2024 m. liepos 19 d.

 

Ko siekiama Europoje, diskredituojant Ukrainos saugumo tarnybą?

6
Paskelbta: 2023-04-18 11:03 Autorius: ekspertai.eu
Liudmila Kozlovskaja, Zamanbekas Tleulijevas, Muchtaras Abliazovas.


Skandalais apipinto, Lenkijoje įkurto fondo „Atviras dialogas“ vadovė Liudmila Kozlovskaja atvirai pasisako prieš Ukrainos saugumo tarnybą (UST) ir diskredituoja ją Europos politikų akyse. Tokia informacija buvo paskleista viešojoje erdvėje.

Skelbiama, esą veikdama žmogaus teisių srityje, L. Kozlovskaja neva gina nuo teisėsaugos besislapstančio kazachų oligarcho Muchtaro Abliazovo rėmėją Zamanbeką Tleulijevą, kuris šiuo metu gyvena Vilniuje ir kovoja už Kazachstano laisvę.

Teigiama, kad L. Kozlovskaja išsiuntė piktą Ukrainos valdžios institucijas kritikuojantį laišką Migracijos departamentui, prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos (su laiško turiniu galima susipažinti ČIA).

Migracijos departamentas ekspertai.eu informavo, kad neturi galimybės komentuoti tokios informacijos, nes būtų atskleisti asmens duomenys.

Minėtame laiške bendrai užsimenama apie tariamai sudėtingą žmogaus teisių padėtį Kazachstane.

Tačiau pagrindiniu L. Kozlovskaja kaltinimų objektu tapo Ukraina. Tokiu nelengvu Ukrainai metu, Ukrainos pilietė L. Kozlovskaja praktiškai viešai apkaltino Ukrainos saugumo tarnybą neteisėtais veiksmais ir aktyvistų persekiojimu.

„Ukrainos saugumo tarnyba savavališkai sulaikė Zamanbeką Tleulijevą. Jie užpuolė Tleulijevą prie įėjimo į namą, kuriame jis gyveno. Tai rodo, kad Tleulijevas buvo stebimas. Aktyvistas buvo smarkiai sumuštas – jam buvo išmušti 4 dantys, jis patyrė daugybę sumušimų“, - nusikaltimo detales atskleidė L. Kozlovskaja.

Jos teigimu, UST pareigūnai Tleulijevą apklausė nedalyvaujant advokatui. Jam buvo grasinama deportacija iš Ukrainos ir reikalaujama nutraukti opozicinę veiklą. Kitą DCK koordinatorių Jeldosą Nasibekovą SBU pareigūnai privertė pasirašyti pareiškimą, kuriuo jis atsisakė vykdyti opozicinę veiklą.

Dėl to, pasak L. Kozlovskajos, kazachų aktyvistai esą buvo priversti palikti Ukrainos teritoriją.

Tiesa, L. Kozlovskaja neužsimena, kad jiems tai pavyko sėkmingai padaryti prieš pat 2022 m. vasario 24 d., kuomet Rusija pradėjo aktyvius karinius veiksmus Ukrainoje

UST spaudos tarnyba teigė, kad judėjimo „Demokratinis Kazachstano Pasirinkimas“ (DKP) narių Z. Tleulijevo ir J. Nasibekovo sulaikymas buvo „Ukrainoje įgyvendinamų priemonių, reaguojant į neramumus Kazachstane, serijos rezultatas“.

Keliamas klausimas, kodėl L. Kozlovskaja, taip uoliai ginanti demokratijos principus, tuo pačiu taip atvirai šmeižia savo tėvynę – Kazachstaną – Europos platformose.

Gali būti, kad, kaip teigiama kai kuriuose pranešimuose apie jos dalyvavimą Rusijos kariniuose ir politiniuose sluoksniuose, jos pačios brolis yra didelių įmonių Sevastopolyje savininkas, vykdantis Rusijos karinio-pramoninio komplekso užsakymus.

Ar jos veiksmai nesusiję su tylia užduotimi pakirsti Ukrainos patikimumą ją ginančių šalių atžvilgiu karo ir artėjančio NATO aukščiausiojo lygio susitikimo Lietuvoje šių metų liepos mėn. fone?

Taigi, iki galo nėra aiški Europos politikų, remiančių galimus Rusijos agentus Europos Sąjungoje, logika. Keista ir tai, kad Lietuva nereagavo į išdėstytus kaltinimus ir nepateikė tokios principingos L. Kozlovskajos pozicijos Ukrainos politikams ir teisėsaugai.

O minėtas Z. Tleulijevas, apsistojęs Lietuvos sostinėje, aktyviai veikia visuomeniniuose tinkluose, skelbdamas, kad Kazachstano prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas yra žudikas.

Naujausiame Z. Tleulijevo pranešime, paskelbtame š. m. balandžio 17 d. informuojama, kad nepakeitus „korumpuotos Nazarbajevo-Tokajevo sistemos“, nebus Kazahstano ir jos žmonių ateities“.

Štai taip atrodo jo pranešimas originalo kalba:

Keli susiję:

„Plahotniuko represiniai įrankiai“. Kozlovskajaa dėl ataskaitos prieš fondo „Atviras dialogas“ panaikinimo

Pranešama, kad Liudmila Kozlovskaja bus pašalinta iš ES

Prancūzija išduos Kazachstano magnatą M. Abliazovą

Gresia tarptautinis skandalas: Lietuva gali priglausti milijonų grobstymu įtariamą bankininką

Po devynerių metų Italijos teismas išteisino Abliazovo žmoną sulaikiusius policininkus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Lora
(2023-04-18 18:07:28)
(78.58.59.215) Parašė:

Gal buvo koks Kazachstano prašymas dėl šių veikėjų?5. to 2. Na
(2023-04-18 13:28:37)
(77.90.67.48) Parašė:

aklas ir kurcias zmogeli,tavo durkaina jau nesusitvarke,negi ant tiek kvailas esi4. Kazachai nerimsta
(2023-04-18 12:21:34)
(78.56.75.110) Parašė:

reikia Maidano. Jaunimui reikia demokratijos.3. CLAUDIA KLEIN
(2023-04-18 12:05:35)
(195.78.54.162) Parašė:

Sveiki atvykę į „Spotcap Global Financial Services“, mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintoja ir finansų konsultantė. Siūlau visas paskolų paslaugas Ar jums labai reikia finansinio pastiprinimo? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? Jei atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | [email protected] | arba atsiųskite žinutę WhatsApp: +31642117819 | ir turėti paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, paskola verslui ir daug daugiau), siūlome tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų ir išduodame paskolas už mažą palūkanų normą. 3% per metus. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, naudodama platų paskolų produktų asortimentą.2. Na
(2023-04-18 11:36:19)
(84.15.184.7) Parašė:

Su savo vidaus problemomis Ukraina susitvarkys nes protingų piliečių dauguma.1. cia
(2023-04-18 11:23:19)
(84.15.129.182) Parašė:

dar viena Tichanovskaja Lietuvoje bus?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras