2024 m. liepos 25 d.

 

Ar po „Zapad“ karinių pratybų priedanga, Rusija ir Baltarusija nepradės karo prieš ES ir NATO?

17
Paskelbta: 2021-09-10 09:56 Autorius: ekspertai.euPrasidėjo ilgai lauktos Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos „Zapad“.

Skelbiama, kad šias pratybas įdėmiai stebi NATO.

Nepriklausomas Žmonių partijos portalas informuojama, kad Rusija neįsileidžia tarptautinių stebėtojų ir pateikia klaidingus skaičius.

Lietuvos specialistai ne kartą yra perspėję, kad reikia būti pasuruošus atremti bet kokias provokacijas, kurias karinių pratybų metu prieš NATO ir Europos Sąjungos valstybes gali įvykdyti Vladimiro Putino ir Aleksandro Lukašenkos režimai.Mūsų šalis – vienintelė Europos Sąjungoje (ES), kurioje jau daugelį metų valdžios atstovai bei jų žiniasklaida intensyviai skelbia, kad bet kurią akimirką gali prasidėti karinė Rusijos invazija į Lietuvą bei kitas Baltijos valstybes.

Prisiminkime glaustą (toli gražu ne visą) šio Rusijos karinio puolimo prieš NATO ir ES valstybes sąrašėlį.Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Signataras Petras Vaitiekūnas 2020 m. rugpjūčio 20 d. perspėjo apie galimą Rusijos karinę invaziją į NATO teritoriją paskutiniojo Europos diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos rankomis.

Ir t.t. ir pan. be galo be krašto... Plačiau apie nuolatinę Rusijos agresiją ekspertai.eu publikacijoje „Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ištiko bėda – dezinformacinių atakų sąrašo pateikti negali“.  

Keli susiję:

Kremlius perspėtas: Rusijai netinkamai elgiantis, jos lauktų karinis NATO smūgis   

G. Nausėda atkreipė geriausio 2011 m. Lietuvos valdininko dėmesį į didėjančią Rusijos grėsmę

Buvęs geriausias Lietuvos valdininkas paskirtas Vyriausybės vicekancleriu  

Paminklas Lietuvos diktatoriui A. Smetonai bus pastatytas Gedimino prospekte Vilniuje

D. Matulionis patikino, kad Lietuva remia santykių su Ukraina ir Sakartvelu tolesnį visapusišką stiprinimą  

D. Matulionis išsakė tvirtą paramą Ukrainai ir pabrėžė Lietuvai vieningos ir stiprios ES svarbą  

D. Matulionis – iš A. Kubiliaus komandos į Lietuvos ambasadoriaus postą Vokietijoje

Lietuvoje veikia 906 valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainės

Klausimai geriausiam 2011 m. Lietuvos valdininkui D. Matulioniui

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. lanzberginiai
(2021-09-11 15:36:53)
(78.157.69.102) Parašė:

groja dudele ir dedule prieki kad rusai mus puls mes tai aciu pasakysim kad tu siuksliu nebutu lietuvoj16. bakas
(2021-09-11 13:07:31)
(46.249.162.171) Parašė:

ir dabartininiai apie ta pati sneka Vadinasi jei norit kazka pakeist niekada nebalsuokit uz sistemines partijas Tai du vandens lasai15. S
(2021-09-10 23:03:28)
(37.228.203.180) Parašė:

Mitingai Vokietijoje...//youtu.be/cEeDDVjqcTs14. S
(2021-09-10 22:55:24)
(37.228.203.180) Parašė:

Isileisti atbegeliai, nei skiepyti, nei patikrinti, gal ten istrenyruoti kovotojai....ka jus zinot apie juos ?13. S
(2021-09-10 22:49:28)
(37.228.203.180) Parašė:

O jeigu afganistanieciai cia uzims valdzia, kuri net aptverta , tai pats lanzbergis prasys Rusijos, kad islaisvintu anukeli.... :))12. S
(2021-09-10 22:46:25)
(37.228.203.180) Parašė:

O jeigu tuo tarpu tie atbegeliai, isivers i aseima....kol jus visi uzsieme tom pratybom ?11. Vytas
(2021-09-10 21:04:35)
(62.80.225.75) Parašė:

Visą tą valdančiųjų kliedesį mesjau girdėjome prieš 4 metus, kai Rusija "prisijungė Baltarusiją ir okupavo Lietuvą. Bent taip 2016 metais ir 2017 metų pradžioje teigė landsberginių šaikos pranašai R.Juknevičienė bei toks Ž.Pavilionis. Jau net nebejuokinga, tiesiog verkti norisi, nuo p. Anušausko pagyrų, jog "padėtis kontroliuojama". Nepatikslio tik, ar jis ir yra tas galingas "kontrolierius".10. dsfg
(2021-09-10 18:16:57)
(86.38.36.152) Parašė:

Laukiu nesulaukiu, kada gi didžiaai gherbiamo patriarcho, pirmojo p-rezodento žodžiai apie "einančius rusus" išsipildys.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras