Kremliaus desperaciją ir nesugebėjimą suvaldyti savo pykčiu užvaldytų smegenų.

Svarbiausia - neišsigąsti“
.

Kitas konservatorius Vytautas Landsbergis portalui 15min.lt sakė: „Tai nėra pagalbos prašymas, bet ištiesti nagai į pusantro tūkstančio mūsų piliečių, kurie kadaise, prieš maždaug 25 metus pasitraukė iš okupacinės kariuomenės.

Buvęs okupantas dabar primena apie tai, kad jis okupantas, ir reiškia pretenzijas“.

PAPILDYTA prokuratūros atsakymu

„Apgailestauju, bet neturime teisės leisti susipažinti su Jūsų minimu Rusijos prašymu“, - pranešė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja dr. Elena Martinonienė.

PAPILDYTA VSD perspėjimu

Rusijos teisėsauga bando atgaivinti baudžiamąjį persekiojimą tiems Lietuvos piliečiams, kurie paraginti Lietuvos Respublikos vadovybės po 1990 metų kovo 11-osios pasitraukė iš sovietų kariuomenės arba atsisakė joje tarnauti. Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra atmetė tokios teisinės pagalbos prašymą.

Savo ruožtu Valstybės saugumo departamentas tuos Lietuvos Respublikos piliečius, kurie 1990–1991 metais atsisakė tarnauti sovietinėje kariuomenėje, primygtinai ragina nevykti į Rusiją, Baltarusiją, kitas ne Europos Sąjungos ar NATO valstybes. Susiklosčius tokiai tarptautinei situacijai,  kelionių į minėtas valstybes metu gali kilti grėsmė šių piliečių  asmeniniam saugumui.

Vastybės saugumo departamentasPAPILDYTA Krašto apsaugos ministro paaiškinimu

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Rusijos prašymas gautas dar vasarą. Tačiau ministras informaciją gavo tik pirmadienį, rugsėjo 8 d., o byla iškelta tik vienam žmogui.

„Mūsų žmonės sėdi ir skambina kiekvienam, bandydami įspėti tuos žmones“, - pranešė ministras, kurių, pasak jo, yra daugiau negu pusantro tūkstančio.

Tačiau kodėl ministerijos žmonės skambina tiems daugiau negu pusantro tūkstančio Lietuvos piliečių „bandydami įspėti“, jei byla iškelta tik vienam, kol kas nėra aišku.

Lygiai taip pat neaišku, kodėl Lietuvos valdžia iš karto neįspėjo tų piliečių dar vasarą, kai tik gavo grėsmingą Rusijos prašymą? Kodėl tie piliečiai iki vakar dienos buvo net neįspėti? Kaip į visą tai bežiūrėtume, kol kas didelė painiava ir klausimų daugiau negu atsakymų.
PAPILDYTA dar vienu prokuratūros atsakymu

Prokuratūrai atsisakius paviešinti visuomenei minėtą Rusijos pagalbos prašymą, ekspertai.eu paprašė nurodyti tikslią datą, kada kurią tiksliai vasaros dieną toks prašymas buvo gautas.

Tačiau prokuratūra atsisakė tai padaryti.

„TTP gavimo data neskelbina“, - lakoniškai ir šiek tiek užšifruotu tekstu paaiškino LR generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja dr. Elena Martinonienė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
64. Jūs komentatoriai kvailiai
(2015-11-03 12:28:04)
(84.46.246.101) Parašė:

Pagalbos prašymas gautas dėl vieno žmogaus, bet Lietuvoje ta pavardė taip palitųsi, kad tokių asmenų yra daugiau kaip pusantro tūkstančio ir jie visi,naudodamiesi vienu pasu, važinėjasi į kaliningrado sritį kontrabandinių rūkalų. Todėl VSD ir nusprendė visus įspėti, kad neįkliūtų.63. nu jo
(2014-09-10 09:58:09)
(78.56.69.109) Parašė:

valio, kad nors dabar kas ėmė rūpintis žmonėmis.62. 436
(2014-09-10 01:01:09)
(78.56.244.129) Parašė:

O kur Lietuvos Respublikos valdžia būvo visus tuos 23 metus? Pamiršo apie, tuo meto Tarybų Armijos, dezertyrus? Ar tiesiog numojo į juos ranką. Dar kažkaip keista girdėti, kad dezertiravimas iš kariuomenes tai nėra nusikalstoma veika61. Beprotnamis
(2014-09-09 23:34:34)
(193.219.139.121) Parašė:

youtube.com/watch?v=2AAR6nUV7VI#t=12660. arthur
(2014-09-09 20:41:06)
(88.222.107.223) Parašė:

O ko jūs stebitės,prasidėjo antiKremlinė vakcinacija. Atmetus medicininius terminus į šoną ir be juokų,prasidėjo atviras tyčiojimasis iš Lietuvos piliečių,absoliutus visų traktavimas "idiotais"....59. melas issenka
(2014-09-09 18:15:14)
(162.226.66.184) Parašė:

mafijos guztos kliba pamatai,nei daugiau,nei maziau,tuojaus neliks kuo kvailinti tauta,ka tada darys vagiai,bus ruki verch58. tai
(2014-09-09 16:53:10)
(78.60.230.15) Parašė:

is kur gali tureti telef.Nr kurie buvo pries 24metus,,,net juokinga propoganda,o juk 1mil.zmoniu jau senai LT nera apgailetini melagiai57. Antanai
(2014-09-09 16:28:22)
(78.56.79.247) Parašė:

nejaugi nesupranti, kad niekas niekam neskambino, nes tai eilinis PIARAS, t.y. vyksta taip vadinamas propagandinis karas, kuriame lietuvaičiai atrodo nykiai. Pagarbiai aAlgirdasParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras