2023 m. balandžio 1 d.
 

 

JAV kariai Lietuvoje išlieka vienas svarbiausių Rusijos atgrasymo veiksnių

16
Paskelbta: 2021-01-05 05:21 Autorius: ekspertai.eu
A. Anušauskas (prie medinės tribūnos). Nuotr. kam.lt


Rusijai vis labiau agresyvėjant, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atskleidė, kad „JAV pajėgų buvimas regione išlieka vienu svarbiausių atgrasymo veiksnių“.

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti dar vieną JAV sausumos karių rotaciją Lietuvoje. JAV pajėgų buvimas regione išlieka vienu svarbiausių atgrasymo veiksnių. Noriu pabrėžti, kad ir toliau dėsime visas pastangas, kad šios rotacijos tęstųsi, o mūsų bendradarbiavimas su JAV stiprėtų dar labiau“, - pasakė ministras.

Sausio 4 d . A. Anušauskas kartu su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu Gilchristu (Robert Gilchrist) dalyvavo naujosios Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų rotacijos Vėliavos iškėlimo ceremonijoje, kuri vyko Gen. S. Žukausko poligone Pabradėje.

„Aš didžiuojuosi galėdamas prisijungti prie ministro A. Anušausko šioje Vėliavos iškėlimo ceremonijoje. Lietuva yra svarbi JAV sąjungininkė. Mūsų kariai negalėtų čia būti be išskirtinės Lietuvos, kaip priimančios šalies paramos“, – sakė JAV ambasadorius Lietuvoje R. Gilchristas.

Amerikietis pabrėžė, kad rotacinės JAV pajėgos Lietuvoje yra dar vienas JAV įsipareigojimų tvirtumo NATO, Europos ir Baltijos šalių saugumui įrodymas.

Vėliavos pakėlimo ceremonijoje, kuri žymi oficialią naujosios JAV karių rotacijos Lietuvoje pradžią, taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras.

Po ceremonijos ministras A. Anušauskas, susitikęs su ambasadoriumi R. Gilchrist aptarė aktualius šalių bendradarbiavimo klausimus. Ministras padėkojo už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą su JAV ir pabrėžė JAV paramos vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus svarbą bei patikino, kad bendradarbiavimas su JAV išliks vienu svarbiausių naujos Vyriausybės prioritetų.

JAV Sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai su sunkiąja technika į Lietuvą atvyko gruodžio viduryje. Naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos. JAV kariams vadovauja pulkininkas leitenantas Stevenas Jackowski (Steven Jackowski).

Iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Fort Hoode, Teksaso valstijoje, atvykę JAV kariai atsigabeno savo karinę techniką ir ginkluotę: tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“, kt. Jie jau pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos kariuomenės, Rukloje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais.

Lietuvoje JAV kariai laikosi visų reikalavimų, padedančių mažinti Covid-19 plitimą. Pasak plk. ltn. S. Jackowskio, karių ir bendruomenių, į kurias jie atvyksta, apsauga – yra svarbiausias prioritetas.

Šaltinis: kam.ltŠia proga ekspertai.eu dar kartą primena tik kelis faktus, kokia milžiniška kybo grėsmė virš Lietuvos, dėl būsimos Rusijos ir jos satelitų karinės invazijos į mūsų šalį. Prisiminkime šiuos kelis iš daugybės faktų, per daugelį metų skleistų nepriklausomos tautinės-užsakomosios ir valstybinės žiniasklaidos kanalų.Žinia, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs buvęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus Žmonių partijos politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Tuometinis NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį tuometinė Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, - tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas 2018 m. metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

2018 m. vasarą Lietuvos gyventojams buvo pranešta, kad situacija yra labai pavojinga ir Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją.

Žmonių partijos patriarchas Vytautas Landsbergis kalbėdamas apie Lietuvą yra pranešęs, kad „ši planetos vieta yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto“, t. y. Baltarusijoje netrukus pradėsiančios veikti atominės elektrinės.

Signataras Petras Vaitiekūnas 2020 m. rugpjūčio 20 d. perspėjo apie galimą Rusijos karinę invaziją į NATO teritoriją paskutiniojo Europos diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos rankomis.

Susiję:

A. Anušausko Kalėdinė dovana jau džiugina kiekvieną NATO bendražygį  

Anušauskiniai KGB sąrašai savo tikslą pasiekė tik iš dalies: Liustracijos komisija padėjo tašką 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
16. Vilkas
(2021-01-06 17:52:50)
(188.69.194.71) Parašė:

JAV karei tai Lietuvos okupantai. Če tik tam kad stebėtų ar Lietuva vykdo Amerikos ysakymus. Kokį aytgrasyma jie vykdo, mes ne akli ir nekurti. Tai agresyviausios pasaulyje armijos karei. Ir visi Lietuvos žmonės tai supranta.15. Proletaras
(2021-01-06 16:40:21)
(78.58.185.179) Parašė:

Amerikos inspiruotas maidaunas Ukrainoje, tai buvo gera priedangai Jungtinių teroristinių valstijų Baltijos šalių okupacijai.14. Kol Amerika nepereme
(2021-01-06 01:34:23)
(84.15.186.54) Parašė:

Baltarusijos tikriausiai dar karo nebus. Trukdo sudaryti ištisini fronta , stabdys strategineje mMaskvos kryptyje. Mes privalome toliau siekti antirusiško perversmo Baltarusijoje . Jei norime priartinti Nato kara su Rusija ir tuo pačiu savo gyvenimo pabaiga.13. >12 visiskai pritariu
(2021-01-06 00:31:19)
(78.63.229.198) Parašė:

Tuoj ne tik Lietuva bus poligonas, bet ir Ukraina, Moldavija..., neduok Dieve, Baltarusija dar... Geriau issiverztu ugnikalnis yelaustaunas, bent butu tada kaput ir kapitalistiniam neofasistam...12. T0mas J.
(2021-01-05 23:59:54)
(85.206.112.194) Parašė:

Kas nutiko 2015 metais? LT žiniasklaida ėmė platinti kasdienius užsakytus straipsnius apie Rusijos grėsmę iškart po to, kai NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas, karo lakūnas generolas Breedlove 2015 m. vasarį įtikinėjo JAV parlamentarus įkurti Baltijos šalyse plataus masto karines pajėgas; kad laikinų rotacinių pajėgų neužtenka. Apie tai rašė DELFI straipsnyje „NATO generolas – apie grėsmę Baltijos šalims: dabartinės priemonės nepakankamos“, 2015 m. vasario 26 d. 15:30. Tik po to, tų metų gegužę Baltijos šalių prezidentai pakluso JAV ir laišku „paprašė“ atsiųsti karių (mes to prašymo nematėm). 2017 m. sausį DELFI citavo The New York Times (2019.01.01): „Jie Rusijos bijo kaip mirties. Jie to neslepia. Mūsų vadovavimas jiems būtinas“, – apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenes kalbėjo Pentagono specialiųjų operacijų štabo vadovas generolas R.T.Thomasas." Koks Lietuvos karių pažeminimas! Lietuva - stipriausio pasaulyje karinio bloko narė, bet jos kariai vistiek dreba, "Rusijos bijo kaip mirties.. ir to neslepia". Nors žino, kad stipriausio pasaulyje karinio bloko NIEKAS NIEKADA nėra užpuolęs. Ar ne kiškiai bailiai Lietuvos kariai?! Ir ką į visa tai atsakė kariuomenės vadas Žukas, ar apgynė savo karių garbę? Ne. Neteko girdėti. Kai JAV nori šalyje, kurios Konstitucija draudžia užsienio karines bazes - turėti tokias bazes - JAV pasirūpina ir bauginimo priemonėmis, kad tos bazės vietiniams atrodytų būtinos. JAV generolų siekiai kaip ant delno, tereikia atidžiai sekti įvykius. Jiems ne Lietuvos saugumas svarbu, bet karinis spaudimas Rusijai.11. U-2
(2021-01-05 23:45:54)
(185.220.101.8) Parašė:

Kodel tribunoje ant kurios parasyta "erzilas", kalba y labiau y ligota pony ar anglu parko galvija panasus agentas Anusas?10. pensininkas
(2021-01-05 21:06:16)
(78.58.125.250) Parašė:

kiek pamenu, mūsų brangią žemelę vis trypia svetimi batai, o dabar vėl svetimi batai niokoja tą vargšę žemelę, negaliu į juos žiūrėti,o ypač į taip vadinamą .ministrą/kabutėse/..9. Vytis
(2021-01-05 20:29:58)
(78.57.165.148) Parašė:

Zodziu prasmes pakeitimas mirtinas ginklas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras