2024 m. gegužės 18 d.

 

Žurnalistinės etikos puoselėjimas - sunkus darbas, bet jį dera atlikti iki galo

9
Paskelbta: 2012-12-17 08:42 Autorius: ekspertai.eu
Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.
Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Ekspertai.eu nuoširdžiai džiaugiasi, kad Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas ir LRT tarybos narys Dainius Radzevičius po ilgoko susirašinėjimo rado stiprybės atsiprašyti dėl savo klaidos, kai ekspertai.eu vardu asmeninėje interneto svetainėje paskelbė darbo skelbimą. 

Tai tikrai sveikintinas šio žurnalistų etikos žinovo poelgis. Tačiau jį galima vertinti tik kaip pirmąjį žingsnį sunkiame žurnalistinės etikos puoselėjimo kelyje.

Mat savo atsiprašyme D. Radzevičius pamiršo labai svarbų dalyką: nurodyti konkrečius faktus, kai ekspertai.eu “sistemingai savo tekstais ir veikla ne tik kritikuoja prokuratūros sistemą, bet ir atvirai iš jos tyčiojasi”. Būtent taip jis teigė įraše apie savo paties paskelbtą darbo skelbimą, šiuos apmąstymus baigdamas išvada, kad geriau dirbti skerdykloje, nei portale ekspertai.eu.

Netenka abejoti, kad patyčios yra netoleruotinas, o kai kuriais atvejais net ir baudžiamąją atsakomybę užtraukiantis veiksmas, kuriuo siekiama įžeisti, įskaudinti, pažeminti.

Neabejojame ir dėl to, kad toks patyręs žurnalistas ir žurnalistų etikos žinovas kaip D. Radzevičiaus gali pagrįsti savo teiginį, jog ekspertai.eu yra nuolat patyčiomis užsiimančių asmenų grupė.

Juk sunku patikėti, kad toks autoritetingas asmuo leistų sau nepagrįstai formuoti neigiamą nuomonę apie mūsų portalą.

Antra vertus, jei D. Radzevičius nurodys konkrečius veiksmus bei tekstus, kuriais tyčiojomės iš prokuratūros sistemos, ekspertai.eu yra pasirengę šios sistemos viešai atsiprašyti.

Suvokdami etinės žurnalistų savivokos svarbą, tikimės greito D. Radzevičiaus atsakymo.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
9. to Zylei
(2012-12-18 20:07:32)
(93.182.129.84) Parašė:

Apie jo "lygį" užtenka jau to,kad savo bloge jis džiaugiasi,kad Miliūtė išrinkta metų žurnaliste.Kokias ji "objektyvi" ir "profesionali" ne kartą puikiai pasimatė :))) .Beje,įdomi informacija apie buvusį Miliūtės vyrą: 2001-ųjų vasarą atokioje sodyboje Varėnos rajone mįslingomis aplinkybėmis mirė Valstybės saugumo departamento Vilniaus apygardos vadovas Valdas Kvaraciejus. Jis buvo vienas pagrindinių kunigo Mikutavičiaus nužudymo bylos tyrimo koordinatorių pradiniame jos etape. Oficiali mirties priežastis – išeminis širdies infarktas, tačiau apžiūrėdami kūną po mirties saugumo darbuotojo artimieji sėdmenų srityje aptiko žymių, panašių į injekcijos pėdsakus. Šioje istorijoje figūruoja toks agentas "Vilius Karalius",pravarde "kolekcininkas",nesibodėjęs apdergti Venckienės,kartu su Vinokūru ir Hofmanu užsienio lietuvių spaudoje Tikėkimės ,kad V. Stupakovas (Beleckis) kada nors papasakos,ką žino apie mūsų aukštų ponų pomėgius ,jei nenumirs kameroje "sava" mirtimi8. pilietis
(2012-12-18 11:39:38)
(88.222.189.60) Parašė:

Radzev. - trintukas ir sistemos patarnautojas kokių reta. NVO prašymu nesugeba ir drąsos neturi spustelėti LRT administraciją, kad organizuotai visuomenei būtų suteikta nuolatinė laida per LRT radiją.Tik metus muilina šį reikalą... Tokie konformistai ir tuščiažodžiautojai yra tikrieji ,,valdomos demokratijos" dvartarniai...Ir kaip tokie dvasiniai menkystos putoja prieš patvorinius, prieš ryžtingus ir padorius piliečius bei politikus...Radz. - tipiškas šios išsigimusios sistemos gerai apmokamas sraigtelis ir gynėjas..7. Zylei
(2012-12-17 15:48:48)
(81.29.31.195) Parašė:

o tu domėjaisi? palesiojai? gali užsukti į jo Blogą...6. zylė
(2012-12-17 15:19:59)
(84.55.19.112) Parašė:

kaip žurnalisto visuomenė jo nepažįsta; kur jo straipsniai, žurnalistiniai tyrimai, išsamūs komentarai? Vidutinybė, kurią kažkas pasodino į šiltą kėdę.5. vilniečiui
(2012-12-17 12:39:31)
(86.38.138.37) Parašė:

manau, Radzevičius neturi ir niekada neturėjo savo nuomonės (išskyrus sau naudingą), LŽS yra kokių 30 žmonių naudinga organizacija - parodykit nors vieną rimtą darbą LT žurnalistų naudai. Šis žmogus - tipiškas šių dienų produktas, "imitacija" tiek darbais, tiek siela4. Kur "mailiaus" byla?
(2012-12-17 11:17:26)
(78.57.165.73) Parašė:

Kur „mailiaus“ byla? Kur tos visos žiaurios istorijos, kurios buvo kuriamos 3 metus, apie „mailiaus“ bylos sukčius, aferistus? Kodėl visi tyli? Kodėl neberėkia tie sukčiai ir aferistai, kurie kitus vadino sukčiais ir aferistais? Tyli „tyrėjai“, tyli „politikai“, tyli „žiniasklaida“, visi palindo po krūmais, nes „mailiaus“ byla buvo ir yra tik šnipštas, sprogęs muilo burbulas, vien tik pagaminta netikra byla, vien tik melas ir blefas ir šios bylos gamintojai ir užsakytojai turės atsakyti pagal įstatymus. Reikės atsakyti ir ES paramos „skirstytojams“, nes visiškai be jokio pagrindo atmetė „mailiaus“ projektus, o be to šie „skirstytojai“ tylėjo ir šiuo tylėjimu padėjo užsakytos „mailiaus“ bylos gamintojams skleisti visuomenei melą apie šiuos projektus ir jų dalyvius. Artėja laikas, kai bus garsiai pasakyta ir parašyta, kas yra dirbtinai sukurtos „mailiaus“ bylos kaltininkai. Ačiū Dievui, kitais metais (Europos Komisija nusprendė) pradės veikti Europos prokuratūra, kuri kontroliuos ES valstybių teisėsaugą ir tiriamas bylas ir dėl to visiems „veikėjams“ iš įvairių institucijų liks vis mažiau galimybių mulkinti Lietuvos visuomenę ir valdžią.3. jooo
(2012-12-17 10:53:08)
(84.15.181.179) Parašė:

dar vienas chalopo snukis2. vilnietis
(2012-12-17 10:35:41)
(81.29.31.195) Parašė:

geras LŽS vadovas, turintis SAVO nuomonęParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras