2024 m. birželio 17 d.

 

Geriausios fotografijos apie Lietuvos kariuomenę 2014–2015 metais

1
Paskelbta: 2015-05-27 20:46 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 27 d. Vilniaus geležinkelio stotyje apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014–2015“ nugalėtojai. Nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Konkurso dalyvius sveikino ir vertinimo komisijos nariai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas ir UAB „Baltijos fotografijos linija“ direktorius Kęstutis Vanagas. Atsižvelgiant į vertinimo komisijos narių sprendimą, konkurso nugalėtojais kiekvienoje temoje šiemet 750 eurų premijomis apdovanoti šie nuotraukų autoriai: temoje „Portretas“– Giedrius Strumila, temoje „Pratybos“ – Paulius Čilinskas, temoje „Kario kasdienybė“ – Edvardas Velbasis ir temoje „Linksmas kadras“ – Tomas Saparis. Atskiroje kategorijoje dėl profesionaliausio kadro varžėsi krašto apsaugos sistemoje dirbantys fotografai, čia jau antrus metus iš eilės nugalėtoja tapo Ieva Budzeikaitė, kartu laimėjusi ir 500 eurų premiją. Specialiuoju kariuomenės vado prizu apdovanotas Gvidas Mamonovas.

Projekto rėmėjai uždaroji akcinė bendrovė „Fotoservisas“ už kadrą „Kario kasdienybė“ apdovanojo fotografą Andrių Kubilių.

Savo nominaciją šiame konkurse įsteigė ir parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“. Jų atstovas geriausia nuotrauka išrinko Laimio Bratiko fotografiją „Ryžtingai pirmyn“.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas J. Staselis fotografams Vygintui Sereikai, Pauliui Čilinskui, Dariui Stašeliui ir Vidmantui Balkūnui įteikė specialiuosius Lietuvos spaudos fotografų klubo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos prizus.

Jau vienuoliktą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. zero
(2015-05-27 21:04:08)
(86.100.84.79) Parašė:

Ar pirmos vietos nuotrauka (bent jau siužetas) ne iš trečiojo reicho paimta? Baisiai jau tai primena.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras