2024 m. liepos 15 d.

 

Skundai dėl melo, susijusio su pasauline koronaviruso pandemija, neturi pirmumo

5
Paskelbta: 2021-12-07 11:16 Autorius: ekspertai.eu
Solidžiais mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma feikų ir dezinformacijos skleidėja, valstybinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir mokslininke pristatoma Simona Stankevičiūtė.


2021 m. rugsėjo 2 d. valstybinis transliuotojas LRT paskelbė melą apie vakcinas nuo COVID-19 ligos, esą visos vakcinų tyrimo stadijos yra atliktos.

Rugsėjo 13 d. kreipiausi į LRT, prašydamas paneigti paskleistą melą, pateikdamas informaciją, patvirtinančią melo faktą.

Negavau jokio atsakymo, nors LRT teigia, kad vėliausiai per 14 dienų atsakymas yra paruošiamas.

Rugsėjo 14 d. kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, prašydamas paneigti LRT paskleistą melą. Nurodžiau – kame yra melas.

A. Dulkys savo Facebook paskyroje yra pateikęs teisingus duomenis apie vakcinų tyrimus, taigi jis puikiai suvokė, kame buvo LRT melas.

Atsakymo iš Sveikatos apsaugos miniserijos negavau jokio.

Rugsėjo 28 d. kreipiausi į Žurnalistų etikos inspektorių, apskųsdamas LRT ir žurnalistę J. Bakaitę dėl melo paskleidimo bei atsisakymo paneigti melą. Nurodžiau, kad nematau galimybės užbaigti tyrimą taikiu susitarimu.

Nurodžiau, kad „paskleistas melas turi būti paneigtas. Lietuvos gyventojų turi būti atsiprašyta. LRT ir žurnalistė turi būti nubausti“.

Sužinojau, kad įstatymas numato teisę Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai nagrinėti skundą 3 mėnesius. Terminas baigsis gruodžio 28 dieną.

Per spalio mėnesį išnagrinėti 14 skundų. Paaiškinta, kad skundai dėl melo, susijusio su pasauline koronaviruso pandemija, neturi pirmumo.

Lapkričio 5 d. pakartotinai kreipiausi į ministrą A. Dulkį klausdamas, kodėl įstatymo nustatyta tvarką nebuvo atsakyta į mano pareiškimą dėl LRT paskleisto melo.

Atsakymo iš A. Dulkio iki dabar negavau.

Eduardas Vaitkus, Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centras

Įsilieti į LGPOC gretas bei rašyti savo siūlymus galite rašyti el.paštu [email protected].

Susiję:

Būkite dėmesingi dėl sukčių ir melagių skelbiamos dezinformacijos – Simona Stankevičiūtė

ŽEIT vadovė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė – melagė  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. Vytas
(2022-01-25 16:10:40)
(62.80.225.75) Parašė:

Valdžia savo melo tikrai nepaneigs, nes, mano nuomone, LRT melą skleidžia valdžios nurodymu. Prisidengimas tylos siena tai tik patvirtina.4. Anupras
(2021-12-08 09:57:57)
(90.143.66.208) Parašė:

Galbūt čia tik paprastas melas? O galbūt ir kai kas daugiau? Jūs tai pat galite tapti oficialaus melo taikiniu. Geriau pasitikrinti informacijà Valstybės saugumo departamente Pasitikėjimo Linija3. kol
(2021-12-07 21:36:48)
(77.90.124.209) Parašė:

bus visiskas ne baudziamumo jausmas uz padarytus nusikaltimus,tol suteneriai ir prostitutes[politines] siautes.2. Vytas
(2021-12-07 17:34:18)
(62.80.225.75) Parašė:

SISTEMA savų nebaudžia. Manau, kad tokia dezinformacija, teisingiau - melas, skleidžiama tikslingai. Praeis ne vienas mėnuo, kol melas bus paneigtas, bet ar kas be perskaitys melo paneigimą. Savo juodą darbą valdžios melas per tą laiką jau bus padaręs. Galima pateikti sekančią melo dozę. Dabar dažnas valdžiažmogių melo tema - tuoj pritrūks lovų kovidiniams ligoniams. Bet tuo pat metu ministras gastroliuoja po savivaldybes prievartaudamas (ar siūlydamas "saldainiuką")uždarinėti skyrius savivaldybei pavaldžiose med. įstaigose. Vienareikšmiai - naikina valstybines medicinos įstaigas privataus verslo naudai. Mūsų, visuomenės interesai valdžiai penktoje vietoje.1. trumpai
(2021-12-07 11:55:23)
(78.56.147.242) Parašė:

Dabar panašu kad teisinėmis priemonėmis nėra ka spresti,arba laikosi istatymu visi arba ne,bet tokius dalykus butina viešinti,ir viešinti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras