2024 m. vasario 29 d. 

Ateinant ekonominiam krachui Finansų ministras ketina papildomai paremti dezinformacijos ir melo skleidėjus

15
Paskelbta: 2020-03-24 10:50 Autorius: ekspertai.eu
Valdžios atstovai, tame tarpe ir Finansų ministras Vilius Šapoka nevengia dalyvauti idiotams skirtose akcijose. Nuotr. facebook.com


Kovo 23 d. valstybinio transliuotojo laidoje „LRT forumas“ dalyvavęs Finansų ministras Vilius Šapoka informavo, kad ryšium su prasidėjusia ekonomine krize „kai kurie sektoriai yra ypatingai paliesti“ (visą įspūdingą laidą galima žiūrėti ČIA).

Kaip žinoma, tiems sektoriams Vyriausybė ruošiasi visų Lietuvos gyventojų sąskaita skolintis ir skirti pinigų nukentėjusioms sritims.

„Tie patys viešbučiai, vėlgi, ieškoma atskiro sprendimo, taip pat žiniasklaida, kur kritiškai svarbu“, - laidoje pasakojo V. Šapoka.

Atrodytų, Lietuva jau ir taip turi biudžetiniais pinigais pilnai išlaikomą valstybinį transliuotoją LRT ir, atrodytų, to pilnai pakanka nedidelei valstybei.

Tačiau ateinant ekonominiam krachui Finansų ministras ketina paremti komercinę žiniasklaidą.

Todėl ekspertai.eu kreipėsi į ministrą prašydami atsakyti į keletą klausimu:

• Paaiškinkite plačiau, kokiais kriterijais remiantis Vyriausybė ketina skirti biudžetinius pinigus komercinei žiniasklaidai?

• Kokie komerciniai leidiniai gali pretenduoti į šiuo mokesčių mokėtojų pinigus (išvardinkite leidinių pavadinimus)?

Kaip žinoma, prieš savaitę interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) kreipėsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, premjerą Saulių Skvernelį, prašydama atkreipti dėmesį į žiniasklaidos darbą koronaviruso karantino metu – besikreipusieji iš visų mokesčių mokėtojų nori lengvatų ir pinigų. Jie taip pat paprašė viešinimo išlaidas, pagal galimybes, nukreipti į lietuvišką žiniasklaidą, o ne į užsienio reklamos kanalus (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Bukos kasdienės propagandos ir melo skleidėjai dėl koronaviruso kreipėsi į valdžią – nori lengvatų ir pinigų“).

Todėl V. Šapokos prašoma:

• Prašau pateikite informaciją kiek Lietuvos valstybė išleidžia pinigų reklamai užsienyje? (pateikite tikslų sąrašą  nuo 2016 m. iki dabar su kainomis ir nuorodomis).

• Kiek biudžetinių pinigų yra skiriama Vyriausybės darbų viešinimui lietuviškoje žiniasklaidoje? (pateikite tikslų sąrašą nuo 2016 m. iki dabar su kainomis ir nuorodomis).

Sulaukus ministro atskymų jie iš karto bus paskelbti.

Ta pačia proga ekspertai.eu skelbia vieno piliečio kriepimąsi į visuomenę, kurį jis prieš keletą dienų nusiuntė ir visiems Seimo nariams bei Vyriausybei:

Jūs tik įsivaizduokite naglumą, angažuotumą, stambiom interesų grupėms patarnaujanti, politinius korupcionierius pridengianti, iškraipytą realybę ir faktus pateikianti, proteguojanti Lietuvos valstybei ir žmonėms žalingas jėgas, kai kuri save pasivadinus nepriklausoma, supuvusi komercinė žiniasklaida prašo valstybės paramos iš mūsų mokesčių mokėtojų sąskaitos. Mane labai papiktino tokia situacija, kad iš mūsų kišenės prašoma finansuoti dezinformatorius ir aš kreipiuosi į valstybės institucijas.

Gerai ir labai tiksliai pasakė apie esama situaciją valstybėje amžina atilsį gerbiamas filosofas Arvydas Šliogeris: „Dabartinė lietuviška žiniasklaida mums pavojingesnė už visas Rusijos spectarnybas kartu sudėjus. Tai nacionalinio saugumo ar nacionalinio išlikimo problema.“

Kreipiuosi į jus ir prašau neskirti pagalbos pinigų iš valstybės biudžeto komercinei žiniasklaidai, kuri šiai dienai didelė jos dalis yra priklausoma, neobjektyvi, tendencinga, užsakomuosius straipsnius rašanti, visiškai nieko bendro su demokratijos ir žodžio laisvės principais neturinti.

Dalis komercinės žiniasklaidos yra pažeista, atstovauja ir aptarnauja interesų grupes veikiančias prieš Lietuvos valstybę ir jos žmones, proteguojamos nusikalstamos interesų grupės blokuojant teisingą, objektyvią informaciją, taip yra laužoma Konstitucija ir pagrindinės, pamatinės demokratinės valstybės vertybės, laisvos, nepriklausomos ir teisingos informacijos sklaida.

Protestuoju, kad iš mano, kaip mokesčių mokėtojo pinigų būtu remiama melagingą, iškraipytą, tendencingą informaciją skleidžianti ir interesų grupes aptarnaujanti, dengianti žiniasklaida, kuri prisideda prie valstybės pamatų griovimo, politinės korupcijos išsibujojimo, nebaudžiamumo skatinimo, teisinės sistemos silpnumo, pasekoje to susikūrė parazitiniai, nusikalstami monopoliai pagrindinėse gyvenimo sferose, jie sunaikino smulkųjį ir vidutinį verslą, tuo pačių tikrąją konkurenciją ir dabar smaugia piliečius ir valstybę per dideles pagrindines pragyvenimo kainas, vagia valstybės biudžeto, ES paramos lėšas, susimažina valstybei mokamus mokesčius ofšorinėse zonose, toliau iš to seka didėjanti valstybės skola, didelės pagrindinės pragyvenimo kainos ir mažos algos, skurdas, didelė socialinė atskirtis ir katastrofiška emigracija. Lietuva pagal eurostat duomenis yra paskutinioji europos sąjungoje pagal daugelį svarbiausių rodiklių kartu su Bulgarija. Dar manau, kad parsidavusi, korumpuota ir supuvusi žiniasklaida pridengia stambią politinę korupciją, tuo pačiu paralyžiuodama teisinę sistemą.

Ir dar pabaigai pasakysiu, kad kai kurie nusikaltėlių koncernai, kai kurie korumpuoti seimo nariai stogaujantys nusikaltėlių koncernams ir šitą darinį aptarnaujanti, dengianti,  tendencinga, parsidavusi, supuvusi, kai kuri žiniasklaida yra tikrų tikriausias valstybės vežys, kuris veda mūsų šalį ir tautą į sunaikinimą, nebereikalo europos komisija prognozuoja, kad 2050 metais Lietuvoje gyvens tik 2.1 milijono gyventojų, o 2100 metais jau tik 1.6 milijono gyventojų.


Taip pat rekomenduojama pasidomėti informacija skelbiama šaltinyje valstybesraida.lt.

Susiję:

Turime jaustis užtikrintai: Lietuva – viena geriausiai ekonominei krizei pasirengusių valstybių Europoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. Lietuvis
(2020-03-25 17:30:06)
(84.15.185.154) Parašė:

Valio paradui vadovaus konservstoriai! Runkeliams ir kolchoznikam nieko neteks!14. Andrius.A.
(2020-03-25 10:43:45)
(88.222.104.144) Parašė:

Jei vyriausybė rems privačią komercinę žiniasklaidą ji sudarys precedentą leidžianti visom privačiom įmonėm reikalauti to pačio. Žiniasklaida skundžiasi, kad sumažėjo reklamos pirkėjų ir nebeturi uždarbio. Kaip tada su uždarytom ne maisto prekių pardotuvėm, kirpiklom, kelionių agentūrom ir kito įmonėm??? Turim valstybės išlaikomą LRT ir to užtenka žmonių informavimui.13. An
(2020-03-25 09:01:34)
(78.63.229.198) Parašė:

Ta , vieno piliecio laiska, reiketu isviesinti stenduose 50 x 100m. kiekvienam mieste ir miestelyje, prie seimo ir prie Lrt.12. Tas Karabasas,
(2020-03-24 19:24:27)
(188.69.195.119) Parašė:

Kaip su Greta apsikakojo, tai ir nesugeba atsivalyti. Taip ir atiduos valdžią neŽmonių gaujai...11. Vytas
(2020-03-24 17:42:18)
(62.80.225.75) Parašė:

Keista, kad kovos su koronaviruso pasekmėmis (?) skirto fondo vadovavimui pasikviesta net buvusi prezidentė, 10 metų "kovojusi" su oligarchija bei korupcija. Matyt finansų ministro nuomone - tai geriausia tų milijardinių sumų "teisingo" lėšų skirstymo priedanga,stogas. Štai ir išlindo visa tiesa apie partinio valstybės valdymo reikalingumą - nėra nei konservatorių, nei žalių valstiečių. Tėra tik interesų grupės, vaizdžiai kalbant partinės gaujos, kurios sugeba , esant tam tikriems poreikiams, susivienyti. Todėl bendru politinių gaujų susitarimu tų 4,5-5 milijardų (pasiskolintų) skirstytoja paskirta D.Grybauskaitė.10. Vardas
(2020-03-24 16:57:04)
(78.61.234.168) Parašė:

Antrame plane Monkevičius laimingas švyti...9. SS
(2020-03-24 14:58:51)
(78.63.162.242) Parašė:

>>>6. Gluodenas>>> Šaunuolis. Kiek Lietuvos py.zdabolų žuvo priešakinėse linijose? O kiek jie prilojo apie Krymą, Donbasą? O leiskite paklausti iš kur? Ar buvo ten, ar savo akimis matė? Ar kaip davatkos - kažkas sakė, kad dievas yra ir tiki, nors patys nematė.8. U-2
(2020-03-24 14:21:43)
(199.249.230.103) Parašė:

Komentuoti Finansų ministro Viliaus Šapokos makauleje besikrusancius kralikus reikalas nedekingas ir visiskai beprasmiskas. Nelaimingasis net neyvokia, kad nera sviesos be seseliu. O liberasjenas Masiulis - yra...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras