2024 m. balandžio 16 d.

 

Ministrė R. Šalaševičiūtė ir toliau siekia sunaikinti vienintelį vaikų reabilitacijos centrą Vilniuje

17
Paskelbta: 2015-02-03 01:42 Autorius: ekspertai.eu

Baigėsi 2014-ieji – vaikų sveikatos metai. Ar su jais baigėsi ir rūpinimasis vaikų sveikata? 2015 sausio 29 d. viešai paskelbta, kad naikinamas sanatorijos „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyrius. Šia proga paskelbta peticija „Vaikų reabilitacijos naikinimui Vilniaus mieste - ne!“. Pasirašyti galima ČIA.

Ministrė R. Šalaševičūtė apsilankymo Vaiko raidos centre sausio 29 d. Nuotr. E.eu


2015 m. sausio 29 d. popietę iš Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės teko išgirsti labai skausmingą faktą sanatorijos „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyriuje besigydantiems vaikams ir visam personalui.

Paskelbta, kad bus naikinamas vienintelis Vilniaus regione vaikų reabilitacijos centras, esantis Baltupiuose, Pušyno kelias g. 27 ir į šias patalpas įkeliamas Vaiko raidos centras, šiuo metu esantis Žvėryne, Vytauto g. 15. nors SAM ministrė anksčiau viešai ne kartą tvirtino, kad taip „iš tikrųjų“ nebus daroma, sanatorijos „Pušyno kelias“ darbuotojai visgi nutarė nebūti pasyviais vaikų reabilitacijos skyriaus naikinimo stebėtojais.

Galbūt kažkas suklaidino ministrę, galbūt ministrė ne visai tiksliai suformavo savo nuomonę, galbūt galėjo įsivelti kažkokie netikslumai formuluojant ministrės poziciją, tačiau realybė yra visai kitokia. Visų pirma, jokie Sveikatos apsaugos ministerijos „padaryti“ sprendimai, jei jie apskritai yra, neturi ir negali turėti jokios juridinės galios, naikinant vaikų reabilitacijos skyrių, nes sanatorija „Pušyno kelias“ iki šiol 100 proc. yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pavaldume ir jokie sprendimai Vyriausybės lygiu nepriimti, o viso labo, tėra paruoštas tik sanatorijos „Pušyno kelias“ perdavimas iš SADM į SAM nutarimo projektas.

Dar įdomiau skamba žinios apie „kosmetinius remontus“. „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyrius yra neseniai suremontuota ir renovuota įstaigos dalis. Tam iš banko buvo paimta daugiau kaip 3 mln. litų paskola  atsiprašome, kad informacija pateikiama litais, t. y. taip, kaip ir buvo gauta paskola.

Paskola grąžinama pačių sanatorijos „Pušyno kelias“ darbuotojų uždirbtais pinigais. Iš valdžios institucijų vaikų skyriaus renovacijai negauta nė lito.

Atkreipiame dėmesį, kad sunaikinti „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyrių planuojama 2015 m. rugsėjo 1 dienai – tai yra tuomet, kai sanatorija jau sumokės bankui paskolos likučius – apie šimtą tūkst. litų. O tikriausiai pats įdomiausias momentas šioje istorijoje – tai sugalvota „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyriaus naikinimo schema. Skelbiama, kad Vaiko raidos centras bus įkeltas (beje, į visiškai netinkamas patalpas. Tai konstatavo ir Vaiko raidos centro darbuotojai, apsilankę sanatorijoje) į „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyrių, o jame besigydantys vaikai (dauguma jų vilniečiai) bus perkelti į Druskininkų „Saulutę“. Taigi...

Tiek Druskininkų „Saulutė“, tiek Vaiko raidos centras yra tos pačios VšĮ Vilniaus Universitetinės ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės pavaldume.

Taip šios įstaigos vadovai, kaip sakoma, „vienu šūviu nušautų bent kelis zuikius“.

Pirma, sunaikinami Santariškių pašonėje esantys, vaikų reabilitacijos gydymo paslaugas teikiantys „Saulutės“ konkurentai – t. y. „Pušyno kelias“.

Antra, veltui paimamos (teisiškai tikriausiai turėtų būti – nusavinamos, nes yra renovuotos „Pušyno kelias“ kolektyvo uždirbtais pinigais) „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyriaus patalpos. Trečia, perkėlus Vaiko raidos centrą iš Žveryno į Pušyno kelias g. 27, atlaisvinamas patrauklus sklypas Vilniuje, Vytauto g. 15, o čia jau, skirtingai nuo sanatorijos „Pušyno kelias“, esančios Verkių regioniniame parke, bažnyčios žemių ir „Kryžiaus kelio“ teritorijoje, galima planuoti ir visokią komercinę veiklą.

Dar norėtųsi patikslinti nuskambėjusią informaciją, kad sanatorijos „Pušyno kelias“ vaikų skyriuje „vaikų nėra daug“. Sausio mėnesio pabaigoje, kuomet buvo paskelbta, kad „vaikų nėra daug“ reabilitaciniam gydymui atvykę ir sveikatinimo procedūras gaunantys vaikai buvo užpildę daugiau kaip tris ketvirtadalius tam skirtų patalpų. Tiesa, čia tenka pažymėti vieną įdomų faktą, kad 2014 m. paskutiniais mėnesiais tam tikrų institucijų buvo blokuojama vaikų (beje, ir suaugusiųjų) reabilitacija, stabdant siuntimus reabilitaciniam gydymui, nors SAM ministrė ir tos pačios reabilitacinį gydymą kontroliuojančios institucijos pareigūnai ne kartą viešai skelbė, kad „vaikų reabilitacijai pinigų visada bus“.

Sanatorijos "Pušyno kelias" informacija

Keli susiję:

Vaiko raidos centro detektyvas: pasipelnyti ciniškai skriaudžiant vaikus galima labai padoriai

Po prezidentės įspėjimo ministrė R. Šalaševičiūtė nusprendė atlikti „kosmetinį perstumdymą“

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. KOKIA
(2015-02-05 12:05:33)
(78.62.83.74) Parašė:

ji ministrėj jei negina vaikų ir dar Vilniaus rajono. Argi vargšai vaikeliai pasieks tuos DRUSKININKUS. Tik valdininkai su savo algomis ir mašinomis gali ten važiuoti. Čia jau kvepia negerai.16. matomai
(2015-02-03 19:00:06)
(82.135.237.58) Parašė:

toks isakymas is dabartiniu neliecimos orentacijos veikeju. Tokia mano nuomone15. yel“l“ow submarine to 6. >yel“l“ow submarineyel“l“ow submarine (2015-02-03 08:32:05) (193.219.54.14)
(2015-02-03 13:17:36)
(78.63.212.238) Parašė:

:))) - aš irgi ne mėgėjas plūstis, kol neišveda iš pusiausvyros, panašūs juokdariai :)) - visų pirma, aš ir nerašiau, kad būtent šalaševičiūtė senmergė :) - čia įdomus kitas aspektas - koks interesas ir motyvas moteriai metuose nešioti netekėjusios moters pavardę ? - koks nekoks, bet vistik simptomas :) - ir dėl “nekompetencijos“ -jei tamsta manai, kad valdžiagyvių be šeimų ir be vaikų įtaka valstybės valdymo kokybei (ypač įstatymų leidyboje bei administravime)) taip pat niekinga,kaip ir gatvių taršos priklausomybė nuo automobilių spalvos, tai belieka tik konstatuoti - tamstos kompetencija ir reikalo išmanymas tikrai be priekaištų :))))14. Laisvaslaikrastis
(2015-02-03 13:10:55)
(188.29.3.87) Parašė:

Z.Vaisvilos straipsnis.13. DVIGUBI STANDARTAI. VSIO ZAKONO, prezidente?
(2015-02-03 12:13:52)
(86.183.71.5) Parašė:

Kodėl Grybauskaitė neliepia STT ištraukti popieriukus apie Anūko žmonos Austėjos mokyklą???12. KORUMPUOTA TEISĖSAUGA
(2015-02-03 12:01:22)
(86.183.71.5) Parašė:

Advokatas A.Paukštė, ginantis J.Radzevičių, kuris girtas mirtinai suvažinėjo žmogų, buvęs VSD aukštas darbuotojas, gen. direktoriaus pavaduotojas, aktyviai dirbęs SNORO sunaikinimo operacijoje. O kaip žinome, SNORO sužlugdymo užsakovas sėdi prezidentūroje, o prezidentūra valdo teismus - ko norėt, valdžios mafija klesti!!! Apgailėtina korumpuota valstybėlė!!!11. pensininkas
(2015-02-03 11:39:02)
(78.60.208.85) Parašė:

Šalaševičiūtė ne senmergė. Turi vyrą IVANĄ, kuris lietuviškai nei bum bum. Dėl to, matyt, ir pavardės nepakeitė, senmergę vaidiną.10. Tffu
(2015-02-03 10:41:00)
(79.132.161.24) Parašė:

Boba su arklio galva ir uodegos karčiais ruošia prie miškingo parko dar vieną pasilinksminimo su vaikučiais oaze.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras