2024 m. vasario 24 d.

 

Statistikos departamentas demaskavo apsimelavusią Širvintų rajono merę Ž. Pinskuvienę

40
Paskelbta: 2021-02-13 08:54 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos statistikos departamento generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė ir Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.


Statistikos departamentas pranešė, kad „turime unikalią progą stebėti, kaip gimsta ir auga melagienos“.

„Po Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės išplatinto pranešimo apie susirgimų statistiką, Statistikos departamentas išplatino savo atsakymą, kuriame politikės feisbuke skelbtą informaciją pavadino melagienomis“, - skelbiama nepriklausomo Žmonių partijos portalo publikacijoje „Statistikos departamentas atsakė į Pinskuvienės paskleistą informaciją: turime unikalią progą stebėti, kaip gimsta ir auga melagienos“.

Apie apsimelavusią Širvintų merę taip pat skelbia ir valstybinis transliuotojas bei visa kita neriklausoma užsakomoji šalies žiniasklaida.

„Turime unikalią progą stebėti, kaip gimsta ir auga melagienos“, - cituojamas Statistikos departamento pranešimas.

Pranešime rašoma:

„Atkreipiame dėmesį, kad Širvintų rajono merės Ž. Pinskuvienės skelbiamoje informacijoje yra netikslumų, kuriuos norime dekonstruoti.

1. Širvintų rajono merė rašo:

Ir... Palyginti neišeina. Nes jame rodoma, kad per 14 d. atvejų yra 40.

Skirtumas nedidelis, ne tūkstantinis, bet svarbus tuo, kad turėdami 40 atvejų per 14 dienų esame raudonojoje C3 zonoje, o turėdami 23 – tiek, kiek matome „Juvare“ sistemoje – būtume C2 zonoje.

Sutikite, tarp 23 ir 40 lygybės ženklo nepadėsi.

„Negalima palyginti, bet palyginsime.“

Karantino (atlaisvinimo) kontekste svarbiausias rodiklis – naujų atvejų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų – ir tai yra 221 Širvintų rajone.

Merė tuo tarpu iliustracijoje raudonai apibraukia šiuo metu statistiškai sergančių skaičių – 40, tačiau tuo pat metu teigia, kad ima „40 atvejų per 14 dienų“ – kas apskritai neegzistuoja. Ir lyg neužtektų painiavos, palygina šį skaičių su kitos – NVSC Juvare – sistemos operatyviais duomenimis, kurie apskritai negali būti lyginami, nes nesutampa atvejų:

· priskyrimas parai (Lietuvos statistika priskiria 00.00–23.59, kaip priskiria NVSC, komentuoti negalime, nes nežinome)

· priskyrimas administracinei teritorijai (Lietuvos statistika priskiria vertindamas prioriteto tvarka: a. Registracijos metu tyrimui mobiliame punkte asmens nurodyta savivaldybė; b. Jei tokios nėra, yra parenkama pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašęs tiriamas asmuo, savivaldybė; c. Asmens deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje savivaldybė; d. Jei ir tokios nėra, tada naudojama tyrimą užsakiusios įstaigos savivaldybė; kaip priskiria NVSC, komentuoti negalime, nes nežinome).

· pats atvejis apibrėžiamas kitaip (Lietuvos statistika atvejus skaičiuoja: teigiami laboratorijų testai + šeimos gydytojų diagnozuota COVID-19 liga, NVSC: teigiami laboratorijų atvejai)

Tarp kitko praėjusią parą Širvintų rajone fiksuotas vos 1 naujas teigiamas COVID-19 atvejis.

2. Širvintų rajono merė remiasi NVSC vadovo interviu, kuriame šis abejoja dabar taikoma metodika, lygindamas pomidorus su agurkais: „Jam nerimą kelia tai, kad nesutampa NVSC ir Statistikos departamento skelbiami COVID-19 duomenys apie užsikrėtimo atvejus. Jeigu vakar NVSC duomenimis per parą buvo apie 600 COVID-19 užsikrėtusių asmenų, Statistikos departamentas skelbė tik apie 500 tokių atvejų.“

Lietuvos statistika skelbia naujus atvejus, kurie registruoti ankstesnę parą (00.00–23.59). Ankstesni atvejai, apie kuriuos sužinoma per deklaruojamąją parą, retrospektyviai atnaujinami ir priskiriami tai parai, kuria jie ir registruoti e. sveikatoje. Taip išvengiama savaitgalinių kritimų statistikoje, o duomenų analitikai gali analizuoti tikram įvykio laikui priskirtus duomenis.

Lietuvos statistikos departamentas, vadovaudamasis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu skelbia informaciją iš pirminio šaltinio, t. y. e. sveikatos, ir rengia rodiklius metodiškai (žr. https://osp.stat.gov.lt/covid-19-rodikliu-apibrezimai). Tai buvo padaryta todėl, kad duomenys būtų palyginami ir tvarkingi. Dar kartą primename, kad NVSC sistemos ir Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos duomenys yra nelygintini, nes skiriasi:

· priskyrimas parai (Lietuvos statistika priskiria 00.00–23.59, kaip priskiria NVSC, komentuoti negalime, nes nežinome)

· priskyrimas administracinei teritorijai (Lietuvos statistika priskiria vertindamas prioriteto tvarka: a. Registracijos metu tyrimui mobiliame punkte asmens nurodyta savivaldybė; b. Jei tokios nėra, yra parenkama pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašęs tiriamas asmuo, savivaldybė; c. Asmens deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje savivaldybė; d. Jei ir tokios nėra, tada naudojama tyrimą užsakiusios įstaigos savivaldybė; kaip priskiria NVSC, komentuoti negalime, nes nežinome).

· pats atvejis apibrėžiamas kitaip (Lietuvos statistika atvejus skaičiuoja: teigiami laboratorijų testai + šeimos gydytojų diagnozuota COVID-19 liga, NVSC: teigiami laboratorijų atvejai).“

Pati Ž. Pinskuvienė Statistikos departamento paskelbtą pranešimą pakomentavo visuomeniniuose tinkluose:

„Tai bent sunervinau Statistikos departamentą, kad penktadienio vakarą tokie pasiteisinimai ištransliuojami. Labai tikiuosi, kad energijos užteks ir duomenims suvienodinti, ne tik tuščiai aiškintis. Artėjant savaitgaliui – skambi antraštė! Suprantu, kad nepatogiai sujudinau šią temą. O faktas aiškus – duomenys 14 paskutinių dienų COVID-19 atvejų skaičius Širvintų rajone nesutampa. Kad būtų iki galo aišku, pasitaisau ir aš savo techninę klaidą Excelyje iš 23 į 22. Dar ir mokyklinę formulę užrašau, kad visiems matematikams galutinai būtų viskas aišku. Bet nei 40, nei 32 nėra lygu 22. O Statistikos departamentas po vakarykščio viešo pareiškimo apie kur kas tikslesnius skaičius, pareiškia – „kaip priskiria NVSC, komentuoti negalime, nes nežinome“. Nesiteisinkite, tikiu, kad per šią savaitę sutvarkę sergančiųjų duomenis, įveiksite ir šią užduotį. Nes, kaip patys teigiate, 14 dienų duomenys yra svarbiausi. Ramaus ir dar darbingo savaitgalio!“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
40. Istorija
(2021-02-15 15:54:40)
(82.135.213.21) Parašė:

Aš pasitikiu tik ta statistika, kurią suklastoju pats. Vinstonas Čerčilis39. S
(2021-02-15 04:53:43)
(37.228.213.33) Parašė:

As tik niekaip nesuprantu.....tai gali kas nors pasakyti kiek sendien gyventoju gyvena fiziskai Lietuvoje, gal pradekim nuo to!? Nes jeigu musu jau maziau negu du tikrai jonai, tai is kur tiek daug serganciu, gal mes vis pakartojam kiekvienas sirgima po kelis kartus ? Juk gripu irgi gali sirgti ir vel sirgti....kitaip tiek prisirgusiu tiesiog sunku isivaizduoti.38. S
(2021-02-15 04:47:20)
(37.228.213.33) Parašė:

valio...://youtu.be/EGmsWqHz8lY37. Cirko Departamentas
(2021-02-14 20:06:14)
(188.69.215.153) Parašė:

Jie laiko visus žmones durniais ir idiotais. Gaila tik, kad tokių yra visai nemažai.36. Kleopatra5
(2021-02-14 17:52:32)
(84.15.191.197) Parašė:

Šmeižtas to ir reikėjo tikėtis kas per žmonės niekas tokių melu netiki baikit kurt nesąmones merė pasakė tiesą o tiesa yra viena ir ta tiesa jiems melagienams kaip rakštis subinej visiškas nuzmogejimas35. JONAS
(2021-02-14 13:16:40)
(83.176.190.13) Parašė:

as tai sirvintu mere tikiu34. manau
(2021-02-14 13:16:00)
(89.116.97.215) Parašė:

Manipuliacija pandeminiais skaičiais prasidėjo tada, kai RES pažadėjo remti pinigais pagal susirgimų skaičių. Tada pas mus net viruso nešiotojai tapo ligoniais nors testais nustatomas tik viruso egzistavimas. Nešioti virusą gali ir sveiki žmonės, bet testas nenustato ligos. Mūsų valdžiagyviams svarbu susirgimų skaičius, nes tai paramos eurai, o žmonės jiems nerūpi, atsiveš baltų rusų.33. >26'm
(2021-02-14 12:53:39)
(185.107.47.215) Parašė:

Jei vertinti jūsų komentarą pagal jūsų pseudonimą, tai jis būtų, toks, neatsargus pyrştelėjimas su nedideliu vandenilio, anglies dioksido, metano bei àçto kvapeliu :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras