2024 m. liepos 21 d.

 

Dobrowolskos dešinioji ranka savo istorinę kalbą baigė Landsbergio žodžiais

3
Paskelbta: 2024-01-13 13:35 Autorius: ekspertai.eu

LR Seime minint Sausio 13-ąją istorinę kalbą pasakė ir tarptautinės teisės mokslininkė, Teisingumo ministrės Ewelinos Dobbrowolskos dešinioji ranka, viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė.

„Drąsi ir pasirengusi gintis tauta, tarptautinė teisė kartu su tarptautine parama, įskaitant ir narystę tarptautinėse organizacijose, buvo, yra ir bus tokių valstybių kaip Lietuva, o šiandien ir Ukraina – esminiai išlikimo garantai agresijos atveju“, - kalboje pažymėjo mokslininkė.

Moteris atkreipė dėmesį, kad „Rusijos agresija prieš Ukrainą, prasidėjusi dar 2014 m., įrodo, kad agresoriui netrūksta drąsos vėl ir vėl nusišluostyti kojas į pamatines tarptautinės teisės saugomas vertybes“.

Rusija turi išmokti pralaimėti.

Gabija Grigaitė-Daugirdė
 

„Tarptautinei bendrijai, deja, vis dar pritrūksta drąsos ir ryžto teisti ir nuteisti agresorių“, - atskleidė G. Grigaitė-Daugirdė.

Ji išreiškė viltį, kad „tarptautinė teisė iki ir po agresijos prieš Ukrainą nebus tokia pati“.

Mokslininkė nurodė, kad „Sovietų Sąjungos vadovų nebaudžiamumo faktas laikomas vienu iš didžiausių Niurnbergo tribunolo teisėtumo ir, svarbiausia, teisingumo trūkumų“.

„O Putino rusija ne tik draudžia perrašyti ar diskutuoti apie šią Niurnberge patvirtintą nebaudžiamumo tiesą, bet ir puikiai supranta, kad tarptautinis teisingumas gali būti politinio kompromiso dalykas, nors ir šiek tiek palaukus“, - išaiškino G. Grigaitė-Daugirdė.

Pasak kalbėtojos, „Tarptautinis Baudžiamasis Teismas galėjo išduoti arešto orderį Putinui už karo nusikaltimus, bet negalėjo jo išduoti už pagrindinį blogio nusikaltimą, kaip jis buvo įvardytas Niurnbergo tribunolo – t. y. agresijos nusikaltimą, kurio aukos yra ne tik civiliai asmenys, bet ir kiekvienas savo gyvybę už laisvę paaukojęs Ukrainos karys“.

„Šiandien Rusijos vadovų baudžiamosios atsakomybės užtikrinimas už įvykdytą agresijos prieš Ukrainą nusikaltimą turi būti esminis tarptautinės bendrijos prioritetas“, - informavo G. Grigaitė-Daugirdė.

Galiausiai ji palietė svarbiausią aspektą – Rusijos pralaimėjimą.

„Rusija turi išmokti pralaimėti. Ne tik karo lauke Ukrainoje ar energetikoje, bet ir teisinėje kovoje už pamatinę tarptautinės teisės saugomą vertybę – taiką“, - konstatavo moteris.

Savo istorinę kalbą moteris baigė Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio žodžiais.

„Profesorius Vytautas Landsbergis kažkada pasakė, jog teisingumas kaip ir tėvynė: arba turi širdyje, arba ne. Prieš 33 metus Laisvės gynėjų širdys buvo pilnos tėvynės ir teisingumo. Šiandien visuomenė, sukrėsta agresijos prieš Ukrainą, nerimauja. Palinkėsiu kiekvienam iš mūsų pilnų širdžių ir drąsos, neužmirštuolių kiekvieno lietuvio širdyje tam, kad toliau padėtume Ukrainai kovojant ir už mūsų laisvę, stiprintume savo jėgas ir dvasią tam, kad kiekvienas nebijotume prireikus tapti Laisvės gynėju“, - tarė E. Dobrowolskos dešinioji ranka.

Visos kalbos galite klausytis čia:Keli susiję:

Seimo akibrokštas Sausio 13-osios Lietuvai

Dėl kitoniškumo išpažintojų teisių Dobrowolska sureagavo

Sprendžiant Rusijos prroblemą liko įveikti paskutinį etapą

Ana Luisa Monse viešai pažadėjo ginti laisvę. Ar gins?  

Istorinė Europos Parlamento pirmininkės Robertos Metsolos kalba LR Seime, minint Sausio 13

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. va,va...
(2024-01-13 21:23:18)
(78.62.252.216) Parašė:

jau kukurūZZnykas...neYYvertinęs savo "paliegimo laipsnio"...ėmė ir padaugino.Pagirtina,kad "šventi' ne tik Kremliovskus praZZdnykus,...o bet tačiau....,idant ..tave suprasti..., teks kiekvienam ne po vieną granioną išgerti DDD2. U-2
(2024-01-13 21:07:38)
(2405:8100:8000:5ca1::198:d14d) Parašė:

Kol neperskaiciau kas mus taip keistai "sveikina" sausio 13ta, grynai is fotkes, maniau, netgi buvau sventai ysitikines, kad cia pati "Idi NX..." Dobrowolska bet po lieknejimo, peroksido voniu ir lyties keitimu operaciju. Kaip as siaubingai klydau del TS-LGBT mutantu skaiciaus LR TS. Tatai labai panasu y zombiu apokalipse Teisingumo ministerijoje...1. yell...NATO go NACHO
(2024-01-13 15:07:45)
(2001:67c:2660:425:19::309) Parašė:

šiaip jau, toksai kliedesių bei melo koncentratas atima bet kokią galimybę vadinti tą moterį ne tik teisininke ar mokslininke, bet ir moterimi..., ta idiotė gi visiems primelavo, neva "sovietų" sąjunga buvo vienintelė niurnbergo proceso/teismo organizatorė ! - o "sovietų" sąjungos vadovai, eilinį kartą lansbergiškiausiu/debiliausiu būdu sulyginti su hitlerinėm padugnėm ! - dugnas, ir dar kartą dugnas !Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi