2024 m. liepos 14 d.

 

Rusiškas portalas nepaskelbė nė vieno naujo fakto, tačiau Lietuvos žiniasklaida reaguoja itin jautriai

53
Paskelbta: 2013-11-03 21:33 Autorius: ekspertai.eu

Didieji Lietuvos interneto portalai ir televizijos skambina pavojaus varpais: prasidėjo ketvirtadienį VSD pažadėta informacinė Rusijos ataka prieš prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Pirmasis šią naujieną ankstyvą sekmadienio popietę paskelbė lrytas.lt, kurio publikacija išsiskiria autentišku dramatizmu.

„Rusijos propagandos mašina nerimsta. Savaitgalį Rusijoje paskelbta Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę kompromituojanti informacija apie jos tariamus ryšius su Sovietų Sąjungos saugumo organizacija KGB. Skelbiama, jog D.Grybauskaitė galėjo tarnauti KGB dar mokydamasi universitete. Greičiausiai tai Rusijos portalo žingsnis, apie kurį dar ketvirtadienį pranešė Lietuvos portalai”,rašo lrytas.lt.

Netrukus žinia nuvilnijo per 15min.lt, alfa.lt, delfi.lt, lrt.lt, lnk.lt ir t. t.Iš Vėlinių rimties dar neišnirusiam piliečiui visas šis operatyviai suorganizuotas triukšmas galėjo sukelti šoką: Kremlius puola!..

Tačiau įsigilinus paaiškėja, kad pagrindo nerimui yra žymiai mažiau, nei gali pasirodyti iš dramatiškų lrytas.lt ir kt. pranešimų.

Kokius gi naujus faktus apie D. Grybauskaitę paskelbė rusiškas portalas, kurio publikacijos proga Lietuvos žiniasklaida sukėlė tokį šurmulį?

Ogi jokių. Vienintelė „naujiena” – retorinis klausimas, kodėl D. Grybauskaitė taip „įtartinai ilgai”, net 7 metus nuo 1976-ųjų iki 1983-ųjų, mokėsi Leningrado valstybiniame Ždanovo vardo universitete, ir prielaida, kad tuo metu ji galėjusi mokytis KGB kursuose.

Ir tai viskas: nepaskelbta nei dokumentų, nei kokių nors kitų duomenų, kurie pagrįstų šią prielaidą.

Nors lrytas.lt šią retorinio klausimo forma pateiktą prielaidą ir vadina „kompromituojančia informacija”, tai yra tik eilinė šio žiniasklaidos organo manipuliacija.

Todėl tai, kas įvyko, labiau primena ne Kremliaus ataką prieš D. Grybauskaitę, bet rusiško portalo reklaminę kampaniją didžiojoje Lietuvos žiniasklaidoje.

Galima neabejoti, kad lrytas.lt ir kt. dėka šalyje plačiai pasklido žinia apie anksčiau mažai kam žinomą rusišką propagandinį tinklalapį.

Versijų, kodėl Lietuvos žiniasklaida užsiima tokių pseudožinių platinimu, galima kelti įvairių, pradedant noru žūtbūt iš ko nors išspausti sensaciją ir baigiant interesais prezidento rinkimų kampanijoje.

Bet čia pastebėkime tik porą dalykų.

Pirma – ta pati žiniasklaida, kuri dabar dėl nežinomų priežasčių reklamuoja niekuo nepagrįstas fantazijas, visiškai nutylėjo ekspertai.eu paskelbtus dokumentus, liudijančius nuo Lietuvos rinkėjų nuslėptą faktą: D. Grybauskaitės tėvas Polikarpas tarnavo NKVD struktūroje.

Antra – to išreklamuoto propagandinio portalo „ekspertai”, išskyrus Algirdą Paleckį ir Lietuvos rusiškų mokyklų asociacijos vadovę Elą Kanaitę, yra būrelis Lietuvos establishmentui daugiau ar mažiau artimų asmenų: politologas Lauras Bielinis, sociologas Vladas Gaidys, Seimo nariai Povilas Gylys ir Valerijus Simulikas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius, publicistas Alvydas Medalinskas, istorikai Alvydas Nikžentaitis ir Algimantas Kasparavičius, europarlamentaras Justas Paleckis, ekonomistė Jekaterija Rojaka, Rytų Europos studijų centro analitikas Laurynas Kasčiūnas.

Kodėl visi šie gerai Lietuvoje žinomi asmenys vadinami propagandinio rusiško tinklalapio ekspertais, kol kas dar nėra žinoma.

P. S. Portalo rubaltic.ru fragmentas, skelbiantis su šiuo tinklalapiu bendradarbiaujančių ekspertų sąrašą:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
53. to 44
(2013-11-24 10:43:22)
(84.15.183.134) Parašė:

ką duodi kitiems, tą gausi su kaupu atgal. Tai yra pagrindinis dvasinis dėsnis, kuris vadinsi PRIEŽASTIES_PASEKMĖS DĖSNIS. Visi tavo prakeikimai sugrįš bumerangu. Tas pats laukia ir šemižikų, kurie sugebėjo paskatinti tokią neapykantą. Kuomet jų aplinka ims "spinduliuoti' jiems neapykantą, jie nepajėgs suvokti, kad tai jie patys ją sukūrė.52. taigi, taigi
(2013-11-24 10:35:58)
(84.15.183.134) Parašė:

Portalo rubaltic.ru fragmentas, skelbiantis su šiuo tinklalapiu bendradarbiaujančių ekspertų sąrašą, tik patvirtna dar Rusijos disidento, psichiatrinėje gydyto nuo laisvo mąstymo - V.Bukovskio, dabar gyvenančio Anglijoje, seną atradimą, kad Europos socialistai (vienas jų atsttovas dabar valdo Prancūziją) su neokairiaisiais ir Rusija yra susimokę Europoje įvykdyti bolševikinį perversmą. Prie jų galimai dedasi ir sorošistai. Nes Sorošo pagrindinis siekis yra sunaikinti Nacionalines valstybes, išskyrus Izraelį, diegiant neva "atviros visuomenės" propagandą. Senas trockistinis tikslas - užvaldyt pasaulį niekur nedingo. Strategija liko ta pati, pasikeitė tik taktika. Pasitelkiant neoliberalizmą, žaidžiant jau pagal "kapitalistines taisykles, bandoma apmulkinti Vakarus, griaunant juos iš vidaus, praskolinant vakarų valstybes komunistinėms valstybėms. Grybauskaitė tai mato aiškiai ir tapo didžiausiu kliuviniu sąmokslininkams. O kadangi "ekspertai" bendradarbiauja su sorošistu D.Kuoliu, vadinasi ir jie yra šių neotrockistinių tikslų įrankiais.51. taigi, taigi
(2013-11-24 10:20:51)
(84.15.183.134) Parašė:

šiuo straipsniu mūsų "ekspertai", iš sudegusio teatro, tarsi siekia įrodyti, kad jie yra kur kas tobulesni šmeižikai už Rusijos portalus ir netgi apgailestauja, kad bendraudami su KGB ir rausdamiesi po Dalios tėvo Polikarpo biografiją, jų aptikto dokumento, liudijančio, kad Polikarpas dirbo vairuotoju tuo metu sukarintoje gaisrinėje, niekas taip ir nepastebėjo, jokio šurmulio nesukėlė... kaip apmaudu, ar ne? Apmaudu, kad niekas nepastebėjo, kad "ekspertai/" jau senai užsiima šmeižtu... nerasdami nei vienos nuodėmės Prezidentės veikloje, jie randa "nuodėmę" tame, kad jauna mergina mokėsi septynis metus vakariniame universitete, dieną užsidirbdama pragyvenimui sunkiai stumdydama karučius gamykloje? Rūta Janutienė, kaip teigia wikipedia, žurnalistiką studijavo net 13 metų universitete, ir ką? Žinoma, kad tokie šmeižtai tik skatina balsuoti UŽ GRYBAUSKAITĘ. Balsuosim.50. Albas
(2013-11-21 10:56:34)
(46.249.171.20) Parašė:

Vingi tu Nemuno, pas tave matyt tik vienas smegenų vingis ir tas pats tarp sėdmenų. Prasikrapštyk akis ir ausis, nes kokiu gi glušu ir aklu reikia būti, kad nematyti raudonosios Dalios tikrų darbų ir siekių. Jai poch.i ta Lietuva, vienintelis siekis yra KARJERA, buvimas LT Prezidentu tik puikus įrašas į CV - ją šaukia EU valdžios toliai.49. Žąsis
(2013-11-15 10:18:05)
(78.63.211.15) Parašė:

Tai žurnalistų duona48. Kai kam
(2013-11-06 16:54:41)
(78.60.214.247) Parašė:

Vaidenasi- bijo savo šešėlio47. liaudis sako
(2013-11-06 16:16:37)
(195.182.77.85) Parašė:

nėra dumų be ugnies. jei nebūtų tiesa taip nesirūpintų. man tas pats kur tarnavo- svarbu kam dabar tarnauja.Jei ne Lietuvos visuomenės naudai- impičmentas. O iš tų veiksmų ir praradimų ir taip aišku kieno kišenės papildytos per tą 4 m. (ir dar dabar Snorą apiplėšinėja)laikotarpį. Lietuva kur tu atejai?46. Nemuno vingis
(2013-11-05 22:03:09)
(78.62.83.225) Parašė:

Visiškai aišku man - Prezidente Lietuvos rinksim ir išrinksim jos Ekselenciją Dalę Grybauskaitę. Geri jos ėjimai prieš nusikalstamą prorusišką darbo partiją, yra absoliučiai pakankamas tam argumentas. O visa šita demagogija, yra iš to pačio Maskvoj verdamo katilo. Lietuva vis tik eina į Vakarus ir tuo viskas pasakyta...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras