2024 m. liepos 22 d.

 

Faktas: Konstitucinis teismas – politinio banditizmo Lietuvoje garantas

17
Paskelbta: 2018-05-09 18:42 Autorius: ekspertai.eu

Ekspertai.eu toliau aiškinasi, kodėl Lietuva jau virš ketverių metų niekaip neįvykdo Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto (JTŽTK) sprendimo dėl nušalinto prezidento Rolando Pakso.

Kaip žinoma, JTŽTK nutarė, kad Lietuva pažeidė per apkaltą iš prezidento posto nušalinto Rolando Pakso politines teises, kai visam gyvenimui uždraudė jam eiti aukštas pareigas.

JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buvo nušalintas nuo pareigų.

Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų.

Tačiau iki šios dienos JTŽTK sprendimas neįvykdytas. Apie tai, kokių nemalonių pasekmių už tokio sprendimo piktybinį nevykdymą tarptautinėje erdvėje gali sulaukti Lietuva, kiek anksčiau išsamiai supažindino Teisingumo ministerijos Atstovavimo Europos Žmogaus Teisių Teisme skyriaus vedėjas Donatas Murauskas.

Daugiau informacijos apie JTŽTK sprendimo nevykdymo eigą galima rasti šiose ekspertai.eu publikacijose:

Vyriausybės atstovė EŽTT Karolina Bubnytė: Teisingumo ministerija čia iš viso yra „ne prie ko“   

Aiškinantis JTŽTK sprendimo Lietuvai nevykdymo priežastis, atsiskleidė nemaloni informacija apie LRKT pirmininką   

Užmaršus Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas  

Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso  

Per Jukos ir Pakso bylas S. Tomas palygino Lietuvos ir Rusijos Konstitucinius teismus   

Šį kartą ekspertai.eu pokalbis su Konstitucinio teismo pirmininko padėjėja Giedre Maksimaityte ir advokato, profesoriaus Stanislovo Tomo trumpas komentaras.

Jau po pokalbio, ekspertai.eu laidos „Aktualus skambutis“ vedėjas Audrius Nakas pasakė: „visiškai aiškiai supratau, kad Konstitucinis teismas yra viso politinio banditizmo Lietuvoje garantas“.

„Jeigu Konstitucinis teismas padarė klaidą, jis ją pats turėtų ne tik ištaisyti, bet ir atsiprašyti. Tačiau Konstitucinis teismas su jo pirmininku priešakyje nesivadovauja Konstitucinio teismo įstatymu, o tiesiog galvoja, kad visi Lietuvoje aplinkui yra paprasčiausi kvailiai ir tokiais kvailiais liks visam laikui. Žinoma, tokie teisėjai turi teisę taip galvoti ir patys turi teisę su savo gausia padėjėjų kariauna apsimesti kvailiais. Tačiau jie ir turi prievolę už savo akivaizdžius nusižengimus, dėl to kad nesilaiko įstatymų, atsakyti pagal Baudžiamąjį kodeksą. Konstitucinis teismas – geriausias visos dabartinės Lietuvos nesėkmės faktas“, - esantiems ekspertai.eu darbo kabinete po laidos pratarė A. Nakas.

Fragmentas iš Konstitucinio teismo įstatymo.


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. Pirmiausia
(2018-05-11 12:54:50)
(83.176.160.153) Parašė:

ka jie is vis veikia.Lietuva turi Lietuvos Konstitucija patvirtinta referendumu Tautos. Isaiskinimu nereikia viskas aiskiai parasyta Konstitucijoje. Per sunku islaikyti Tautai sitiek teiseju , pagalbininku , padejeju , patalpu , auto atlyginimu, ir kitko . Is vis koks yra KT legitimumas , ju nerinko Tauta.16. 10 - am Nr.
(2018-05-10 08:37:23)
(82.135.141.64) Parašė:

Dabar suprantu, kodėl pasivadinai birkinu.15. yel“low submarine
(2018-05-10 02:00:41)
(88.119.234.132) Parašė:

vis bandau įkirsti, ką ekspertai nori pasakyti tuo lenkišku žodžių junginiu, parašytu su klaidomis - “aktualny wezwanie“ :)))) - kažkokiu kaimu atsiduoda, švelniai sakant :)) - visų pirma, reikėtų rašyti “aktualne wezwanie“, o antra - kodėl tai reikia rašyti lenkiškai ? - tipo “aktualus atsišaukimas/pašaukimas/pakvietimas“ lietuviškai netinka ? - nieko neturiu prieš lenkus - nebent prieš lenkų valdžiagyvių ir veršių homopindosiškumą/dvasinę prostituciją, tačiau kodėl lietuviškam tinklapy lenkiškai turėtų vadintis netgi atskira rubrika ??? - net nepamenu, ar toje rubrikoje kada buvo kapstyta kokia tema, kažkaip susijusi su lenkija :)...14. birkinui
(2018-05-09 23:42:39)
(78.57.136.146) Parašė:

Yra pasakyta neturek kitu dievu tik mane viena. Taigi nesudievink eilines apsisaukeliu teisuoliu kontoreles.13. yel“low submarine apie 10. birkinas
(2018-05-09 23:39:27)
(88.119.234.132) Parašė:

šitas beretokikimara, kaip vienas gabiausių stasioto foloverių, suprantama, neturi nė menkiausio įtarimo, kad skųsti, kritikuoti ir kvestionuoti , yra labai skirtingos dimensijos :) - kritikuoti teisę turi kiekvienas :))) - kas santykiaujat su birkinu(užuojautos), galit jam tai paaiškint - geriausia ant pirštų :) - kvestionuoti ar ignoruoti KT sprendimus, turi teisę litsovietas ar referendumas - dėl tokios “kremliaus įtakotos“ “betvarkės“, birkinas tegu reiškia pretenzijas konstitucijai, už kurią, įtariu anas irgi balsavo referendume :))) - o KT sprendimų apskundimo tvarka, kiek žinau (jei klystu - taisykit) nei konstitucijoj, nei įstatymuose nenumatyta, tačiau lygiai taip pat, ten nėra jokio imperatyvaus draudimo piliečiams, skųsti KT sprendimus tarkim litsovietui, ar tiesiog realizuoti skundą , inicijuojant referendumą, panaikinantį vieną ar kitą KT sprendimą :)))))12. Faktas: "Šventa trejybė"
(2018-05-09 23:37:58)
(92.243.166.42) Parašė:

sveika,grybauskaite,melagysčių pilnoji, kubilius su tavimi, tu pagirta tarp melagių ir pagirtas tavo stogas landsbergis.11. Mėšlas ilgai smirdi, bet nusiplauna
(2018-05-09 23:27:36)
(92.243.166.42) Parašė:

Žiūrėk, tereikėjo, kad kaimo berneliai su šakėm ateitų išpurtyt suįžūlėjusių miesto vagių mėšlo. Rezultatas yra. Gal ir KT arklides valstiečiai išmėš?...10. birkinas
(2018-05-09 23:17:31)
(88.119.194.128) Parašė:

konstitucinis teismas yra neskundziamas, nes galima tik isivaizduoti, kas butu, jei kiekvienas galetu tokio teismo sprendimus kritikuoti. tai valstybes garantas, o ne banditu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras