2024 m. gegužės 25 d.

 

Rusijos karinės invazijos į Lietuvą grėsmę stiprina koronavirusas

38
Paskelbta: 2020-03-15 13:08 Autorius: ekspertai.euAnalitinė analizė

Beveik prieš dvejus metus nepriklausomas Žmonių partijos portalas, cituodamas Lietuvos žvalgybininkus pranešė, kad „nuo taikos iki karo su Rusija gali skirti 24 valandos“.

„Rusijos prioritetas stiprinant pajėgumus yra orientuotas į karinės reakcijos greitį. Savo ruožtu, VSD ir AOTD konstatuoja nerimą keliančią žinią: „Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 valandas pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes“, - buvo skelbiama analitinėje analizėje „Lietuvos žvalgybininkai: nuo taikos iki karo su Rusija gali skirti 24 valandos. Paviešinta Rusijos šnipo tapatybė“.

Faktai rodo, kad per dvejus metus Rusija tapo dar labiau agresyvi, apie tai ne kartą skelbė Lietuvos politikos mokslininkai bei kiti specialistai.

Taip pat akivaizdu, kad po pasaulį paplitęs koronavirusas šią Rusijos karinės invazijos į Lietuvą grėsmę dar labiau sustiprino. Juk Vyriausybė nurodė visiems sėdėti sėdėti namie, tai kas bus, kai Kremlius pradės puolimą? Kaip ginsimės? Šaudysime pro langus ir balkonus? O tie kas neturi ginklų, mėtys bulves ir kitas daržoves okupantams į galvas?

Į šiuos, ir kur kas daugiau klausimų valdžia privalo atsakyti ir instruktuoti piliečius. Tiek Prezidentūra su jos lyderiu Gitanu Nausėda priešakyje, tiek visa Vyriausybė turi pateikti rekomendacijas, ką reikės daryti, kad Rusija pradės ataką.

O kad invazija teroristinė Rusija anksčiau ar vėliau pradės, jau daug kartų buvo informuoti Lietuvos žmonės. Priešo įsiveržimas gali prasidėti bet kurią akimirką.

Todėl mūsų valdžios nepakankamas dėmesys šiai paaštrėjusiai problemai – neramina. Nuo ryto iki vakaro kalbama apie koronavirusą, tačiau stipriai per mažai begirdime apie būsimą Rusijos karinę agresiją prieš Vakarų pasaulį.

Taip, koronavirusas migdo mūsų budrumą Kremliaus kėslų akivaizdoje, nukreipia dėmesį nuo mūsų priešo.

Galime iškelti kol kas retorinį klausimą – ar tik tas koronovirusas nebus Rusijos karinės invazijos į Lietuvą uvertiūra, skirta mus užliuliuoti, kad vėliau sėdinčius namuose ir atsipalaidavusius būtų galima atakuoti ir branduolinėmis bombomis?

Apie tokių bombų grėsmę mūsų regionui yra skelbęs ir nepriklausomas Landsbergių leidinys (plačiau apie tai publikacijoje „Virš Baltijos šalių kybo branduolinio smūgio grėsmė: labiausiai nukentėtų Latvija arba Lietuva“).

Kitas dalykas, būtų sudėtinga ir NATO sąjungininkams atskubėti mums į pagalbą prasidėjus karui, jei jie patys tuo metu karantine sėdės...

Taip, gal ir ne Rusija sukūrė tą koronavirusą, bet šia zaraza pasinaudoti, puolant Vakarus, Kremliaus strategai tikrai gali.

Pamąstykime apie tai ir telkimės, situacija sudėtinga. Turime labiau pagalvoti, kaip sustiprinti sankcijas vis labiau agresyvėjančiai Rusijai.

Tam, kad nepamirštume, jog Rusijos karinės invazijos į Lietuvą grėsmė yra daugiau negu didelė, ekspertai.eu dar kartą primena nepriklausomos ir valstybinės Lietuvos žiniasklaidos nedidelę dalį skelbtų faktų.

Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Susiję:

Kyla vis didesnė Rusijos ir Baltarusijos karinio konflikto grėsmė  

Rusija svarsto galimybę suduoti branduolinį smūgį Gruzijai

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
38. Rokas
(2020-03-18 10:02:00)
(188.69.210.204) Parašė:

Jus pusglušiai iš prostokvašinos kaimo ir kaip jūs dar atsiranda te informacinių portalų puslapiuose? Jūsų skleidžiamų žinių ir samprotavimų vištaviškumui ir nesąmoningumui nėra ribų. Įdomu, kiek tokių pat bukumo žmonių skaito jūsų paistalus?...37. Jonas
(2020-03-16 23:18:01)
(90.131.35.19) Parašė:

Durniukai jius durniukai pabuciokit tai rusijai y sedyne gal nepuls:))36. Matas
(2020-03-16 23:08:36)
(90.131.35.19) Parašė:

Lanzbergio ismislai bauginti tauta del rusijos35. yel“l“ow submarine to 31. padėka geltonam
(2020-03-16 20:53:31)
(88.119.234.132) Parašė:

nors nežinau, už kokius čia mano nuopelnus, bet ačiū - rojaus vaizdai visada glosto širdį :) - tik neilgai tas glostymas vyksta, nes iškart prisimeni, kaip tą gamtos ir likimo dovanotą rojų, dvikojai padarai skuba paversti pragaru ...,- ir už matematines-kompiuterines grožybes ačiū :) - bet labiausiai ačiū už tai, kad esate ekspertuose, ir esate neabejingi :)34. Miegokit ramiai
(2020-03-16 14:57:06)
(78.56.40.32) Parašė:

Vytulis vieną kartą jau išvijo sovietų okupantus. Trenks plunksną, pasiraitos rankoves, dar pakvies kompanijon karatistę. Gaila ruselių.33. žopa
(2020-03-16 14:49:29)
(82.135.226.79) Parašė:

Kai NATO ateis į pagallbą,jeigu jis dar tuo metu egzistuos,tai čia ras tik rūkstančius griuvėsius.O mūsų lyderiai gulės su išpsmpusisis pilvais ant tų griuvėsių išvirtusiomis akimis,bet jau bus pasmirdę ir dvoks,nes nebus kam juos užkasti.32. SS
(2020-03-16 05:46:00)
(78.63.162.242) Parašė:

Jau daug vandens nutekėjo, ginklai tobulėja. Galėtų landsberginis portalas ir atnaujinti informaciją. Pvz. parašytų, kad Rusija užves tankus jau greičiau - per 23 val. 47 min. Man labai knieti suprasti landsberginių psichologiją: kodėl jie nuteikia visuomenę karuoi su Rusija pagal antrojo pasaulinio karo taktiką? Tipo tankai važiuos, gal dar dalis rusų karių ant arklių atjos. Tegu landsberginiai nustoja narkašintis - gruzinai gavo smūgį iš oro, Sirijoje banditai gauna smūgius iš oro (nuo rusų). O per kiek pakyla lėktuvai? Ir per kiek atskrenda raketa? O landsberginiai gyvena pokario kovomis - tipo iš už krūmo šaudys į rusą, kuris į Lietuvą atžygiuos per dvi paras. Nebus Lietuvoje nei vieno ruso, nes Lietuva Rusijai nereikalinga niekaip: nei strategiškai, nei ekonomiškai. Ypač dabar, kai darbinga dalis žmonių išvykusi, o čia liko vien išlaikytiniai. Ką ir vėl Rusijai užsikrauti ant pečių pensininkus, pašalpinius ir biudžetininkus? Gamyba juk dingo.31. padėka geltonam
(2020-03-15 23:33:27)
(88.222.22.88) Parašė:

****youtube.com/watch?v=ArStBnmPCQc ****youtube.com/watch?v=c8g3ahHq2m8 ****youtube.com/watch?v=1CXklCUWjlM *********************************** ****youtube.com/watch?v=LBJ5pPzcvxA ****youtube.com/watch?v=b3D39Qt5au4Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras