2024 m. liepos 24 d.

 

Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti

45
Paskelbta: 2018-01-04 14:24 Autorius: ekspertai.eu
Kelių garsiųjų, šiandien šiltose vietelėse sėdinčių veksiečių veidai: buvęs kultūros ministras Jonas Jučas, dabar Kauno m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, buvęs VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas, dabar Lietuvos kino centro direktorius, buvusi VEKS direktorė Elona Bajorinienė, dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto dekanė.


2008 m. birželio 11 d. dėl VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) nusikalstamų veikų ekspertai.eu kreipėsi į prokuratūrą. Buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų pinigų per internetinius projektus (apie tai plačiau publikacijoje „Pranešimas prokurorams dėl nusikalstamos VEKS veikos“).

Vienas šių projektų – 7-iomis kalbomis veikiantis ir turistus viliojantis internetinis turizmo ir laisvalaikio portalas lietuva.gyvai.eu. Pagal sutartis šis portalas turėjo veikti iki 2020 metų ir garsinti Lietuvą visame pasaulyje.

Ištrauka iš vienos iš daugelio prikurtų VEKS svetainių.


Tačiau tąkart susipažinus su dokumentacija ir atliktais darbais, o taip pat sužinojus, kad didžioji dalis pinigų portalo gamintojams buvo pervesti avansu, iš karto buvo aišku, kad projektas nebus įgyvendintas ir visi pinigai bus paprasčiausiai pavogti.

2008 m. birželio 12 d. prokurorai operatyviai ikiteisminį tyrimą pradėjo ir raštu informavo, kad lygiai po dviejų mėnesių bus pateikta informacija apie tyrimo rezultatus.

Byla turėjo būti itin nesudėtinga, nes pinigai buvo pasisavinti neįmantriu būdu, aferistams neabejojant, kad niekas šia vagyste nesusidomės ir iš valstybės kišenės neteisėtai bus pasisavinta solidi pinigų suma.

Tačiau tuometinis Vilniaus meras ir programos VEKS krikštatėvis Artūras Zuokas ir jo kolegos pasitarę su teisininkais ir artimais teisėsaugininkais, rado puikų sprendimą, kaip galėtų ekspertai.eu inicijuotas ikiteisminis tyrimas būti numarintas.

Todėl 2008 m. liepos 31 d. į prokuratūrą dėl VšĮ VEKS nusikaltamos veikos kreipėsi tuometinis Kultūros ministras, liberalas Jonas Jučas. Politikas paprašė tirti jau ne vieną projektą, o VISĄ VšĮ VEKS veiklą ir projektus.

Prokuratūra nedelsiant ėmėsi tirti visą VšĮ VEKS veiklą.

Netrukus tuometinis buvęs generalinio prokuroro pavaduotuojas Gintaras Jasaitis, jo ir ekspertai.eu susitikimo metu atskleidė, kad toks prokuratūros žingsnis buvo neatsitiktinis.

„Tirti viską – tai netirti nieko“, - atvirai išaiškino G. Jasaitis savo kolegų sprendimą.

Taip ir atsitiko. Niekas ištirta nebuvo ir daugybė pradėtų ikiteisminių tyrimų baigėsi nieko. Tame tarpe prokurorai nusikalstamo veikos neaptiko ir dėl tų projektų, dėl kurių 2008 m. birželio 11 d. kreipėsi ir ekspertai.eu.

Po ilgo laiko, didesnių ir mažesnių skandalų viešojoje erdvėje 2013 metų gegužę prokurorai oficialiai paskelbė, kad „visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“.

Ir nors Lietuvą visame pasaulyje garsinantis portalas lietuva.gyvai.eu ir neveikė, tačiau prokurorai patikino, kad pinigai buvo įsisavinti nepažeidžiant įstatymų.

Viskas būtų gerai ir istorija turėjo baigtis, tačiau tai, kad portalas lietuva.gyvai.eu pagal sudarytas sutartis privalėjo veikti iki 2020 metų, nedavė ramybės.

Nuo 2016 metų pavasario iki šios dienos ieškomi šio portalo pėdsakai, bendrauta su keliomis dešimtimis savivaldybės tarnautojų, tačiau išsiaiškinti, kodėl portalas neveikia ir susidėvėjo iki nulinės vertės, kol kas nepavyko.

Jūsų dėmesiui š. m. sausio 4 d. pokalbis su Vilniaus miesto savivaldybės Apskaitos ir finansų valdymo metodologijos skyriaus vedėja Audrone Beleckiene.Taigi, atrodytų mistinė istorija…

Tačiau jokios mistikos čia nėra ir sprendimai turėtų būti labai paprasti.

Juos ekspertai.eu ir sufleruoja.

Kadangi prokurorai 2013 metais nustatė, kad pinigai už šį Lietuvą pasaulyje garsinantį portalą įsisavinti teisėtai ir sąžiningai, netikėti prokurorais būtų didelė nuodėmė ir labai nepatriotiška.

Tačiau, kadangi, Lietuvą pasaulyje septynimis kalbomis garsinantis portalas, deja, neveikia, o ir niekada neveikė, nors turėjo veikti iki 2020 metų, tie, kas dalyvavo valstybės pinigų pasisavinimo operacijoje tiesiog privalo pinigus solidariai grąžinti valstybei. Tik tiek – 531 tūkstantį litų.

Apie šią istoriją ekspertai.eu susitikimo metu š. m. sausio 3 d. informavo ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę.

O šiandien informaciją apie susidėvėjusį ir niekada neveikusi prašmatnų portalą perduoda Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriui Sauliui Urbanavičiui. Jis tikrai žinos ką tokiu atveju reikėtų padaryti, kad pinigai būtų kuo skubiau grąžinti valstybei.

Vagys jus laiko idiotais – tai jų teisė. Tačiau pavogtus pinigus privalo kuo greičiau grąžinti“, - teigia ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas Šarūnas Puidokas.

Taip pat primename Lietuvos premjero Sauliaus Skvernelio 2017 m. rugpjūčio 7 d. pasakytus labai svarbius žodžius visiems, kas nelinkę taikstytis su vagimis veikiančiais valstybės vadu.

„Tikiuosi, jog tokių aktyvių, pilietiškų, drąsių žmonių kaip Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotoja Rasa Kazėnienė Lietuvoje tik daugės. Daugės tokių, kurie nesitaiksto su korupcija, nepotizmu, piktnaudžiavimu, valstybės turto grobstymu, kitomis negerovėmis. Tokių, kurie nebijo viešai kalbėti apie problemas, kurie ragina nesitaikstyti ir spręsti, kurie patys prisideda prie sprendimų. Aš savo ruožtu pažadu, jog tokių žmonių niekuomet neišduosime, neignoruosime, neapleisime ir nepaliksime vienų. Neleisime, kad juos nutildytų ar „prarytų“ sistema“, - pasakė žaliųjų valstiečių premjeras.
 

Rasa Kazėnienė (kairėje) ir premjeras. Nuotr. iš asmeninės premjero Sauliaus Skvernelio paskyros.


Keli susiję:

RPPY: kadangi baigėsi galiojimai ir neatitiko parametrai, garsiausias visų laikų Lietuvos portalas galimai yra miręs

Prestižinio portalo programinis kodas yra užkoduotas, daugiau informacijos gali turėti Jonas Pitkovas 

RPPY: beieškant Lietuvą septyniomis kalbomis garsinančio portalo „lietuva.gyvai.eu“ 

Lietuvą pasaulyje garsinančio, tačiau iki nulio susidėvėjusio produkto pėdsakais 

Lietuvą pasaulyje garsinančio ir turistus viliojančio tinklalapio vertė tapo nulinė – jis susidėvėjo

„Amžinas valdžiauninkų „investavimas“

Prokuroras: „Visos VEKS lėšos panaudotos pagal paskirtį“  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
45. Tuo viskas ir pasakyta
(2018-03-07 00:10:18)
(92.243.166.42) Parašė:

Lietuvoje Swedbank bankas glaudžiai pinigais ir interesais susijęs su konservatorių partija. Tuo viskas ir pasakyta.44. Nekorumpuotieji
(2018-02-24 16:51:00)
(92.243.166.42) Parašė:

„Liberalų sąjūdis visuomet pasisakė už skaidrią politiką. Todėl teiksime visą būtiną pagalbą teisėsaugos institucijoms, kad jų vykdomas tyrimas būtų užbaigtas kuo galima greičiau“, – pranešime spaudai teigė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius. Taip, tai tas pats G.Steponavičius, kuris prastūmė Seime įstatymą, pagal kurį “VP Market” susigražino iš valstybės 76 mln. litų PVM. O sugrąžino pinigus tai D.Grybauskaitė, kuri tuo metu dirbo finansų ministre. Be žodžių… Kriminalinėje visuomenėje ir gyvenimas tampa pusiau kriminalinis.43. velesas>42. veteranas
(2018-02-18 12:06:53)
(84.46.243.141) Parašė:

Gerai. Tarkim, atsiranda. Garsiai, aiškiai, artikuliuotai paklausia. Jei reikia, pasako, parodo, įvardija tiesiai, aiškiai ir be užuolankų. Klausimas Jums: IR KAS IŠ VISO TO ??? Atsakau: NIEKO, nulis dėmesio ir juolab, pasekmių. Pats paminėjote žmones, komisijas ir pan., to garsiai paklaususius, pagaliau, taigi, Tamsta čia viešai viešoje erdvėje klausiate... ..................................Ir paskutinis, garsiausias, viešiausias Gerbiamosios Sadūnaitės klausimas iš aukščiausios, kokia tik įmanoma, tribūnos ... Ką dar bepasakyti. Viskas. Uždanga42. veteranas
(2018-02-18 11:27:26)
(92.243.166.42) Parašė:

Susikoncentruokim į brangiausias aferas: 1.Ignalinos atomines uzdarymas. Kokia žala ir kokia nauda Lietuvai? (Ir kam asmeniškai?) 2.Mažeikių Naftos "pardavimas" ir perpardavimas. Kokia žala ir kokia nauda Lietuvai? (Tyrė buv. prokuroras A.Klimavičius.) 3."Paksogeito" skandalas. (Tyrė buv. Konstitucinio teismo pirm. E.Kurys ir Strazburo teismas.) 4.SNORO ir ŪKIO bankų užgrobimas ir sunaikinimas. Kokia žala Lietuvai ir kam nauda asmeniškai? (Tyre V.Mazuronio komisija.) 5.Slaptų JAV kalėjimų atsiradimas Lietuvoje - kokia žala, panauda ir nauda: ypač - VSD darbuotojams? (Tyrė prez. D.Grynauskaitė.) 6.INDEPENDENCE ofšoras - kokia žala ir nauda Lietuvai? (Tyrė A. Skardžiaus komisija.) Medžiagos daugiau nei reikia. Neminint PEDOFILIJOS ir virtines keistų žmogžudysčių Garliavos istorijoje (tyre N.Venckienė) bei mįslingos VSD patrioto V.Pociūno žūties Minske ("tyre" LR žurnaliste B.Vyšniauskaitė). Esminis klausimas: ar rasis "Didvyrių žemėje" drąsių vyrų bei moterų? Kas drįs atskleisti tiesą?41. velesas>40. yel“l“ow
(2018-02-17 22:52:15)
(86.38.7.26) Parašė:

"... eilinis besmegenis klounas". O nebūtų trumpiau ir paprasčiau_ tiesiog, durnius? Ar įgimtas delikatumas neleidžia? :D)))40. yel“l“ow submarine to 38. 34 tam
(2018-02-17 22:26:44)
(88.119.234.132) Parašė:

gal kažkam tamsta ir fantastas :) - man tai eilinis besmegenis klounas :))) - o nuo kurių metų tamsta pasigendi vokietijos ir litchuanijos “ėjimo kartu“ ? o gal darr tamstelė plačiau papasakotų apie vokietijos dujų, anglies ir naftos produktų importo apimtis, bei “žalios“ ir “purvinos“ energijos santykį, kurio pavyko pasiekti tai stebuklų šaliai ? :)))))))))))))39. Dzukas > 38. 34 tam
(2018-02-17 22:19:02)
(93.100.87.209) Parašė:

Tamsta fantastas su ta zalia energija. :DDD38. 34 tam
(2018-02-17 22:01:08)
(90.143.75.87) Parašė:

Apie kokias atomines elektrines tu gerbiamas pone sneki. Atsipeikek , snekejes apie sovietine griuvena. Senai Lietuva jei butu ejus su Voketija butu apsirupinus zaliaja energija ir butu pazangiausia ESsalis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras