2023 m. spalio 1 d.

 

Lietuvos politikai ir politikos mokslininkai sutaria: Estijos prezidentės vizitas į Maskvą žalingas, nieko gero nežadantis

90
Paskelbta: 2019-04-19 06:53 Autorius: ekspertai.eu
Dešinėje – Estijos ir Rusijos vadovų susitikimo akimirka. Nuotr. washingtonpost.com. Kairėje violetiniame apskritime – Lietuvos diplomatijos vadovo L. Linkevičiaus galvutė.


Rusija – teroristinė ir vis labiau agresyvėjanti valstybė. Šią žinią ne kartą nuo 2014 m. yra pabrėžusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šių metų kovo mėnesį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas informavo, kad Rusija pasitelkdama hibridines grėsmes vykdo karą prieš Vakarų civilizaciją.

Todėl Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid balandžio 18 d. vizitas į Maskvą daugumai Lietuvos politikos mokslininkų bei politikų buvo visiškai nesuvokiamas.

V. Bako kolega, NSGK Laurynas Kasčiūnas nurodė, kad šis susitikimas tikrai gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

„Anot L. Kasčiūno, susitikimas taip pat gali būti tam tikru neramiu signalu kitoms Vakarų valstybėms, kurios yra įpratusios matyti Baltijos šalis, kurios dažniausiai drąsiai akcentuoja Rusijos agresiją“, - skelbiama nepriklausomame Žmonių partijos portalo delfi.lt publikacijoje „Estijos prezidentės ir Putino susitikimas – slaptos Rusijos strategijos dalis?“

Buvęs Žmonių partijos narys, dabartinis žaliasis valstietis Egidijus Vareikis teigė, kad šios vizito nereikia sureikšminti.

„Aš taip stipriai nesureikšminčiau to susitikimo. Manau, kad tai yra mažareikšmis, darbinis vizitas. <...> Aš leisiu sau pasakyti paprastai, kad ir pati Estijos prezidentė sakė, jog kažkada susitiko su Putinu, kuris jai pasakė, kad jeigu būsite Maskvoje, užsukite atsigerti kavos. <...> Tai yra toks politinis žaidimėlis, kuris neturės kažkokių politinių pasekmių“, - Estijos prezidentės vizito beprasmišumą įvertino E. Vareikis.

Tačiau Lietuvos politikos mokslininkai perspėjo apie grėsmes, kylančias po šio vizito.

„Ir čia gali būti tam tikro erzelio ir manevro laisvės būtent Kremliui manipuliuoti ir kišti pleištą tarp Europos Sąjungos valstybių ypač tų, kurios laikosi griežtos pozicijos Kremliaus atžvilgiu“, - taip susitikimą LRTDELFI laidai „Panorama“ įvertino politikos mokslininkas Vytis Jurkonis.

Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius atskleidė dar vieną skandalingą detalę – Estija dėl vizito į Maskvą nesitarė su Vilniumi. Jis teigė, kad teigiamų pokyčių nesitiki.

„Kad pastaruoju metu niekas nevyksta į gerą pusę“, - pabrėžė L. Linkevičius.


 

Pati Estijos prezidentė K. Kaljulaid teigiamai įvertino Maskvoje įvykusį jos susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Susitikimas buvo labai geras; per ilgai kalbėjomės apie sudėtingas temas, tuo pačiu demonstruodami abipusę pagarbą net pačiais sudėtingiausiais momentais“, – po šių derybų K. Kaljulaid sakė per spaudos konferenciją Estijos ambasadoje Maskvoje.

Pasak jos, abi šalys nutarė toliau palaikyti ryšius.

K. Kaljulaid pakvietė į Tartu mieste 2020 metų birželį vyksiantį VIII Pasaulio finų-ugrų tautų suvažiavimą.

„Joks valstybės vadovas iškart neištars „taip“ tokiam pasiūlymui, bet jis taip pat nepasakė „ne“, – nurodė K. Kaljulaid.

Estijos prezidentė užsiminė, kad santykiuose su Rusija galėtų būti naikinamas dvigubas apmokestinimas, plėtojama transporto infrastruktūra, sprendžiami aplinkosaugos ir kovos su klimato kaita klausimai.

PAPILDYTA

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius balandžio 19 d. paragino Estiją derinti veiksmus ir atsargiai žiūrėti į dialogą su Maskva, praėjus dienai po prezidentės Kersti Kaljulaid susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

„Paprastai kai koordinuojame ir vieningiau veikiame, visada tas yra efektyviau, (...) nes mus skaldyti ir visą laiką patikrinti Europos šalių ar Baltijos šalių vienybę visada bus tokie bandymai“, – pasakė L. Linkevičius.

Jis negalėjo atsistebėti, kad Talinas prieš K. Kaljulaid vizitą į Maskvą Lietuvai nepateikė informacijos apie planuojamus aptarti klausimus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
90. Mykolas
(2019-04-22 12:16:29)
(92.243.166.42) Parašė:

Linkevičius keistas mišrūnas=kiaulės kūnas+vištos smegenys+šuns lojimas89. Storas linas - blynas nepagydomas romantikas
(2019-04-22 08:37:29)
(86.38.159.86) Parašė:

Mano, kad este vaziuos pas ji romatiskai pasitarti. T.y.susirinkti jankiskas instrukcijas, kaip jai veikti. Deja, Helsinkis jai arciau, nei nusiprostitutines Vilnius.88. nėra atsakymo
(2019-04-20 20:44:39)
(68.235.61.99) Parašė:

Gal kas žino kur pradingo mongoloidinė žydiška beždžionė?Koks buvo austrų atsakymas kriminaliniam nusikaltėlui,prašančiam politinio prieglobsčio?gal jau žydai tyliai likvidavo savo beždžionę kad paslėpti užsakovus?Nakai,netylėk!87. Kaunasž
(2019-04-20 20:29:14)
(62.64.221.50) Parašė:

Įdomūs komentarai.Tai kodėl pati Rusija taip gyvena skurdžei,tai gal dėl to kas sutaria du zRusija gyvena geriau,tao skamba kaip anikdotas.Visos po sovietinės tespublikos guvena blogai nes dar gajus sovietixmas,turi pasikeisti kelios kartos .Tai ko liakiam į tas šalis kurios nebuvo sovietinės.Ką rusija gali duoti tik raketą į pasturgalį.Turim keisti mastysena .O kaip elgiasi kiekviena šalis,tai jų reikalas.86. Ekspertas
(2019-04-20 17:46:38)
(92.243.166.42) Parašė:

Lėtiniu patriotitu serga landsbergių gauja. Lietuviškai išvertus raudoniukės maru. Marą įveikt galima tik sudeginus.85. Arijus
(2019-04-20 16:53:37)
(188.69.199.11) Parašė:

Gera kaiminyste,visada geriau uz bloga...Kai Linkevicius kalba apie Baltijos saliu vienybe,visada uzduodu sau klausima,o ka tai reiskia ir kas tai yra.Jeigu turima omenyje tris Baltijos seses,tai estai seniai pasake,kad baltai yra lietuviai ir latviai,o estai fino-ugrai...O jeigu visumoje jeigu apie Baltijos salis,tai ju yra net devynios..Lietuva,Latvija,Estija,Rusija,Suomija,Svedija,Danija,Vokietija,Lenkija,dar karta Rusija(Kaliningrado sritis)...Tai apie kokia Baltijoa saliu vienybe kliedi Linkevicius ir su kuom visa tai jis kviecia derinti....84. Mokam kitus mokyti
(2019-04-20 14:57:04)
(78.57.211.246) Parašė:

Lietuviai visada žino, kaip reikia elgtis ir ką daryti kitoms valstybėms. bet kodėl tada Lietuva yra viena iš paskutiniųjų ES įvairiose srityse?83. aAlgirdas-senis(59)
(2019-04-20 10:59:33)
(78.150.3.86) Parašė:

idomus ir labai priestaringi vertinimai. Sakykime nejaugi priesas privalo buti protingas ir, kada ir kas galejo manyti kad Putinas gali buti vakarams atsidaves zmogus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras