2024 m. balandžio 23 d.

 

Triumfas: Lietuva sumušė visus rekordus – turime 2 tūkst. pranešimų daugiau nei 2020 m. pirmąjį pusmetį

17
Paskelbta: 2020-11-06 08:45 Autorius: ekspertai.eu

2020 m. III ketvirtį užsienio žiniasklaidoje užfiksuota daugiau nei 45 tūkst. pranešimų, kuriose minimas Lietuvos vardas.

„Tai 2 tūkst. pranešimų daugiau nei 2020 m. pirmąjį pusmetį. Socialiniuose tinkluose mūsų šalies aktualijos šį ketvirtį sulaukė daugiau nei 111 tūkst. įrašų – šis skaičius taip pat didžiausias, palyginti su I ir II ketvirčiais“, skelbiama vyriausybės pranešime visuomenei „Lietuva užsienio žiniasklaidoje – matoma ir girdima“.

„Didžiausios įtakos žinučių apie Lietuvą augimui turėjo aktyvi ir pastebima Lietuvos pozicija dėl politinės krizės Baltarusijoje. Daugiausia Lietuvos paminėjimų užfiksuota Vokietijos (17 192), Rusijos (10 136) ir Jungtinės Karalystės (5 938) žiniasklaidoje. Reikšmingai išaugo Lietuvos paminėjimų skaičius Vokietijoje – nuo 5 tūkst. (I ketvirtį) iki daugiau nei 17 tūkst. pranešimų (III ketvirtį). Lietuvos vardas vis dažniau siejamas su inovacijomis ir technologijomis, kaip rodo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės atlikta 13 užsienio šalių interneto žiniasklaidos portalų analizė.

Per šių metų tris ketvirčius didžiausio susidomėjimo (pagal pranešimų kiekį) sulaukė valdymo (užsienio ir vidaus politikos) dimensija, sugeneravusi 60,48 proc. visų žinių.  Antroji pagal pranešimų kiekį – investicijų ir imigracijos dimensija, sugeneravusi 11,86 proc. visų naujienų. Vokietija, Rusija ir Jungtinė Karalystė visą laikotarpį buvo aktyviausiai Lietuvos aktualijomis besidominčios valstybės.

Prie Lietuvos vardo matomumo pastebimai prisideda ir mūsų šalies aktyvi veikla užsienio politikos srityje. Tai geriausiai atspindi III ketvirtį reikšmingai išaugęs srautas pasaulio žiniasklaidos pranešimų, kuriuose Lietuvos vardas minimas kalbant apie lyderystę Baltarusijos krizės kontekste, kai mūsų šalies lyderiai ir užsienio politikos įgyvendintojai išreiškė tvirtą vertybinę Lietuvos poziciją ir paramą Baltarusijos visuomenės demokratijos siekiams. Ši žinutė ne tik atkreipė įtakingos pasaulio žiniasklaidos („Bloomberg“, „Reuters“, „Politico“) dėmesį, bet ir paskatino susidomėjimą Lietuvos investiciniu patrauklumu ir informacinių technologijų (IT) sektoriaus potencialu, prasidėjus viešiems svarstymams, kur galėtų persikelti baltarusių IT įmonės.

Lietuvos iniciatyvos tarptautinėje politikoje, ieškant kovos su pandemija būdų, buvo sulaukusios atgarsio ir II ketvirtį. Baltijos šalių „kelionių burbulas“ per 3 mėnesius (nuo gegužės iki rugpjūčio) sugeneravo daugiau nei 1,5 tūkst. paminėjimų užsienio žiniasklaidos portaluose, beveik 3 tūkst. įrašų socialiniuose tinkluose, o šios žinios potencialiai pasiekta auditorija viršija 5 mlrd.

„Lietuva yra žinoma pasaulyje. Tą puikiai įrodo ši analizė ir ypač III ketvirčio rezultatai, kuriuos pasiekti padėjo aktyvus aukščiausių valstybės pareigūnų ir jų komandų įsitraukimas į komunikaciją. Ilgametis Lietuvos kaip Baltarusijos klausimų ekspertės įdirbis šiuo atveju itin gerai parodė, kad mūsų šalis yra svarbi: mūsų pozicijomis domimasi, į jas įsiklausoma. Be abejonės, toks dėmesys didina Lietuvos matomumą pasaulyje, formuoja mūsų šalies kaip aktyvios demokratinių vertybių, žmogaus teisių gynėjos įvaizdį ir taip prisideda prie bendro teigiamo šalies įvaizdžio kūrimo.

Įvertindami šią patirtį turime toliau žengti pirmyn – rasti būdų išlaikyti ar pritraukti užsienio žiniasklaidos dėmesį mūsų šaliai ir kitomis aktualiomis temomis. Taip pat, siekdami bendrų mūsų šalies tikslų tarptautinėje erdvėje, turime aktyviau išnaudoti ne tik tradicinę žiniasklaidą, bet ir institucijų komunikaciją socialiniuose tinkluose“, - sako Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorius Rytis Paulauskas.

Lietuvos veidas keičiasi – vis dažniau pastebima kaip inovacijų ir išskirtinių sprendimų šalis

Užsienio šalių žiniasklaidos analizė rodo, kad Lietuvos vardas vis dažniau minimas kalbant apie technologijas, inovacijas ir tvarumą, daugėja pranešimų apie šalyje gimstančius inovatyvius projektus ir startuolius. Labiausiai pastebimi pranešimai apie finansinių technologijų (Fintech) ir startuolių ekosistemas Lietuvoje. III ketvirtį užsienio portalų dėmesio sulaukė pranešimai apie Lietuvos banko valstybės remiamą kriptovaliutą LBCOIN bei Fintech startuolį „iDenfy“, kurio programinė įranga leis monetos pirkėjus atpažinti pasitelkiant dirbtinį intelektą. Prie teigiamo šalies įvaizdžio formavimo prisidėjo ir lietuvių ekspertinės įžvalgos ne tik dirbtinio intelekto, bet ir kibernetinio saugumo tema. Pasaulio žiniasklaida domėjosi aukštųjų technologijų bendrovės „Neurotechnology“ publikacijomis apie jų kurtą interneto platformą, paremtą dirbtiniu intelektu, vaizdų ženklinimo ir atpažinimo platformą bei smegenų ir kompiuterio sąsajų programą. Modernios ir pažangios valstybės įvaizdį tarptautinėje žiniasklaidoje formavo ir išskirtinis „Ignitis“ projektas – plūduriuojanti saulės jėgainė aukštutiniame Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės baseine, kuris sulaukė didžiausių pasaulio naujienų agentūrų dėmesio.

„Atlikus Baltijos šalių lyginamąją analizę pagal atrinktus tikslinius raktažodžius, susijusius su inovacijomis ir technologijomis, matome, kad daugiausia paminėjimų ir sąsajų su inovacijomis per 2020 m. tris ketvirčius sulaukė Estija (8 206 pranešimai), Lietuva – antra  (5 759 pranešimai), o su Latvija susijusi pranešimų dalis mažiausia (4 264 pranešimai). Lygindami informacijos srautus per šių metų I–III ketvirčius, pastebime teigiamą pokytį: Lietuvos matomumas inovacijų kontekste augo, o III ketvirtį nedaug atsilikome nuo Estijos. Latvija visu laikotarpiu išliko trečiojoje vietoje“, - nurodo Lietuvos įvaizdžio grupės analitikė Ada Čerkesaitė.

irti šių valstybių žiniasklaidos portalai: Baltarusijos, Danijos, Estijos, Italijos, Izraelio, JAV,  Jungtinės Karalystės,  Latvijos,  Lenkijos,  Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Švedijos,  Vokietijos.


Vokietija, JAV ir Jungtinė Karalystė – valstybės, skelbiančios daugiausia pranešimų apie Baltijos šalis ir inovacijas bei technologijas. Ši tendencija buvo fiksuojama visus tris šių metų ketvirčius, o tai parodo, kad vyksta įtempta konkurencinė kova tarp Baltijos šalių formuojant inovatyvios šalies įvaizdį, stiprinant inovacijų ir technologijų ekosistemų įvaizdžius šalyse.

„Didėjantis Lietuvos matomumas ir tapatinimas su technologijų ir inovacijų temomis yra kryptingo darbo kuriant nuoseklų naratyvą rezultatas. Tačiau svarbu ne susitelkti į konkurencinę kiekybinę kovą su savo artimiausiomis kaimynėmis, o skirti energiją nuolatiniam šalies vertės apibrėžimo tobulinimui, jos konkurencinio pranašumo stiprinimui, inovatyviems projektams, taip siekiant atkreipti į save vis reikšmingesnių tarptautinių žiniasklaidos kanalų dėmesį“, – įsitikinusi Rūta Nemunytė, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorė.

Išsamiau susipažinti su atlikta analize galima ČIA.

Užsienio žiniasklaidos ir socialinių tinklų monitoringo projektą įgyvendina Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupė, atsakinga už vieningą šalies pristatymą užsienyje, kartu su šalies viešojo sektoriaus institucijomis, tyrimų bei konsultacijų bendrove „Kantar“ ir konsultacijų bendrove „Person Premier“. Projektas buvo įvertintas tarptautiniuose apdovanojimuose  „City Nation Place Awards“ ir tapo finalininku duomenų panaudojimo kategorijoje. Laimėtojai bus renkami 2020 m. lapkričio 12 d.

Projektas taip pat yra  dalis Europos Sąjungos projekto „Vieningos, viešuosius interesus atitinkančios ir į rezultatus orientuotos Lietuvos pristatymo užsienyje sistemos sukūrimas“, kurio pagrindinis tikslas – pagerinti Lietuvos pristatymo užsienyje veiklų įgyvendinimo kokybę, siekti efektyviau naudoti valstybės išteklius veikloms, susijusioms su Lietuvos pristatymu užsienyje, sukuriant efektyvią ir į rezultatus orientuotą Lietuvos pristatymo užsienyje sistemą. Šios sistemos kertinės dalys yra Lietuvos įvaizdžio stebėsenos ir analizės sistema, Lietuvos  pristatymo užsienyje 2020–2030 m. strategija ir viešojo sektoriaus specialistų, kurių veikla susijusi su šalies pristatymo užsienyje veiklomis, kompetencijų tobulinimas“, - rašoma Vyriausybės pranešime.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva taip pat garsėja ne tik kaip turinti viena  geriausių ekonomikų pasaulyje, sėkmingai įveikiančia vairiausias krizes ir iššūkius, bet ir pripažįstama pasaulio moraliniu autoritetu bei kovos su su korupcija simboliu, padedanti besivystančioms valstybėms – Ukrainai, Sakartvelui, Moldovai, Baltarusijai bei kitoms – eiti demokratizacijos ir laisvės keliu, siekiant narystės Europos Sąjungoje bei transatlantinės integracijos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. Vytas
(2020-11-07 14:53:37)
(62.80.225.75) Parašė:

Kas pagirs, jei ne pats save. O "pagarsinti" galima ne tik teigiamai, bet ir neigiamai. Pav., paranoiška, neadekvačia reakcija į jau pastatytos Baltarusijos AE paleidimą, beatodairišku kišimusi į Baltarusijos vidaus reikalus, ir t.t.16. yel“l“ow submarine
(2020-11-06 22:06:20)
(78.63.212.238) Parašė:

na, čia kaip koks skverno finalinis akordas, apsidariusios “gulbės“ giesmė, atsiprašant..., - siekiant iki vakuumo išsklaidyti visas, dar kažkaip per stebuklą likusias abejones, jog jis ne visiškas idiotas :)))) - ogi, pasirodo nė velnio ! - visiškesnis už visus visiškus :))) - , skant , jau gali , kaip lygus su lygiais, žaisti porošenkų, zelenskių, bidonų, trampų, musmirių , elžbietinių borisų, ir visos kitos begalinės pindosinio mėšlyno faunos lygoje ...15. jooo
(2020-11-06 19:46:51)
(82.13.224.145) Parašė:

kuo usiima sitie pusdurniai?Uz sita suda jiems dar ir algas moka,pzdc...14. Iš grasinta Lietuva
(2020-11-06 17:53:35)
(78.58.225.231) Parašė:

US dirbau su troku trailiariu vairuotoju. Komercinese teisese CDL buvo įrašas “kelių vairuotojas “dirbau kartu su amerikonu.Kartą važiuojame ,o jis manęs klausią ar mes per dvi savaites su troku pasieksime tavo Lietuvą.O taip mes tikrai per dvi savaites ,...nes vis tiek nesupras,kad reikią su troku įveikti Atlantą.13. LPF
(2020-11-06 17:37:04)
(90.134.24.254) Parašė:

I - D - O - T - A -I. ....Gal pasakysit įurią puse (istaigą) jūsų bilietas12. Romas
(2020-11-06 17:11:39)
(77.111.246.31) Parašė:

Daug idiotizmo maciau Lietuvoje, bet sis - isskirtinis!11. Kaimo durnius
(2020-11-06 16:22:13)
(78.61.0.42) Parašė:

Man ir be jokios statistikos aisku kad trys ketvirtadaliai tu paminejimu-tai apie lietuviu suemimus,kalinius lietuvius,prekyba zmonemis is Lietuvos,na ir dar-Lietuva va va puls rusai.10. Nelaime
(2020-11-06 16:10:45)
(107.77.173.10) Parašė:

Paskutine raguotu skeltanagiu < Lambada> pl.Zeme! Tukstancius metu rag.skeltanagiu trypiama Zeme dejuoja! Jau netoli!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras